امنیت ارز دیجیتال

امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها

امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها

اگر شما هم به تازگی شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، اتریوم وکرده‌اید، بعد از خرید یکی دو نوع ارز با خودتان فکر می‌کنید که از چه طریقی می‌توانید رمز ارزهای خریداری شده را با امنیت بیشتری نگهداری و راحت‌تر نسبت به خرید و فروش آن‌ها اقدام کنید؟ یکی از روش‌های مناسب برای ذخیره رمز ارزها، استفاده از امن ترین کیف پول ارز دیجیتال است. احتمالا الان این سوال در ذهنتان ایجاد می‌شود که کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ و بهترین کیف پول های ارز دیجیتال کدام اند؟ تا انتهای این مقاله را همراه باشید و پاسخ سوالات خود را به صورت کامل دریافت کنید. قبل از هر چیز پیشنهاد می‌کنیم ویدیو زیر را حتما مشاهده کنید!

ویدیو بررسی امن‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال

امن‌ترین کیف پول ارز دیجیتال چه ویژگی‌هایی دارد؟

هنگام بررسی امنیت یک کیف پول ارز دیجیتال، باید ترکیبی از ویژگی‌هایی که در ادامه مطلب آمده است را در نظر بگیرید و آن‌ها را با شرایط خود تطبیق دهید. همیشه کیف پول‌هایی را که شهرت بالایی در جامعه دارند و به طور کامل بررسی کنید و آن‌ها را در اولویت قرار دهید.

در نهایت با دقت به چند ویژگی خاص می‌توان امن‌ترین کیف پول را برای ارزهای دیجیتال خود پیدا کنید. در این بخش خلاصه‌ای از مهم‌ترین ویژگی‌های مورد نیاز یک کیف پول ارز دیجیتال امن آورده شده است.

احراز هویت دو مرحله‌ای (FA2): منظور از احراز هویت دو مرحله‌ای این است که یک لایه امنیتی اضافی، برای تایید تراکنش‌ها ایجاد شود. این لایه امنیتی دوم می‌تواند به صورت پیامک به شماره همراه یا ایمیل و… باشد.

قابلیت چند امضایی (Multisig): این ویژگی باعث می‌شود برای تأیید یک تراکنش به چندین کلید خصوصی نیاز باشد و به این ترتیب یک لایه امنیتی، اضافه شود.

ذخیره آفلاین یا سرد: ذخیره‌سازی کلیدهای خصوصی به صورت آفلاین یا سرد باعث می‌شود که کیف پول در معرض تهدیدات آنلاین مانند ویروس ها، بدافزارها و … قرار نگیرد.

رمزگذاری کردن: برای اطمینان بیشتر، به منظور دسترسی به کلیدهای خصوصی، باید رمز عبور استفاده شود.

تراشه امنیتی: دارای یک تراشه اختصاصی امنیتی باشد که کلید خصوصی در آن ذخیره شود. به صورتیکه در برابر دستکاری فیزیکی هم مقاوم شود.

VPN داخلی:

کیف پول‌های امن، ترافیک را از طریق یک شبکه خصوصی هدایت می‌کنندتا آدرس IP کاربر پنهان شود و به این ترتیب از جاسوسی در شبکه جلوگیری می‌کنند.

تایید دستی:

به منظور جلوگیری از تراکنش‌های غیرمجاز، همه کیف پول‌های سخت افزاری به تایید دستی تراکنش در سخت‌افزار نیاز دارند.

دارای پین کد:

پین کد در کیف پول‌های سخت افزاری و نرم افزاری باعث می‌شود شخص ثالث حتی با در اختیار داشتن کیف پول نتواند برداشتی انجام دهد.

بازیابی و پشتیبان گیری:

کلمات بازیابی در همه کیف پول‌ها ارائه می‌شوند اما تنها در برخی از امن‌ترین کیف پول‌ها امکان پشتیبان گیری از کلیدهای خصوصی وجود دارد.

ایجاد آدرس جدید:

کیف پول‌هایی که در هر تراکنش یک آدرس جدید ایجاد می‌کنند، باعث افزایش امنیت و حریم خصوصی می‌شوند.

متن باز:

یک کیف پول امن ارز دیجیتال متن باز است. چرا که به این صورت امکان بررسی شفافیت وعدم وجود آسیب‌پذیری پنهان یا کد مخرب را برای خود فراهم می‌کند.

آپدیت مداوم:

توسعه دهندگان کیف پول‌های امن به‌طور منظم آپدیت‌هایی را برای رفع آسیب‌پذیری‌های احتمالی و افزایش ویژگی‌های امنیتی، منتشر می‌کنند.

اقدامات ضد فیشینگ:

امن‌ترین کیف پول‌ها با استفاده از عبارات یا کدهای ضد فیشینگ قابل تنظیم، به کاربران کمک می‌کنند تا فیشینگ را تشخیص دهند و از آن جلوگیری کنند.

ادغام با سایر پلتفرم‌های امن:

این ویژگی در کیف پول‌های امن نرم افزاری، باعث می‌شود که با کیف پول‌های سخت افزاری و سیستم‌های امن آن‌ها ادغام شوند.

حساب‌های چندگانه:

در یک کیف پول امن باید بتوان چندین حساب را مدیریت کرد ارائه دهند. در واقع یکی از کارکردهای اساسی چندین حساب این است که می‌توان سرمایه درون کیف پول را به مواردی مانند حساب ترید، حسابNFT و سرمایه‌گذاری DeFi تقسیم کرد. به این ترتیب یک اشتباه در یکی از حساب‌ها منجر به از دست رفتن کل سرمایه نخواهد شد.

امن‌ترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است؟

در حال حاضر کیف پول سخت افزاری با توجه به روش نگهداری سرد و همچنین قابلیت اتصال آفلاین، تراکنش از طریق برنامه واسط، مقاومت در برابر آتش سوزی و رطوبت بهترین گزینه برای نگهداری دارایی‌های رمز ارزی و امن‌ترین کیف پول ارز دیجیتال است!

جدول مقایسه کیف پول نرم افزاری، سخت افزاری و کاغذی

با بررسی ویژگی‌های مهم انواع کیف پول نرم افزاری، سخت افزاری و کاغذی متوجه خواهید شد که امن‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال کیف پول‌های سخت افزاری هستند.

نوع  سرعت تراکنش نوع ذخیره سازی امنیت اتصال به اینترنت احتمال از دست رفتن سرمایه
کیف پول‌ کاغذی کم سرد کم ندارد زیاد( آتش سوزی، رطوبت و…)
کیف پول‌ نرم افزاری زیاد گرم متوسط دارد زیاد (به دلیل آنلاین بودن همیشگی درصد هک این مدل بالاست)
✔️ کیف پول‌ سخت افزاری متوسط سرد زیاد از طریق نرم افزار واسط کم (اتصال آفلاین است و تراکنش‌ها از طریق برنامه واسط انجام می‌شود).

امن‌ترین کیف پول‌ سخت افزاری

طبق یک اصل و قاعده به خاطر داشته باشید که کیف پول باید امنیت ارزهای دیجیتال را به خوبی تامین کند و کار کردن با آن آسان باشد. دقت به امنیت کیف پول انتخابی از همه چیز مهم‌تر است، چون ارزهای دیجیتال غیر متمرکز هستند و هیچ پشتوانه‌ای ندارند. در ادامه مقایسه امنیت کیف پول‌های سخت افزاری و نرم افزاری را خواهیم داشت.

امن ترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است؟

لجر نانو اس امن ترین کیف پول ارز دیجیتال (Ledger Nano S)

کیف پول لجر نانو اس از سال 2014 وارد بازار شده است و تاکنون درآمد قابل توجهی را کسب کرده است. این کیف پول به صورت آفلاین کار می‌کند و به همین دلیل امکان هک شدن آن کاهش می‌یابد. دلیل محبوبیت لجر نانو اس امنیت بالا و ارزهایی است که پشتیبانی می‌کند. رایج‌ترین ارز‌هایی که این کیف پول پشتیبانی می‌کند عبارتند از بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، دوج کوین و … . البته ناگفته نماند که کیف پول لجر نانو اس بیش از 1500 ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند. ledger از یک Secure Element ساخته شده است. استفاده از Secure Element (نوعی از کارت هوشمند) یک لایه امنیتی اضافی را فراهم می‌کند که اجزای استاندارد ندارند. این نه تنها از داده‌های شما محافظت می‌کند، بلکه اقدامات متقابل ذاتی در برابر بسیاری از حملات شناخته شده را نیز تعبیه می‌کند، که آن را ضد دستکاری و مقاوم در برابر هک می‌کند و به جرات می‌توان گفت رتبه نخست امن ترین کیف پول ارز دیجیتال را به خود اختصاص داده است.

مزایا:

 • راه اندازی ساده و استفاده آسان
 • پشتیبانی بیش از 1500 ارز دیجیتال
 •  بسیار مقرون به صرفه
 • سبک وزن

معایب:

 • اپن سورس نیست
 • یک صفحه نمایش با دو دکمه کوچک که می‌تواند خسته کننده باشد.

امن‌ترین کیف پول‌ سخت افزاری لجر نانو اس

خرید کیف پول لجر نانو اس

لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)

کیف پول لجر نانو ایکس Ledger Nano X از سایر کیف پول‌های سخت افزاری موجود در بازار یک قدم جلوتر است. افزایش ظرفیت کوین‌ها و اتصال با بلوتوث آن را به یک مرکز قدرت برای مدیریت دارایی‌های ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است.

مزایا:

 • دارای یک تراشه کلاس CC EAL5 برای ذخیره‌سازی کلیدهای خصوصی
 • دارای قابلیت بلوتوث رمزگذاری شده AES
 • اتصال USB-C برای دسک تاپ و تلفن‌های همراه
 • اتصال بلوتوث برای دستگاه‌های تلفن همراه از طریق برنامه Live Ledger
 • پشتیبانی از بیش از 1500 ارز دیجیتال
 • قابلیت اضافه شدن ارزهای جدید از طریق Ledger Live
 • صفحه نمایش جدید
 • طراحی زیبا و ممتاز

معایب:

 • تقریبا اپن سورس است ولی نه کاملا
 • صفحه لمسی ندارد

رتبه دوم امن ترین کیف پول ارز دیجیتال لجر نانو ایکس

خرید کیف پوب لجر نانو ایکس

ترزور وان (Trezor One)

ترزور یکی از نزدیکترین رقیبان کیف پول سخت افزاری لجر می‌باشد. اگرچه این کمپانی هیچگاه آمار فروش خود را علنی نکرده است اما مواقعی وجود داشته که مدل‌های کیف پول ترزور وان به دلیل تقاضای زیاد از بازار خارج شده اند. Trezor نیز مانند Ledger، اولین فعالیت خود را در سال 2014 آغاز کرد که توسط شرکت توسعه نرم‌افزار SatoshiLabs تاسیس شد. جدا از امضای تراکنش‌های آفلاین، Trezor به صورت تصادفی عبارت seed 24 کلمه‌ای و پین‌های 9 رقمی تولید کرده است تا در صورت گم کردن دستگاه، سکه‌ها و اطلاعات شخصی شما را ایمن نگه دارد. Trezor به گونه‌ای طراحی شده است که بدافزار ممکن است مرورگر شما را آلوده کند و این واقعیت را پنهان کند که وجوه شما را به جای دیگری ارسال می‌کند اما Trezor دقیقاً مکان ارسال آن را نشان می‌دهد تا بتوانید تراکنش را لغو کنید.

مزایا:

 • کد منبع باز
 • مقرون به صرفه
 • سبک و کم حجم
 • بسیار امن است

معایب:

 • عدم پشتیبانی از ارزهایی همچون XRP ، ADA ، XMR
 • طراحی اولیه و تهی
 • لوازم جانبی ضعیف

ترزور وان هم از امن ترین کیف پول های ارز دیجیتال به شمار میاد

خرید کف پول ترزور وان

ترزور تی (Trezor T)

کیف پول ترزور تی کیف پول سخت افزاری Premium Trezors است که روی کیف پول اصلی Trezor One ساخته شده است. کیف پول Trezor T در جعبه‌ای با کیفیت عالی به همراه تمام کابل‌های لازم عرضه می‌شود. نکته مهم کیف پول Trezor T همچنین دارای یک مهر بر روی درگاه USB است تا کاربران بتوانند مطمئن باشند که در هنگام خرید این دستگاه دستکاری نشده است. تنظیم Trezor T بسیار آسان است و فقط کاربران نیاز به بارگیری نرم‌افزار Trezor Bridge و بروزرسانی سیستم عامل دستگاه دارند.

مزایا:

 • کاملا اپن سورس
 • اتصال USB-C برای دسکتاپ و دستگاه‌های تلفن همراه
 • صفحه لمسی تمام رنگی

معایب:

 • بیش از 1000 ارز را پشتیبانی می کند اما این کمتر از لجر است
 • بدنه پلاستیکی بزرگ، بدون پوشش مگر اینکه جداگانه خریداری شود
 • گرانتر از کیف پول های لجر

کیف پول ترزور تی با امنیت بالا

خرید کیف پول ترزور تی

کول ولت اس (CoolWallet S)

CoolBitX شرکتی مستقر در تایوان است که بر ایجاد راه حل های امنیتی بلاکچین تمرکز دارد. در سال 2016 ، آنها نسخه اولیه کیف پول سخت افزاری کاربردی موبایل را تهیه کردند که به تازگی CoolWallet S. جایگزین آن شده است. کیف پول CoolWallet S با وجود اینکه رقبای خوبی همچون Trezor ، و لجر KeepKey دارد، به طرز حیرت انگیزی تبدیل به یک محصول محبوب در سال 2018 شد. دارای احراز هویت اپتیکال بیومتریک برای حداکثر امنیت است. کلید خصوصی به طور ایمن در یک S.E دارای گواهی CCEAL5+/6+ ذخیره می‌شود. تراشه‌ای که معادل سطح امنیتی FIPS مطابق با الزامات ارتش ایالات متحده است و کلید خصوصی هرگز از CoolWallet خارج نمی‌شود. این تراشه تمام الگوریتم‌های لازم را محاسبه می‌کند و تنها نتایج محاسبه شده (داده‌های غیر حساس) را از طریق بلوتوث به گوشی منتقل می‌کند.

مزایا:

 • سازگار با هر دستگاه بلوتوثی
 • باریک ترین و کم حجم ترین کیف پول سخت افزاری موجود در بازار
 • ضد آب و مقاوم در برابر حرارت، می‌تواند تا 15 درجه خم شود.
 • یکپارچه با صرافی ShapeShift

معایب:

 • گرانتر از سایر رقبای کیف پول سخت افزاری
 • امکان اتصال USB ندارد

کول ولت اس محبوب و امن با قیمت مناسب

خرید کیف پول کول ولت اس

کیف پول Coolwallet Pro

CoolBitX کیف پول سخت افزاری CoolWallet Pro را تولید کرده است. کول ولت پرو یک کیف پول ارز دیجیتال یکپارچه است که به کاربران پشتیبانی از ارزهای دیجیتال بیشتر از مدل قبلی و ویژگی‌های گستردهای هم چون استیکینگ و تبادل را ارائه می‌دهد. همچنین امکان تعامل پویاتر با پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) را از طریق یک برنامه تلفن همراه فراهم می‌کند، در حالی که از عوامل مخرب با امنیت پیشرفته محافظت می‌شود.

مزایا:

 • پشتیبانی از استیکینگ
 • ویژگی های امنیتی بالا
 • اامکان تعامل با dapps

معایب:

 • عدم پشتبانی از بلاکچین های متنوع

کیف پول Coolwallet Pro جزو امنی ترین و بهترین ها

کول ولت پرو

کیف پول الیپال Ellipal

کیف پول الیپال Ellipal یک شرکت خصوصی مستقر در هنگ کنگ است که در سال 2017 به وجود آمده است. این شرکت تاکنون نشانه‌هایی را برای کیف پول‌های سخت افزاری خود ارائه داده است که به عنوان کیف پول سرد نیز عمل می‌کنند. این کیف پول هیچ اتصال سیمی یا بی‌سیم ندارد و فقط از طریق اسکن کدهای QR از طریق دوربینی که در آن تعبیه شده است، ارتباط برقرار می‌کند. این کیف پول سخت افزاری مجهز به درگاه میکرو USD است که فقط برای شارژ در نظر گرفته شده است. Ellipal Titan دارای یک بدنه IP65 ضد گرد و غبار و ضد آب و همچنین شکاف هوا و فلزی است. بدنه فلزی دارای خواص ضد جداسازی است به طوری که حتی اگر دستگاه شما گم شود، هیچ هکری نمی‌تواند بدون آسیب رساندن به مدارها به داده‌ها دسترسی پیدا کند. ELLIPAL Titan با حذف خودکار داده‌ها در صورت دستکاری، جداسازی شبکه از بلوتوث، USB، Wi-Fi و داده‌های تلفن همراه را برای جلوگیری از هک و بدافزار ارائه می‌دهد.

مزایا:

 • بدنه فلزی قوی برای محافظت در برابر ضربه
 • از هر شبکه ای کاملا جدا است
 • کاربر پسند و دارای صفحه لمسی

معایب:

 • گرانتر از سایر رقبای خود
 • خیلی بزرگ است و حمل آن مشکل است

کیف پول الیپال امنیت بالا و قیمت زیاد نسبی

خرید کیف پول الیپال

کیف پول سیف پال SafePal

کیف پول SafePal هم به عنوان یک کیف پول سخت افزاری عمل می‌کند و هم به عنوان یک برنامه نرم افزاری به صورت امن، غیرمتمرکز، آسان و رایگان برای مدیریت بیش از 10000 ارز دیجیتال در دسترس است. با کیف پول SafePal، می‌توانید با تجربه کاربری روان، ارزهای دیجیتال را به راحتی ذخیره، ارسال، دریافت، خرید و تجارت کنید. SafePal از معماری دو تراشه استفاده می‌کند. در آن یک عنصر امنیتی مستقل اجرا می‌شود که هدف آن صرفاً محافظت از ایمنی کلید خصوصی و تأیید هر «ارسال» پرداخت است. SafePal با چندین سنسور تعبیه شده است. اگر هر یک از این سنسورها یا ماژول‌ها حملاتی مانند حمله غیر نفوذی، حمله نیمه نفوذی و حمله نفوذی شناسایی شود، عنصر امنیتی مکانیسم خود تخریبی را اجرا می‌کند، تمام داده‌های امنیتی را پاک می‌کند، بنابراین از مهاجمان جلوگیری می‌کند.

مزایا:

 • تعداد بالای ارز قابل پشتیبانی
 • طراحی زیبا
 • قابلیت استیکینگ و تبادل ارز

معایب:

 • عدم پشتیبانی از ویندور

کیف پول سیف پال از امن ترین کیف پول های ارز دیجیتال و بهترین گزینه های بازار ایران

خرید کیف پول سیف پال

کیف پول کیپ کی Keepkey

KeepKey یک کیف پول سرد و سخت افزاری است که تولید کلید خصوصی، ذخیره کلید خصوصی و معاملات را ذخیره و مدیریت می کند. این نرم افزار با رایانه شما کار می کند، اما کلیدهای خصوصی و ارزهای دیجیتال را بصورت آفلاین در کیف پول KeepKey امن خود نگه می‌دارد. امنیت را از طریق یک پین که برای فعال کردن دستگاه و تأیید دستی برای هر مرحله در طول تراکنش ارز لازم است، ارائه می‌دهد. این دستگاه که بسیار شبیه یک پخش کننده MP4 با صفحه جلویی OLED است، به نرم افزارهایی مانند Electrum یا Multibit نیاز دارد زیرا هیچ برنامه افزودنی یا کیف پول وب وجود ندارد. یک دکمه در بالا برای تایید یا لغو هر تراکنش استفاده می‌شود و برای شارژ باید آن را به یک شارژر USB یا پاوربانک متصل کنید. مقاوم در برابر پارگی است، ShapeShift یکپارچه، کاربرپسند بوده و با رمز بازیابی ایمن شده است.

مزایا:

 • قیمت قابل قبول
 • قابل حمل

معایب:

 • پشتیبانی محدود تلفن همراه
 • کوین‌های کمتری نسبت به رقبای خود پشتیبانی می‌کند.

کیف پول کیپ کی یکی از امن ترین کیف پول های سخت افزاری

خرید کیف پول کیپ کی

مقایسه امن ترین کیف پول‌های سخت افزاری

وقتی صحبت از کیف پول‌های سخت‌افزاری به میان می‌آید، Ledger ،Trezor ،Safepal ،Ellipal ،KeepKey و CoolWallet اغلب در میان پنج دستگاه برتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. قبل از انتخاب هر کسی، ویژگی های آنها را در نظر بگیرید و بهترین ها را بیابید. با توجه به اینکه آلت کوین های پیشرفته بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار گرفته اند و بیت کوین همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده است، امروزه کیف پول های سخت افزاری ضروری هستند. به جای کیف‌پول‌های کاغذی، کیف پول‌های سخت‌افزاری امن‌تر و راحت‌تر برای استفاده هستند، اما با افزایش روزافزون هک، شبیه‌سازی و دیوانگی در شبکه، کیف پول‌های سرد در بازار شتاب بیشتری می‌گیرند.

ویژگی ها Ledger Nano S Ledger Nano X Trezor One Trezor T CoolWallet S CoolWallet pro Safepal Ellipal Keepkey ساده
ارزهای قابل پشتیبانی 1800 1800 +1500 +1500 محدود محدود +10000 +10000 +40
باتری ندارد دارد ندارد ندارد دارد دارد دارد دارد ندارد
نیاز به اینترنت ندارد ندارد ندارد ندارد دارد دارد ندارد دارد دارد
قابلیت بروزرسانی دارد دارد ندارد دارد ندارد ندارد دارد دارد دارد
قابلیت تبدیل ارز ندارد ندارد دارد دارد ندارد دارد دارد ندارد ندارد
سیستم عامل موردنیاز ویندوز، مک، لینوکس ویندوز، مک، لینوکس، اندروید، IOS ویندوز، مک، لینوکس، اندروید، IOS ویندوز، مک، لینوکس، اندروید، IOS اندورید، IOS اندورید، IOS اندورید، IOS ویندوز، مک، لینوکس، اندروید، IOS ویندوز، مک، لینوکس، اندروید، IOS
تنوع رنگ دارد ندارد ندارد دارد ندارد ندارد ندارد ندارد ندارد

 

کیف پول‌های گرم، نرم افزارهایی هستند که به کاربران امکان مدیریت ارزهای دیجیتال خود را می‌دهند. با استفاده از کیف پول‌های نرم افزاری ارز دیجیتال، کاربران می‌توانند به راحتی و در امنیت دارایی‌های خود را ذخیره، ارسال، دریافت، خرید و فروش کنند. در ادامه چند نمونه از پرکاربردترین کیف پول‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

امن‌ترین کیف پول‌ نرم افزاری

کیف پول‌های گرم، نرم افزارهایی هستند که به کاربران امکان مدیریت ارزهای دیجیتال خود را می‌دهند. با استفاده از کیف پول‌های نرم افزاری ارز دیجیتال، کاربران می‌توانند به راحتی و در امنیت دارایی‌های خود را ذخیره، ارسال، دریافت، خرید و فروش کنند. در ادامه چند نمونه از پرکاربردترین کیف پول‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

 تراست ولت (Trust Wallet)

تراست ولت، یکی از معروف‌ترین کیف پول‌های دیجیتال است. این نرم‌افزار برای نگهداری بیتکوین، اتریوم و سایر ارزها ساخته شده‌است و قابلیت پشتیبانی از بیش از ۲۰ رمز ارز را دارد. تراست ولت از تکنولوژی بلاکچین کرده و امنیت بالایی را برای کاربران فراهم می‌کند. همچنین، این نرم‌افزار امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را نیز دارد. علاوه بر این، تراست ولت قابلیت‌هایی مانند ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد و کاربران می‌توانند با استفاده از آن ارزهای دیجیتال خود را بین دو آدرس جابه جا کنند. رابطه کاربری این کیف پول طوری طراحی شده که هم برای افراد مبتدی و هم باتجربه قابل استفاده باشد.

امن‌ترین کیف پول‌ نرم افزاری تراست ولت

دانلود تراست ولت

کوین‌بیس (Coinbase)

کوین‌بیس، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های کریپتو در جهان است و دارای یک کیف پول نرم افزاری است. کوین بیس نیز مانند سایر کیف پول‌های گرم، امکاناتی مانند واریز برداشت و سواپ را ارائه می‌دهد.

کوین‌بیس امن ترین کیف پول ارز دیجیتال یک صرافی

دانلود کویس بیس ولت

مای اتر ولت (MyEtherWallet)

مای اتر ولت یک کیف پول نرم‌افزاری اتریوم است که امکان ذخیره سازی ارز اتر و توکن‌های ERC-20 را فراهم می‌کند. این کیف پول به عنوان یک کیف پول دیجیتال امن و غیرمتمرکز شناخته می‌شود.

مای اتر ولت از امن ترین کیف پول های ارز دیجیتال

دانلود مای اتر ولت

متامسک (MetaMask Wallet)

کیف پول متامسک یکی دیگر از کیف پول‌های نرم افزاری برای مدیریت توکن‌های ERC-20 اتریوم است. این نرم‌افزار به صورت یک افزونه روی مرورگرهای وب ارائه می‌شود و امکان اتصال به برنامه‌های غیرمتمرکز را فراهم می‌کند.

متامسک امنیت و محبوبیت بالا

دانلود متامسک

برای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال بهتر است ابتدا نیاز‌های خود را بررسی کنید، زیرا هر کیف پول نقاط ضعف و قوت خاصی دارد. لازم به ذکر است که برخی از کیف پول‌های نرم‌افزاری از قابلیت نگهداری ارزهای دیجیتال در حالت آفلاین (cold storage) نیز پشتیبانی می‌کنند که باعث افزایش امنیت کیف پول می‌شود. همچنین باید توجه داشته باشید که اصلی‌ترین عاملی که از وجوه شما محافطت می‌کند، نحوه نگهداری کلیدهای خصوصی است.

مقایسه امن ترین کیف پول‌های نرم افزاری

از آن جایی که تعداد کیف پول‌های نرم افزاری بسیار زیاد است، همانند کیف پول‌های سخت افزاری نمی‌توان یک به یک به مقایسه پرداخت اما همانطور که می‌دانید کیف پول‌های نرم افزاری به چند دسته تقسیم می‌شوند. شاخص بررسی امنیت کیف پول‌های نرم افزاری را بر اساس دسته‌بندی قرار می‌دهیم. به این ترتیب شما می‌توانید با مشاهده کیف پول مربوطه و دسته‌ای که در آن قرار می‌گیرد درباره میزان امنیت آن یک نتیجه گیری داشته باشید. البته در ادامه لیست امن‌ترین کیف پول‌های نرم افزاری بر اساس تجربه کاربری افراد را مشاهده می‌کنید.

ویژگی ها تراست متامسک کوین بیس مای اتر ولت
ارزهای قابل پشتیبانی بیش از 10000 همه توکن‌های اتریومی بیش از 1500 بیش از 1000
اوپن سورس بله بله بله بله
سازگاری با کیف پول‌های دیگر با لجر با لجر و ترزور با لجر لجر، ترزور، بیت باکس
صرافی داخلی بله خیر بله خیر
احراز هویت دو مرحله‌ای دارد ندارد دارد دارد
ورژن‌های موجود اندروید، ios، دسکتاپ تحت وب، اندروید، ios  اندروید، IOS اندروید
قابلیت استیکینگ دارد دارد دارد دارد

نحوه عملکرد کیف پول‌ ارز دیجیتال چگونه است؟

همانطور که گفته شد، کیف پول رمز ارزها، با ذخیره کلید خصوصی و عمومی بلاکچین، ارزهای دیجیتال خریداری شده را در خود حفظ می‌کنند. برای ارسال ارز دیجیتال، باید کلیدهای خصوصی با آدرس عمومی مرتبط به رمز ارزها همخوانی داشته باشند. با استفاده از کلیدهای خصوصی و عمومی، می‌توانید ارزی را برای فردی ارسال کرده یا آن را دریافت کنید. رسیدی از تراکنش‌های بلاکچین برای ارزها صادر می‌شود و بعد از آن شما می‌توانید مانده حساب خود را داخل کیف پول مشاهده کنید و از آن‌ها مطلع شوید.

امنیت کیف پول چطور تضمین می‌شود؟ امن ترین کیف پول ارز دیجیتال

امنیت کیف پول چطور تضمین می‌شود؟

کیف پول‌های سخت‌افزاری به شما قدرت می‌دهند که مالکیت و کنترل دارایی‌های رمزنگاری خود را داشته باشید اما لازم است بدانید استفاده از کیف پول سخت افزاری شما را در برابر تهدیدات فیزیکی یا خطاهای انسانی شکست ناپذیر نمی‌کند. شما باید همیشه اصول اولیه امنیتی را به کار ببرید. پنج قانون طلایی اساسی برای حفظ امنیت کیف پول وجود دارد:

 1. هرگز عبارت بازیابی 24 کلمه‌ای خود را، به هر شکلی، با کسی به اشتراک نگذارید.
 2. هرگز عبارت بازیابی خود را در رایانه یا تلفن هوشمند ذخیره نکنید.
 3. برگه بازیابی خود را از نظر فیزیکی ایمن نگه دارید تا مطمئن شوید که نمی‌توانید آن را به طور تصادفی از دست بدهید یا از بین ببرید.
 4. فقط به آنچه می‌توانید در صفحه کیف پول سخت افزاری خود ببینید اعتماد کنید. آدرس دریافت و اطلاعات پرداخت خود را در دستگاه خود تأیید کنید.
 5. همیشه با اطلاعات نشان داده شده روی صفحه نمایش رایانه یا تلفن هوشمند خود با احتیاط رفتار کنید. فرض کنید که نرم‌افزار می‌تواند در هر زمان به خطر بیفتد.

  چطور امنیت فیزیکی کیف پول سخت افزاری خود را حفظ کنیم؟

داشتن یک کیف پول سخت افزاری با پشتیبان تایید شده در مکانی امن ممکن است از شما در برابر حمله دیجیتال محافظت کند، اما همچنان در برابر تهدیدات فیزیکی بالقوه مانند سرقت یا گروگان گیری آسیب‌پذیر هستید. به همین دلیل است که شما باید این قوانین اساسی را دنبال کنید:

 • هرگز به کسی نگویید که صاحب ارزهای دیجیتال هستید. اگر این کار را می‌کنید، مطمئن شوید که ارزش واقعی دارایی‌های خود را برای خود نگه دارید.
 • اگر در جامعه آنلاین ارزهای دیجیتال فعال هستید، از هویت واقعی خود محافظت کنید و همیشه مراقب اطلاعاتی که به اشتراک می‌گذارید باشید تا هدف یک سرقت قرار نگیرید.
 • برگه ریکاوری خود را در گاوصندوق در خانه نگهداری نکنید. صندوق بانکی بسیار امن‌تر است. عدم دسترسی فوری به نسخه پشتیبان، انعطاف‌پذیری شما را در برابر تهدیدات فیزیکی افزایش می‌دهد.
 • اگر مقادیر زیادی ارز دیجیتال دارید که نیازی به دسترسی مکرر به آن ندارید، کیف پول سخت افزاری خود را در بانک امن نگه دارید. برای استفاده مکرر می‌توانید از کیف پول سخت افزاری دیگری با مقادیر کمتر استفاده کنید.

روشهای هک شدن کیف پول

ارزهای دیجیتال در حال تبدیل شدن به یک روش پرداخت رایج در بین مصرف کنندگان در سراسر جهان هستند. بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به سرعت در حال گسترش هستند زیرا مردم به آن‌ها برای پرداخت، انتقال پول و حتی پس‌انداز آن اعتماد می‌کنند. با این حال، نوسانات و امنیت دو جنبه مهم هستند که مردم نمی‌توانند هنگام بررسی ارزهای دیجیتال نادیده بگیرند. در مورد اقدامات امنیتی، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، ارائه دهنده خدمات کیف پولی که برای ذخیره ارزهای دیجیتال خود انتخاب کرده اید؛ آیا از سرمایه شما محافظت می‌کند؟ آیا حساب‌ها بیمه شده اند؟ آیا گزینه 2FA وجود دارد؟ هرچند مهم است که خود نیز موارد امنیتی را رعایت کنیم. برای مثال آیا کلیدهای خصوصی خود را ایمن ذخیره می‌کنم؟ آیا من اطلاعات خصوصی را با کسی به اشتراک گذاشته ام؟ چه کسی به حساب‌های من دسترسی دارد؟ اگر می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که در درازمدت از دست هکرها دور می‌مانید، نمی‌توانید از این موارد چشم‌پوشی کنید. یکی از راه‌های بسیار مفید برای افزایش امنیت حساب شما این است که بفهمید هکرها چگونه می‌توانند به کیف پول شما دسترسی پیدا کنند. در لیست زیر، به برخی از این روش‌ها نگاه می‌کنیم:

هک کردن دستگاه‌های شما برای هک کیف پول ارز دیجیتال هک کردن دستگاه‌های شما

کیف پول‌های فیزیکی ممکن است گم و دزدیده شوند. و همین امر در مورد کیف پول‌های دیجیتال، به ویژه آن‌هایی که حاوی ارزهای دیجیتال هستند، صدق می‌کند. اگر کلید خصوصی شما دزدیده شود، معادل از دست دادن کارت اعتباری یا نقدی است که کد پین در پشت آن نوشته شده است. نیازی به توضیح نیست که در آینده چه اتفاقی برای حساب شما خواهد افتاد.

ارسال ایمیل‌های فیشینگ ارسال ایمیل‌های فیشینگ

امروزه ما روزانه ایمیل‌های زیادی دریافت می‌کنیم. هکرها این را می‌دانند و ابزارهایی برای اعمال نفوذ آن بر علیه شما دارند. فیشینگ ایمیل شامل ایمیلی است که ادعا می‌شود از سرویسی می‌آید که به احتمال زیاد با آن آشنا هستید و از شما درخواست داده برای تکمیل عملیات خاص می‌کند. به یاد داشته باشید که کلیدهای خصوصی مانند کدهای پین هستند. هیچ نماینده رسمی بانکی با شما تماس نمی‌گیرد یا ایمیلی برای شما ارسال نمی‌کند که چنین اطلاعاتی را درخواست کند. اگر چنین پیامی دریافت کردید، با نمایندگان رسمی تماس بگیرید و موضوع را در اسرع وقت گزارش دهید.

نصب کی لاگر نصب کی لاگر

همه چیز به داده‌ها مربوط می‌شود. و هکرها به طور مداوم در تلاش هستند تا راه‌های مختلفی را برای دستیابی به آن امتحان کنند. کی لاگرها بدافزارهایی هستند که هر seed، رمز عبور و پین معرفی شده در رایانه یا دستگاه تلفن همراه شما را ضبط می‌کنند و سپس آن‌ها را به هکرها منتقل می‌کنند. اگر بدافزار وارد دستگاه شما شود، هکرها به کلیدهای خصوصی شما دسترسی پیدا می‌کنند. سه راه برای آلوده شدن به کی لاگر وجود دارد:

 1. ایمیل: مطمئن شوید که سیستم آنتی ویروس شما همه پیوست‌ها را اسکن می‌کند.
 2. اجرای یک نرم‌افزار آلوده از یک وب سایت یا تورنت خاص
 3. قرار دادن USB آلوده در رایانه یا دستگاه شخصی شما

امن ترین کیف گول ارز دیجیتال هک شدن کیف پول

دانلود کیف پول جعلی دانلود کیف پول جعلی

برنامه‌های موبایل جعلی که کیف‌پول رسمی را پنهان می‌کنند، از نام‌های مشابه استفاده می‌کنند و شامل بنرهای بازاریابی متقاعدکننده‌ای هستند که نه تنها کاربران را فریب می‌دهند، بلکه از پلتفرم گوگل چراغ سبز دریافت می‌کنند و از ممنوعیت جلوگیری می‌کنند. یک نکته مفید برای جلوگیری از افتادن در این دام این است که برنامه را مستقیماً از وب سایت رسمی سرویس کیف پول دانلود کنید.

جعل هویت یک شرکت یا شخص جعل هویت یک شرکت یا شخص

جعل هویت شرکت‌ها، صرافی‌های ارز دیجیتال یا افراد یکی از رایج‌ترین راه‌هایی است که هکرها برای دسترسی به وجوه شما به آن تکیه می‌کنند. چرا؟ زیرا فریب دادن کسی آسانتر از نفوذ به یک سیستم کامپیوتری است. در این مورد خاص، جعل‌کنندگان علاقه‌ای به هک کردن حساب شما ندارند، بلکه به سادگی آن را سرقت می‌کنند. آن‌ها شما را متقاعد می‌کنند که یک عدد X بیت کوین را به آدرس‌های خاصی منتقل کنید.

هکرهای پیشرفته‌تر وب سایت‌هایی ایجاد می‌کنند تا بتوانید وارد شوید و «سرمایه گذاری» کنید. سپس، از شما می خواهد برای دسترسی به برخی امتیازات و … داده‌ها را به اشتراک بگذارید.

حمله به شما با تروجان‌ها حمله به شما با تروجان‌ها

مانند کی لاگرها، تروجان‌ها می‌توانند وارد رایانه شما شده و رفتار شما را زیر نظر بگیرند و هر چیزی را که شبیه به یک کلید خصوصی ارزهای دیجیتال است، سرقت کنند. تروجان‌ها دقیقاً چیز جدیدی نیستند و به احتمال زیاد می‌دانید که با بررسی منظم آنتی ویروس، دانلود فایل‌ها از منابع امن و … از آلوده شدن دستگاه‌های خود به آن‌ها جلوگیری کنید. اگر یک تروجان ارز دیجیتال به دستگاه شما دسترسی پیدا کند و کلیدهای شما را شناسایی کند، یک هکر به راحتی می‌تواند آدرس Btc شما را در عرض چند دقیقه بدون اینکه حتی متوجه شوید پاک کند.

 نصب افزونه‌های مرورگر برای هک کیف پول ارز دیجیتال نصب افزونه‌های مرورگر

گزارش‌های متعددی از افزونه‌های مرورگر وجود دارد که جدا از ارائه خدمات مورد انتظار، داده‌ها را برای هکرها نیز نظارت و کپی می‌کنند. بنابراین دفعه بعد که اجازه دسترسی به افزونه را می‌دهید، شرکت یا توسعه‌دهنده پشت آن را تأیید کنید و بررسی‌های آنلاین را دوباره بررسی کنید.

دور زدن احراز هویت دو مرحله‌ای کیف پولدور زدن احراز هویت دو مرحله‌ای

احراز هویت دو عاملی یا 2FA یک لایه امنیتی اضافی است که ارائه دهندگان کیف پول مورد اعتماد از آن استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که کاربران واقعی پشت تراکنش‌ها یا عملیات خاصی هستند. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید وجوه را از حساب خود به یک کیف پول خارجی یا کارت بانکی برداشت کنید، باید یک کد امنیتی ارسال شده به آدرس ایمیل مشخص شده خود یا از طریق پیام متنی وارد کنید. در حالی که این یک روش بسیار مؤثر برای محافظت از مشتریان در برابر تراکنش‌های ناخواسته و فعالیت‌های کلاه‌بردار باقی می‌ماند، مواردی وجود دارد که هکرها راه‌هایی برای دور زدن 2FA پیدا کرده‌اند. به همین دلیل، بسیار مهم است که همیشه مراقب اعلان‌هایی که دریافت می‌کنید باشید.

 سخن نهایی

مقایسه و بررسی امنیت کیف پول‌های سخت افزاری و نرم افزاری را در این مطلب مطالعه کردید. شما هم اگر تجربه استفاده از هر کدام کیف پول‌ها و یا ولت‌های دیگری را دارید، خوشحال می‌شویم آن را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول
درخواست مشاوره

کیف پول ارز دیجیتال (cryptocurrency wallet) نرم افزاری برای خرید، فروش و ذخیره رمز ارزها است که کلیدهای عمومی و خصوصی بلاکچین را در خود حفظ و ذخیره می‌کند. منظور از کلید خصوصی بلاکچین (Private Key) یک عبارت متشکل از حروف و اعداد است و باید به صورت محرمانه نگهداری شود. از این کدهای خصوصی هم برای خرید و فروش ارز دیجیتال و هم انتقال آن به کیف پول دیگر استفاده می‌شود. کلید عمومی (Public Key) هم عبارتی متشکل از حرف و عدد است که با یک سری توابع ریاضی از کلید خصوصی به دست می‌آید و برای ارسال ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود.

کیف‌ پول‌های مختلفی برای ذخیره سازی ارزهای دیجیتال وجود دارند که می‌توانید با بررسی نحوه عملکرد، امکانات و ارزهای پشتیبانی شده، کیف پول مد نظر خود را انتخاب کنید. ولی در کل این ولت‌ها به سه دسته‌ کاغذی، کیف پول سخت افزاری و کیف پول نرم افزاری دسته بندی می‌شوند. کیف پول‌های نوع کاغذی امنیت فوق‌العاده بالایی دارند و به راحتی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. همانطور که از اسم آن‌ها مشخص است کلیدهای خصوصی و عمومی بلاکچین روی کاغذ ثبت شده و انتقال ارزهای مختلف به کیف پول نرم افزاری با استفاده از کدهای عمومی درج شده روی کاغذ یا با استفاده از کد QR انجام می‌شود. زمانی که کلیدهای خصوصی ارز دیجیتال را به صورت آنلاین، روی موبایل و دسکتاپ ذخیره کنید و برای استفاده از آن‌ها نیاز به نصب نرم افزار خاصی داشته باشید، در واقع از کیف پول نرم افزاری بهره مند می‌شوید. کیف پول سخت افزاری هم برای ذخیره ارزهای دیجیتال به صورت آفلاین به کار می‌رود.

امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها
اگر شما هم به تازگی شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، اتریوم و…کرده‌اید، بعد از خرید یکی دو نوع ارز با خودتان فکر می‌کنید که از چه...
4 از 5 رای ثبت شده
درج نظر
با درج نظر امتیاز کسب کنید

 1. درود و وقت خوش
  در قسمت امن ترین کیف پول های نرم افزاری، Coinomi رو از قلم انداختید

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • سلام و احترام
   در این مقاله چندی از امن ترین کیف پول ها معرفی شده است. قطعا این لیست طولانی تر خواهد بود.
   پایدار باشید.

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 2. سلام
  با ایرانی کارت میشه ارز دیجیتال از کیف پول متامسک را به ریال نقد کرد؟

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • سلام و احترام
   بله شما درخواست فروش ارز موردنظر را ثبت کنید و سپس مراحل انتقال را انجام داده تا معادل ریالی آن به حساب شما واریز شود.
   پایدار باشید

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 3. سلام
  لطفا
  1. تعدادی کیف پول سخت افزاری که در حال حاضر از امنیت بالایی برخوردارن رو معرفی کنید،
  2 در ضمن از چه سایتی بخریم و چه برندی باشه؟
  3. مهمتر اینکه بفرمایید چرا باید کیف پول سخت افزاری، برای نگهداری رمز ارز کارمزد می گیره؟
  4. آیا کیف پولی وجود داره که هم امنیتش بالا باشه و هم بتوان بدون کارمزد برای مدت طولانی بیت کوین یا آلت کوین ذخیره کرد؟
  5. و آیا اصولا کیف پولها سخت افزاری یا کاعذی رو میشه برای مسافرتهای خارج بدون مشکل با خودمان ببریم؟

  ” ببخشید، 35 تا سوال دیگه هم دارم که بعدا می پرسم ” ..
  مرسی ممنون

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • سلام و احترام
   کیف پول های لجر، تروزر، الیپال، کیپ کی، سیف پال و … امن ترین کیف پول های سخت افزاری هستند.
   کیف پول سخت افزاری را می توانید از ایرانیکارت خریداری کنید، ایرانیکارت اصالت کیف پول ها را تضمین می کند.
   کیف پول سخت افزاری برای نگهداری کارمزد دریافت نمی کند، فقط برای واریز و برداشت ملزم به پرداخت مقداری کارمزد هستید.
   اگر امنیت بالا برای شما مهم است باید از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید.
   بله هیچ مشکلی در رابطه با حمل و نقل کیف پول های سخت افزاری نخواهید داشت.

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 4. به نظر شما برای دارایی بالای 2000 دلار
  امنیت کیف پول سخت افزاره بیشتره یا نرم افزاری ؟

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • با سلام و عرض ادب
   کاربر گرامی، کیف پول سخت افزاری امنیت بالاتری نسبت به والت‌های نرم افزاری دارد.
   پایدار باشید
   ایرانیکارت

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 5. من از کیف پول های نرم افزاری استفاده می کنم و تا حالا مشکلی نداشتم
  آیا ضروریه کیف پول سخت افزاری داشته باشیم؟

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • با سلام و عرض ادب
   کاربر گرامی، با کیف پول نرم افزاری نیز می‌توان رمزارزها را ذخیره کرد. فقط کیف پول سخت افزای امنیت بیشتری نسبت به انواع نرم افزاری دارد.
   پایدار باشید
   ایرانیکارت

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 6. بنظرم به نسبت قیمت و امنیت، نانولجر از بقیه بهتر باشه

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها
امنیت ارز دیجیتال
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها
اگر شما هم به تازگی شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، اتریوم و…کرده‌اید، بعد از خرید یکی دو نوع ارز با خودتان فکر می‌کنید که از چه...
TXID یا لینک تراکنش چیست؟
آموزش ارز دیجیتال
TXID یا لینک تراکنش چیست؟
ممکن است برایتان پیش آمده باشد که بعد از پرداخت و یا واریز ارز دیجیتال، دریافت کننده از شما لینک تراکنش یا TXID را به عنوان مدرک درخواست کرده باشد....
آیا خرید تتر بدون احراز هویت امکان پذیر است؟
امنیت ارز دیجیتال
آیا خرید تتر بدون احراز هویت امکان پذیر است؟
تتر، ارزی که در روزهای پرنوسان خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچنان می درخشد و طرفداران وفادار خود را دارد. در این نوشته به این موضوع می پردازیم که آیا...