اخبار ارز دیجیتال

بیانیه FTX برای تسویه دارایی مالباختگان تا 90درصد

بیانیه FTX برای تسویه دارایی مالباختگان تا 90درصد

پس از گذشت یکسال از اعلام ورشکستگی صرافی FTX به مالباختگان گذشت، این صرافی برای تسویه دارایی مشتریانش بیانیه‌ای را ارائه داد. در صورت پذیرش شروط اعلامی در بیانیه توسط مالباختگان، صرافی FTX اعلام کرد تا نیمه‌ی دسامبر می‌تواند این طرح را اجرایی کند.

طبق این پیشنهاد، این صرافی برای بازگشت ۹۰٪ از دارایی بدهکاران، اعلام کرد درصورت پذیرش شروط، می‌تواند دارایی‌ها را بازگرداند. گروهی که در حال حاضر به نمایندگی از این صرافی وظیفه‌ی نظارت بر فرآیند ورشکستگی را بر عهده دارند، تا تاریخ ۱۶ دسامبر ۲۰۲۳، این طرح را به دادگاه ورشکستگی آمریکا برای بررسی رسمی ارائه خواهند کرد.

این طرح پیشنهادی بیان می‌کند که مشتریانی که در حسابشان، قبل از زمان ورشکستکی مبلغ کمتر از ۲۵۰.۰۰۰ دلار داشته اند، می‌توانند بدون کاهش دارایی هایشان، این تسویه را بپذیرند و اقدام به دریافت دارایی‌های خود کنند.

با این حال، بازپرداخت‌ها ممکن است به دلیل عوامل مختلفی مانند مالیات، ادعاهای دولتی، نوسان قیمت توکن و غیره دچار اختلال در زمان پرداخت شوند.

تاثیر این موضوع در بازار

درصورتی که تعداد مالباختگانی که با این شرط موافقت کنند بیشتر باشد و این صرافی بتواند بدون مشکل رضایت مالباختگان را بدست آورد؛ می‌توان گفت این موفقیت تاثیر‌های منفی روی قیمت توکن را تا حدودی می‌تواند خنثی کند.

حتی شاید بتوان این احتمال را هم در نظر گرفت که تاثیر مثبت کوتاه مدتی بر ارزش قیمتی ارز این صرافی داشته باشد. اما برای رشد بیشتر و طولانی مدت این ارز، باید دلایل بنیادی بیشتری به ارزش این ارز افزوده شوند که این احتمال کم رنگ‌تر خواهد بود. در نهایت باید در انتظار واکنش مالباختگان و بازار به این تصمیم گروه FTX بمانیم تا بتوانیم گام‌های تصمیم گیری‌های مالی بعدی را، محتاطانه‌تر و سنجیده‌تر برداریم.

تاثیر خبر: خنثی _ مثبت در کوتاه مدت

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...