021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

ویزای تحصیلی نروژ

تاریخ انتشار : 7 تیر 1398تاریخ بروزرسانی : 6 تیر 1398 مهاجرت، دانشگاه و سفارت

در طول چند سال اخیر، مهاجرت به امریکا و یا کانادا برای بسیاری از ایرانیان مشکل شده است. به همین خاطر افرادی که خواهان ادامه زندگی در یکی از کشورهای خارجی هستند، باید به دنبال کشورهای دیگری باشند که علاوه بر سطح بالایی از کیفیت زندگی، شرایط مهاجرت به آنها نیز ساده باشد. در میان کشورهای اروپایی، نروژ یکی از کشورهایی است که هر ساله، خصوصا در چند سال اخیر، پذیرای حجم زیادی از مهاجران بوده است. مشابه با سایر کشورهای اروپایی و به طور کلی خارجی ، برای مهاجرت به نروژ نیز روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها از طریق تحصیل در نروژ است. در این مقاله همراه ما باشید، تا با شرایط اخذ ویزای تحصیلی نروژ بیشتر آشنا شوید.

چرا تحصیل در نروژ ؟

اولین سوالی که برای شما مخاطبین گرامی ایجاد می شود، این است که چرا باید نروژ را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم؟ همان طور که می دانید نروژ یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که با وجود آب و هوای سردی که دارد، به دلیل بالا بودن سطح کیفیت زندگی در این کشور، توجه بسیاری از مهاجران در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. اما این تنها دلیل برای مهاجرت به نروژ نیست. شاید بتوان مهمترین موردی که باعث ایجاد انگیزه در افراد جهت تحصیل در نروژ شده است را امکان تحصیل رایگان در نروژ است. به عبارت دیگر شما می توانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور اقدام کنید، بدون اینکه نیاز به پرداخت هزینه ای باشد!

از طرف دیگر شما با استفاده از ویزای تحصیلی نروژ می توانید بعد از به اتمام رساندن دوره تحصیلیتان، برای اخذ اقامت نروژ اقدام کنید. چرا که به طور کلی اعتبار ویزای دانشجویی نروژ 3 ماهه است. اما هر 3 ماه یک بار به اندازه بازه زمانی تحصیل شما تمدید می شود. شما می توانید بعد از آنکه تحصیل در نروژ را به پایان رساندید، برای اخذ ویزای کار نروژ اقدام کنید و با پیدا کردن یک کار مناسب، اقامت این کشور اروپایی را اخذ نمایید.

ویزای تحصیلی نروژ

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی نروژ

  • پر کردن اپلیکیشن فی دانشگاه
  • ارائه دو قطعه عکس در سایز عکس پاسپورت
  • ارائه کپی از تمام مدارک شناسایی شما و گذرنامه
  • ارائه گواهی بیمه درمانی
  • ارائه نامه پذیرش از سوی موسسه آموزشی مورد نظرتان
  • ارائه گواهی تمکن مالی
  • ارائه گواهی محل اقامت

هزینه تحصیل در نروژ چقدر است؟

همانطور که گفته شد، نروژ یکی از کشورهایی است که شرایط تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. بنابراین در صورتی که شما موفق به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های رایگان نروژ شوید، دیگر نیازی به پرداخت هزینه تحصیل در نروژ نخواهید داشت. اما در صورتی که موفق به انجام این کار نشدید، هزینه تحصیل در نروژ برای هر ترم بین 300 الی 600 کرون خواهد بود.

تحصیل در نروژ

چه مدت زمانی برای صدور ویزای دانشجویی نروژ نیاز است؟

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی نروژ به طور کلی به نوع رشته و دانشگاهی بستگی دارد که انتخاب کرده اید. اما می توان گقت که به طور متوسط برای صدور این نوع ویزا، به مدت زمانی حدود 8 هفته نیاز است.

همراهان گرامی، در صورتی که شما قصد ادامه تحصیل در نروژ را دارید، می توانید از طریق خدمات ارزی ایرانیکارت، تمامی هزینه های ارزی را جهت صدور ویزای تحصیلی نروژ پرداخت نمایید. در صورت وجود سوال، می توانید از طریق شماره 03132112 با ما در تماس باشید.

1184 بازدید
ویزای تحصیلی نروژ
در طول چند سال اخیر، مهاجرت به امریکا و یا کانادا برای بسیاری از ایرانیان مشکل شده است....
5 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید