021-91091000 031-31117

ورود / ثبت نام

3 نکته مهم درباره پی پال در ایران

25 آبان 1398 کیف پول الکترونیک

پی پال یکی از ساده ترین راه ها برای پرداخت ارزی و دریافت درآمد ارزی می باشد. کیف پول الکترونیکی پی پال یکی از شناخته شده ترین و معتبرترین روش های پرداخت در سراسر جهان است. اغلب سایت های خارجی از درگاه پرداخت پی پال استفاده می کنند. با توجه به این که این شبکه یکی از پرکاربردترین روش های پرداخت آنلاین می باشد، نسبت به کاربران و تراکنش ها سخت گیری های زیادی اعمال می نماید. بخش عمده ی این سخت گیری ها در سراسر جهان اعمال می گردد، اما بخشی از آن ها نیز تحت تاثیر تحریم ها و برای ایرانیان می باشند. در این مقاله همراه ما باشید تا 3 نکته ی مهم در رابطه با استفاده از پی پال در ایران بررسی کنیم.

افتتاح حساب پی پال

به دلیل تحریم های مالی علیه ایران، امکان افتتاح حساب پی پال از ایران وجود ندارد. به همین دلیل برای ایجاد اکانت پی پال، نیزا به ارائه مدارک اقامت در خارج از ایران دارید. مشکل به همین جا ختم نمی شود، و برای استفاده از خدمات این شبکه مالی نیاز به وی پی ان یا وی پی اس دارید. IP ارائه شده توسط این وی پی ان باید مربوط به کشوری باشد که برای وریفای حساب از آن استفاده کردید. برای ساخت اکانت پی پال وریفای شده می توانید از خدمات ایرانیکارت بهره ببرید.

ثبت نام و سفارش

اکانت پی پال

پی پال در ایران

به دلیل تحریم های مالی جوامع بین الملل که علیه ایران اعمال شده است، این شبکه مالی به کاربران ایرانی اجازه استفاده از خدمات خود را نمی دهد. اما با توجه به این که در برخی شرایط استفاده از paypal تنها راه قابل استفاده است، افراد ملزم هستند ریسک های استفاده از پی پال را بپذیرند. این خطرات تا حد زیادی قابل کنترل هستند. در ادامه سه مورد از مهم ترین نکات استفاده از paypal را شرح می دهیم.

1- سقف تراکنش های پی پال

با توجه به این که حساب افتتاح شده از نوع پرسونال خواهد بود، کاربر باید سقف تراکنش هفتگی را حفظ نماید. برای اکانت های پرسونال این سقف 800 دلار در هفته می باشد. قابل ذکر است که منظور از 800 دلار، مجموع واریز ها و پرداخت های اکانت است. در صورتی که تراکنش های شما از این سقف عبور کنید، امکان دارد اکانت شما لیمیت شود. برای رفع لیمیت شدن اکانت باید مدارک مورد نیاز ارائه دهید.

2- آی پی ثابت

با توجه به این که از آی پی ایران نمی توانید وارد حساب پی پال خود شوید، نیاز دراید از VPN استفاده نمایید. اما توجه کنید که IP که در اختیار شما قرار می گیرد حتماً دارای دو ویژگی باشد. اول این که این IP اختصاصی باشد. به این معنا که هر آی پی به کاربران مختلفی تعلق نگیرد. زیرا paypal این شرایط را به این صورت تفسیر می کند که یک کاربر حساب های مختلف دارد، لذا تمامی حساب هایی که از آن IP استفاده می نمایند را مسدود می کند.

حساب پی پال

مورد دوم این است که IP شما همواره باید ثابت باشد. در صورتی که IP تغییر کند، این شبکه به استفاده از وی پی ان شک می کند و اکانت را مسدود می نماید.

3- رعایت 6 تراکنش اول

حداقل 6 تراکنش اولی که با حساب پی پال خود انجام می دهید، باید مبالغ خرد و تا سقف 200 دلار باشند. لازم به ذکر است که این شبکه معمولآً تا 10 تراکنش اول را اصطلاحاً Hold می کند. این فرایند به دلیل مسائل امنیتی طی می شود. پس از گذشت زمان کافی برای بررسی این تراکنش ها، پول از حالت hold خارج شده و به حساب گیرنده واریز می گردد.

860 بازدید
3 نکته مهم درباره پی پال در ایران
پی پال یکی از ساده ترین راه ها برای پرداخت ارزی و دریافت درآمد ارزی می باشد. کیف...
5 از 1 رای ثبت شده

نظرات

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید