معرفی ارز دیجیتال

بهترین ارز های دیجیتال هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری

بهترین ارز های دیجیتال هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری

هوش مصنوعی (AI) به عنوان یکی از فناوری‌های پیشرفت در دهه آینده دیده می‌شود که این پتانسیل را دارد تا شیوه معاملاتی جهانی را متحول کند و انواع جدیدی از شبکه‌های اجتماعی و مالی ایجاد کند.  بنابراین تعجبی ندارد که بسیاری از پروژه‌های جدید ارزهای دیجیتال با جنبه‌های هوش مصنوعی روی کار آمده‌اند. انقلاب هوش مصنوعی در حال حاضر در دنیای ارزهای دیجیتال در حال وقوع است. در این مقاله، چند مورد از بهترین توکن‌های رمزنگاری هوش مصنوعی برای سال 2023 را معرفی می‌کنیم.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟

گسترش هوش مصنوعی (AI) در سال های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است. هوش مصنوعی یک فناوری موفقیت‌آمیز با پتانسیل تغییر اساسی صنایع بی‌شماری از جمله رمز ارزها است. علاقه مندان هوش مصنوعی آن را به عنوان یک جزء کلیدی از اکوسیستم‌های مالی و اجتماعی از جمله دیفای (DeFi) می‌دانند.

به بیان ساده، توکن‌های هوش مصنوعی، پروژه‌های ارزهای دیجیتالی هستند که از هوش مصنوعی برای بهبود امنیت، تجربه کاربری، مقیاس‌پذیری یا عوامل مختلف دیگر استفاده می‌کنند. این ارزها همچنین برای تقویت برنامه‌ها یا پروژه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، از جمله بازارها یا صرافی‌های غیرمتمرکز، خدمات تولید تصویر یا متن و سایر برنامه‌ها طراحی شده‌اند. به عبارتی، کاربران برای استفاده از پلتفرم‌ها و مزایای هوش مصنوعی، این توکن‌ها را خرج می‌کنند.

بهترین ارز های دیجیتال هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری

بهترین ارز های دیجیتال هوش مصنوعی

با افزایش محبوبیت Chat GPT در اواخر سال 2022، ارزهای هوش مصنوعی با رشد چند برابری رو به رو شدند و تا فوریه 2023، ارزش بازار تمام توکن‌های هوش مصنوعی 1.6 میلیارد دلار بود. در این بخش به برخی از بهترین ارزهای هوش مصنوعی پرداخته‌ایم. 

(The Graph) ارز گراف

گراف یک پروتکل غیرمتمرکز و منبع باز جدید است که بر اساس فناوری دفتر کل توزیع شده برای جمع آوری داده‌ها از زنجیره‌های بلوکی بدون دخالت اشخاص ثالث طراحی شده‌است و از زبان Graph QL استفاده می‌کند. این پلتفرم به روشی مشابه که داده‌ها را از وب سایت‌‎ها ایندکس می‌کند، عمل می‌کند. بازیابی داده‌های بلاک چین می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما هدف این پروژه این است که با سازماندهی داده‌ها در زیر گراف‌های کوچکتر، آن را تغییر دهد. زیرگراف‌ها، APIهای باز هستند که جزئیات نحوه نمایه سازی داده‌ها در بلاک چین را دارند. نام توکن GRT است که یک توکن ERC-20 است و می تواند در کیف پول‌های اتریوم یا سازگار با اتریوم ذخیره شود.

خرید ارز دیجیتال گراف

(Singularity NET) ارز سینگیولاریتی نت

AGIX امروزه یکی از محبوب‌ترین توکن‌های هوش مصنوعی است. این توکن بومی پلتفرم غیرمتمرکز Singularity NET است. سینگیولاریتی نت یک بازار بلاک چین غیرمتمرکز و منبع باز است که به کاربران امکان معامله طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات مرتبط با هوش مصنوعی را می‌دهد. 

خرید ارز دیجیتال سینگیولاریتی نت

ارز فچ ای آی (Fetch.ai) 

Fetch.ai یک پلتفرم هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی است که مبتنی بر بلاک چین است و ارز دیجیتال بومی آن FET است. ویژگی انعطاف پذیری Fetch آن را فوق العاده قدرتمند می‌کند.این پروژه مکانیسم‌های اثبات کار و اثبات سهام را ترکیب می‌کند. استخراج‌کنندگان در بلاک چین، توکن‌های FET را به عنوان پاداشی به عنوان اعتبارسنجی تراکنش‌ها کاربرد دارد و همچنین این توکن‌ها می‌توانند برای پرداخت هزینه‌ها نیز استفاده شوند.

خرید ارز دیجیتال فچ ای آی

ارز اوشن (Ocean)

پروتکل اوشن یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که به مشاغل و افراد اجازه می‌دهد تا داده‌ها و خدمات را مبادله و کسب درآمد کنند. اوشن یک ارز دیجیتال AI است که برای تسهیل تبادل مجموعه داده‌های بزرگ بین ارائه دهندگان داده و توسعه دهندگان مدل هوش مصنوعی طراحی شده‌است. این پلتفرم دریافت مجموعه داده‌های مورد نیاز برای آموزش و اجرای مدل را برای توسعه دهندگان بسیار آسان‌تر و ارزان‌تر می‌کند و ارائه دهندگان نیز می‌توانند کسب درآمد کنند. این پلتفرم با امکان توکن سازی کار می‌کند. پس از توکن کردن، می‌توان آن‌ها را به راحتی ارزیابی و معامله کرد.

خرید ارز دیجیتال اوشن

ارز آر ال سی (RLC)

iExec یک پلتفرم بلاک چین هوش مصنوعی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا از قدرت محاسباتی خود درآمد کسب کنند و بر اساس تقاضا به منابع محاسبات ابری دسترسی داشته باشند. RLC ارز رمزنگاری شده بومی این پروژه است و برای پرداخت هزینه استفاده از خدمات استفاده می‌شود.

خرید ارز دیجیتال آر ال سی

ارز نومرایر (Numeraire)

Numeraire یک شبکه بلاک چین هوش مصنوعی است که به عنوان یک صندوق تامینی عمل می‌کند و از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای سرمایه گذاری در بازارهای سهام در سراسر جهان استفاده می کند. NMR ارز بومی این اکوسیستم است که پرداخت‌های درون شبکه را تسهیل می‌کند. این پلتفرم به دارندگان توکن NMR برای پیش بینی بازار سهام متکی است. هر هفته، دارندگان NMR می‌توانند در مورد یک یا چند سهم پیش بینی کنند. کاربرانی برای ارسال پیش بینی خود باید توکن NMR را به اشتراک بگذارند. اگر حدس آن‌ها درست باشد، توکن‌های NMR جدیدی به دست می‌آورند. اگر  پیش بینی اشتباه باشد، NMR شرط بندی شده آن‌ها از دست می‌رود.

خرید ارز دیجیتال نومرایر

کورتکس (Cortex)

کورتکس یک پلتفرم بلاک چین است که به کاربران اجازه می‌دهد مدل‌های هوش مصنوعی را آپلود و اجرا کنند. این پروژه بر اساس اتریوم ساخته شده است و هدف آن ادغام عملکرد هوش مصنوعی با قراردادهای هوشمند است. ایده این است که هوش مصنوعی می تواند در قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز (dApps) گنجانده شود. برنامه‌های کاربردی مبتنی بر هوش مصنوعی که با استفاده از شبکه Cortex ساخته می‌شوند، می‌توانند برای همه چیز از بازی‌های متاورسی گرفته تا خدکات وام دهی استفاده شوند. با افزایش ارزش توکن CTXC، توسعه‌دهندگان بیشتری تشویق می‌شوند تا به کورتکس بپیوندند و طیف متنوع‌تری از مدل‌های هوش مصنوعی را برای برنامه‌های غیرمتمرکز ایجاد کنند.

خرید ارز دیجیتال کورتکس

ارز دی کارگو (dKargo)

dKargo یک بلاک چین است که از هوش مصنوعی برای حل مشکلات در بخش لجستیک استفاده می کند. به لطف ماهیت پاک نشدنی فناوری بلاک چین، این کار را با ارائه داده‌های معتبر به شرکت کنندگان انجام می‌دهد. ارز بومی این پروژه DKA است که در سال 2020 راه اندازی شد. در واقع، هدف اصلی این پلت فرم غیرمتمرکز استفاده از هوش مصنوعی برای کارآمدتر و مقرون به صرفه تر کردن لجستیک است. دارندگان توکن می‌توانند خدمات لجستیکی را به راحتی خرید و فروش کنند. این امر ترکیب و تطبیق خدمات از چندین ارائه‌دهنده لجستیک را برای هر کسی ساده‌تر می‌کند.

بهترین ارز های دیجیتال هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری

چه آینده ای پیش روی ارزهای هوش مصنوعی است؟

هوش مصنوعی یک زمینه به سرعت در حال رشد است، به خصوص اگر با فناوری بلاکچین ترکیب شود. هنگام ارزیابی پروژه‌های هوش مصنوعی ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاران باید به دقت در مورد آینده آن تخقیق کنند. در پروژه‌های هوش مصنوعی باید توسعه دهندگان قوی باشند و سابقه‌ای در هوش مصنوعی و مدیریت کلان داده داشته باشند. علاوه بر این، باید به راه‌حل‌هایی که یک پروژه هوش مصنوعی ارائه می‌کند نیز توجه کنید. کاربرد هر یک از این پروژه‌‌ها آینده آن را مشخص می‌کنند.

آیا سرمایه گذاری در ارزهای هوش مصنوعی مناسب است؟

به طور کلی، ارزهایی که در این مقاله به شما معرفی شد، پتانسیل زیادی دارند. هوش مصنوعی نقش مهمی در آینده اکوسیستم ارزهای دیجیتال ایفا می‌کند. به همین دلیل، بهتر است اگر قصد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را دارید، حتما ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی را از نظر تکنیکال و فاندامنتال بررسی کنید.

 

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آزمون ماک آیلتس رایگان (IELTS MOCK) چیست؟
آزمون ها
آزمون ماک آیلتس رایگان (IELTS MOCK) چیست؟
حتما می‌دانید که اگر بخواهید به کشور دیگری مهاجرت کنید، چه به صورت کاری و چه تحصیلی، یکی از الزامات و پیش نیازهای آن آزمون آیلتس با رتبه بالا می‌باشد....
نمودار لحظه‌ای دامیننس تتر + آموزش تحلیل با شاخص تتر
آموزش ارز دیجیتال
نمودار لحظه‌ای دامیننس تتر + آموزش تحلیل با شاخص تتر
نمودار لحظه ای شاخص دامیننس تتر در زیر چارت شاخص دامیننس تتر را مشاهده می کنید. چارت دامیننس تتر تریدینگ ویو دامیننس تتر چیست؟ به صورت کلی دامیننس تتر یعنی...
متاورس چیست؟ آینده اینترنت اینجاست
متاورس
متاورس چیست؟ آینده اینترنت اینجاست
فعالین حوزه خرید و فروش ارزهای دیجیتال به تازگی با یک مفهوم جدید به نام متاورس Metaverse روبه‌رو شده اند. در ماه‌های اخیر شما هم ممکن است چیزی به نام...