021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

5 دلیل افزایش قیمت بیت کوین را بدانید

تاریخ انتشار : 27 دی 1399تاریخ بروزرسانی : 31 اردیبهشت 1401 ارز های دیجیتال

نوسانات عظیم و صعودی قیمت بیت کوین در سال 2020 بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به شدت داغ کرده است. ارزشمندترین ارز دیجیتال جهان در ماه دسامبر با بیش از 23 هزار دلار معامله شد. این در صورتی است که هنگام شیوع Covid-19 در ایالات متحده قیمت بیت کوین زیر 4000 دلار بود. اما پس از نوسانات زیاد، روندی به شدت صعودی به خود گرفت. قیمت بیت کوین در کمتر از یک ماه پس از شکستن 20 هزار دلار برای اولین بار، به بالاترین رقم بیش از 40 هزار دلار رسید. خرید بیت کوین فقط 12 سال پیش به عنوان نوع جدیدی از سیستم پرداخت الکترونیکی اختراع شد که بر روی یک شبکه محاسباتی مبتنی بر اینترنت ساخته شده است. هیچ شخص، شرکت یا دولتی نمی تواند آن را کنترل کند. واقعیت این است که تاریخ معاملات ارز دیجیتال بیت کوین بسیار کوتاه است. به طوری که هیچ کس در مورد ارزش فعلی یا آینده آن مطمئن نیست. اما این موضوع مانع از سرمایه گذاران دارایی دیجیتال یا حتی تحلیلگران وال استریت در ارائه پیش بینی قیمت از 50،000 تا 400،000 $ یا بیشتر نشده است. در این مقاله همراه ایرانیکارت باشید تا دلایل پنهان افزایش قیمت بیت کوین را بدانید.

علت افزایش قیمت بیت کوین

  • پذیرش بیشتر بیت کوین

می توان گفت یکی از اصلی ترین عوامل موثر بر قیمت بیت کوین افزایش پذیرندگی آن از سمت مردم است. این روزها به دلیل قیمت  جذاب بیت کوین، پذیرش و استفاده از آن افزایش یافته است. تا قبل از این تقریبا بیت کوین نقش مهمی در زندگی ها نداشت زیرا تعداد بسیار کمی از آن استفاده می کردند یا آن را قبول داشتند. دلیل آن هم این بود که برای یه کالا مقدار کمی از آن استفاده می شد. اما در سال 2020 میتوان تحول چشمگیری در راستای پذیرش بیت کوین مشاهده کرد. شرکت های برجسته فین تک، از سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری Square در بیت کوین تا پی پال که به کاربرانش امکان خرید و فروش بیت کوین را می دهد مهر تاییدی بر آن زدند. در سال 2021 احتمالا شاهد گسترش این پذیرش خواهیم بود.

بیشتر بخوانید: پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2040

افزایش قیمت بیت کوین

  • رقابت Big Tech با ارز دیجیتال بیت کوین

هر آنچه که بیت کوین در دهه های وجودی خود داشته یا انجام داده است باعث شده که بسیاری از نهادهای بزرگ و جهانی به فکر ارائه ارز دیجیتالی بین المللی باشند. هر شرکتی که درگیر فضای پرداخت است نه تنها متوجه می شود که بازاری برای پرداخت دیجیتال وجود دارد بلکه پرداخت های مربوط به بازار ارزهای مختلف نیز بیشترین پتانسیل را دارد. زیرا در حال حاضر چنین معاملاتی ممکن است روزها طول بکشد و اغلب هزینه های سنگینی را شامل می شود. بیت‌کوین ثابت کرده است که اگر به طور بنیادی یک ارز دیجیتال جهانی باشد، می تواند روند معاملات را به طور چشمگیری ساده کند. در سال 2020 دو شرکت فیسبوک و گوگل با طرح های بزرگ   به جلو حرکت کردند. پیشنهادات فنی مانند Facebook’s Diem دقیقاً مانند بیت کوین نیستند، اما اگر در سال 2021 شروع به کار کنند، ممکن است کمی از رشد بیت کوین سود ببرند.

وقت خریده یا فروش؟ از لینک زیر ببینید:

خرید و فروش بیت کوین

  • رقابت بانک های مرکزی با قیمت بیت کوین

در این سال بانک ها برای حل و فصل های بین المللی، گزارش و نظرسنجی را منتشر کرد که نشان می دهد 80٪ از بانک های مرکزی جهان در حال کار بر روی نوعی ارز دیجیتال هستند. چین آزمایش ارز دیجیتال را بسیار بیشتر از هر کشور دیگری انجام داده است. اخیرا، در شهر سوژو در شرق چین، درست در غرب شانگهای، قرعه کشی ای انجام شد که در آن 100000 نفر 200 renminbi (حدود 30 دلار) از طریق کیف پول دیجیتال دریافت می کردند.  آنها تشویق شدند پول دیجیتال خود را به حساب های بانکی خود متصل کنند، و اگر پول دیجیتال خود را در عرض چند هفته خرج نکنند، این ناپدید شد. وقتی چین به سمت سازگاری با یوان دیجیتال در سطح کشور پیش می رود، احتمالاً تقاضای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مستقل را کاهش می دهد. سال آینده ممکن است آزمایشات مشابهی در کشورهای دیگر نیز انجام شود.

کاهش یا افزایش تقاضای بیت کوین

  • یک زمین بازی جدید نظارتی

دولت رئیس جمهور منتخب آمریکا، جو بایدن، در 90 روز اول اولویت های بالاتری نسبت به تنظیم ارز دیجیتال خواهد داشت و البته حوصله و تخصص کنگره در این زمینه دشوار است. فرض طبیعی این است که دولت دموکرات دقیق تر از دولت جمهوری خواه تنظیم خواهد کرد، با این حال برخی اظهار داشتند که بایدن “برای ارز دیجیتال خوب است”. شاید، علاقه مندان به بیت کوین تمایل دارند از مواردی مانند ناشناس ماندن و استفاده بالقوه آن برای کلاهبرداری چشم پوشی کنند اما از نظر ناظران این نگرانی ها بسیار جدی است. ممکن است تیم بایدن به یک روش جامع و منطقی برای تنظیم ارزهای دیجیتال برسد.

به فکر امنیت ارزهای دیجیتالت هم باش

خرید کیف پول های سخت افزاری

  • نوسانات مداوم قیمت بیت کوین

از آنجا که ارزش بیت کوین به طور مستقیم با هیچ پدیده آشکاری در دنیای واقعی (مانند سیاست مالی یا پولی) گره نخورده است، بنابراین می تواند از راه هایی که پیش بینی یا حتی توضیح آن دشوار است، قدردانی یا استهلاک کند. به عنوان یک سرمایه گذاری، توصیه برای هر کسی که امیدوار است از ضرر و زیان زیاد جلوگیری کند سخت است. برخی می گویند بیت کوین در سال آینده می تواند به 50 هزار دلار هم برسد و اگرچه این حد افراطی به نظر می رسد، اما اگر سرمایه گذاران پول خود را از دارایی های دیگر به بیت کوین منتقل کنند دور از ذهن نیست. البته به همان اندازه ممکن است که قیمت در سال 2021 در جهت مخالف پیش رود.

بیشتر بخوانید: تحلیل قیمتی بیت کوین در دوران کرونا

کلام آخر 

در این مقاله 5 دلیل افزایش قیمت بیت کوین را خواندید. در مقالات قبلی نیز پیش بینی هایی که برای بیت کوین توسط تریدرها و بانک های معتبر انجام شده بود نیز خواندید. با این تفاسیر چه آینده ای در انتظار قیمت بیت کوین می باشد؟ همچنان به روند صعودی خود ادامه می دهد و به 50 هزار می رسد یا روند نزولی در پیش خواهد گرفت؟ به نظر شما آیا فقط همین عوامل، علت افزایش قیمت بیت کوین هستند یا موارد دیگری نیز وجود دارد؟

657 بازدید
5 دلیل افزایش قیمت بیت کوین را بدانید
نوسانات عظیم و صعودی قیمت بیت کوین در سال 2020 بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به...
5 از 3 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید