021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

هک صرافی بایننس (Binance) | دزدیده شدن 7 هزار بیت کوین

تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1398تاریخ بروزرسانی : 25 اردیبهشت 1401 اخبار

بر اساس گزارشی که در تاریخ 7 می منتشر شده است، صرافی Binance که به عنوان یکی از بهترین صرافی های خرید و فروش ارز دیجیتال شناخته می شود مورد حمله هکرها قرار گرفت و 7 هزار بیت کوین با ارزشی بیش از 40 میلیون دلار از آن دزدیده شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هک صرافی بایننس همراه ما باشید.

دزدیده شدن 7 هزار بیت کوین با هک صرافی بایننس

بر اساس اخباری که امروز، 18 اردیبهشت منتشر شده است، صرافی Binance مورد حمله هکرها قرار گرفت و مقداری از موجودی بیت کوین آن به سرقت رفت!

بر اساس گزارشی که منتشر شده است، هکرها با استفاده از روش های متنوعی مانند تکنیک های فیشینگ و ویروس های متنوع سعی کرده اند که وارد کیف پول های بیت کوین شده و موجودی آن ها را خالی کنند! بر اساس همین گزارش، دستیابی به بسیاری از کدهای 2FA و کلیدهای API از طریق همین روش برای هکرها ممکن شده است.

شاید هک صرافی بایننس دلیل محکمی برای بسیاری از سرمایه گذاران ارز دیجیتال باشد تا از کیف پول های مطمئن برای نگهداری سرمایه شان استفاده کنند. چرا که هک امروز متوجه کیف پول های گرم  یا همان کیف پول های آنلاین بوده است. بر اساس آنچه که این کمپانی ادعا می کند،کیف پول های Binance سالم مانده و چیزی از موجودی آنها کم نشده است! با این وجود چیزی حدود 2 درصد از موجودی بیت کوین این صرافی به سرقت رفته است!

اگر کمی شناخت از ارزهای دیجیتال داشته باشید، حتما در مقاله های متنوع خوانده اید که بهترین روش برای نگهداری ارزهای دیجیتال، استفاده از کیف پول های سخت افزاری است چرا که هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین کار می کنند و احتمال هک آنها بسیار پایین است.

بعد از هک صرافی Binance ، مدیران ارشد این کمپانی اعلام کرده اند که برای شناسایی نواقص امنیتی و بهبود عملکرد سیستم معاملاتی، انجام تمامی تراکنش های مالی (شامل برداشت و انتقال ارز) به اندازه 1 هفته به تعویق می افتد! بنابراین سیستم ترید در بایننس همچنان بر قوت خود باقی است!

بیشتر بخوانید:

ضرر ناشی از هک صرافی Binance چگونه جبران می شود؟

خوشبختانه این صرافی برای رفع نگرانی بسیاری از کاربرانس کمپینی به نام  در برنامه توییتر راه اندازی کرده است تا کاربران سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ قطعی و مطمئن بگیرند. علاوه بر این خسارت وارد شده به کاربران این صرافی از طریق صندوق دارای امن (SAFU) پرداخت می شود. موجودی این صندوق از کمسیون هایی که برای انجام معاملات از کاربران از سال 2018 تا کنون دریافت شده، تشکیل شده است.

در حال حاضر گزارش بیشتری در رابطه با هک صرافی Binance و دزدیده شدن بیت کوین وجود ندارد! با وجود اینکه این کمپانی تضمین کرده است که خسارت ناشی از این هک به کاربران پرداخته می شود،  اعلام این خبر بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتال را ترسانده است. نظر شما چیست!؟ بهترین گزینه برای نگهداری بیت کوین چیست!؟

2794 بازدید
هک صرافی بایننس (Binance) | دزدیده شدن 7 هزار بیت کوین
بر اساس گزارشی که در تاریخ 7 می منتشر شده است، صرافی Binance که به عنوان یکی از...
4 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید