021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

سخت افزار مناسب برای ماینینگ بیت کوین ۲۰۲۲

تاریخ انتشار : 29 شهریور 1401زمان مطالعه : 5 دقیقه ارز های دیجیتال

ارزهای دیجیتال جایگاه خود را در سراسر دنیا پیدا کرده‌ و روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از آن وجود دارد. ماینینگ رمز ارز یکی از انواع روش های سوددهی در دنیای ارزهای دیجیتال است. بیت کوین نیز به عنوان نخستین و برترین رمز ارز در جهان شناخته شده و در معاملات کلان بین‌المللی مورد استفاده قرار گرفته است. از این رو انتخاب سخت افزار مناسب برای ماینینگ بیت کوین ۲۰۲۲ برای کاربران حساسیت بالایی دارد.

هر کدام از ارزهای دیجیتال شرایط و قوانین خاص شبکه خود را داشته و بیت کوین نیز به عنوان ارز دیجیتال برتر دارای امنیت بسیار بالایی است. از این رو باید از ماینرهای مورد تایید شبکه، جهت استخراج رمز ارز و کسب درآمد چند هزار دلاری بهره برد. طی این مقاله به دنبال بررسی سخت افزار مناسب برای ماینینگ بیت کوین ۲۰۲۲ خواهیم بود. در صورتی که علاقه‌مند به کسب اطلاعات لازم در خصوص آماده‌سازی بستر لازم، انتخاب و خرید ماینر بیت کوین هستید؛ تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

ماینینگ بیت کوین چیست؟

ماینینگ بیت کوین چیست؟

استخراج یا ماینینگ بیت کوین فرآیند ایجاد بیت کوین‌های جدید با استفاده از حل معماهای ریاضی است. در استخراج، سیستم‌های محاسباتی قدرتمند (ماینرها) برای حل این معماهای ریاضی با هم رقابت می‌کنند. اولین ماینری که بتواند معما را حل کند با ارز بیت کوین پاداش می‌گیرد و این چرخه دوباره برای ایجاد یک بیت کوین دیگر ادامه می‌یابد. استخراج باعث حفظ امنیت و تایید تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین می‌شود.

پاداش بیت کوینی که ماینرها دریافت می‌کنند انگیزه‌ای است که افراد را تشویق می‌کند تا در راستای هدف اصلی استخراج کمک کنند. هدف اصلی استخراج بیت کوین، نظارت بر تراکنش‌های بیت کوین و اطمینان از اعتبار آن‌ها است. از آنجایی که بسیاری از کاربران در سراسر جهان می‌توانند بیت کوین را استخراج کنند، بیت‌کوین یک ارز دیجیتال «غیرمتمرکز» محسوب می‌شود. به این معنا که برای نظارت بر مقررات خود به هیچ مرجع مرکزی مانند بانک مرکزی یا دولت متکی نیست. استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال پر زحمت و پرهزینه است. با این حال، ماینینگ برای بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال جذابیت خاصی دارد، زیرا ماینرها در ازای کار خود ارز دیجیتال دریافت می‌کنند.  قیمت بیت کوین سبب شده تا توجه اشخاص زیادی به این سمت جلب شود. با استفاده از تجهیزات لازم به جمع استخراج کنندگان بیت کوین پیوسته و به عنوان جایزه بیت کوین دریافت کنید. در واقع استخراج روشی معتبر و جهانی است که توسط افراد با شم اقتصادی خوب و صبور به جای خرید بیت کوین مورد استفاده قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: استخراج بیتکوین چیست؟ (راهنمای کامل ماینینگ)

روش استخراج بیت کوین

بیت کوین از الگوریتم اجماع اثبات سهام یا POW استفاده می‌کند. در این الگوریتم امنیت شبکه، تایید تراکنش‌ها و ایجاد توکن جدید با استفاده از استخراج صورت می‌گیرد. در فرآیند استخراج هر ۱۰ دقیقه یک بلاک جدید اضافه می‌شود. همانطور که گفتیم استخراج شامل محاسبات پیچیده است. بنابراین هر ماینری که قدرت پردازش بیشتری داشته باشد می‌تواند با سرعت بیشتری محاسبات را انجام داده و شانس بیشتری برای افزودن بلاک داشته باشد و در نهایت پاداش بیشتری هم دریافت می‌کند. هش ریت یک واحد اندازه گیری در استخراج است که نشان دهنده میزان توان محاسباتی برای پردازش تراکنش‌ها است. هرچه هش ریت یک ماینر بیشتر باشد، قدرت پردازش آن نیز بیشتر است. البته برای انتخاب یک ماینر مناسب، باید به مواردی مانند میزان مصرف انرژی ماینر نیز توجه کرد.

عوامل مهم در تعیین سودآوری ماینینگ

استخراج بیت کوین یا هر رمز ارز دیگری به این آسانی نبوده و تنها داشتن سخت‌ افزار مناسب برای ماینینگ بیت کوین ۲۰۲۲ افراد را به سوددهی هنگفت نخواهد رساند.  نسبت میزان هزینه مصرفی به دستاورد مالی در بازه زمان معین نشان‌دهنده سودآوری ماینر و استخراج برای شما خواهد بود. خرید سخت‌ افزار مناسب برای ماینینگ بیت کوین ۲۰۲۲ حائز اهمیت بوده ولی موارد دیگری که در ادامه مقاله به صورت موردی تحت بررسی قرار خواهد گرفت نیز تاثیر زیادی در میزان هزینه شخص یا تیم استخراج کننده خواهد داشت.

عوامل مهم در تعیین سودآوری ماینینگ

قیمت برق

هزینه تعیین شده برق از سوی نهادهای نظارتی در کشورها و مناطق جغرافیای مختلف با یکدیگر متفاوت است. کشورهای عربستان، روسیه و حتی ایران نرخ تعیین شده پایینی داشته و شرایط خوبی جهت راه اندازی مزارع استخراج بین کوین یا هر رمز ارز دیگری را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کنند. از طرفی قیمت برق در کشور آمریکا دو برابر کشور روسیه بوده و یا حتی کشورهای اروپایی ایتالیا و آلمان به دریافت هزینه برق مصرفی بالا معروف هستند. انتخاب محل مناسب جهت کاهش هزینه‌های برق مصرفی موجب افزایش سود دهی خواهد شد.

نرخ هش یا Hash Rate

به سرعت عمل پردازش میزان واحد مشخص دستگاه ماینینگ نرخ هش گفته شده و هر چه میزان این عدد بیشتر باشد، شاهد حجم پردازش محاسباتی بالاتری خواهید بود. توجه به این گزینه در کنار میزان برق مصرفی دستگاه از عوامل تعیین کننده خواهند بود.

قیمت دستگاه ماینینگ بیت کوین

خرید سخت‌ افزار مناسب برای ماینینگ بیت کوین ۲۰۲۲ با قیمت متناسب با مصرف برق کم و نرخ هش بالا نیز امری مهم است. در برخی از مواقع تهیه یک دستگاه بازدهی عملیاتی پایینی داشته و در مدت زمان کارکرد طولانی تنها هزینه خرید دستگاه را دریافت خواهید کرد.

استخراج گروهی در استخر بیت کوین

با گسترش شبکه بیت کوین و افزایش تعداد دستگاه‌های ماینینگ شانس استخراج بلاک به صورت انفرادی بسیار کاهش یافته و برای دریافت سود مناسب باید در استخرهای استخراج عضو شوید. در استخرهای استخراج، گروهی از ماینرها قدرت پردازش خود را برای محاسبات به اشتراک می‌گذارند و پس از ایجاد بلاک جدید هر ماینر به اندازه قدرت پردازشی که داشته، پاداش می‌گیرد. این نکته را فراموش نکنید در صورتی که با بهترین دستگاه ماینینگ حال حاضر به شکل انفرادی مشغول به کار شوید حداقل ۱۵ سال برای پردازش یک بلاک کامل و دریافت جایزه رمز ارز بیت کوین زمان نیاز خواهید داشت اما با استخراج گروهی مدت زمان کمتری برای پردازش صرف شده و کسب درآمد کمتر ولی مداوم نصیب شما خواهد شد.

کارمزد فروش بیت کوین

هر کدام از ارزهای دیجیتال در زمان فروش بر اساس شبکه اختصاصی و نوع رمز ارز، دارای کارمزدهای شبکه و پلتفرم هستند. توجه به کارمزد پلتفرم و شبکه اهمیت زیادی دارد زیرا ممکن است درصد زیادی از دستاورد خود را جهت تبدیل بیت کوین به وجه نقد هدر دهید. به همین دلیل در صورت داشتن ماینر بیت کوین بهتر است در بازه‌های زمانی طولانی مدت اقدام به فروش نمایید. کاربرانی که دارای مقادیر زیادی بیت کوین باشند امکان تعیین قیمت بیشتر به نسبت نرخ معامله بازار را نیز داشته و بدین‌ترتیب کسب سود بیشتر میسر خواهد شد.

قانونی بودن فعالیت در ایران

در سال‌های اخیر تعداد بسیار زیادی سخت‌ افزار مناسب برای ماینینگ بیت کوین ۲۰۲۲ به شکل غیرقانونی وارد کشور شده و کاربران زیادی در حالت غیرقانونی در حال فعالیت هستند. در سال ۱۳۹۸ طبق تصویب هیئت دولت انجام ماینینگ و استخراج رمز ارز در کشور زیر نظر وزارت صنعت و معدن، منوط به کسب مجوزهای لازم و انشعاب برق مجزا قانونی اعلام شد. با در نظر گرفتن شرایط کمبود برق کشور در سراسر سال به ویژه ایام تابستان احتمال قطعی برق مزارع استخراج قانونی در زمان اوج مصرف برق وجود دارد. همچنین صاحبین مزارع غیرقانونی در صورت کشف ماینرها توسط نهادهای نظارتی، مورد برخورد قضایی قرار خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید: آیا بهترین نرم افزار استخراج بیت کوین را می شناسید؟

معرفی بهترین سخت افزارهای ماینینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۲

معرفی بهترین سخت افزارهای ماینینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۲

انتخاب سخت‌ افزار مناسب برای ماینینگ بیت کوین ۲۰۲۲ نیز در زمره عوامل مهم تعیین میزان سودآوری نقش داشته و در این بخش از مقاله مورد ارزیابی قرار گرفته و تعدادی از بهترین تجهیزات ماینینگ را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. مهم‌ترین نکات تهیه سخت‌ افزار مناسب برای ماینینگ بیت کوین ۲۰۲۲ به ترتیب شامل قیمت دستگاه، میزان برق مصرفی و نرخ هش آن است. سیستم خنک‌کننده به افزایش بهره‌وری دستگاه کمک می‌کند. ضمن اینکه باید از  اصالت ماینر نیز مطمئن شوید. در موارد زیادی کاربران با خرید تجهیزات ارزان قیمت و بی‌کیفیت در بازه زمانی کوتاه دچار خسارات زیادی شده و بعد از کسب تجربه به فکر تهیه دستگاه ماینینگ مرغوب با قیمت متناسب با مشخصات خواهند افتاد. تعدادی از بهترین سخت افزارهای مناسب برای ماینینگ بیت کوین ۲۰۲۲ را در لیست زیر در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

  • دستگاه ماینینگ Antminer S۱۹ Pro: با توان ۱۱۰ ترا هش بر ثانیه، میزان برقی مصرفی: ۳۲۵۰ وات و با قیمت خرید ۲۸۶۰ دلار آمریکا امکان بازدهی و سود سالانه بیش از ۱۰ هزار دلار را فراهم خواهد کرد.
  • دستگاه ماینینگ Whats Miner M30S: با توان ۱۱۲ تراهش بر ثانیه، ۳۴۷۲ وات برق مصرفی و قیمت تهیه ۴۰۰۰ دلار آمریکا قادر به استخراج بیت کوین و بسیاری دیگر از رمز ارزها خواهد بود.
  • دستگاه ماینینگ Avalon Miner ۱۱۶۶ Pro: شرکت چینی Canaan با عرضه این دستگاه ماینینگ توانسته درآمد ماهانه حدود ۸۵۰ دلار را داشته باشید. قدرت هش ۸۱ ترا هشی در ثانیه در کنار مصرف برق ۳۴۰۰ وات و قیمت خرید ۳۰۰۰ دلار این دستگاه را در لیست انتخابی بسیاری از افراد قرار داده است.

سخن آخر

سخت افزارهای ماینینگ همچنان در حال تغییر هستند و دستگاه‌هایی با نرخ هش بالاتر تولید می‌شوند. توجه کنید که سودآوری استخراج به مصرف برق، هزینه برق در منطقه شما و قیمت بیت کوین بستگی دارد. با استفاده از همه دستگاه‌های موجود در این فهرست ارزهای دیجیتالی که از الگوریتم SHA-256 استفاده می‌کنند را می‌توان استخراج کرد. بنابراین از آن‌ها می‌توان برای استخراج بیت‌کوین، بیت‌کوین کش و بیت‌کوین BSV و بیش از ۴۰ ارز دیجیتال دیگر استفاده کرد.

19 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید