021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

چگونه در دولینگو انگلیسی یاد بگیریم؟

تاریخ انتشار : 27 تیر 1401تاریخ بروزرسانی : 4 مهر 1401زمان مطالعه : 3 دقیقه پرداخت های برنامه ای و درون برنامه ای

برنامه‌های بسیار زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که یکی از محبوب‌ترین و بهترین آن‌ها اپلیکیشن دولینگو (Duolingo) است. این اپلیکیشن بیش از 300 میلیون کاربر فعال در سراسر دنیا دارد و امکان یادگیری زبان‌های مختلف را در اختیار کاربرانش می‌گذارد. از آنجایی که زبان فارسی در دسته زبان‌های آن نمی‌باشد، حتما می‌پرسید که چگونه در دولینگو انگلیسی یاد بگیریم؟ این مقاله را بخوانید تا با این اپلیکشن کاربردی، استفاده از آن و مزایا و معایبش آشنا شوید.

چگونه در دولینگو زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

دولینگو (Duolingo) برنامه‌ای است که در جهت آموزش و یادگیری زبان‌های مختلف طراحی شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است و این اپلیکیشن، شامل تست‌ها، امتحانات و آزمون‌های مختلفی می‌باشد. اپلیکیشن Duolingo (دولینگو) می‌تواند با هزینه بسیار کم و اندک، خدمات مطلوبی به کاربران ارائه داده و آن‌ها را به سطح بالایی از زبان برسانند. این اپلیکیشن در ابتدا با کلمات ساده و ابتدایی، مثل بله، خیر، ممنون، سلام، خداحافظ و … شروع می‌شود و به مرور زمان و با پیشرفت شما درس‌ها، اصطلاحات و اصول گرامری سخت‌تری در اختیارتان می‌گذارد.

در این برنامه تمام سوالات و کلماتی که به اشتباه پاسخ داده شود، ثبت شده و پس از مدتی مجددا از شما در مورد همان اصطلاحات سوال پرسیده می‌شود. با این برنامه می‌توانید به راحتی و به مرور زمان به زبان مورد نظر خود مسلط شوید. برای یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از اپلیکیشن دولینگو، نیاز است شما به زبان دیگری غیر از زبان فارسی مثلا فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، عربی و … مسلط باشید.  پس از انتخاب یکی از زبان‌های مورد نظر آموزش خود را شروع کنید. در غیر این صورت با زبان فارسی نمی‌توانید به آموزش زبان انگلیسی توسط این اپلیکیشن مشغول می‌شوید، چرا که در منوی انتخاب زبان آن، فارسی وجود ندارد.

چگونه در دولینگو انگلیسی یاد بگیریم

در ابتدای هر درس، شما دارای چند قلب هستید، که این قالب‌ها امتیاز ابتدایی شما را نشان می‌دهد. هر پاسخ غلطی که به سوالات دهید، امتیاز شما کم و رفته رفته از بین می‌رود. در صورتی که امتیازات شما تمام و به صفر برسد، باید از اول شروع کرده و به همه سوالات مجددا پاسخ دهید.

2 مسیر برای شروع یادگیری زبان انگلیسی در دولینگو وجود دارد:

  1. به صورت مبتدی و برای اولین بار می‌خواهید به یادگیری زبان جدید مشغول شوید، که در این صورت آموزش از یادگیری حروف زبان شروع شده و به سمت یادگیری کلمات رایج و پایه پیش می‌رود.
  2. کمی با زبان مورد نظر آشنایی دارید و با سطح خاصی می‌خواهید شروع به یادگیری زبان کنید که در این صورت از شما آزمون تعیین سطح گرفته شده و سپس وارد مسیر یادگیری می‌شوید.

برای ثبت نام آزمون Duolingo، می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده نموده و درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت کنید. ثبت نام آزمون Duolingo

مزایای یادگیری زبان با استفاده از اپلیکیشن دولینگو چیست؟

جدا از یادگیری زبان به صورت سریع و آنی با استفاده از دولینگو، مزایای دیگری نیز برای یادگیری زبان با استفاده از این اپلیکیشن وجود دارد که در این قسمت و در قالب یک جدول به آن‌ها اشاره می‌شود.

مزایای یادگیری زبان با استفاده از دولینگو توضیحات
استفاده از گیمیفیکیشن امکان دریافت مدال، امتیاز، رقابت با دیگران و داشتن واحد پولی Lingot برای دسترسی به سایر بخش‌های برنامه در این برنامه وجود دارد.
واژه نامه شخصی می‌توانید به ساخت واژه نامه به صورت شخصی و بر اساس سلیقه کاربر اقدام کنید.
داستان و پادکست یادگیری بهتر و بیشتر زبان انگلیسی که البته برای همه زبان‌ها فعال نیست.
امکان رقابت و مشارکت با سایر کاربران زبان آموز می‌توانید به مقایسه مسیر پیشرفت در حین استفاده از این اپلیکیشن با سایر زبان‌آموزان بپردازید.
کمتر شدن خطاها  در صورت داشتن خطا و اشتباه توسط اپلیکیشن جریمه و مجازات می‌شوید و البته این به یادگیری شما در زبان انگلیسی کمک می‌کند.

 

اپلیکیشن دولینگو چه ضعف‌هایی دارد؟

جدا از مزایایی که برای استفاده از آزمون دولینگو برشمردیم، یادگیری زبان با استفاده از این اپلیکیشن دارای معایبی نیز می‌باشد که در جدول زیر به بررسی برخی از معایب آن اشاره شده است.
معایب یادگیری زبان با استفاده از دولینگو توضیحات
محدود بودن دایره کلمات دولینگو محدود به کلماتی می‌باشد که در بخش پیش فرض، بدون توجه به نیاز و علاقه مخاطب در نظر گرفته شده است.
اشتباه داشتن در محتوا داشتن جملات غیرعادی و نادرست در بخشی از متون به دلیل این که بعضی از دوره‌ها توسط دولینگو تهیه نشده است.
ضعف در مکالمه مکالمه از محبوب‌ترین مهارت‌های زبان است که دولینگو برای آن راهکاری ندارد.
نداشتن زبان فارسی در صورتی که به زبان دیگری غیر از فارسی مسلط نباشید، نمی‌توانید آموزش زبان انگلیسی را از طریق این اپلیکیشن بیاموزید.

آیا دولینگو دارای آزمون برای تعیین سطح است؟

دولینگو دارای آزمونی برای تعیین سطح زبان است که البته نتیجه آزمون آن مورد تایید 2000 دانشگاه و مرکز آموزشی معتبر در سراسر دنیا است و بسیاری از دانشگاه‌های معتبر مثل کلمبیا، جانز هاپکینز، دو کست و … مدرک این آزمون را می‌پذیرند. یکی از مهم‌ترین مزایایی که این آزمون نسبت به سایر آزمون‌ها مثل آیلتس، تافل و … دارد، هزینه  کم آن یعنی 49 دلار است و حتی دولینگو نتیجه آزمون را به صورت رایگان برای دانشگاه یا موسسه مورد نظر ارسال می‌کند. در صورتی که هزینه آزمونی مثل آیلتس 245 دلار می‌باشد. و دیگر مزیت آزمون دولینگو آنلاین برگزار شدن آن می‌باشد و شما می‌توانید با کمترین صرف وقت و فقط به مدت 1 ساعت در این آزمون شرکت کنید و نتیجه آزمون پس از 2 روز در اختیار شما گذاشته می‌شود.

سخن نهایی

با خواندن این مقاله آموختید که اپلیکیشن دولینگو چیست، چه مزایایی دارد، دارای چه نقاط ضعفی است و چگونه می‌توانیم در دولینگو زبان انگلیسی یاد بگیریم. آیا شما تا به حال برای یادگیری زبانی، از این اپلیکیشن استفاده کرده‌اید؟ در صورتی که تجربه‌ای در زمینه استفاده از اپلیکیشن دولینگو دارید، با ما به اشتراک بگذارید.

44 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید