021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تحلیل قیمت بیت کوین در دوران کرونا

تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1399تاریخ بروزرسانی : 2 اردیبهشت 1399 متفرقه

زمانی که افراد در سراسر دنیا به دلیل بیماری فراگیر کرونا ملزم به رعایت فاصله اجتماعی و خانه نشینی شدند، بازار های مختلف در سراسر دنیا دچار افت شدید شدند. بازار ارز دیجیتال نیز از این داستان مستثنی نبود. قیمت بیت کوین نیز هم گام با قیمت سهام، نفت و دارایی های دیگر افت پیدا کرد. در این مقاله همراه ما باشید تا به تحلیل قیمت بیت کوین در دوران کرونا بپردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین در ابتدای قرنطینه

قرنطینه به دلیل ویروس کرونا 19 با شیوع این بیماری در کشور ایتالیا، به مسئله ای جهانی تبدیل شد. دولت ایتالیا در روز 9 مارچ سال 2020 رسماً اعلام کرد که کشور وارد قرنطینه می گردد. در این روز قیمت بیت کوین نزدیک به هشت هزار دلار بود. تنها 3 روز پس از شیوع کرونا در ایتالیا و در گیر شدن قاره ی اروپا با این بیماری، قیمت بیت کوین به 4 هزار و هشتصد دلار افت شدید و ناگهانی داشت.

منبع نمودار ها: سایت Trading View

همان طور که در نمودار ها مشاهده می کنید طی یک بازه ی زمانی دو هفته ای بیت کوین به قیمت 6 هزار و 700 دلاری رسیده است. تا به امروز قیمت بیت کوین تقریباً ثابت مانده. با در نظر گرفتن این شرایط در آینده نزدیک در بازار بیت کوین رویداد مهمی رخ خواهد داد. این رویداد هاوینگ بیت کوین نام دارد.

هاوینگ بیت کوین فرایندی است که طی آن توان استخراج بیت کوین توسط دستگاه های ماینر نصف می گردد. این ریوداد با منظور اجتناب از ایجاد تورم در بازار این ارز دیجیتال رخ می دهد. با نصف شدن عرضه، قیمت مصرف کننده افزایش خواهد یافت. البته این افزایش در قیمت در ابتدا بیش از اندازه خواهد بود که به آن اصطلاحاً حباب قیمتی گفته می شود. با گذر زمان این حباب از بین رفته و قیمت تعادلی جدید مشخص می شود. بدیهی است که این قیمت تعادلی جدید از قیمت تعادلی پیشین بیشتر است.

تاریخچه هاوینگ بیت کوین

هر 4 سال یک بار در بازار بیت کوین هاوینگ رخ می دهد. تا کنون 2 مرتبه این رویداد در تاریخ بازار ارز دیجیتال رخ داده است. آخرین باری که هاوینگ بیت کوین اتفاق افتاد سال 2016 بود که قیمت این ارز کمتر از 700 دلار بود. در تاریخ 16 دسامبر 2017 قیمت بیت کوین به نزدیک 20 هزار دلار رسیده بود. این آمار عجیب در کمتر از 2 سال اتفاق افتاد، که نشان می دهد حباب قیمتی بیت کوین در طی 17 ماه تا چه اندازه بوده است.

تحلیل قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین پس از چند ماه، روی قیمت 8 هزار دلار نسبتاً ثابت شده و تا به امروز این قیمت را حفظ کرده است. البته این قضیه تا قبل از کرونا و قرنطینه در سراسر جهان، بود. اکنون با در نظر گرفتن این رویداد قریب الوقوع، و شرایطی که بازار ارز دیجیتال در آن قرار دارد، قیمت بیت کوین در آینده چه تغییراتی خواهد کرد؟

تحلیل قیمت بیت کوین پس از بحران کرونا

اگرچه شرایط کنونی برای بیت کوین مانند هر دارایی دیگری افت شدید قیمت به همراه داشته است، اما با توجه به این که این شرایط گذرا بوده و بازار بین المللی به شاریط عادی خود برخواهد گشت، نمی توان منکر این امر شد که بیت کوین بعد از هاوینگ افزایش قیمت نخواهد داشت. به گفته ی یکی از سرمایه گذاران معروف در سطح بین المللی، بعد از پایان دوران کرونا 19، بیت کوین بیش از هر ارز دیگری رشد خواهد داشت.

نظر شما در رابطه با تحلیل قیمت بیت کوین چیست؟ آیا فکر می کنید سرمایه گذاری در این رمز ارز در این شرایط، به سود آوری خواهد انجامید؟ یا خیر؟ در بخش دیدگاه ها با ما در ارتباط باشید.

958 بازدید
تحلیل قیمت بیت کوین در دوران کرونا
زمانی که افراد در سراسر دنیا به دلیل بیماری فراگیر کرونا ملزم به رعایت فاصله اجتماعی و خانه...
4.75 از 4 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید