021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

آموزش بازی اکسی اینفینیتی

تاریخ انتشار : 20 مرداد 1401 ارز های دیجیتال

در حوزه پروژه‌های NFT، بازی اکسی اینفینیتی رکورد سومین فروش برتر تاریخ را در اختیار دارد ویکی از محبوب‌ترین بازی‌های NFT در حال حاضر است. Sky Mavis، توسعه‌دهنده بازی، اکسی اینفینیتی را در سال ۲۰۱۸ عرضه کرد. از زمان شروع، این بازی کاربران بسیاری جذب کرده است. در واقع Axie Infinity به عنوان یکی از پروژه‌های پیشرو در بازی‌های مدل کسب درآمد (P۲E) شناخته می‌شود. چنانچه به دنبال این هستید که شما هم از این نوع بازی‌ها درآمدی کسب کنید، آموزش اکسی اینفینیتی را شروع کنید. بازی اکسی اینفینیتی یک دنیای بازی آنلاین بوده که درباره موجودات معروف به Axies است. در ادامه همراه ما باشید تا به صورت ویدیویی و مرحله به مرحله با نحوه نصب بازی اکسی اینفینیتی آشنا شوید.

بازی اکسی اینفینیتی چیست؟

Axie Infinity به عنوان یکی از بازی‌های NFT شناخته می‌شود. دارایی‌های دیجیتال درون بازی مانند موجودات Axie توسط NFT‌ ها نشان داده می‌شوند. مالکیت این توکن‌های NFT کاملا تحت کنترل کاربر بوده و بازیکن می‌تواند Axie‌ های به دست آمده خود را در بازار واقعی معامله کند. این بازی توسط Sky Mavis، یک شرکت توسعه بلاک چین، متخصص در ایجاد بازی‌هایی با اقتصادهای متعلق به بازیکنان، توسعه یافته است. یکی از دلایل محبوبیت Axie Infinity گیم پلی جذاب آن است. یک حالت ماجراجویی (یا کمپین) و یک حالت PvP وجود دارد.  بازی اکسی اینفینیتی را می توان در Windows ،macOS ،Android و iOS بازی کرد.

آموزش ویدیویی بازی اکسی اینفینیتی

مراحل کلی نصب بازی اکسی اینفینیتی

آموزش مرحله به مرحله بازی اکسی اینفینیتی

این بازی مراحل نسبتا پیچیده‌ای دارد. بنابراین آموزش بازی اکسی اینفینیتی را مرحله به مرحله همگام با تصاویر دنبال کنید. به صورت کلی نصب بازی اکسی شامل ۴ مرحله اصلی نصب کیف پول، خرید اکسی، ساخت حساب و دانلود بازی است. در ابتدا نحوه نصب و سپس بازی را توضیح می‌دهیم.

نصب کیف پول

بازی اکسی اینفینیتی هم برای دسکتاپ هم موبایل در دسترس است. بنابراین با توجه به نسخه موردنظر آموزش زیر را دنبال کنید.

نصب روی دسکتاپ

مرحله اول) یک کیف پول اتریوم نصب کنید.
ابتدا به یک کیف پول اتریوم نیاز دارید. ما متامسک را پیشنهاد می‌کنیم. هم برای دسکتاپ و هم برای موبایل موجود است. با استفاده از متامسک افراد می‌توانند توکن‌های دیجیتال را ذخیره یا ارسال کنند و با برنامه‌های بلاک چین تعامل داشته باشند. در بازی اکسی اینفینیتی، توکن‌ها و آیتم‌های درون بازی در یک کیف پول بومی ذخیره می‌شوند.

1. به وبسایت متامسک بروید.

2. روی دانلود کلیک کنید و پلتفرمی را که می‌خواهید دانلود کنید را انتخاب کنید.

3. مراحل نصب را دنبال کنید.

4. از ایرانیکارت اتریوم خریداری کرده و به کیف پول متامسک خود واریز کنید. زیرا در مراحل بعد برای خرید موجودات اکسی اینفینیتی به اتریوم نیاز دارید.

خرید و فروش اتریوم

نکته مهم: به یاد داشته باشید که همیشه عبارت بازیابی (کلید خصوصی) خود را ایمن نگه دارید و هرگز آن را برای کسی ارسال نکنید. هر کسی که عبارت بازیابی شما را در اختیار داشته باشد، به کیف پول شما دسترسی کامل خواهد داشت.

چنانچه به آموزش کامل نصب و راه اندازی متامسک نیاز دارید مقاله کیف پول متامسک چیست ؟ را بخوانید.

مرحله دوم) کیف پول Ronin را نصب کنید.
بعد از متامسک، به کیف پول Ronin نیاز دارید. این کیف پول برای ذخیره توکن‌های ارز دیجیتال و آیتم‌های درون بازی اکسی اینفینیتی در بلاک چین Ronin استفاده می‌شود.

 1. به وبسایت رونین ولت مراجعه کنید. از بخش دانلود، نسخه دلخواه خود را دانلود کنید. در این آموزش ما از افرونه کروم رونین ولت استفاده می‌کنیم. در صفحه باز شده گزینه افزودن به chrome را انتخاب کنید.
 2. پس از نصب یک اعلان ایجاد می‌شود. روی Add extension کلیک کنید.
 3. کیف پول به عنوان یک افزونه در نوار ابزار مرورگر کروم شما، در قسمت بالا سمت راست ایجاد و بلافاصله افزونه رونین ولت باز می‌شود. برای شروع روی Get Starred کلیک کنید.
 4. یک اعلان به شما نمایش داده می‌شود مبنی بر اینکه آیا از قبل کیف پول رونین ولت داشته و مایل به بازیابی هستید یا اینکه قصد ساخت کیف پول جدید را دارید؟ روی گزینه I am a new, Lets get set up کلیک کنید.
 5. سپس در صفحه باز شده دسترسی‌های لازم را بدهید. روی گزینه Allow tracking کلیک کنید.
 6. در این مرحله یک پسوورد قوی بسازید و در هر دو کادر وارد کنید.
 7. پس از این مرحله، مطابق تصویر، کلمات بازیابی کیف پول شما، نمایش داده می‌شود. آن‌ها را به ترتیب و درست یادداشت کنید.
 8. سپس همانند تصویر کلمات خواسته شده را وارد کنید.
 9. شما موفق به ساخت حساب رونین ولت شدید.

مرحله سوم) یک حساب کاربری در بازی Axie Infinity ایجاد کنید.

 1. وارد وبسایت اکسی اینفینیتی شوید.
 2. برای ساخت حساب، باید در marketplace بازی با استفاده از کیف پول رونین که از قبل نصب کرده اید، ثبت نام کنید. روی گزینه login کلیک کنید.
 3. در این مرحله Login with Ronin Wallet را انتخاب کرده و اعلان فرستاده شده در کیف پول رونین را نیز تایید (confirm) کنید.
 4. همانند تصویر وارد حساب خود می‌شوید.
 5. اتریوم خود را با استفاده از Ronin Bridge به کیف پول رونین واریز کنید.
 6. سه موجود اکسی خریداری کنید. پس از خرید، آن‌ها در کیف پول رونین شما نمایش داده می‌شوند.

مرحله چهارم) بازی اکسی اینفینیتی را دانلود کنید.

دانلود بازی اکسی اینفینیتی

هنگامی که حساب را فعال و Axies خود را دریافت کردید، تنها چیزی که باقی می‌ماند دانلود بازی است. به وبسایت اکسی اینفینیتی بروید و روی «Download» واقع در بالا سمت راست کلیک کنید. پلتفرمی را که می‌خواهید از بین Android ،Windows ،macOS یا iOS انتخاب و دانلود کنید. برای راحتی شما، لینک دانلود در ادامه قرار داده شده است.

دانلود بازی اکسی اینفینیتی

نصب روی موبایل

تمام مراحل بازی اکسی اینفینیتی همانند نسخه دسکتاپ آن است. برای بازی در موبایل نیز باید مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول) کیف پول متامسک را دانلود کنید.

 • فروشگاه Google Play را باز کنید.
 • متامسک را دانلود و نصب کنید.
 • برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید.
 • از ایرانیکارت اتریوم خریداری کرده و آن را به متامسک خود واریز کنید.

مرحله دوم) کیف پول رونین را دانلود کنید.

 • کیف پول Ronin را در Google Play جستجو کنید.
 • آن دانلود کنید.
 • رونین ولت را نصب کنید.
 • یک حساب کاربری ایجاد کنید.

نکته مهم: وقتی بازی را انجام می‌کنید، تمام درآمد شما به کیف پول رونین می‌رود. ایمن نگه داشتن کلمات بازیابی ضروری است.

اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که با استفاده از حساب Ronin Wallet برای راه اندازی حساب اکسی اینفینیتی خود و خرید سه Axie استفاده کنید.

مرحله سوم) دریافت بازی

 • به وب سایت رسمی بازی بروید.
 • روی صفحه دانلود کلیک کنید.
 • گزینه دانلود اندروید را انتخاب کنید.
 • بازی را نصب کنید.
 • برنامه را باز کنید و کد QR خود را ارسال کنید.
 • وارد شوید و شروع به بازی کنید.

آموزش مراحل بازی اکسی اینفینیتی

در این بازی تیمی متشکل از سه موجود اکسی دریافت می‌کنید که می‌توانید از آن‌ها برای جستجو و نبرد با موجودات اکسی دیگر بازیکنان استفاده کنید. هر Axie با سایر Axie متفاوت است. شما می‌توانید حیوانات خانگی خود را سفارشی کنید و آن‌ها را در برابر سایر Axies قرار دهید. هنگامی که وارد بازی می‌شوید، دو حالت ماجراجویی با نبردهای P2E و PvP وجود دارد.

گیم پلی P2E

 • در حالت ماجراجویی، یک مرحله را پشت سر می‌گذارید و به مرحله بعدی می‌روید. هر سطح کمی سخت‌تر از سطح قبلی است. با هر ماموریت موفق، موجودات اکسی XP دریافت می‌کنند.
 • به عنوان یک بازیکن، هر روز تعداد محدودی امتیاز انرژی (۲۰ امتیاز) دریافت می‌کنید. هر سطح نبرد و ماجراجویی PvP یک امتیاز انرژی می‌گیرد.
 • نکته مهم این است که برای دریافت SLP به XP نیاز دارید. علاوه بر این، شما می‌توانید تنها ۵۰ SLP در روز کسب کنید.
 • هرچه یک سطح در حالت ماجراجویی سخت‌تر باشد، میزان پاداش SLP بیشتر است.

گیم پلی PVP

 • سه اکسی شما در مقابل سه اکسی حریف قرار می‌گیرند. هر Axie دارای چهار کارت مهارت است که به بازیکنان به صورت تصادفی داده می‌شود. نتیجه مسابقه بستگی به این دارد که چه کارت‌هایی دریافت می‌کنید و چه تعداد امتیاز انرژی دارید.
 • هر کارت دارای امتیاز حمله و دفاع است.
 • هدف شکست دادن Axies حریف با به صفر رساندن HP آن‌ها است.
 • شما باید حرکات خود را به دقت برنامه ریزی کنید و حرکات حریف خود را حدس بزنید.

نحوه کسب SLP

صرفاً انجام بازی بدون هدف کافی نیست. اکثر بازیکنان به این امید ثبت نام می‌کنند که در حین سرگرمی، ارز دیجیتال به دست آورند. در حین انجام بازی، توکن‌های AXS یا SLP به دست خواهید آورد که می‌توان آن‌ها را با پول واقعی معامله کرد.

SLPs یا Smooth Love Potion یک توکن ERC-20 است که عرضه نامحدودی در اکسی اینفینیتی دارد. این توکن منبع اصلی درآمد بازیکنان و ارز اصلی بازی است. با SLP ها، بازیکنان می‌توانند Axies (NFT) را پرورش داده و ارتقا دهند و سپس آن‌ها را برای کسب سود بفروشند. هر روز، بازیکنان می‌توانند مقدار محدودی SLP کسب کنند. شما می‌توانید با انجام نبردهای PvE در حالت ماجراجویی یا نبردهای PvP، معجون‌های Smooth Love بدست آورید. تکمیل ماموریت‌های روزانه نیز به شما SLP می‌دهد.

نحوه و میزان کسب درآمد

ساده‌ترین راه برای کسب درآمد از بازی این است که بازی را به طور منظم انجام دهید زیرا تکمیل ماموریت‌ها یا چالش‌های روزانه باعث افزایش امتیاز و سود شما می‌شود. بازیکنان از طریق پرورش موجودات اکسی می‌توانند درآمد زیادی کسب کنند. ارزش اکسی به قدرت و نادر بودن آن بستگی دارد. این روش همیشه سودآور است زیرا بازیکنان جدید به صورت روزافزون اضافه می‌شوند و به دنبال راه‌اندازی تیم‌های Axie خود هستند.

همچنین بازیکنان می‌توانند در زمین‌های Lunacia در بازی سرمایه‌گذاری کنند. بازیکن می‌تواند یک قطعه زمین را به عنوان NFT در دنیای بازی بخرد و از آن به عنوان خانه خود استفاده کند. بازیکنان حتی می‌توانند زمین‌های خود را به بازیکنان دیگر اجاره دهند، یا زمین‌های خود را مطابق با سلیقه خود سفارشی کنند. علاوه بر فروش زمین‌های Axies و Lunacia، اقلامی که می‌توانند در زمین به عنوان دارایی تاکتیکی مورد استفاده قرار گیرند مانند لامپ‌ها، کیسه‌ها، ستون‌ها، پروانه‌ها و حتی تکه‌های چمن، قابل معامله هستند.

با استفاده از همه موارد گفته شده می‌توان در این بازی پول واقعی به دست آورد که مقدار آن بسته به میزان فعالیت شما است. هرچه بیشتر فعالیت کنید بیشتر درآمد کسب می‌کنید.

خرید و فروش توکن اکسی

اگر به هر دلیل توانایی یا وقت کافی برای انجام بازی اکسی اینفینیتی را ندارید، با خرید توکن اکسی نیز می‌توانید در این پلتفرم سرمایه‌گذاری کنید. AXS یک ارز دیجیتال در حال پیشرفت است و قطعاً باید به سرمایه‌گذاری در آن فکر کنید! یک نکته مهم قبل از خرید توکن اکسی AXS انتخاب صرافی معتبر و به صرفه است که از طریق آن بتوانید معامله خود را انجام دهید. صرافی ایرانیکارت، بدون دریافت کارمزد پلتفرم، از خرید و فروش توکن اکسی اینفینیتی پشتیبانی می‌کند. برای خرید و فروش توکن اکسی در ایرانیکارت ثبت نام کنید، حساب خود را تأیید و سپس درخواست خرید یا فروش خود را ثبت کنید.

خرید و فروش AXS

سخن آخر

همانطور که در مقاله آموزش بازی اکسی اینفینیتی خواندید، این بازی یک بازی با مدل کسب درآمد مبتنی بر بلاک چین است که به بازیکنان اجازه می‌دهد موجودات بامزه‌ای به نام Axies را جمع آوری کرده و پرورش دهند.  هر آیتمی که درون بازی وجود دارد، مانند Axies یا قطعه زمین‌های دیجیتال، با یک NFT یا توکن غیرقابل تعویض نشان داده می‌شود که می‌تواند در بازار Axie معامله شود. بازیکنان می‌توانند توکن‌های AXS و SLP را دریافت کنند و از این طریق درآمد واقعی داشته باشند.

سوالات متداول

توسعه Axie Infinity در سال ۲۰۱۷ به رهبری بنیان گذار و مدیر عامل آن، نگوین‌تان ترانگ، در کنار تو دوان، الکساندر لارسن، جفری زیرلین و اندی هو آغاز شد.

بله، این بازی یکی از معتبرترین بازی‌های بلاکچینی و مبتنی بر کسب درآمد است که طرفدارن بسیاری نیز دارد.

میزان درآمد از این بازی بسته به فعالیت کاربر دارد. هرچقدر بیشتر فعالیت کنید بیشتر درآمد خواهید داشت.

خیر، برای نصب بازی به حداقل ۳ موجود اکسی نیاز دارید.

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
26 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید