021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

کارمزد حواله به چین

تاریخ انتشار : 13 شهریور 1398تاریخ بروزرسانی : 18 اسفند 1399 حواله ها

حواله ارزی یکی از مهم ترین راه های برقراری ارتباط مالی در سطح بین المللی است. کشورهایی که با یک دیگر روابط تجاری دارند، با ارسال حواله ارزی روابط خود را حفظ می کنند. از آن جایی که امروزه ایران با کشور چین، بیشترین روابط تجاری را دارد، حواله به این کشور اهمیت زیادی پیدا کرده. به دلیل تعداد زیاد تراکش ها، تاجران معمولاً به دنبال کمترین کارمزد حواله به چین هستند. در این مقاله برای بررسی جزییات بیشتر حواله پول به چین همراه ما باشید.

کارمزد حواله به چین

ارسال حواله به کشور چین از راه های مختلفی صورت می گیرد. اما معمولاً حواله های ارسالی به این کشور از نوع حواله سویفت هستند. اگرچه استفاده از شیوه الزامی نیست و مشتریان می توانند از راه های دیگر مثل وسترن یونیون ، پی پال ، مانی گرام استفاده نمایند. هر روش بسته به شرایط مورد قبول تر از سایرین واقع می شود. مثلاً در صورتی که برای ارسال حواله عجله داشته باشید، توصیه می شود از حواله وسترن استفاده کنید.

قیمت حواله یوان به چین توسط ایرانیکارت بستگی به مبلغ حواله دارد. به طور کلی حواله یوان ارسالی توسط مجموعه ایرانیکارت تا سقف مبلغ 30.000 می باشد. برای مبالغ بالای 20.000 یوان کارمزدی دریافت نمی گردد. نرخ کارمزد حواله به چین به صورت زیر است.

  • حواله بین 1.000 تا 10.000 یوان: قیمت 40 یوان کارمزد
  • حواله بین 10.000 تا 20.000 یوان: قیمت 30 یوان کارمزد
  • مبالغ بالای 20.000: حواله بدون کارمزد به چین ارسال خواهد شد.

حواله دلار به چین

ایرانیکارت ارز هایی به جز یوان نیز به چین حواله می کند. ارز های دیگری که می توانید با این شرکت به چین حواله کنید، دلار و یورو می باشند. کارمزد حواله دلار به چین معادل 55 دلار می باشد. قیمت ثابت حواله دلاری با کارمزد دریافتی توسط سیستم بانکی که ارسال حواله را انجام می دهد متفاوت است. بسته به نوع حواله و ارزی که انتخاب می کنید، مبلغ کارمزد متغیر می باشد.

ایرانیکارت به تمامی بانک های چین حواله ارزی ارسال می کند. ارسال حواله به صورت انتقال بین حساب ها و یا شعب بانکی نیز امکان پذیر است. البته با حواله سویفت تنها می توانید به بانک های عضو این شبکه حواله بزنید. اما برای سایر شیوه ها محدودیتی در انتخاب بانک مقصد نخواهد بود.

کارمزد حواله به چین

حواله سریع به چین

با توجه به روابط تجاری دو کشور، حواله فوری به کشور چین امروزه به یک دغدغه ی جدی تبدیل گشته است. معمولاً شرایط به انجام رساندن معاملات تجاری ایجاب می کند که عمل انتقال ارز به صورت فوری انجام گیرد. برای چنین شرایطی توصیه می شود که علی رغم بالا بودن نرخ کارمزد، از حواله وسترن یونیون استفاده شود.

ارسال حواله وسترن یونیون به این صورت انجام می شود که فرد فرستنده مبلغ را به همراه اسم کامل فرد گیرنده و برخی مواقع نام شعبه و شهر گیرنده را تحویل یکی از شعب وسترن می دهد. وسترن یونیون یک کد انحصاری به فرستنده می دهد. برای دریافت حواله وسترن یونیون فرد گیرنده تنها با اعلام کد و ارائه کارت شناسایی، می تواند حواله را دریافت نماید. البته همان طور که گفته شد قیمت حواله یوان به چین از این طریق از سایر روش ها بیشتر خواهد شد.

برای مطالعه بیشتر به مطلب ارزان ترین روش انتقال ارز به خارج کشور بروید.

همان گونه که متوجه شدید، قیمت حواله یوان به چین نسبت به حواله های ارزی دیگر، بسیار ناچیز است. اگرچه سیستم های بانکی ایران امکان انجام هیچ گونه فعالیت با بانک های خارجی ندارند، اما ارسال حواله یوان به چین همچنان غیر ممکن نیست. آیا شما تاکنون تجربه حواله به چین داشته اید؟ نظر شما در رابطه با کارمزد حواله به چین چیست؟

2715 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید