اخبار ارز دیجیتال

هشدار: افزایش فعالیت آدرس‌های بیت کوین/ حرکت بزرگ نهنگ‌های بیت کوین

هشدار: افزایش فعالیت آدرس‌های بیت کوین/ حرکت بزرگ نهنگ‌های بیت کوین

یک نهنگ عظیم بیت کوین مبلغ حیرت آور 31000 بیت کوین را به ارزش 820 میلیون دلار بود، از کیف پول های سرد خود که از اواخر سال 2022 غیرفعال بوده‌است، خارج کرد. بر اساس داده‌های افشا شده توسط Arkham Intelligence، تاریخچه کیف پول‌ها نشان می‌دهد که قبلاً سپرده قابل‌توجهی از ۲۱۶۰۰ بیت‌کوین دریافت کرده‌اند که مستقیماً از صرافی‌های معروف ارزهای دیجیتال Binance و Huobi در اوایل پاییز ۲۰۲۲ منتقل شده‌اند.

این نهنگ در حال حاضر بیت کوین را در دو کیف پول نگهداری می‌کند، یکی با 20000 بیت کوین و دیگری با 11200 بیت کوین. این فعالیت مهم تنها یک روز پس حرکت یک نهنگ دیگر و جابجایی بیش از 1 میلیارد دلار بیت کوین انجام شد. ردیاب تراکنش‌های زنجیره ای WhaleAlert گزارش داد که پنج کیف پول ناشناس در اوایل این هفته در مجموع 7206 بیت کوین را به یک کیف پول شخصی منتقل کردند.

این حرکات که در چنین بازه زمانی کوتاهی اتفاق می‌افتند، سؤالاتی را در مورد روند بازار بیت کوین ایجاد می‌کنند. اینکه آیا این تراکنش‌های عظیم نشانه‌ای از تغییر روند و ورود سرمایه به صرافی ها است؟

طبق گزارش‌های CryptoGlboe، استراتژیست های JPMorgan به رهبری نیکولاوس پانیگیرتزوگلو می‌گویند که افزایش قیمت طلا می تواند به معنای بیت کوین 45000 دلاری باشد. این دو دارایی که اغلب توسط سرمایه گذاران به عنوان جایگزین در نظر گرفته می شوند، تمایل به حرکت پشت سر هم دارند.

قیمت فعلی طلا که نزدیک به 2000 دلار در هر اونس است، قیمت بیت کوین 45000 دلار را نشان می دهد، با توجه به اینکه ارزش طلای نگهداری شده برای مقاصد سرمایه گذاری در خارج از بانک های مرکزی در حال حاضر حدود 3 تریلیون دلار است.

برای خرید بیت کوین می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید.

مقایسه فعالیت شبکه با قیمت بیت کوین
مقایسه فعالیت شبکه با قیمت بیت کوین

به گفته پورتال Santiment، آدرس‌های فعال بیت‌کوین به بالاترین سطح در سه هفته گذشته رسیده است. برای اولین بار از 3 می، تعداد آدرس های فعال بیت کوین به 960000 رسیده است. زیاد شدن فعالیت آدرس‌ های بیت کوین یک علامت مثبت است. سوال اینجاست که آیا بیت کوین می تواند در ماه ژوئن از 1 میلیون آدرس فعال روزانه فراتر رود؟

افزایش فعالیت در تغییر مثبت قیمت BTC منعکس می‌شود. این ارز دیجیتال رشدی نزدیک به 4 درصدی را تجربه کرده و سطوح بالای 27000 دلار را پس گرفته است. بازار حداقل چهار روز دیگر فرصت دارد تا بالاتر از این سطح بسته شود. چنین توسعه‌ای پیامدهای قابل توجهی برای سرمایه گذاران بیت کوین خواهد داشت.

با این حال، آینده BTC و ارزهای دیجیتال نامشخص است. ضرب المثل معروف «sell in May» رو به پایان است و نتیجه آن کاهش طبیعی نوسانات بازار و نقدینگی است. این سناریو ممکن است با باز شدن درهای هنگ کنگ به روی ارزهای دیجیتال در اول ژوئن تغییر کند. 

خبر مرتبط: معامله ارز دیجیتال در هنگ کنگ قانونی شد!

اهمیت خبر: مثبت

منبعu.today و cryptoglobe

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...