021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

یک تراکنش بیت کوین چگونه کار میکند ؟

تاریخ انتشار : 20 مرداد 1399تاریخ بروزرسانی : 23 آذر 1400 ارز های دیجیتال

در این یادداشت به چگونگی انجام یک تراکنش از بیت کوین می پردازیم. هماهطور که میدانید از زمان ارز بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتالی تا بحال روز به روز درگاه های بیشتر پذیرای این ارز ارزشمند هستند و ارزی که تا   سال پیش باید برای یک پیتزا 1000 واحد از آن را استفاده میکردید اکنون میتوانید از آن برای پرداخت استفاده کنید؛ شما میتوانید به افراد این مبلغ را ارایه کنید و یا حتی به بزرگترین فروشگاه اینترنتی دنیا و یا آمازون و موضوعی نیز که برای ما واضح است این است که روز به روز به اعتبار این ارز ها افزوده میشود و ما میتوانیم از آن ها برای دریافت خدمات متنوع تری استفاده کنیم. با ایرانیکارت همراه باشید تا سیر خرید یک کالا و یا دریافت یک خدمت را توسط بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتالی بررسی کنیم.

مراحل یک تراکنش بیت کوین

1.کیف پول

کیف پول ها از الزامات نگهداری و استفاده از بیت کوین ها هستند و آن ها با اتکا به خاصیت استقلال ارز های دیجیتالی به نقش آفرینی نقش بانک ها و دیگر واسط های مالی میپردازند. شما با ایجاد این کیف پول ها میتوانید آدرس هایی را برای انجام تراکنش های خود جنریت کنید و ایجاد کنید و سپس با آن ها اقدام به دریافت و ارسال ارز دیجیتال کنید. پس اولین اقدام شما برای دریافت و یا ارسال مبالغی تحت عنوان ارز دیجیتالی داشتن یک آدرس کیف پول است. بیشتر این آدرس ها 16 حرف و رقم با هم است.

بیت کوین

2.تایید تراکنش ها

به زبان ساده شما پس از آن که کلید واژه و یا کد خصوصی خود را وارد کردید حال دیگر سفارش شما وارد بلاک میشود. قبل از هر چیزی باید بدانید که از این مرحله دیگر شما دسترسی به ارز های خود و عملیات هایی مانند لغوسفارش را نخواهید داشت پس بسیار بهتر است که تمام حواس خود را به صحت مراحل قبل معطوف فرمایید. زمانی که سفارش شما وارد بلاک شد حال افرادی که به ماینینگ معروفند با استفاده از ماینر های خود اقدام به حل معادلات کرده و این سفارش را ثبت و پردازش میکنند و سپس از زمانی حدود ده دقیقه، تراکنش شما انجام میشود و پرداخت و یا دریافت مبالغ در قالب ارز دیجیتال، صورت میگیرند.

خرید و فروش ارز دیجیتالی

3.مرحله نهایی

شما میتوانید مبلغی که دریافت کرده اید و یا پرداخت کرده اید به صورت زنده و شفاف دنبال کنید و در هر ثانیه ببینید که چند تاییدیه دریافت کرده است و چه میزان دیگر زمان لازم است تا تراکنش شما تایید شود. شما همچنین میتوانید میزان ترنزیشن فی و یا کارمزدی را نیز که بابت این تراکنش پرداخت کرده اید را مشاهده کنید.

آیا تابحال شما کالا و یا خدمتی را با ارز دیجیتال و بیت کوین دریافت کرده اید ؟نظر شما درباره آینده کسب و کار ها و تاثیرات ارز دیجیتال بر آن ها چگونه است ؟

747 بازدید
یک تراکنش بیت کوین چگونه کار میکند ؟
در این یادداشت به چگونگی انجام یک تراکنش از بیت کوین می پردازیم. هماهطور که میدانید از زمان...
5 از 2 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید