021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

استفاده از فناوری بلاکچین در پی پال

تاریخ انتشار : 24 آذر 1397تاریخ بروزرسانی : 25 اردیبهشت 1401 اخبار

پی پال یکی از سیستم های پرداخت آنلاین است که توسط بسیاری از افراد در سطح جهان مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل این محبوبیت هم بال بودن سرعت انجام امور مالی و پایین بودن کارمزد آن در مقایسه با سیستم های بانکی سنتی است. اما شاید یکی از چالش هایی که این سیستم پرداخت برای کابران خود فراهم کرده است، عدم پشتیبانی از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین است. اما اخیرا این کمپانی اعلام کرده است که قصد استفاده از فناوری بلاکچین در پی پال را دارد.

همان طور که می دانید اساس کار ارزهای دیجیتال استفاده از فناوری رمز نگاری است. بنابراین اگر پی پال قصد پشتیبانی از این نوع ارز را داشته باشد، باید حتما از فناوری بلاکچین که به نوعی رمزنگاری است، استفاده کند. اخیرا در برنامه ای که منحصرا برای کارمندان خود پی پال طراحی شده است، از فناوری بلاکچین به صورت آزمایشی استفاده شده است.

نحوه استفاده از فناوری بلاکچین در پی پال چگونه است؟

بر اساس گزارش هایی که از آزمایشگاه رسمی پی پال در سن خوزه، کالیفرنیا توسط Cheddar و Michael Todasco (مسئول نوآوری پی پال) ارائه شده است، برای پیاده سازی ایده استفاده از بلاکچین در پی پال ، چیزی حدود 25 تیم قوی 6 ماه زمان گذاشته اند تا در ماه نوامبر نوبت به بهره برداری از آن رسیده است.

با استفاده از فناوری بلاکچین در پی پال، کارمندان این شرکت می توانند توکن های رمز نگاری شده را به عنوان هدیه دریافت کنند که البته تنها در این پلتفرم و پی پال دارای ارزش هستند. کارمندان این شرکت می توانند با پیوستن با این پلتفرم، توکن دریافت کرده و با استفاده از آنها معاملات تجاری خود را انجام دهند.

این توکن های استفاده شده در یک لیست ثبت می شوند تا بتوان از آنها بیش از 100 بار برای ارائه جایزه، انجام امور مالی جدید و … استفاده کرد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که توکن های انتقال داده شده هیچ وقت از بین نمی روند و تنها از حالتی به حالت دیگر تغییر پیدا می کنند.

استفاده از فناوری بلاکچین در پی پال

آیا استفاده از فناوری بلاکچین در پی پال موجب توسعه و پیشرفت آن می شود؟

در گذشته ایده استفاده از فناوری بلاکچین توسط پی پال تنها در حد یک فکر و نوآوری بوده است که اکنون جامه عمل پوشیده است. بنابراین اگر این نمونه آزمایشی بر اساس فناوری مبتنی بر ابر و بلاکچین فعالیت خود را گسترش دهد، احتمال این که توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار گیرد، وجود دارد. به همین دلیل باز هم بر اساس اطلاعیه ای که آزمایشگاه پی پال منتشر کرده است، هدف بررسی تاثیر این فناوری روی کسب و کارهای مختلف است.

یکی از دلایلی که پی پال تا کنون حمایت خود را از بیت کوین اعلام نکرده است، نوسانات قیمت این ارز دیجیتال است. با این وجود مسئولین این کمپانی اعلام کرده اند که اگر درخواست کاربران مبتنی بر این نیاز افزایش پیدا کند، نیاز به استفاده از فناوری بلاکچین در پی پال ضروری می باشد.

پس می توان نتیجه گرفت که پی پال برای حفظ جایگاه خود در میان افراد نیاز به این دارد که خدمتی جدید و البته کارآمد در اختیار کاربران خود قرار دهد. با توجه به این که ارائه برنامه پی پال به فروشگاه گوگل پلی توانست، توجه بسیاری را به خود جلب کند، احتمال اینکه استفاده از فناوری بلاکچین در پی پال نتیجه مثبتی نیز به همراه داشته باشد، وجود دارد. نظر شما در این مورد چیست؟

منبع :  سی سی ان

2231 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید