مسافرت و مهاجرت

رفع ریجکتی ویزای شنگن

رفع ریجکتی ویزای شنگن

همان طور که در مقاله دلایل رد شدن ویزای شنگن عنوان کردیم، اگر شما یک سری نکات را هنگام ارائه درخواست اخذ ویزا به یکی از کشورهای حوزه شنگن را رعایت نکنید، در واقع شانس خود را برای رد شدن یا ریجکت شدن ویزا افزایش داده اید. اما سوالی که برای بسیاری از ما احتمالا ایجاد می شود این است که آیا تنها یک بار می تواند برای اخذ ویزای شنگن اقدام کرد؟ چگونه می توان رفع ریجکتی ویزای شنگن را انجام داد؟ ایرانیکارت، ارائه دهنده انواع خدمات ارزی، در این مقاله به سوالات شما در این زمینه پاسخ می دهد.

آیا می توان بعد از ریجکتی ویزای شنگن باز هم درخواست داد؟

خوشبختانه جواب این سوال مثبت است. افراد زیادی به دلیل سهل انگاری هنگام آماده کردن مدارک لازم برای اخذ ویزای شنگن شانس گرفتن ویزایشان را برای اولین بار از دست می دهند ولی این موضوع به این معنا نیست که شما نمی توانید بار دیگر برای گرفتن این ویزا درخواست دهید. هرچند که باید اعتراف کرد شانس شما برای موافقت سفارت کاهش یافته است، اما غیر ممکن نیست.

چه مدت زمان بعد از ریجکتی ویزای شنگن می توان مجددا درخواست داد؟

شما می توانید 3 روز کاری بعد از این که دلیل رد شدن درخواستتان به شما ابلاغ شد، برای اخذ ویزا مجددا درخواست دهید. توجه داشته باشید که برای ارسال این درخواست، حتما باید از دلیل رد شدن خود خبر داشته باشید. چرا که این بار باید مشکلاتی که در دفع اول وجود داشته است را به طور کامل رفع کرده باشید.

دلیل این مسئله هم این است که بسیاری از کشورهای حوزه شنگن، اطلاعاتی مانند دلایل رد شدن افراد را با یکدیگر به اشتراک می گذارند. پس تصور نکنید که با پنهان کاری می توانید شانس خود را برای گرفتن ویزا افزایش دهید چرا که احتمالا این بار به دلیل دروغ گفتن با درخواست شما مخالفت می شود.

رفع ریجکتی ویزای شنگن چگونه انجام می شود؟

مهمترین مواردی که موجب رد شدن ویزای شنگن می شود عبارتند از :

 • معتبر نبودن اسناد مسافرتی
 • عدم توضیح کافی درباره هدف بازدید شما از کشور مورد نظر
 • پاسپورت آسیب دیده
 • گذرنامه نامعتبر (10 سال از گرفتن آن گذشته و 2 صفحه خالی ندارد.)
 • عدم ارائه برنامه سفر(مانند بلیط رفت، برگشت، محل اقامت و … )
 • عدم پر کردن فرم به شیوه درست(مشکل در امضا، تمبر و … )
 • عدم ارائه مدارک لازم جهت اثبات توانایی مالی شما
 • بیمه مسافرتی شنگن غیرمجاز
 • گواهی اشتباه در رابطه با تولد و ازدواجتان
 • دارا بودن سابقه جنایی

رفع ریجکتی ویزای شنگن چگونه انجام می شود؟

عزیزان گرامی، بعد از این که مطمئن شدید دلیل رد شدن شما تنها یک اشتباه از سوی شما هنگام ارائه مدارکتان بوده است، می توانید با استفاده از یک فرم و یا نوشتن نامه درخواست مجدد، بار دیگر برای این ویزا درخواست دهید. فراموش نکنید که نوشتن این نامه کار چندان ساده ای نیست و بهتر است که توسط متخصصان آشنا به روند این کار انجام شود. بنابراین در این درخواست مجدد جهت رفع ریجکتی ویزای شنگن حتما باید موارد زیر رعایت شوند :

 • ارائه اطلاعات شخصی به صورت کامل و دقیق
 • ارائه تاریخ زمانی که درخواست اولیه ویزای شما رد شده است.
 • دلیل رد شدن ویزای شما چه بوده است
 • چرا تصور می کنید که این رد شدن به اشتباه انجام شده است
 • امضاء درست و معتبر

توجه : برای تمامی قسمت های که بیان کردیم، نیاز به نوشتن 3 الی 4 خط است. پس از زیاده گویی و ذکر نکاتی که تاثیری در روند بررسی درخواست شما ندارد، خودداری کنید.

آیا شما تا کنون درخواست رفع ریجکتی ویزای شنگن را داده اید؟ نتیجه چه بوده است؟

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آزمون ماک آیلتس رایگان (IELTS MOCK) چیست؟
آزمون ها
آزمون ماک آیلتس رایگان (IELTS MOCK) چیست؟
حتما می‌دانید که اگر بخواهید به کشور دیگری مهاجرت کنید، چه به صورت کاری و چه تحصیلی، یکی از الزامات و پیش نیازهای آن آزمون آیلتس با رتبه بالا می‌باشد....
نمودار لحظه‌ای دامیننس تتر + آموزش تحلیل با شاخص تتر
آموزش ارز دیجیتال
نمودار لحظه‌ای دامیننس تتر + آموزش تحلیل با شاخص تتر
نمودار لحظه ای شاخص دامیننس تتر در زیر چارت شاخص دامیننس تتر را مشاهده می کنید. چارت دامیننس تتر تریدینگ ویو دامیننس تتر چیست؟ به صورت کلی دامیننس تتر یعنی...
متاورس چیست؟ آینده اینترنت اینجاست
متاورس
متاورس چیست؟ آینده اینترنت اینجاست
فعالین حوزه خرید و فروش ارزهای دیجیتال به تازگی با یک مفهوم جدید به نام متاورس Metaverse روبه‌رو شده اند. در ماه‌های اخیر شما هم ممکن است چیزی به نام...