021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

در مورد کلاهبرداری اینترنتی بیشتر بدانید!

تاریخ انتشار : 9 آذر 1400تاریخ بروزرسانی : 27 آذر 1400زمان مطالعه : 2 دقیقه اخبار

احتمالا این روزها شگردهای مختلفی از کلاهبرداری اینترنتی را می‌شنوید و شاید یکی از نزدیکان و یا حتی خود شما مورد حمله سودجویان واقع شده‌اید. در اینجا به بررسی روش‌های دسترسی کلاهبرداران به حساب‌ بانکی شما می پردازیم. با ما همراه باشید.

نصب اپلیکیشن روی موبایل

امروزه هرکس می‌تواند یک اپلیکیشن با ویژگی‌های موردنظر خود طراحی و منتشر کند. تعدادی اپلیکیشن نیز در اینترنت وجود دارند که مخصوص فعالیت های جاسوسی است. مثلا اگر فردی بخواهد از شما دزدی کند، به دلایل مختلفی شما را قانع می‌کند که اپلیکیشن جاسوسی را نصب کنید و توسط آن، به یکسری اطلاعات این شخص دسترسی پیدا می‌کند. به عنوان مثال با نصب یک اپلیکیشن خاص بر روی تلفن همراه و دادن اجازه دسترسی به برخی بخش‌های موبایل مانند پیامک، توسط پیامک فراموش رمز عبور به حساب بانکی شما دسترسی پیدا کرده و پول را از آن خارج می کنند. بنابراین حتما قبل از نصب هر گونه اپلیکیشن و دادن دسترسی های موردنیاز، از امنیت آن اطمینان حاصل کنید.

تماس تلفنی و دریافت فراموشی رمز عبور

این شیوه که به تازگی بسیار رایج شده است، به این صورت می باشد که کلاهبردار از طریق تماس تلفنی با شما و دریافت پیامک فراموش رمز عبور از شما به روش های مختلفی، به حساب بانکی وارد شده و آن را خالی می کنند. به عنوان مثال می‌گویند برنده یک جایزه شده‌اید و نیاز است که تایید صلاحیت شوید. در ادامه از شما می‌خواهند که کد تایید را که همان فراموشی رمز عبور سامانه بانکی است، به آن‌ها اعلام کنید. در نهایت با دسترسی به حساب بانکی، پول را از آن خارج می کنند.

پیامک های سامانه ابلاغ

کلاهبرداران با ارسال پیامک‌هایی که دارای متن ابلاغیه قضایی می‌باشد، از شما درخواست می‌کنند روی لینک قرار داده شده در پیامک، کلیک نمایید و از شما به علل مختلف مانند تمبر باطل کردن، تقاضای دریافت هزینه‌ای اندک می‌نمایند. با وارد شدن به درگاه بانکی در صفحه مذکور و ارسال اطلاعات حساب خود، مهاجمان فیشینگ اقدام به خالی کردن حساب شما می کنند. بنابراین حتما قبل از وارد شدن به هر گونه درگاه پرداخت از صحت سایت و درگاه پرداخت اطمینان حاصل نمایید.

کلاهبرداری

پس از اینکه کلاهبرداران توسط روش‌های بالا اقدام به دزدی و خالی کردن حساب‌های افراد می‌نمایند، تله‌ای دیگر برای قربانیان جدید پهن می‌کنند! در بخش بعدی به این موضوع می‌پردازیم.

آگهی های کاریابی

کلاهبرداران با دزدیدن پول از حساب های مختلف، در پی واریز کردن این پول‌ها به حساب خود هستند. این افراد نمی توانند مستقیما پول‌ها را به حساب خود وارد کنند زیرا تحت تعقیب قرار گرفته و دستگیر می‌شوند. پس باید رد پای خود را پاک کرده یا به معنای دیگر پول شوئی کنند. یکی از روش‌های پول شویی، سوءاستفاده از آگهی‌های کاریابی است. به اینصورت که یک آگهی با عنوان کار در منزل ثبت کرده و به شما می‌گویند که ما برای انتقالات مالی محدودیت داشته و به حساب بانکی که با آن کار نمی کنید و خالی است، برای این منظور نیاز داریم. در مقابل این درخواست، به شما حقوق و دستمزد پرداخت می شود. این افراد فقط می‌خواهند با حساب شما پول شویی کنند. در نهایت با واریز پول‌ها به حسابتان، در صرافی‌های مختلف به دلار و یا ارز دیجیتال تبدیل کرده و به راحتی رد پای خود را پاک می کنند.

بیشتر بخوانید: کلاهبرداری با استفاده از حساب اجاره ای

183 بازدید
در مورد کلاهبرداری اینترنتی بیشتر بدانید!
احتمالا این روزها شگردهای مختلفی از کلاهبرداری اینترنتی را می‌شنوید و شاید یکی از نزدیکان و یا حتی...
5 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید