021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

درباره گوگل والت ( Google Wallet ) چه می دانید؟

تاریخ انتشار : 25 فروردین 1396تاریخ بروزرسانی : 29 دی 1398 متفرقه

گوگل والت ( Google Wallet ) چیست؟

گوگل به عنوان کمپانی ای شناخته میشود که بیش از همه به راحت کردن زندگی مشهور است. این کمپانی از سال 2011 با منحل کردن پروژه ی checkout و ادغام آن با Google Wallet ، به طور بسیار جدی تر از گذشته پا به عرصه نقل و انتقالات مالی گذاشت. اما Google Wallet که اسم آن هر روز بیشتر به گوش میرسد چیست؟ کیف پول گوگل با هدف تسهیل دریافت و ارسال پول، به صورت آنلاین ایجاد شد. در گوگل والت شما با در اختیار داشتن اپلیکیشن آن و داشتن شماره تلفن و یا ایمیل فرد مورد نظرتان میتوانید برای وی پول ارسال کنید و یا از دیگران دریافت داشته باشید. در کیف پول گوگل شما حساب و یا حساب های بانکی خود را به گوگل وصل نموده و از آن پس مبدا و مقصد پول های دریافتی و ارسالی شما از طریق گوگل، حساب بانکی مورد نظرتان خواهد بود. در گوگل والت شما یک پسورد چهار رقمی را نیز انتخاب میکنید که از آن پس تمام امور انتقالات مالی شما تنها با وارد کردن این کد میسر خواهد بود.

کیف پول گوگل همچنین کارت فیزیکی نیز دارد که با استفاده از آن میتوانید مانند یک کارت اعتباری امور روزانه خود را انجام دهید. اپلیکیشن گوگل والت نیز هم اکنون برای اندروید 4 به بالا و IOS 7 به بالا موجود است که از طریق این اپلیکیشن میتوانید خدماتی مانند پرداخت از روی اسکن بارکد را نیز انجام دهید. یکی از بهترین شگفتی های کیف پول گوگل این است که در آن شما قادرید برای فردی که حتی اکانت گوگل والت ندارد نیز ارسال پول انجام دهید. به این صورت که شما با وارد کردن شماره تلفن و یا ایمیل فرد پول را ارسال کرده و گوگل والت از طریق ایمیل به فرد مورد نظر اعلام میکند که این پول برای وی ارسال شده و هر زمان که فرد مایل بود میتواند با افنتاح یک اکانت گوگل و متصل کردن آن به یک حساب بانکی، وجه خود را دریافت کند.

کیف پول همراه گوگل google wallet

کیف پول گوگل عیب و نقص هم نیست. از بزرگترین عیب های آن بدون شک محدودیت جغرافیایی آن است. در حال حاضر برای اتصال به گوگل والت شما نیازمندید که حداقل یکی از حساب های بانکی که قصد اتصال آن به گوگل والت را دارید، در یک بانک آمریکایی و در خاک آمریکا افتتاح شده باشد. البته به نظر میرسد این مشکل در آینده ای نه چندان دور حل شود. از طرفی گوگل والت اطلاعات کارت های اعتباری را روی تلفن همراه ذخیره می کند و این باعث نگرانی کاربران است. البته گوگل با اندیشیدن تدابیری سعی کرده که این ترس را از بین ببرد ولی همچنان وجود دارد.

Google Wallet مزیت های زیادی دارد. از جمله مزیت های آن سرعت بالا در خرید ها است. البته جذابیت اصلی گوگل والت ذخیره اطلاعات کارت های اعتباری چندگانه و برنامه های متعلق به آنها است. در این صورت مشتریان از همه تخفیف ها باخبر خواهند بود. هدف از ارایه این خدمت این است که کیف پول گوگل به یک کیف پول همراه تبدیل شود. در این صورت تمام کارت های اعتباری و بن های تخفیف در این کیف پول نگه داری می شود. نکته جالب اینجاست که تمامی خدمات گوگل والت رایگان بوده و هیچ کارمزدی از طرف گوگل حتی برای دریافت وجه از دستگاه های خودپرداز از شما دریافت نمیشود.

کیف پول گوگل

به نظر میرسد گوگل والت به زودی به عنوان اصلی ترین رقیب پی پال شناخته شود و چه بسا که بتواند از پی پال نیز پیشی بگیرد. البته جالب توجه است که پی پال در سال 2011 از گوگل شکایت کرد و اظهار داشت که دو نفر از کارمندان ارشد پی پال، اسرار کاری پی پال را برای گوگل فاش کرده و گوگل با استفاده از این اطلاعات توانسته گوگل والت را به چنین ابعاد و امکاناتی تجهیز کند!

2388 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید