آموزش ارز دیجیتال

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت

اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت داشته‌اید و به‌دنبال یک صرافی امن و سریع برای خرید و فروش ارز دیجیتال می‌گردید، این آموزش برای شماست! در این مقاله به آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت می‌پردازیم که به‌ شما این امکان را می‌دهد با کارمزد صفر، معاملات خود را ثبت کنید. پیش از آموزش قدم‌ به‌ قدم، ابتدا ببینیم چرا باید صرافی ایرانیکارت را برای خرید و فروش ارز دیجیتال انتخاب کنیم؟

چرا صرافی ایرانیکارت را برای خرید و فروش ارز دیجیتال انتخاب کنیم؟

جدای از هوش معاملاتی و دانش در زمینه ارزهای دیجیتال، چند فاکتور دیگر وجود دارد که به شما کمک می‌کند در خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی‌های مختلف، موفق‌تر باشید. برای مثال، سرعت و دقت در ثبت معامله، امنیت صرافی که انتخاب کرده‌اید، حداقل بودن کارمزدها، ارائه سبد ارزی متنوع و … از جمله این موارد هستند که همگی در صرافی ایرانیکارت، دست یافتنی است.

اگر می‌پرسید خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت چه مزایایی دارد، باید بگوییم:

 • ایجاد حساب کاربری و احراز هویت در صرافی ایرانیکارت کمتر از ۱۵ دقیقه زمان می‌برد؛ که به نسبت سایر صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی چندین برابر سریع‌تر است.
 • کارمزد تراکنش در صرافی ایرانیکارت صفر است. این یعنی برای برداشت و واریز به حساب خود، و یا خرید و فروش ارز دیجیتال در این صرافی، هیچ هزینه‌ای مبنی بر کارمزد از کاربر دریافت نمی‌شود. پس سود خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت برای کاربران کاملا خالص خواهد بود.
 • ایجاد حساب کاربری در صرافی ایرانیکارت فقط و فقط با هویت واقعی خودتان امکان‌پذیر است که این مساله امنیت ایرانیکارت را دوچندان می‌کند.

چرا صرافی ایرانیکارت را برای خرید و فروش ارز دیجیتال انتخاب کنیم؟

 • انتقال رمزارزهای خریداری شده به کیف پول‌ ارز دیجیتال در کمتر از ۱۵ دقیقه انجام می‌شود.
 • سابقه و اعتبار صرافی ایرانیکارت نشان‌دهنده رضایت کاربران و امنیت این صرافی است.
 • خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت بسیار ساده‌تر از سایر صرافی‌های ایرانی است.
 • بدون تکمیل احراز هویت امکان خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت امکان‌پذیر نیست که این نشان‌دهنده امنیت بالای این صرافی است.
 • مدارکی که برای احراز هویت به صرافی ایرانیکارت ارسال می‌کنید؛ کاملا محرمانه خواهند ماند.
 • سبد ارزی موجود در صرافی ایرانیکارت بیش از 700 ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند که شما را از سایر صرافی‌ها بی‌نیاز خواهد کرد.
 • امکان مشاهده قیمت‌های لحظه‌ای در این صرافی وجود دارد.
 • شما می‌توانید با مراجعه به بلاگ ایرانیکارت، اطلاعات مربوط به انواع تحلیل‌ها را مطالعه و برای خرید و فروش، بهتر تصمیم‌گیری کنید.
 • در صورت بروز هرگونه ابهام یا سوال، تیم پشتیبانی ایرانیکارت به‌صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما خواهند بود.

مراحل خرید و فروش ارز دیجیتال در ایرانیکارت

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت، در قدم اول باید حساب کاربری تایید شده داشته باشید. در صورتیکه قبلا افتتاح حساب کرده‌اید، از این بخش رد شده و به مرحله بعدی بروید. اما اگر برای اولین بار می‌خواهید حساب خود را در ایرانیکارت باز کنید، آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در این صرافی از همین لحظه آغاز می‌شود.

قدم اول: ثبت نام و احراز هویت در صرافی ایرانیکارت

با مراجعه به صفحه اول سایت ایرانیکارت، در بالا سمت چپ، گزینه ثبت‌نام/ورود را مشاهده می‌کنید که با کلیک روی آن به صفحه لاگین یا ثبت‌نام هدایت می‌شوید.

ثبت نام و احراز هویت در صرافی ایرانیکارت

فرم اولیه شامل شماره همراه و کد کپچا است که با وارد کردن آن باید فرم بعدی که شامل کد پیامک شده به شماره همراه، اطلاعات فردی، انتخاب رمز عبور و ایمیل است را پر کنید.

مراحل ثبت نام در ایرانیکارت

سپس می‌توانید با مراجعه به منوی سمت راست و انتخاب گزینه تایید مدارک، مراحل احراز هویت خود را آغاز کنید.

احراز هویت در ایرانیکارت

در بخش احراز هویت، ایرانیکارت از شما اطلاعات حساب بانکی و یک سلفی شامل تعهدنامه و کارت شناسایی می‌خواهد. لطفا توجه کنید که مدارکی آپلود می‌کنید، مطابق با راهنمای ایرانیکارت که در همان بخش نمایش داده می‌شود، باشد. حدودا ۱۵ دقیقه زمان می‌برد تا اعلان موفق یا ناموفق بودن مراحل احراز هویت شما به‌دستتان برسد. در صورتیکه احراز هویت موفق بود، می‌توانید به خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت بپردازید. در غیر اینصورت مجددا تلاش کنید. 

قدم دوم: خرید ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت

پس از تایید هویت، حساب کاربری شما مجاز به خرید و فروش خواهد بود. برای خرید ارز دیجتال در صرافی ایرانیکارت مراحل زیر را دنبال کنید:

 • از منوی سمت راست گزینه رمزارز را انتخاب کنید تا دو گزینه «خرید و فروش» و «کیف پول سخت‌افزاری» برایتان نمایش داده شود.
 • گزینه خرید و فروش را انتخاب کنید تا به داشبورد رمزارزها بروید.
 • در این بخش ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب کنید و از دو گزینه اخر، خرید را انتخاب کنید.

خرید ارز دیجیتال در ایرانیکارت

 • با انتخاب گزینه خرید به صفحه انتخاب مقدار ارز برای خرید هدایت می‌شوید که حداقل و حداکثر مبلغ معامله نیز برای شما نمایش داده می‌شود.

وارد کردن اطلاعات لازم برای خرید ارز دیجیتال از ایرانیکارت

 • پس از انتخاب میزان ارز و شبکه انتقال باید ادرس کیف پولی که می‌خواهید به آن ارز دیجیتال را واریز کنید وارد نمایید. اگر قبلا کیف پولی در ایرانیکارت ذخیره کرده باشید، همان آدرس برایتان نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن را انتخاب کنید. 

ایجاد ولت در فرآیند خرید رمز ارز در ایرانیکارت

 • بعد از انتخاب آدرس کیف پول و رفتن به مرحله بعدی، پیغام تایید برایتان نمایش داده می‌شود باید آن را تایید کنید. 

تایید اطلاعات خرید رمز ارز در ایرانیکارت

 • پس از تایید پرداخت، پیش فاکتور صادر و با انتخاب حساب بانکی، به درگاه پرداخت منتقل می‌شوید. پس از آن نیز ارز خریداری شده به کیف پول شما واریز خواهد شد.

صدور پیش فاکتور - مرحله آخر خرید و فروش رمز ارز در ایرانیکارت

قدم سوم: فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت

برای فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت، دو مرحله اول در بخش قبلی را پشت سر بگذارید و اینبار به جای انتخاب گزینه خرید در مرحله سوم، گزینه فروش را انتخاب کنید.

در این بخش باید مقدار فروش ارز را انتخاب کنید که حداقل و حداکثر آن مشخص شده است.

 • در مرحله بعدی باید شماره حسابی که می‌خواهید معادل ریالی فروش ارز به آن واریز شود را وارد نمایید. اگر قبلا حسابی در این بخش اضافه کرده باشید با انتخاب مستقیم آن به مرحله بعدی می‌روید.

فروش ارز دیجیتال در ایرانیکارت

 • بعد از انتخاب حساب به مراحل نهایی تایید فاکتور و فروش رمزارز رفته و فروش شما تکمیل می‌شود.

وارد کردن اطلاعات لازم برای فروش ارز در صرافی ایرانیکارت

 • به‌ محض اینکه فروش انجام شد، معادل ریالی معامله به حساب بانکی شما شبا خواهد شد.

کلام آخر: خرید و فروش آسان ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت

در این مقاله به معرفی مزایای خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت، آموزش قدم‌ به‌ قدم خرید و فروش رمزارز در این صرافی معتبر ایرانی را بیان کردیم. نکته قابل توجه در این صرافی این است که شما نیاز به داشتن کیف پول جداگانه دارید تا با افزودن آن به صرافی، بتوانید ارزهای دیجیتال خود را بفروشید، یا ارز جدید بخرید که مراحل آن بسیار ساده است.

در صورتیکه هر یک از مراحل آموزش برایتان مبهم است یا به سوالی برخوردید، با تیم پشتیبانی یا در بخش کامنت مطرح کنید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

سوالات متداول
درخواست مشاوره

حداقل و حداکثر میزان خرید در صرافی ایرانیکارت متغیر است. برای مشاهده آن به داشبورد کاربری خود مراجعه کنید.

حداقل و حداکثر مقدار فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت در پنل شما نمایش داده می‌شود.

به‌منظور جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری‌های آنلاین، پولشویی، استفاده از هویت سایرین برای ایجاد حساب کاربری و در نهایت به حداکثر رساندن امنیت این پلتفرم، ایرانیکارت احراز هویت را اجباری کرده است.

بله، این صرافی به‌دلیل داشتن قوانین احراز هویت، امنیت بالایی را به کاربران خود ارائه می‌دهد. همچنین سابقه و اعتبار ایرانیکارت حاکی از امنیت بالای این صرافی است.

ایرانیکارت از شبکه‌ های انتقال ارز دیجیتال TRC20، ERC20، BEP2 و BEP20(BSC) پشتیبانی می‌کند.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آموزش گام به گام معامله اسپات در ارز دیجیتال
آموزش ترید ارز دیجیتال
آموزش گام به گام معامله اسپات در ارز دیجیتال
از زمان پیدایش بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال، شاهد رشد سریع و پذیرش گسترده صنعت کریپتو در جهان بوده‌ایم. بدین ترتیب، امروزه دارایی‌های دیجیتال در پرتفوی مدیران و...
تحلیل آنچین On-Chain چیست و چه کاربردی دارد؟
آموزش تحلیل فاندامنتال
تحلیل آنچین On-Chain چیست و چه کاربردی دارد؟
اگر بازار ارزهای دیجیتال را مانند یک ماشین در حال حرکت تصور کنیم، تحلیل و استراتژی‌ در نقش راهنمای راه یا همان گوگل مپ مشهور ظاهر می‌شود. همانند نقشه‌های راهنما،...
دامیننس چیست؟ بازار رمزارزها را زیرکانه تحلیل کنید
آموزش ارز دیجیتال
دامیننس چیست؟ بازار رمزارزها را زیرکانه تحلیل کنید
دامیننس Dominance یک معیار مهم برای درک موقعیت یک ارز دیجیتال در بازار است. دامیننس نسبت بین ارزش بازار یک رمز ارز خاص و کل ارزش بازار ارز دیجیتال است....