021-91091000 031-31117

ورود / ثبت نام

راهنمای تشخیص اصل بودن لجر نانو

15 مرداد 1398 ارز های دیجیتال

اگر یکی از طرفداران ارز رمزنگاری شده هستید، حتما می دانید که نگهداری از ارزهای دیجیتال یکی از چالشی ترین مسائلی است که در رابطه با این نوع ارز مجازی مطرح می شود. شاید به همین دلیل است که روز به روز به تنوع کیف پول ارزهای دیجیتال اضافه می شود. در میان انواع کیف پولی که برای ارزهای رمزنگار وجود دارد، کیف پول های ساخت افزاری مانند لجر نانو اس ، ترزور و … توجه بیشتری را به خود جلب کرده اند. چرا که امنیت ارز مورد نظر شما را چه از لحاظ سخت افزاری و چه نرم افزاری تامین می کنند. اما متاسفانه به دلیل سو استفاده برخی از سودجویان، تعدادی از این دستگاه ها، به صورت تقلبی به فروش رسیده و از کمترین میزان امنیت برخوردار هستند. اگر شما هم قصد خرید این کیف پول سخت افزاری را دارید، در این مقاله با موضوع راهنمای تشخیص اصل بودن لجر نانو همراه ما باشید.

راهنمای تشخیص اصل بودن لجر نانو

به طور کلی برای این که تشخیص دهید که آیا کیف پولی که خریداری کرده اید، اصل هست یا نه، می توانید موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

  • خرید از فروشگاه معتبر
  • محتویات جعبه
  • شرایط برگه ریکاوری
  • شرایط اولیه دستگاه

خرید لجر نانو از فروشگاه معتبر

اولین نکته ای که در رابطه با این نوع کیف پول سخت افزاری باید مد نظر داشته باشید این است که آن را از یکی از فروشگاه های معتبر اینترنتی خریداری نمایید. معتبرترین جایی که برای خرید این دستگاه توصیه می شود، سایت رسمی این دستگاه است. که البته به دلیل تحریم هایی که علیه ایران وجود دارد، امکان ارسال کالا به ایران را ندارد. راه حل جایگزین برای خرید این کیف پول، خرید از آمازون است. آمازون به عنوان یکی از معتبرترین فروشگاه های آنلاین در جهان است، که شما نیز می توانید با استفاده از خدمات ارزی ایرانیکارت از آن خرید کرده و در ایران تحویل بگیرید.

توجه: ایبی نیز یکی دیگر از فروشگاه های آنلاین است که به دلیل شکایت برخی از کاربرانی که از این فروشگاه خرید کرده اند، خرید از ایبی معمولا در رابطه با این کالا توصیه نمی شود.

بررسی محتوای جعبه کیف پول لجر نانو

یکی دیگر از مواردی که در راهنمای تشخیص اصل بودن لجر نانو باید مد نظر داشته باشید، محتویاتی است که درون جعبه قرار دارند. در صورتی که کالایی که خریداری کرده اید، اصل باشد، باید محتویات زیر در آن قرار داشته باشد:

  • Ledger Nano
  • کابل یو اس بی Type-C
  • 5 کاغذ در یک پاکت (راهنمای استفاده، 3برگه سفید بازیابی، شرایط و قوانین)
  • لوازم جانبی: برچسب keychain و Ledger
  • بسته بندی: جعبه مقوایی و پوشیده با مارک لجر

راهنمای تشخیص اصل بودن لجر نانو

بررسی برگه های بازیابی کیف پول

یکی از مهمترین مواردی که در رابطه با کیف پول سخت افزاری مطرح می شود، رمز 24 رقمی است که برای بازیابی موجودی کیف پول در اختیار شما قرار داده می شود. این رمز از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که اگر در دسترس دیگران قرار گیرد، می تواند به محتویات کیف پول شما دسترسی داشته باشد. بنابراین یکی دیگر از مهمترین مواردی که در راهنمای تشخیص اصل بودن لجر نانو باید به آن توجه داشته باشید، خالی بودن کاغذهای ریکاوری است که در جعبه وجود دارند. بنابراین در صورتی که روی این کاغذها رمزی نوشته شده باشد، امنیت آنها تضمین شده نیست.

راهنمای تشخیص اصل بودن لجر نانو

بررسی تنظیمات کارخانه کیف پول لجر نانو

زمانی که کیف پول لجر نانو را برای اولین بار روشن می کنید، باید در ابتدا لوگوی Ledger نمایش داده شود و بعد از آن پیام خوشامد گویی. بعد از آن باید از طریق دکمه ای که در سمت راست قرار دارد وارد کیف پول شده و رمز را انتخاب کنید. مجددا به خاطر داشته باشید که این رمز توسط خود شما تعیین می گردد. پس هیچ رمزی همراه با کیف پول نباید در اختیار شما قرار داده شود.بنابراین در صورتی که هنگام راه اندازی لجر نانو از شما رمزی خواسته شد، این کیف پول امن نیست.

راهنمای تشخیص اصل بودن لجر نانو

همراهان گرامی، امیدواریم که این محتوا با موضوع راهنمای تشخیص اصل بودن کیف پول لجر نانو پاسخگوی سوالات شما بوده باشد. در صورتی که در این مورد سوالی دارید، می توانید از طریق شماره 03132112 با کارشناسان ما در تماس باشید.

1805 بازدید
امتیازی ثبت نشده است

نظرات

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید