آموزش ارز دیجیتال

آموزش نحوه انتقال توکن‌ها به شبکه آربیتروم

آموزش نحوه انتقال توکن‌ها به شبکه آربیتروم

در اگوست سال ۲۰۲۱، یک راه‌حل لایه ۲ از آربیتروم برای پایداری بیشتر دارایی‌ها ارائه شد که تراکنش‌های شبکه اتریوم را سریع‌تر کند. همچنین این شبکه امکان کاهش کارمزدهای انتقال را داشت که همین امر افراد بسیاری را مشتاق‌ آربیتروم کرد. بدین‌ ترتیب، امنیت شبکه اتریوم، در کنار سرعت بیشتر و نرخ کارمزد کمتر، کمپانی‌های بزرگ را مجاب به استفاده از این شبکه نمود. بنابراین چنانچه به دنبال آموزش نحوه انتقال توکن‌های اتریومی خود به شبکه آربیتروم هستید تا تراکنش‌های سریع‌تر و کارمزد کمتر را تجربه کنید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

شبکه آربیتروم چیست؟

قبل از اینکه آموزش نحوه انتقال توکن ها به شبکه آربیتروم را مرور کنیم، بد نیست با ماهیت شبکه آربیتروم و مزایای این پلتفرم آشنا شویم. آربیتروم یک راه‌حل لایه دو برای بلاکچین لایه یک اتریوم است که با امکاناتی از جمله امنیت مشابه اتریوم، سرعت بیشتر انتقال دارایی‌ها، کارمز کمتر انتقال و … تا امروز توانسته جایگاه خوبی بین کاربران پیدا کند. 

خرید و فروش آربیتروم

از آنجایی‌که ازدحام شبکه اتریوم روزبه‌روز بیشتر می‌شود، سرعت تراکنش‌ها کاهش پیدا کرده است. درواقع آربیتروم همانند یک پل برای رفع مشکلات شبکه اتریوم به داد کاربران رسیده است.

برای اطلاعات بیشتر درباره شبکه آربیتروم مقاله آربیتروم چیست را مطالعه کنید.

مزیت‌های پل آربیتروم برای انتقال توکن چیست؟

به‌طور کلی این شبکه امنیتی مشابه اتریوم دارد که خیال کاربران را از بابت حفظ دارایی‌ها راحت می‌کند، اما بجز امنیت، مزایای متعددی از آربیتروم برای انتقال توکن وجود دارد که قطعا هر کاربری را مشتاق به استفاده از این پل می‌کند.

 • امنیت بالا

پل آربیتروم از zk-rollups برای افزایش حریم خصوصی و کاهش خطرات استفاده می‌کند. zk-rollup ها نوعی راه حل لایه ۲ هستند که چندین تراکنش را در یک تراکنش تجمیع می‌کنند و مقدار داده‌هایی را که باید در زنجیره ذخیره شود، کاهش می‌دهند که موجب بلکه امنیت بالا در کنار سرعت بیشتر و هزینه کمتر می‌شود.

مزیت‌های پل آربیتروم برای انتقال توکن چیست؟
مزایای انتقال توکن به شبکه آربیتروم
 • مقیاس پذیری و سرعت تراکنش‌ بیشتر

همانطور که گفتیم، ازدحام شبکه اتریوم روزبه‌روز در حال افزایش است که نتیجتا باعث کند شدن سرعت تراکنش‌ها می‌شود. شبکه آربیتروم به کاربران این را می‌دهد تراکنش‌های خود را با سرعتی باورنکردنی انجام دهند چرا بخش عمده‌ای از کار خارج از زنجیره انجام شده و بار روی بلاک چین اصلی، یعنی اتریوم، کاهش پیدا می‌کند. بلاکچین اتریوم ۱۴ تراکنش در ثانیه انجام می‌دهد درحالیکه آربیتروم با نزدیک به ۴۰،۰۰۰ تراکنش در ثانیه، پرچم‌دار سرعت انتقال به‌حساب می‌آید.

پیشنهاد مطالعه: همه چیز درباره مقیاس پذیری بلاکچین

 • هزینه تراکنش کمتر

با اینکه تعداد تراکنش‌های هر ثانیه از آربیتروم بسیار بیشتر از اتریوم است و سرعت فوق‌العاده‌ای دارد، هزینه تراکنش‌ها بسیار کمتر از شبکه اتریوم است. هزینه ارسال ETH در Arbitrum در حال حاضر حدود 0.10 دلار است و هزینه مبادله توکن‌ها 0.28 دلار تخمین زده می‌شود. این درحالی است که همین هزینه‌ها در شبکه اتریوم ممکن است به چند صد دلار برسد.

 • زیرساخت غیرمتمرکز

آربیتروم یک راه‌حل لایه دو از اتریوم با زیرساخت غیرمتمرکز از این بلاکچین ساخته شده است. این یعنی مزایای شبکه یک بلاک چین بزرگ و مستقر به نام اتریوم شامل حال آربیتروم هم می‌شود اما توسط هیچ نهاد یا واحدی کنترل نمی‌شود و در برابر حملات هکرها انعطاف پذیرتر عمل می‌کند.

 • امکان همکاری در پروژه‌های اتریوم

Arbitrum با اتریوم سازگار بوده که به‌ معنای این است که توسعه‌دهندگان می‌توانند پروژه‌های موجود را بین دو بلاکچین جابجا کنند و یا به طور یکپارچه با هر دو بلاکچین تعامل داشته باشند.

آموزش مرحله به مرحله نحوه انتقال توکن‌های ETH/ERC20 به شبکه آربیتروم

برای انتقال توکن‌های شبکه اتریوم، ابتدا باید پل آربیتروم به یک کیف پول رمزنگاری شده متصل کنید که در اینجا کیف پول محبوب متامسک را انتخاب کردیم. البته که می‌توانید برای اینکار از سایر کیف‌پول‌های نرم‌افزاری یا صرافی‌هایی که حساب دارید هم استفاده کنید.

اگر با نحوه عملکرد کیف پول متامسک آشنا نیستید؛ ابتدا آموزش کیف پول متامسک را مطالعه کنید.

1-  اتصال آربیتروم به متامسک

برای اتصال کیف پول متامسک به شبکه آربیتروم، دو راه پیش‌رو دارید:

 • اتصال اتوماتیک
 • اتصال دستی

اتصال اتوماتیک

برای روش اتوماتیک کافی است به وبسایت آربیتروم مراجعه و روی گزینه Add/Switch to Arbitrum Network کلیک کنید. با اینکار یک نوتیفیکیشن از متامسک خود که قبلا روی مرورگر اضافه کرده‌اید، دریافت می‌کنید که با کلیک روی گزینه تایید، پل آربیتروم به کیف پول شما متصل می‌شود.

آموزش نحوه انتقال توکن‌های اتریوم به شبکه آربیتروم - مرحله اتصال اتوماتیک

اتصال دستی

برای اتصال دستی، به بخش تنظیمات کیف پول متامسک خود مراجعه و روی نتورک، سپس اضافه کردن (add) کلیک کنید. حالا باید در جدولی که برای شما نمایش داده می‌شود، اطلاعات زیر را وارد کنید:

حالا با کلیک کردن روی دکمه Save شبکه به کیف پول شما اضافه می‌شود.

آموزش نحوه انتقال توکن‌های اتریوم به شبکه آربیتروم - اتصال دستی

2- پل زدن توکن‌های ETH از اتریوم به آربیتروم

با استفاده از پل Arbitrum، می‌توانید ETH و سایر توکن‌هایی که در این شبکه پشتیبانی می‌شوند را از Ethereum لایه یک به شبکه لایه دو آربیتروم انتقال دهید.

 • ابتدا به وب سایت Arbitrum.io مراجعه کنید. در منوی کشویی توکن ETH یا یک توکن دیگر از همین شبکه را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد، توکن‌های اتریومی که می‌خواهید به این شبکه پل بزنید را در قسمت Balance لایه 1 وارد کنید و روی Deposit کلیک کنید.

آموزش نحوه انتقال توکن‌های اتریوم به شبکه آربیتروم - انتخاب ارز

 • وارد متامسک شوید و بعد از اینکه مطمئن شدید مبلغ با مبلغی که وارد کردید مطابقت دارد، روی Confirm کلیک کنید.

آموزش نحوه انتقال توکن‌های اتریوم به شبکه آربیتروم - تایید

 • پس از تایید، بین ۱۰ دقیقه تا ۱ ساعت باید منتظر تکمیل انتقال باشید. همچنین می‌توانید وضعیت تراکنش را در پایین صفحه بررسی کنید.

آموزش نحوه انتقال توکن‌های اتریوم به شبکه آربیتروم - بررسی وضعیت تراکنش

 • برای مشاهده دارایی‌های خود در متامسک، کافی است گزینه شبکه را از منوی کشویی روی Arb1 قرار دهید.

آموزش نحوه انتقال توکن‌های اتریوم به شبکه آربیتروم - مشاهده داراریی در متامسک

3- برداشت توکن‌های ETH از اتریوم به آربیتروم

برای اینکار، مطمئن شوید شبکه کیف پول شما روی Arb1 تنظیم شده است.

 • مقدار توکن‌های ETH یا هر توکن ERC20 مدنظر را در فیلد L2 وارد کنید و بر روی برداشت کلیک کنید.

برداشت توکن‌های ETH از اتریوم به آربیتروم

 • بررسی کنید که به اندازه کارمزد شبکه از توکن‌های ETH در کیف خود باقی‌مانده است، در غیر اینصورت باید مقدار برداشت را طوری تنظیم کنید که هزینه تراکنش در کیف موجود باشد.
 • بعد اینکه گزینه برداشت را بزنید، در کنار ردیف تراکنش‌ها، یک گزینه unconfirm اضافه می‌شود که نشان‌دهنده این است برداشت شما تکمیل نشده و می‌توانید از آن صرفنظر کنید. برای تکمیل برداشت، چیزی حدود ۷ روز زمان انتظار تخمین می‌خورد.

برداشت توکن‌های ETH از اتریوم به آربیتروم - تایید

 • بعد از تکمیل فرایند، گزینه unconfirm به confirm تغییر پیدا کرده و یک دکمه سبز با عنوان claim در کنار تراکنش ظاهر می‌شود. با کلیک روی claim می‌توانید توکن‌های ETH را در شبکه اصلی برداشت کنید.

رداشت توکن‌های ETH از اتریوم به آربیتروم - اتمام و claim

در این سه مرحله، آموزش نحوه انتقال توکن ها به شبکه آربیتروم تکمیل و شما می‌توانید به‌راحتی با این شبکه کار کنید.

نکات مهم در زمان کار با شبکه آربیتروم

هنگامی‌که با شبکه آربیتروم کار می‌کنید، مراقب خطرات احتمالی قراردادهای هوشمند و نوسانات قیمت باشید. جدای از این مورد، به نکات زیر حتما توجه کنید:

 • هنگام برداشت، حتما به اندازه کارمزد انتقال حجم معامله در کیف خود نگه‌دارید که تراکنش شما تایید شده و به مشکل برنخورد.
 • برای کار با این شبکه باید حتما دارایی‌های خود را به آربیتروم منتقل کنید. همچنین نیازمند یک کیف پول نرم‌افزاری ارز دیجیتال هستید که از آربیتروم پشتیبانی می‌کند، هستید که در اینجا متامسک را معرفی کردیم.
 • کارمزد تراکنش‌های شما به اتریوم محاسبه می‌شود، اما نگران نباشید! کارمزدها بسیار کمتر از هزینه‌های تراکنش در شبکه اتریوم خواهد بود.
 • اکثر انتقال‌ها تا ۱۰ دقیقه تکمیل می‌شود، اما اگر تا ۱ ساعت انتقال شما تکمیل نشد، نگران از دست رفتن دارایی‌های خود نباشید. حداکثر زمان انتظار این شبکه برای انتقال ۱ ساعت و برای برداشت ۷ روز است. پس اگر بعد از این زمان‌ها تراکنش تایید نشده بود، می‌توانید وضعیت دارایی‌ را بررسی کنید.

کلام آخر: انتقال توکن‌ های شبکه اتریوم به آربیتروم برای پایداری دارایی ها

آربیتروم یک شبکه امن، سریع و با کارمزد پایین برای انتقال دارایی‌های مبتنی بر شبکه اتریوم است که راه‌حل لایه ۲ ارائه می‌دهد. کاربران با انتقال دارایی‌های خود به این شبکه می‌توانند از مزایای بی‌نظیر آن بهره‌مند شوند. در این مقاله از ایرانیکارت سعی کردیم به‌صورت جامع و مرحله‌ به‌ مرحله، آموزش نحوه انتقال توکن ها به شبکه آربیتروم را بیان کنیم. در صورتیکه سوالی از این آموزش دارید، در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت به آن پاسخ داده شود.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آربیتراژ چیست؟ کسب سود با ریسک پایین در معاملات آربیتراژ
آموزش ارز دیجیتال
آربیتراژ چیست؟ کسب سود با ریسک پایین در معاملات آربیتراژ
معاملات آربیتراژ در بازار خرید و فروش ارز دیجیتال یک گزینه عالی برای سرمایه گذارانی است که به دنبال انجام معاملات با بازده بالا و ریسک کم هستند. Arbitrage شامل...
آربیتروم چیست؟
معرفی ارز دیجیتال
آربیتروم چیست؟
همانطور که می‌دانید اتریوم یک پلتفرم بسیار محبوب برای توسعه دهندگان برنامه‌های غیر متمرکز است. ولی در سال‌های اخیر، به دلیل افزایش چشمگیر ترافیک شبکه، با چالش مواجه شده‌است. در...
آلت کوین Altcoin چیست؟ به زبان ساده
آموزش ارز دیجیتال
آلت کوین Altcoin چیست؟ به زبان ساده
اگر از فعالان بازار ارزهای دیجیتال باشید، حتما می‌دانید که بازار کریپتو دارای بیش از هزاران رمز ارز به جز بیت کوین است که به آن‌ها آلت کوین می‌گویند. احتمالا...
آموزش گام به گام معامله اسپات در ارز دیجیتال
آموزش ارز دیجیتال
آموزش گام به گام معامله اسپات در ارز دیجیتال
از زمان پیدایش بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال، شاهد رشد سریع و پذیرش گسترده صنعت کریپتو در جهان بوده‌ایم. بدین ترتیب، امروزه دارایی‌های دیجیتال در پرتفوی مدیران و...
تحلیل آنچین On-Chain چیست و چه کاربردی دارد؟
آموزش ارز دیجیتال
تحلیل آنچین On-Chain چیست و چه کاربردی دارد؟
اگر بازار ارزهای دیجیتال را مانند یک ماشین در حال حرکت تصور کنیم، تحلیل و استراتژی‌ در نقش راهنمای راه یا همان گوگل مپ مشهور ظاهر می‌شود. همانند نقشه‌های راهنما،...
دامیننس چیست؟ بازار رمزارزها را زیرکانه تحلیل کنید
آموزش ارز دیجیتال
دامیننس چیست؟ بازار رمزارزها را زیرکانه تحلیل کنید
دامیننس Dominance یک معیار مهم برای درک موقعیت یک ارز دیجیتال در بازار است. دامیننس نسبت بین ارزش بازار یک رمز ارز خاص و کل ارزش بازار ارز دیجیتال است....