021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

اقامت کانادا | اقامت دائم کانادا

تاریخ انتشار : 24 فروردین 1398 مهاجرت، دانشگاه و سفارت

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا ، مهاجرت از طریق اخذ اقامت دائم کانادا است. به عبارت دیگر، با استفاده از این روش، به جای آنکه برای سار انواع ویزای کانادا مانند ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید، مستقیم برای ویزای اقامت کانادا درخواست می‌دهید. اگر موفق به دریافت این نوع ویزا شوید، از همان ابتدای سفرتان به کانادا، به عنوان شهروند قانونی این کشور شناخته می‌شوید.

با وجود اینکه دریافت این نوع ویزا و در واقع اخذ اقامت کانادا از این طریق، از نظر بسیاری از افراد مشکل به نظر می‌رسد، می‌توان گفت تحت شرایط خاصی که در ادامه معرفی می‌کنیم، مهاجرت به کانادا از این طریق کار چندان سختی هم نخواهد بود. اگر شما هم جزء کسانی هستید که به دنبال اطلاعات کاملی در رابطه با این موضوع هستید، در این مقاله همراه ما باشید.

روش‌های اخذ اقامت دائم کانادا

به طور متوسط، هر سال چیزی حدود 20 هزار نفر اجازه دارند تا با استفاده از ویزای اقامت کانادا، وارد این کشور شوند. بسته به اینکه شما از کدام یک از روش‌های زیر برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم استفاده می‌کنید، مدارک مختلفی را باید به سفارت ارائه دهید.

به محض آنکه مدارک شما مورد تائید موسسه مهاجرتی کانادا قرار گیرد، شما می‌توانید از حقوق شهروند رسمی کانادا بهره‌مند شده (به استثنای حق رأی دادن و اقامت نامحدود هنگام سفر به خارج از کانادا) و یک زندگی جدید را در این کشور آغاز کنید.

اقامت کانادا | اقامت دائم کانادا

برای مهاجرت از این طریق، می‌توانید از طریق یکی از روش‌های زیر اقدام کنید :

مهاجرت از طریق اسکیل ورکر (Skilled Worker )

در صورتی که در یکی از زمینه‌های کاری مورد نیاز کانادا، مهارت و تخصص دارید، می‌توانید از این طریق برای اخذ ویزای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. در صورتی که مجموعه امتیاز شما  حداقل 67 باشد، واجد شرایط جهت ارائه درخواست این ویزا خواهید بود.

مهاجرت از طریق ویزای تجاری (Business)

همان طور که از اسم این نوع روش مشخص است، شما می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری و یا راه‌اندازی کسب‌وکار در کانادا، اقامت دائم این کشور را بگیرید.

مهاجرت ایالتی (Provincial Nomination)

اگر قصد زندگی در یکی از ایالت‌های خاص کانادا را دارید، می‌توانید برای ایالت مورد نظرتان درخواست اقامتتان را ارسال کرده و بعد از ارائه مدارک مورد نیاز، منتظر نتیجه بمانید.

مهاجرت از طریق خانواده (Family)

جالب است بدانید که نزدیک به 30 درصد از افرادی که با اخذ اقامت دائم کانادا به این کشور مهاجرت می‌کنند، از امتیاز اقامت دائم یکی از اعضای درجه 1 خانواده‌شان استفاده می‌کنند.

شرط لازم برای اخذ اقامت کانادا

 مهم‌ترین شرطی که برای اخذ اقامت دائم کانادا وجود دارد، اقامت شما به مدت دو سال، 730 روز، در طول 5 سال است. (معمولاً نیازی به حضور پیوسته شما در طول این مدت نیست. اما باز هم همه چیز به مسئول بررسی پرونده شما بستگی دارد.)

اقامت کانادا | اقامت دائم کانادا

اما شاید این سؤال برای شما مطرح شود که منظور از حضور ناپیوسته و محاسبه 1 روز کامل جهت اخذ اقامت کانادا ، چیست؟

زمانی که موسسه مهاجرتی کانادا، تصمیم به محاسبه روزهای اقامت شما در کانادا می‌گیرد، از یک فرمول ساده استفاده می‌کند. این فرمول ساده عبارت است از :

“یک روز از 24 ساعت تشکیل شده است. اگر شما هنگام در شروع و پایان روز در کانادا باشید، 1 روز کامل برایتان محاسبه می‌شود. بنابراین شما می‌توانید در طول 1 روز هرجایی باشید، به شرط آنکه قبل از پایان همان روز و شروع روز جدید، به کانادا بازگردید.”

به عنوان مثال شما می‌توانید یک سفر یک روز به مرزهای امریکا داشته باشید اما قبل از شروع روز جدید، به مرز کانادا بازگردید. بنابراین تا زمانی که در یک دوره 24 ساعته به کانادا بازگشته باشید، یک روز کامل برایتان محاسبه خواهد شد.

بنابراین فراموش نکنید که برای اخذ اقامت دائم کانادا باید تمامی مدارک سفرتان از جمله بلیط رفت‌وبرگشت را آماده کرده و در اختیار بازرس مربوطه قرار دهید.

چگونه برای ویزای اقامت دائم کانادا اقدام کنیم؟

مشابه با سایر انواع ویزای کانادا، برای درخواست این نوع ویزا نیز باید به سفارت این کشور مراجعه کنید. با توجه به اینکه سفارت کانادا در ایران وجود ندارد، شما می‌توانید برای تعیین وقت سفارت کانادا و پرداخت سفارت از خدمات ارزی ایرانیکارت استفاده کنید.

برای دریافت این ویزا، باید مراحل زیر را طی کنید :

  • ارائه گواهی پزشکی
  • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
  • پر کردن فرم درخواست ویزا و ارسال آن.
  • پرداخت هزینه ویزا
  • شرکت در مصاحبه و انگشت نگاری

از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم. امیدواریم پاسخ سؤالاتتان را در رابطه با اقامت دائم کانادا را کسب کرده باشید. فراموش نکنید اگر برای پرداخت هزینه ویزای اقامت کانادا سؤالی دارید، می‌توانید از طریق چت آنلاین و شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

1359 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید