021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون SAT

14 تیر 1398 مهاجرت، دانشگاه و سفارت

همان طور که در مقاله معرفی آزمون اس ای تی گفتیم، SAT یکی از انواع آزمون بین المللی است که داشتن نمره قبولی در آن برای تحصیل در مقطع کارشناسی در برخی از دانشگاه های انگلیسی زبان، مانند دانشگاه های ترکیه، دانشگاه های آمریکا و … الزامی است. برخلاف آزمون های آیلتس و تافل ، این آزمون در حال حاضر در ایران برگزار نمی شود! پس در این مقاله همراه ما باشید تا با روند ثبت نام اس ای تی و پرداخت هزینه ثبت نام آزمون SAT آشنا شوید.

آموزش ثبت نام اس ای تی

متاسفانه به دلیل تحریم هایی که علیه ایران وجود دارد، این سایت به روی کاربران ایرانی بسته شده است! بنابراین شما برای ورود به سایت ثبت نام آزمون SAT باید از فیلترشکن استفاده کرده و آی پی آدرس ایران را تغییر دهید.

بعد از فعالسازی فیلترشکن، وارد سایت collegeboard شده و گزینه Register for the SAT را انتخاب کنید.

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون SAT

در صفحه ای که برای شما نمایش داده می شود، گزینه Sign Up را انتخاب کرده و در سایت ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون SAT

در همین بخش باید اطلاعات مختلفی از شخصی گرفته تا موقعیت جغرافیاییتان را وارد کرده و تایید نمایید. به خاطر داشته باشید که اطلاعات وارد شده باید با اطلاعاتی که روی پاسپورت شما ثبت شده اند همخوانی داشته باشد.

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون SAT

 بعد از سپری کردن این مرحله، نوبت به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون SAT می رسد. در ادامه روش هایی که در این سایت برای پرداخت هزینه در نظر گرفته شده است را به شما معرفی می کنیم.

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون SAT

برای پرداخت هزینه ثبت نام اس ای تی شما می توانید از یکی از 3 روش زیر استفاده کنید:

پرداخت با استفاده از کارت بانکی بین المللی ویزا کارت یا مستر کارت

استفاده از یکی از انواع کارت های ارزی، شاید معمول ترین روشی باشد که برای پرداخت ارزی در سایت های متنوع خارجی در نظر گرفته می شود. برای پرداخت هزینه این آزمون نیز، شما می توانید از یکی از انواع کارت های ویزا کارت یا مستر کارت برای پرداخت هزینه استفاده کنید. شما برای خرید این کارت ها که در سه نوع مجازی، فیزیکی و گیفت کارت صادر می شوند، می توانید از خدمات ارزی ایرانیکارت استفاده کنید.

پرداخت با استفاده از حساب پی پال

پی پال یکی دیگر از روش های در نظر گرفته شده برای پرداخت در این سایت است که نه تنها برای خرید از سایت های خارجی بلکه برای انتقال ارز نیز استفاده می شود. در صورتی که شما هم می خواهید از مزایای این نوع کیف پول الکترونیکی استفاده کنید، می توانید از طریق طریق ایرانیکارت یک حساب وریفای شده پی پال ایجاد کرده و آن را متناسب با ارز مورد نیازتان شارژ نمایید.

پرداخت با استفاده از خدمات ارزی ایرانیکارت

در نهایت، در صورتی که قادر به استفاده از هیچ یک از روش های گفته شده جهت پرداخت هزینه ثبت نام آزمون SAT نیستید، می توانید از خدمات ارزی ایرانیکارت جهت انجام این پرداخت استفاده کنید. برای ثبت درخواست در سایت، باید نام کاربری، رمز عبور، تاریخ و محل برگزاری آزمون، نوع آزمون به همراه نام و نام خانوادگیتان را به انگلیسی برای ما ارسال نمایید، تا ثبت نام شما در سایت توسط کارشناسان ما ظرف 1 الی 3 ساعت کاری انجام گردد.

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون SAT

مهمترین نکاتی که در رابطه با ثبت نام اس ای تی باید بدانید

  • همان طور که در ابتدای مقاله بیان کردیم، این آزمون در ایران برگزار نمی شود. بنابراین شما برای شرکت در این آزمون باید به یکی از کشورهای همسایه که مرکز برگزاری این تست هستند سفر کرده و در آزمون شرکت کنید. کشورهایی مانند ترکیه، ارمنستان، امارات و ….
  • هیچ محدودیت سنی برای ثبت نام آزمون SAT وجود ندارد. تنها شرط لازم، فارغ التحصیلی از دبیرستان است.
  • این آزمون 7 بار در سال برگزار می شود. که خوشبختانه هیچ محدودیتی برای تعداد دفعاتی که در آن شرکت می کنید، وجود ندارد.
  • هزینه ثبت نام آزمون SAT بسته به نوع آزمون و محل برگزاری آن متفاوت است. (در صورتی که در مراکز برگزاری آزمون ترکیه در این آزمون شرکت کنید، هزینه 50 دلار خواهد بود.)
  • مدت زمن پاسخ گویی به تمام 4 بخش این آزمون، 3 ساعت و 45 دقیقه است.

همراهان گرامی، اگر در رابطه با ثبت درخواست پرداخت هزینه ثبت نام آزمون SAT سوالی دارید، از طریق شماره 03132112 با ما در تماس باشید.

1749 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید