021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

اجرای هارد فورک Muir Glacier اتریوم با پشتیبانی بایننس

تاریخ انتشار : 11 دی 1398تاریخ بروزرسانی : 26 اردیبهشت 1401 ارز های دیجیتال

اجرای هارد فورک Muir Glacier اتریوم با پشتیبانی بایننس از روز نخست سال جدید میلادی

بایننس در جایگاه یکی از بزرگترین صرافی‌های رمزارز ، برداشت‌ و سپرده‌گذاری اتر (ETH) را به منظور به‌روزرسانی «میور گلاسیر» (Muir Glacier)موقتا به حالت تعلیق درآورده است.

براساس گزارش کوین تلگراف، بایننس دیروز30 دسامبر(۹ دی) در یک پست وبلاگی از تعلیق سپرد‌ه‌گذاری و برداشت‌ها به صورت اتر به منظور به‌روزرسانی در شبکه اتریوم خبر داد و اجرای این به‌روزرسانی را در بلاک شماره ۹,۲۰۰۰,۰۰۰ تعیین کرد.

 هاردفورک Muir Glacier اتریوم با پشتیبانی بایننس

دراین حال اختلالی در تجارت اتر در بستر پلتفرم بایننس بوجود نخواهد آمد. به گفته بایننس تا زمانی که وضعیت شبکه پس از اجرای به‌روزرسانی به پایداری لازم نرسد امکان برداشت و سپرده‌گذاری فراهم نخواهد بود. بایننس همچنین خاطرنشان کرد که در صورت از سرگیری مبادلات اعلامیه جداگانه ای صادر نخواهد کرد. این صرافی همچنین ضمن توصیه به واریز کامل سپرده قبل از بروزرسانی می‌نویسد:

لطفاً قبل از ارتقاء بلوک شبکه اتریوم به بلوک فوق الذکر، زمان کافی را برای پردازش کامل سپرده ها اختصاص دهید. ما تمامی ملزومات فنی را برای کلیه کاربرانی که در حساب های بایننس خود اتریوم نگهداری می کنند فراهم می کنیم.

براساس طرحی که جیمز هنکاک (James Hancock)توسعه دهنده اتریوم، در تاریخ ۲۲ نوامبر (۱ آذر) در خصوص به‌روزرسانی میور گلاسیر ارائه کرده بود انتظار می‌رود  اول ژانویه بر روی بلوک 9200000 این به‌روزرسانی بر روی شبکه اصلی اتریوم فعال شود. البته لازم به ذکر است که با توجه به متغیر بودن زمان بلوک ، تعیین تاریخ دقیق نیز دستخوش تغییر است و برای مشاهده آمار زمان واقعی بلوک ها می توان به سایت Ethernodes.org مراجعه کرد.

 

براساس مطلبی که کت هردرز (Cat Herders)، یکی از مشارکت کنندگان در توسعه  اتریوم ، در یک پست وبلاگی نوشته که میور گلاسیر تنها شامل طرح بهبود اتریوم ۲۳۸۴ است. براساس طرح هردرز این به‌روزرسانی منجر به تاخیری در فعالسازی اتریوم خواهد شد که از آن به «بمب سختی» یا به تعبیردیگر «عصر یخبندان» یاد می‌شود به گونه ای که رسیدن به آن به ۴ میلیون بلاک دیگر یا حدود ۶۱۱ روز زمان نیاز دارد.

بمب دشواری فرایندی است که قرار است به تدریج روند تولید بلوک های جدید را پیچیده تر کند و در نهایت منجر به سوق دادن این شبکه به سمت یک الگوریتم اجماع اثبات سهام شود.

 هاردفورک Muir Glacier اتریوم با پشتیبانی بایننس

هردرز تصریح کرد که به روز رسانی مجدد میور گلاسیر پس از به روزرسانی 7 دسامبر در استانبول به دلیل مشکلاتی که در پیش بینی زمان بمب مشکل وجود دارد ، ضروری است. وی درخصوص دلایل این اهمیت می‌نویسد:

پیش‌بینی اینکه چه زمانی بمب سختی فعال می شود دشوار است. در این حال براساس برنامه‌ریزی‌های هاردفورک استانبول، اینگونه برآورد شد که بمب سختی تا اواسط ۲۰۲۰ فعال نخواهد شد. به بیان دیگرمی‌توان آن را بدون مشکل و در قالب یک به‌روزرسانی پس از هاردفورک استانبول به تعویق انداخت. که البته آن برآوردها اشتباه بود.

به گفته کت هردرز به‌روزرسانی میور گلاسیر تنها در شبکه آزمایشی (تست نت) راپستن (Ropsten) فعال خواهدشد. به نودها و ماینرهایی که از ارتقاء استانبول جامانده اند و جزئی از زنجیره فعلی اتریوم نیستند ، توصیه می شود کلاینت های خود را در اسرع وقت به میورگلایسر ارتقا دهند. طبق اطلاعیه رسمی بنیاد اتریوم ، نودها باید قبل از 30 دسامبر 2019 درخصوص بروزرسانی کلاینت های خوداقدام می کردند.

بایننس در ۱۶ دسامبر (۲۵ آذر) نیز اقدام مشابهی را به منظور پشتیبانی از به‌روزرسانی نسخه ۲.۰.۲ آلگورند (Algorand) معرفی کرد. گفتنی است آلگوراند شبکه بلاک چین غیرمتمرکزی است که توسط شرکت «آمریکن» گسترش یافته است.

912 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید