021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

گرانترین شهرهای جهان را بشناسید و سفر کنید

تاریخ انتشار : 18 فروردین 1397تاریخ بروزرسانی : 28 دی 1398 متفرقه

گرانترین شهرهای جهان تا پایان سال 2019 بیشتر از آن آسیا هستند و سنگاپور کماکان در مقام اول است. تحقیقات « Economist Intelligence Unit » نشان می‌دهد که سنگاپور جایگاه خود را به عنوان گرانترین شهر جهان برای زندگی حفظ کرده است. پاریس و هنک کنگ مقام دوم و سوم را دارند و نیویورک به مقام هشتم رفته و چند پله نزول داشته است.

1- سنگاپور – سنگاپور

2- فرانسه – پاریس

3- چین – هنگ کنگ

4- سوییس – زوریخ

5- سوییس – ژنو

6- ژاپن – اُساکا

7- کره‌ی جنوبی – سئول

8- دانمارک – کپنهاگ

9- آمریکا – نیویورک

10- آمریکا – لس‌آنجلس

در این تحقیق قیمت 160 کالا و سرویس در این شهرها، از مواد غذایی گرفته تا تجهیزات و مسکن، باهم مقایسه شده است.

درباره سنگاپور

سنگاپور به عنوان یکی گرانترین شهرهای جهان اعلام شده است. سنگاپور جای بسیار خاص و مهمی است. چه شهر سنگاپور و چه کشور سنگاپور. دولت قوی، اقتصاد سالم و مستحکم با قراردادهای صریح و دقیق انبوه سرمایه گذاری خارجی را به سوی خود کشیده است. به لحاظ سنتی و تاریخی، بافت بومی سنگاپور کم‌خرج و فروتنانه زندگی می‌کرده‌اند. این سرمایه‌گذاران خارجی بودند که غذاهای گران را وارد این کشور کردند. تعداد بالای کارگران خارجی که روز به روز بیشتر می‌شد یک شهر پرجمعیت را، پرجمعیت تر کرد و تقاضا برای مسکن رفته رفته قیمت‌ها را در این شهر بالا برد. سنگاپور یکی از پایین ترین نرخ های بیکاری در بین کشورهای توسعه یافته را دارد. بیکاری در این کشور هیچ گاه بیش از 4 درصد نشده است. دولت سنگاپور برنامه های کمک رسانی متعددی برای کم کردن اندازه فقر مطلق داشته است. به عنوان مثال ماهانه 400 تا 1000 دلار سنگاپور به افراد نیازمند پرداخت می شود. از طرفی نیز هزینه های بهداشت و درمان و تحصیل این خانواده ها از سوی دولت تامین می شود.

سنگاپور یکی از گرانترین شهرهای جهان

درباره پاریس

پاریس نیز به عنوان یکی گرانترین شهرهای جهان اعلام شده است. پاریس پایتخت کشور فرانسه است. پاریس یکی از شهرهای پیشروی جهان در زمینه‌های اقتصاد، فرهنگ، هنر، سیاست، تحصیل، تفریحات، مد و علم است. پاریس بزرگ‌ترین شهر اقتصادی اروپا و پنجمین شهر اقتصادی جهان است. پاریس با دارا بودن 500 هزار درخت از 120 گونه مختلف گیاهی، سبزترین پایتخت اروپایی شناخته شده است. دفتر مرکزی 36 شرکت برتر جهان در پاریس قرار دارد که پس از توکیو ژاپن در رتبه دوم جهان قرار دارد. این شهر میزبان شماری از برجسته‌ترین سازمان‌های بین‌المللی هم‌چون یونسکو، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتاق بازرگانی بین‌المللی است. موزه لوور که پربازدید ترین موزه در سراسر جهان به شمار می رود. موزه لوور از سال 1793 میلادی تا امروز به عنوان موزه عمومی فعال بوده است. پاریس درحال تبدیل به یک شهر برای دوچرخه سواری است که برای محیط زیست محلی نیز مفید است. این شهر بیش از 500 کیلومتر مسیر مخصوص دوچرخه سواری دارد.

پاریس یکی از گرانترین شهرهای جهان

درباره هنک کنگ

هنک کنگ نیز در کنار سنگاپور و پاریس، یکی از گرانترین شهرهای جهان است. هنک کنگ یک شهر خودمختار است که سال ها پیش از چین جدا شد. در حال حاضر این شهر یکی از قطب های اقتصادی دنیا می باشد. این به خاطر آسمان خراش هایی است که ادارات مهم در آن واقع شده اند. هنک کنگ بخاطر غذاهای جالب و شگفت انگیزش در دنیا معروف است. از طرفی یکی از پیشرفته ترین خطوط مترو در جهان متعلق به این شهر است. برنامه ریزی زمانی این قطارها توسط کامپیوتر و هوش مصنوعی انجام می شود. هنک کنگ به عنوان گران‌ترین و لوکس‌ترین منطقه در جهان نیز شناخته شده است. عنوانی که در دهه قبل متلعق به نیویورک بود.

هنک کنگ یکی از گرانترین شهرهای جهان

اما در مورد باقی شهرها، این رده بندی رابطه‌ی مستقیم با بازار آزاد و تجارت جهانی دارد. کاهش ارزش دلار آمریکا باعث سقوط دو پله ای نیویورک در لیست شده‌است. همین عامل در مورد پوند انگلستان، باعث سقوط 18 پله‌ای لندن نیز شده‌است.  آرامش اقتصادی در چین، هزینه‌ی زندگی در شهرهای اصلی چین را به شکل تاثیرگذاری کاهش داده است. با این وجود یک خیز به بالا در شهرهای آسیایی دیده می‌شود. ژاپن و کره‌ی جنوبی پیشتاز این عرصه هستند و بر خلاف سنگاپور و هنگ‌کنگ، عوامل داخلی اولین تاثیر را بر این دو کشور داشته است. آسیا به خلق محیط‌های زندگی با کیفیت بالا و ایجاد فرصت‌های اقتصادی تازه ادامه خواهد داد.

برای سفر و مهاجرت به این شهرها میتوانید از خدمات ارزی و کارت های اعتباری ایرانیکارت استفاده نمایید. همچنین شما عزیزان می توانید برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خود از خدمات ایرانیکارت استفاده نمایید.

 

به نقل از Forbes

1550 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید