حساب های بین المللی

پرفکت مانی چیست ؟

پرفکت مانی چیست ؟

بعد از تحقیق در مورد پرداخت ارزی و شناخت انواع روش‌های آن مثل پرداخت با کیف پول الکترونیکی، نوبت به بررسی انواع کیف پول و کاربردهای آن می‌شود. پرفکت مانی کیف پول الکترونیکی شناخته شده‌ای است که کاربردها و مزایای متفاوتی دارد و در بسیاری از کشورها به عنوان یک روش پرداخت بین المللی استفاده می‌شود. از آنجایی‌که این کیف پول از هیچ‌یک از تحریم‌های اعمالی علیه ایران پیروی نمی‌کند، یکی از بهترین شبکه‌های پرداخت ارزی برای ایرانیان است. با بررسی این مقاله بطور تخصصی می‌آموزید که حساب و کیف پول پرفکت مانی چیست؟ چه مزایایی دارد؟ استفاده از آن در ایران به چه صورتی است و منظور از ووچر پرفکت مانی چیست؟

کیف پول پرفکت مانی چیست ؟

پرفکت مانی (perfect money) یک شبکه‌ی پرداخت جهانی است. این سایت برای انتقال وجه به تمامی کشورها و پرداخت‌های ارزی در سایت‌های خارجی و از همه مهم‌تر دریافت وجه و نقد کردن درآمد ارزی بسیار کارآمد است. یکی از مهم‌ترین مسائلی که هنگام کار کردن با کیف پول‌های الکترونیکی وجود دارد این است که به دلیل تحریم بودن حساب‌های ایرانی ممکن است شبکه‌های مالی حساب شما را بلاک کنند؛ این در صورتی‌است که، شبکه پرداخت پرفکت مانی از هیچ یک از تحریم های علیه ایران پیروی نکرده و حتی در سایت آن می توانید زبان فارسی را انتخاب کنید.

بطورکلی پرفکت مانی یکی از معتبرترین کیف‌پول‌های الکترونیکی است که از آن به عنوان یک روش مطمئن و شناخته شده، در جهت پرداخت‌های ارزی و بین المللی استفاده می‌شود. این کیف پول الکترونیکی هم مثل سایر کیف پول‌ها کاربردهای زیادی دارد و در زمان‌های مختلف از آن استفاده می‌شود مثل:

 • ذخیره، انتقال و دریافت ارزهای مختلف به صورت آنلاین
 • خرید کالا از سایت‌ و فروشگاه‌های خارجی
 • خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف
 • استفاده از آن با وب سایت و موبایل
 • رزرو هتل و ثبت نام در آزمون‌های بین المللی

کیف پول پرفکت مانی چیست

امکانات حساب پرفکت مانی چیست ؟

سیستم پرداخت ارزی پرفکت مانی مزایا و امکاناتی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد که سبب هرچه راحت‌تر شدن انجام تراکنش‌های آنلاین می‌شود، از جمله این امکانات عبارتند از :

 1. ساده ترین قابلیت آن انتقال پول در بین کاربران مختلف می‌باشد.
 2. دریافت، انتقال و ذخیره به ارزهای مختلف در حساب پرفکت مانی.
 3. می‌توانید از آن به عنوان یک درگاه پرداختی در سایت خود استفاده کنید.
 4. پرداخت‌های خود برای خرید کالا و استفاده از خدمات و سرویس‌هایی که درگاه‌های پرفکت مانی دارند را انجام دهید.
 5. ارزهای مختلف همچون یور، دلار، طلا و ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین را پشتیبانی می‌کند.
 6. امکان خرید این ارز توسط پی پال وجود دارد.
 7. از طریق گوشی همراه و در نسخه‌ی وب می‌توانید از این سیستم استفاده کنید.
 8. می‌توانید از طریق آن به درخواست و دریافت وام اقدام کنید.

انواع حساب پرفکت مانی

تمامی کیف پول‌های الکترونیکی مانند پی پال،  وب مانی و اسکریل حساب‌های مخصوص به خود را با سطحی از امکانات در اختیار کاربران قرار می‌دهند. بر این اساس، هر فرد یا کمپانی با توجه به نیازهای خود می‌تواند برای دریافت یکی از انواع حساب‌های پرفکت مانی اقدام کند. انواع حساب پرفکت مانی عبارتند از حساب معمولی، پیشرفته و شریکی که مشخصات هریک از آن‌ها در جدول زیر درج شده است.

نوع حساب پرفکت مانی مشخصات
حساب پرفکت مانی معمولی (normal) این حساب محدودیت خاصی ندارد و تمامی کاربران بلافاصله با ساخت حساب در پرفکت مانی، صاحب این نوع اکانت خواهند شد. برای این حساب هیچ محدودیت انتقالی وجود ندارد اما برای هر تراکنش در آن 1.99 درصد کارمزد درنظر گرفته می‌شود.
حساب پرفکت مانی برتر یا پیشرفته (permium) بعد از یک سال و زمانی که گردش حساب شما از میزان خاصی عبور کرد، از حالت معمولی به حالت پیشرفته تغییر می‌کند. از مزایای حساب پریمیوم می‌توان گفت که در این نوع حساب کارمزد به 0.5 درصد کاهش می‌یابد.
حساب پرفکت مانی همکاری یا شریکی (partner) این حساب کمی متفاوت است. برای داشتن حساب پرفکت مانی همکاری باید تمامی اطلاعات شما توسط پرفکت مانی تایید شود و تنها جهت انتقالات مالی در سایت و گرفتن درگاه استفاده می‌شود؛ به بیان دیگر، این حساب در صورت تایید پرفکت مانی در اختیار کاربرانی قرار می‌گیرد که قصد بهینه سازی سایت خود برای تراکنش‌های b2b را دارند.

مزایا و معایب پرفکت مانی چیست

زمانی‌که صحبت از یک روش جدید به عنوان یک شبکه پرداخت آنلاین مطرح می‌شود، اولین سوالی که برای بسیاری از افراد ایجاد می‌شود این است که مزایا و معایب این سرویس به نسبت سایر رقبایش در چیست؟! بطورکلی، استفاده از هر نوع کیف پول‌ الکترونیکی مزایای مختلفی دارد که با بررسی آن‌ها می‌توانید تصمیم بگیرید که کیف پول مورد نظر شما هست یا خیر!

از جمله مزایایی که می‌توان برای  پرفکت مانی در نظر گرفت، عبارتند از:

 • عدم پیروی از تحریم‌های بین المللی علیه ایران
 • امنیت بالای تراکنش‌ها
 • امکان تنظیم امنیت و افزایش یا کاهش آن
 • ارائه خدمات به زبان فارسی و راحت بودن نحوه کار با آن
 • پایین بودن کارمزد تراکنش‌ها
 • پشتیبانی از ارزهای رایج جهان (داشتن کیف پول‌های مختلف) و امکان تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر با سرعت بالا
 • ذخیره پول و امکان دریافت سود ماهانه به ازای مانده حساب
 • امکان قرض گرفتن و قرض دادن پول
 • انجام پرداخت‌های ماهیانه (به عنوان مثال پرداخت هزینه ماهیانه ثبت نام در سایت‌های مختلف مانند لیندا و …، این قابلیت در کیف پول الکترونیکی پی پال نیز وجود دارد.)
 • قابلیت خرید با دلار و یورو
 • امکان استفاده از تخفیف‌های ویژه به ازای انجام تراکنش های مختلف و شرکت در سیستم تبلیغاتی این شرکت

در کنار این مزایایی که برای کیف پول الکترونیکی پرفکت مانی در نظر می‌گیرید و احتمالا تشویق به خرید آن می‌شوید، بهتر است معایب آن را هم نادیده نگیرید مثل:

 • عدم امکان خارج کردن پول موجود در پرفکت مانی با ویزا کارت و مستر کارت
 • پرداخت هزینه بسیار بالا برای بازگردانی رمز، در صورت فراموش شدن آن
 • عدم امکان بازگشت پول کاربران در صورت مرتکب شدن خطا و اشتباه
 • و علاوه بر تمام نکات قبلی، یکی از مهمترین نگرانی‌هایی که در رابطه با این ارز الکترونیکی وجود دارد، مسئله امنیت ازر نگهداری شده در حساب‌های مختلفش است. بر اساس برخی از اخبار منتشر شده، این کمپانی از سرمایه کاربران خود برای سرمایه گذاری در سایت‌های دیگر استفاده می‌کند که همین مسئله موجب ناامن شدن سرمایه کاربران می‌شود.

معرفی انواع کیف پول پرفکت مانی

همان‌طور که گفتیم Perfect Money خود یکی از انواع کیف پول‌های الکترونیکی است که به دلیل پشتیبانی از چند ارز متنوع، دارای کیف پول‌های مختلفی می‌باشد. به عبارت دیگر شما می‌توانید از این شبکه پرداخت آنلاین برای نگهداری ارزهای زیر استفاده کنید:

 • دلار
 • یورو
 • بیت کوین
 • طلا

استفاده از کیف پول پرفکت مانی در ایران

بر خلاف بعضی از کیف پول‌های الکترونیکی مثل پی پال که به دلیل تحریم‌های اعمال شده، امکان استفاده از آن برای کاربران ایرانی به راحتی میسر نیست، پرفکت مانی برای انجام تراکنش‌ها این سخت‌گیری‌ها را ندارد و به کاربران امکان می‌دهد که به دور از هر حساسیتی نسبت به آی پی، در این شبکه فعالیت کنند. بنابراین شرکت پرفکت مانی بر خلاف شرکت‌هایی مثل پی‌پل یا ویزاکارت، تحریمی بر کاربران ایرانی اعمال نکرده است. همین امر باعث محبوبیت این کیف پول، در میان کشورهای تحت تحریم شده است. پس هر کاربر ایرانی‌ می‌تواند برای خرید از سایت‌های خارجی، ذخیره، دریافت و انتقال ارز و …از پرفکت مانی استفاده کند و از مزایای آن بهره‌مند شود.

پرفکت مانی در ایران

منظور از ووچر پرفکت مانی چیست ؟

ووچر(e-Voucher) متشکل از چندین کد است که با وارد کردن آن‌ها، بدون داشتن حساب پرفکت مانی، می‌توانید از خدمات آن بهره مند شوید (مانند کدهایی که برای شارژ کردن سیم کارت اعتباری از آن‌ استفاده می‌کنید). البته به آن کارت شارژ پرفکت مانی نیز گفته می‌شود، چون با استفاده از آن می‌توانید حساب پرفکت مانی خود را هم شارژ کنید.

ووچر را راحت می‌توان از سایت‌ها و صرافی‌های معتبر تهیه و با وارد کردن کدهای آن، اقدام به خرید از سایت‌های خارجی و بین المللی کرد. هر ووچر پرفکت مانی دارای شماره ۱۰ رقمی و کد فعال سازی ۱۶ رقمی است که باید آن را حفظ یا ذخیره کنید که فراموش نشود.

مزایای استفاده از ووچر پرفکت مانی

 1. استفاده سریع و راحت از آن‌ها
 2. امنیت پرداخت بالا
 3. نداشتن تاریخ انقضا و امکان استفاده از آن‌ها در هر زمان
 4. کارمزد کم تراکنش‌های مالی

بیشتر بخوانید: ووچر پرفکت مانی چیست؟

خرید ارزهای دیجیتال با پرفکت مانی

همانطور که در مورد مزایای کیف پول الکترونیکی پرفکت مانی توضیح داده شد، یکی از کاربردهای آن خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. البته خرید ارزهای دیجیتال با پرفکت مانی هم مثل سایر روش‌ها ملزم توجه کردن به موارد خاصی است. مثلا پیدا کردن صرافی‌ای که خرید ارز دیجیتال با پرفکت مانی را بپذیرد، معتبر باشد و امکان خرید به کاربران ایرانی را بدهد، از این دست شرایط است. سپس کاربر می‌تواند تعداد ارز مورد نظر خود را اعلام و پرفکت مانی را به عنوان روش پرداخت انتخاب کند.

آیا ارز دیجیتال پرفکت­ مانی امنیت دارد؟

برای این سوال جواب دقیقی وجود ندارد چرا که همه چیز به خودتان بستگی دارد! مسلما هرچیزی که با اینترنت سر و کار داشته باشد، امکان اینکه مورد حمله هکرها قرار بگیرد، وجود دارد! بنابراین اگر می‌خواهید امنیت حسابتان را تضمین کنید، باید خودتان برخی از نکات ایمنی مانند تعیین آی پی ثابت، ورود با ارسال پیام و … را رعایت کنید.

چگونه پرفکت مانی بخرم؟

حساب پرفکت مانی با مراجعه به سایت اصلی این کمپانی به آسانی قابل دسترس است. اما مهم‌ترین نکته در مورد کیف پول‌های ارزهای دیجیتال این است که شما برای وریفای کردن حساب خود به مشکل بر خواهید خورد. نکته‌ی نوید بخش این است که برای افتتاح حساب پرفکت مانی  و شارژ حساب پرفکت مانی خود می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید.

نقد کردن درآمد ارزی با پرفکت مانی

با توجه به اینکه این روزها روش‌های مختلفی برای کسب درآمد دلاری و کسب درآمد از طریق اینترنت وجود دارد، افراد می‌توانند به سادگی با شرکت‌های خارجی ارتباط برقرار کرده و به صورت دورکاری و پروژه‌ای با آن‌ها کار کنند. در حال حاضر وب سایت‌هایی مانند فریلنسر دات کام و UpWork به عنوان بهترین سایت‌های فریلنسری خارجی محسوب می‌شوند که شما می‌توانید با ثبت نام در آن‌ها، از طریق انجام امور مختلف مانند ترجمه، طراحی گرافیکی و … درآمد دلاری کسب کنید.

اما شما برای دریافت درآمدتان نیاز به یک حساب ارزی و یا کارت ارزی خواهید داشت. پس اگر کارفرمای شما قابلیت ارسال ارز به حساب پرفکت مانی را دارد، شما می‌توانید با استفاده از این حساب ارزی درآمدتان را به دلار و یا هر ارز دیجیتال دیگر دریافت نمایید. اما مسئله اصلی که مطرح می شود این است که شما چگونه می‌توانید درآمدتان را نقد کنید!؟ خبر خوب این است که شما برای نقد کردن درآمد ارزی موجود در حساب خود می‌توانید از خدمات ارزی ایرانیکارت استفاده کنید. پس شما می‌توانید با فروش پرفکت مانی به ما، معادل موجودی حسابتان را به ریال دریافت نمایید.

برای ساخت حساب پرفکت مانی و خرید و فروش پرفکت مانی می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده نموده و درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت کنید.

افتتاح حساب پرفکت مانی شارژ حساب پرفکت مانی

سخن آخر

در این مقاله آموختید که حساب و کیف پول پرفکت مانی چیست؟ چه مزیت‌هایی نسبت به سایر کیف پول‌های الکترونیکی دارد؟ همچنین با آن به عنوان یک روش پرداخت ارزی مناسب، که در ایران قابل استفاده است آشنا شدید. اگر تجربه‌ای در زمینه خرید از سایت‌های خارجی با پرفکت مانی را دارید خوشحال می‌شویم که آن را برای ما به اشتراک بگذارید.

پرفکت مانی چیست ؟
بعد از تحقیق در مورد پرداخت ارزی و شناخت انواع روش‌های آن مثل پرداخت با کیف پول الکترونیکی، نوبت به بررسی انواع کیف پول و کاربردهای آن می‌شود. پرفکت مانی...
5 از 1 رای ثبت شده
درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آشنایی با اجاره حساب پی پال در ایران
حساب های بین المللی
آشنایی با اجاره حساب پی پال در ایران
پی پال (PayPal) سامانه‌ای است که برای پرداخت و انتقال وجه الکترونیکی به کار گرفته می‌شود؛ افراد مختلف با استفاده از آن می‌توانند سرمایه خود را ارسال، دریافت و برداشت...
چگونه ووچر پرفکت مانی رایگان بگیریم؟
حساب های بین المللی
چگونه ووچر پرفکت مانی رایگان بگیریم؟
پرفکت مانی را که می‌شناسید؟ یک سیستم انتقال پول بین‌المللی است که برخلاف انتظار خیلی از افراد، کاربران ایرانی‌ نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. حالا پرفکت مانی را گوشه...
ووچر پرفکت مانی چیست و چه کاربردی دارد؟
حساب های بین المللی
ووچر پرفکت مانی چیست و چه کاربردی دارد؟
پرفکت مانی (Perfect Money) یک حساب ارزی بین‌المللی است که با استفاده از آن می‌توانید بسیاری از تراکنش‌های مالی خارجی خود را انجام داده و یا درآمد فریلنسری خود را...