مسافرت و مهاجرت

مهاجرت آسان به کانادا

مهاجرت آسان به کانادا

کانادا یکی از جذاب‌ترین کشورهای خارجی برای مهاجران است، چرا که به نسبت سایر کشورها، مانند کشورهای اروپایی و یا آمریکا، روش‌های مختلفی برای مهاجرت در اختیار مهاجرین قرار می‌دهد. با این وجود، بسیاری از افراد از روش‌های مهاجرت آسان به کانادا اطلاعی ندارند. اگر شما هم به دنبال روشی جهت مهاجرت به کانادا در سریع‌ترین زمان ممکن هستید، در این مقاله همراه ما باشید.

کانادا دومین کشور بزرگ در جهان است، که به دلیل دارا بودن شرایط اقتصادی مطلوب و بالا بودن کیفیت سطح زندگی، گزینه خوبی برای مهاجرت محسوب می‌شود. به‌گونه‌ای که در سال 2016، چیزی حدود 3 میلیون نفر به کانادا مهاجرت کردند. همین مسئله باعث شده است که در گذر زمان، کانادا تنها محلی برای گردشگری در نظر گرفته نشده و بالعکس، جایی برای زندگی دائمی در نظر گرفته شود.

بر اساس آخرین تحقیقاتی که انجام شده است، حدود یک پنجم از جمعیت کانادا، مربوط به مهاجرین است. با توجه به همین آمار، پیش بینی شده است که تا سال 2036، یکی از والدین نیمی از نوزادان متولد شده، مهاجر و غیر کانادایی خواهد بود!

بیشتر بخوانید : 

اما بپردازیم به :

چرا مهاجرت به کانادا‌؟

ساده‌ترین پاسخ به این سؤال این است که : چرا نباید به کانادا مهاجرت کرد؟!!! به عبارت دیگر، کانادا به دلیل شرایط مطلوبی که در زمینه‌های مختلف خصوصاً کاری دارد، به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها جهت مهاجرت در نظر گرفته می‌شود. از نظر بسیاری از افراد متخصص و کار بلد، مهاجرت آسان به کانادا در سریع‌ترین زمان ممکن امکان‌پذیر است، اگر فرد متقاضی، به اندازه کافی مهارت داشته باشد!

از طرف دیگر، موقعیت جغرافیایی، شرایط آب و هوایی، جاذبه‌های طبیعی و … این کشور به اندازه‌ای متنوع است، که توجه بسیاری را برای ادامه زندگی در این منطقه جلب کرده است.

علاوه بر شرایط کاری و اقلیمی کانادا، سایر مواردی که باعث شده‌اند این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت انتخاب شود، عبارت‌اند از  :

 • بالا بودن کیفیت سیستم آموزشی کانادا
 • سیستم درمانی و بهداشتی رایگان در بسیاری از موارد
 • یکی از امن‌ترین کشورهای جهان (دارا بودن رتبه اول از نظر آزادی شخصی)

مهاجرت آسان به کانادا

روش‌های مهاجرت آسان به کانادا

همان‌طور که گفته شد، روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که برخی از ساده‌ترینشان عبارت‌اند از :

اکسپرس انتری (Express Entry)

این روش از مهاجرت برای کسانی مناسب است که تصمیم دارند از طریق ویزای اسکیل ورکر برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. اما به طور کلی می‌توان از 3 طریق به روش اکسپرس انتری به کانادا مهاجرت کرد، این 3 روش عبارت‌اند از :

اسکیل ورکر (Skilled Worker)

برای مهاجرت از این طریق، شما جمعاً به 67 امتیاز نیاز دارید. این امتیاز از سوی سیستم جامع امتیازدهی کانادا بر اساس 6 فاکتور مختلف سن، مهارت‌های زبان، آموزش، تجربه کار، اشتغال در کانادا و سازگاری (تطبیق‌پذیری).

دو زبان فرانسوی و انگلیسی، دو زبان رسمی در کشور کانادا شناخته می‌شوند. در صورتی که شما قصد استفاده از این روش را دارید، باید با شرکت کردن در یک آزمون زبان معتبر و کسب نمره بالا، توانایی‌تان را در این زمینه ثابت کنید. CLB و NCLC دو مهارتی هستند که برای سنجش توانایی شما استفاده می‌شوند. 7 حداقل نمره‌ای است که برای این دو مهارت در نظر گرفته‌شده است.

اسکیل ترید (Skilled Trades)

اگر قصد استفاده از این روش مهاجرت آسان به کانادا را دارید، قبل از هر چیز باید ببینید که واجد شرایط زیر هستید یا نه :

 • زندگی خارج از ایالت کبک
 • کسب حداقل نمره 5 در مهارت شنیداری و گفتاری، حداقل نمره 4 در مهارت خواندن و نوشتن در CLB.
 • دارا بودن حداقل 2 سال تجربه کاری تمام وقت و یا پاره وقت (معادل تمام وقت)
 • دارا بودن شرایط لازم کاری که از سوی موسسه NOC تعیین می‌شوند.
 • حداقل یک پیشنهاد کاری تمام وقت داشته باشید.
 • برای مهاجرت از این طریق نیازی به حداقل مدرک تحصیلی نیست.

تجربه (Experience Class)

این روش نیز یکی دیگر از روش‌های مهاجرت آسان به کانادا در نظر گرفته می‌شود. البته دارا بودن شرایط زیر، اصل اولیه برای مهاجرت از این طریق است :

 • دارا بودن حداقل 1 سال تجربه کاری تخصصی تمام وقت در 3 سال گذشته. (در صورتی که به صورت پاره وقت کار کرده باشید، معادل تجربه کاریتان محاسبه می‌شود.)

توجه : به خاطر داشته باشید که فعالیت کاری شما در طول دوران تحصیلتان جزء تجربه کاریتان در نظر گرفته نمی‌شود.

 • خارج از کبک زندگی کند.
 • دارا بودن مهارت‌های زبان در هر 4 زمینه.
 • برای مهاجرت از این طریق نیازی به حداقل مدرک تحصیلی نیست.

مهاجرت ایالتی به کانادا (Provincial Nominee)

مهاجرت به کانادا از این طریق (PNP) در بسیاری از شهرها و ایالت‌های کانادا امکان‌پذیر است. در این روش، شما باید در ایالتی که قبول شده‌اید، زندگی و کار کنید.

البته لازم به ذکر است که در این روش، باید به شرایط خاصی که هر ایالتی مد نظر دارد توجه داشته باشید. به عنوان مثال برخی از ایالت‌ها تمایل به جذب دانشجو دارند، در حالی که سایر استان‌ها به مهاجران اسکیل ورکر بیشتر نیاز دارند.

برای مهاجرت از این روش، درخواستتان را برای ایالت مورد نظرتان ارسال کنید. بعد از آنکه با درخواست شما موافقت شد، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم کانادا، از طریق IRCC اقدام کنید.

مهاجرت آسان به کانادا از طریق ویزای استارت آپ (Start-up)

دارا بودن شرایط زیر برای فرد متقاضی الزامی است :

 • دارا بودن یک کسب‌وکار معتبر و مورد نیاز کانادا
 • پشتیبانی مالی از کسب‌وکار توسط سرمایه‌گذار معتبر
 • دارا بودن حداقل نمره 5 در یکی از زبان‌های فرانسوی و یا انگلیسی
 • گواهی تمکن مالی برای زندگی خود و اعضای خانواده‌اش در کانادا

مهاجرت آسان به کانادا

ویزای اسپانسرشیپ خانوادگی کانادا (Family Sponsored)

شهروندان و افرادی که مقیم کانادا بوده و بالای 18 سال سن دارند، می‌توانند با حمایت مالی خویشاوندانی که قصد مهاجرت به کانادا دارند، این مسیر را برایشان هموار کنند.

 • به خاطر داشته باشید، حداقل باید 1 سال از زمان ازدواج شما گذشته باشد تا بتوانید مقدمات مهاجرت همسرتان را فراهم کنید.
 • پدر و مادران، زمانی می‌توانند به کانادا از طریق این برنامه مهاجرت کنند، که نیازی به حمایت مالی از سوی دولت نداشته باشند.

مهاجرت از طریق مشاغل آزاد به کانادا (Self-Employed)

در صورتی که واجد شرایط زیر هستید، برای مهاجرت از این طریق اقدام کنید :

 • دارا بودن حداقل 2 سال تجربه کاری مرتبط در 5 سال گذشته
 • شرکت در رویدارهای جهانی فرهنگی و ورزشی
 • دارا بودن حداقل 35 امتیاز از سوی موسسه رتبه‌بندی جامع کانادا
 • دارا بودن گواهی سلامت
 • دارا بودن گواهی تمکن مالی

همراهان عزیز، نظر شما در رابطه با مهاجرت آسان به کانادا چیست؟ به نظر شما کدام روش، بهترین روش مهاجرت به کانادا است؟

مهاجرت آسان به کانادا
کانادا یکی از جذاب‌ترین کشورهای خارجی برای مهاجران است، چرا که به نسبت سایر کشورها، مانند کشورهای اروپایی و یا آمریکا، روش‌های مختلفی برای مهاجرت در اختیار مهاجرین قرار می‌دهد....
5 از 1 رای ثبت شده
درج نظر
با درج نظر امتیاز کسب کنید

 1. سلام
  به تیم حرفه ای
  امیدوارم حالتون خوب باشه من چند وقتی هست که دارم به کانادا فکر میکنم و میخواستم ی مشاوره حرفه ای داشته باشم امکانش هست شماره تماستون رو به بنده بدین من با مجموعه شما تماس بگیریم؟

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • وقت شما بخیر، ایرانیکارت در زمینه پرداخت های ارزی به دانشجویان خدمات رسانی میکند ولی در امر خود مهاجرت در حال حاضر نمیتواند کمکی به شما کند. با آرزوی موفقیت

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
دامیننس بیت کوین چیست + چارت لحظه ای
آموزش ارز دیجیتال
دامیننس بیت کوین چیست + چارت لحظه ای
دامیننس بیت کوین bitcoin dominance معیاری که نشان می‌دهد چه مقدار از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت کوین است. تحلیل دامیننس بیت کوین در تشخیص روند به...
پرایس اکشن Price Action چیست؟ آموزش کامل
آموزش ارز دیجیتال
پرایس اکشن Price Action چیست؟ آموزش کامل
صرف نظر از اینکه در مورد بازار مالی سهام، اوراق قرضه، فارکس یا ارزهای دیجیتال صحبت کنیم، پرایس اکشن به حرکت قیمت یک دارایی در طول زمان، بر روی نمودار...
سرور مجازی VPS چیست و چگونه کار می کند؟
سرور مجازی
سرور مجازی VPS چیست و چگونه کار می کند؟
سرور مجازی یا vps که از عبارت virtual private server گرفته شده، یک کامپیوتر مجازی است که 24 ساعت شبانه روز می‌توان از آن استفاده کرد و از اینترنت پرسرعت...