آینده ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت تتر در کوتاه مدت و بلند مدت

پیش بینی قیمت تتر در کوتاه مدت و بلند مدت

تتر (Tether) یک ارز دیجیتال با قیمت ثابت و وابسته به دلار آمریکا است. قیمت این ارز همیشه برابر با یک دلار آمریکا است و با هدف جلوگیری از دارایی کاربران از نوسانات شدید بازار و حفظ ارزش سرمابه، راه‌اندازی شده است. ارز دیجیتال تتر که به‌عنوان بهترین و بزرگترین استیبل کوین دنیا شناخته می‌شود کاربردهای بسیار زیادی دارد و در بین 4 ارز برتر کریپتو قرار می‌گیرد. با اینکه قیمت این ارز ثابت است؛ بر اساس شرایط بازار ممکن است دستخوش تغییراتی شود. در این مقاله به پیش بینی قیمت تتر و عوامل تاثیرگذار بر آینده آن خواهیم پرداخت. پس اگر قصد خرید استیبل کوین دلار را دارید از شما دعوت می‌کنیم که در ادامه با صرافی ایرانیکارت همراه شوید.

عوامل تاثیرگذار بر آینده قیمت تتر

تتر به‌عنوان بهترین و بزرگترین استیبل کوین موجود در بازار کریپتو شناخته می‌شود. تتر نسخه فیزیکی دلار آمریکا است و با هدف حفظ ارزش دلار پایه‌گذاری شده است. قیمت خرید و فروش تتر، به عوامل مختلفی بستگی دارد و شما با شناخت این عوامل می‌توانید در پیش بینی قیمت آن موفق عمل کنید. به‌طور کلی عوامل تاثیرگذار بر آینده قیمت تتر عبارت‌اند از:

1- وضعیت دلار آمریکا

همانطور که اشاره کردیم دلار آمریکا اصلی‌ترین پشتوانه تتر است. بنابراین وضعیت دلار آمریکا در بازار جهانی نقش مهمی در آینده قیمت تتر ایفا خواهد کرد. پس اگر قصد خرید تتر در ایران را دارید باید حتما وضعیت دلار آمریکا و اخبار مربوط به آن را دنبال کنید.

2- میزان عرضه و تقاضا

میزان عرضه و تقاضا از دیگر عواملی است که روی قیمت تتر تاثیر می‌گذارد. زمانی که تقاضا برای خرید تتر افزایش پیدا کند بدون شک قیمت آن افزایش یافته و برعکس، با کاهش میزان تقاضا قیمت تتر نیز کاهش پیدا می‌کند. 

عوامل تاثیرگذار بر آینده قیمت تتر

3- نوسانات بازار

بازار ارز دیجیتال یک بازار پر هیجان با نوسانات بالا است. زمانی که نوسان در این بازار به حداکثر آن برسد اغلب کاربران دارایی‌های خود را به تتر تبدیل می‌کنند یا با خرید تتر سعی می‌کنند که بهترین فرصت‌ها را برای ورود به معاملات سودآور از دست ندهند. پس در چنین شرایطی می‌توان انتظار داشت که تتر با افزایش قیمت روبه‌رو شود.

4- رقابت با سایر ارزها

همانطور که می‌دانید تتر یکی از ارزهای پایه کریپتو است و با حجم معاملات بالایی که دارد همیشه جزو 10 ارز برتر کریپتو قرار می‌گیرد. تتر کاربرد بسیار زیادی دارد و با سایر استیبل کوین‌ها رقابت می‌کند. این موضوع تاثیر زیادی در پیش بینی قیمت آینده آن دارد. هر چقدر تتر در این زمینه موفق عمل کند احتمال افزایش قیمت آن بیشتر خواهد شد.

5- اخبار فاندامنتال

اخبار فاندامنتال نقش مهمی در تغییر روند قیمتی ارزهای دیجیتال دارند. این قضیه برای تتر نیز وجود دارد و قیمت آن را تحت تاثیر قرار می‌گیرد. اگر اخبار بدی در رابطه با تتر وجود داشته باشد باعث کاهش اعتماد مردم به تتر شده و با کاهش قیمت روبه‌رو خواهد شد. اما اگر اخبار مثبتی در رابطه با تتر اعلام شود شاهد پذیرش بیشتر تتر و افزایش قیمت آن خواهید بود.

نکته: افزایش و کاهش قیمت در استیبل کوین تتر در حد جزیی است. به صورتیکه سقف و کف قیمت تتر در تمام ادوار از ابتدا تا کنون به ترتیب 1.21 و 0.9135 دلار بوده است.

6- قانون گذاری و شفافیت تتر

با اینکه تتر یک ارز دیجیتال است اما با توجه به این که توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود، کاربران انتظار دارند شفافیت و قانون‌گذاری در تتر رعایت شود. پس از دعوی حقوقی که در سال ۲۰۱۹ برای تتر مطرح شد این قضیه بیشتر اهمیت پیدا کرده است. پس هر چقدر پشتوانه ارز تتر، شفافیت مالی و قانون‌گذاری آن برای کاربران قابل درک باشد به میزان پذیرش تتر و افزایش قیمت آن کمک خواهد کرد. نکته جالبی که در رابطه با تتر وجود دارد، اطمینان سخنگوی تتر راجع به اعتبار تتر است. سخنگوی تتر اعلام کرده است:

تتر تحت هیچ شرایطی بازخرید مشتری را رد نمی‌کند و خرید آن هیچ استرسی برای کاربران به همراه ندارد.

7- دامیننس تتر

دامیننس تتر نشان‌دهنده میزان تسلط تتر به بازار کریپتو کارنسی است. زمانی که دامیننس تتر افزایش پیدا کند به منزله فروش ارزها توسط کاربران و تبدیل آن به تتر است. در چنین شرایطی میزان تقاضا برای خرید تتر افزایش پیدا کرده و به مراتب قیمت تتر نیز افزایش پیدا خواهد کرد. اما اگر دامیننس تتر روند کاهش به خود بگیرد نشان‌دهنده فروش تتر توسط کاربران و تبدیل آن به ارزهای مختلف است. در چنین شرایطی به دلیل کاهش تقاضا برای تتر می‌توان کاهش قیمت تتر را متصور بود.

به منظور اطلاعات بیشتر درباره دامیننس usdt و نقش آن در بازار، پیشنهاد می‌کنیم مطلب زیر مطالعه کنید.

دامیننس تتر

تحلیل تکنیکال قیمت تتر به تومان

اطلاع از قیمت تتر برای کاربران ایرانی اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که قیمت دلار در ایران ثابت نیست و نوسانات زیادی دارد. بنابراین با استفاده از تحلیل تکنیکال تتر و پیش بینی قیمت آن می‌توانید با اطمینان بیشتری وارد معامله شوید.

چارت تحلیلی پیش بینی قیمت تتر در بازه زمانی میان مدت و کوتاه مدت در سال 1402 سیگنال فروش سنگین را نشان می‌دهد. طبق نظر کارشناسان ایرانیکارت، قیمت تتر در میان مدت روند نزولی دارد. این روند نزولی ممکن است قیمت دلار و تتر را در بازه زمانی میان مدت یعنی بین 3 تا 6 ماه آینده، تا محدوده ۳۸ تا ۴۰ هزار تومان نیز برساند. با این حال در این مسیر محدوده‌های ۴۵ و ۴۲ هزار تومان حمایت‌های خوبی وجود دارد که قیمت می‌تواند به آن‌ها واکنش برگشتی نشان دهد. 

تحلیل قیمت تتر در بازه بلند مدت و میان مدت

اما در تایم فریم بلند مدت، با توجه به ارتباط مستقیم قیمت دلار و تتر به وضعیت اقتصاد ایران و همچنین با توجه به رکود تورمی که در حال حاضر وجود دارد، از کارشناسان اقتصادی قیمت دلار و تتر پس از لمس محدوده های میان مدتی، افزایش قیمت دلار و تتر را خواهیم داشت. به این ترتیب تا سال آینده دلار و تتر ممکن است به قیمت 70 هزار تومان برسد. 

بیشتر بخوانید: تحلیل تکنیکال و فاندامنتال تتر

پیش بینی قیمت تتر

قیمت تتر در ایران با نوسانات زیادی همراه است. این موضوع سبب شده است که کاربران برای تصمیم‌گیری درباره خرید تتر و سرمایه‌گذاری روی آن مردد باشند. برای این که بتوانید در این زمینه موفق عمل کنید لازم است که آینده قیمت تتر را پیش بینی کنید. به همین منظور در این بخش قصد داریم سه فاکتور مهمی که قیمت تتر بر اساس آن صورت می‌گیرد را مورد بررسی قرار دهیم. این فرآیند به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید به ارزش ذاتی تتر پی ببرید و با پیش بینی قیمت تتر در سال 1402 بتوانید سود بسیار خوبی به دست آورید. 

 • تغییرات قیمت USDT با نوسان قیمت بیت کوین

بیت کوین و تتر دو نمونه از ارزهای دیجیتال پر طرفدار هستند که نقش مهمی در بازار کریپتو ایفا می‌کنند. تغییرات قیمت USDT تا حدود زیادی به نوسان قیمت بیت کوین بستگی دارد. زمانی که بیت کوین با افزایش قیمت روبه‌رو شود به منزله افزایش میزان تتر در صرافی‌ها است. این قضیه نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران قصد دارند که تترهای خود را به بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال تبدیل کنند. پس با افزایش قیمت بیت کوین شاهد کاهش قیمت تتر خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: برای اطلاعات بیشتر راجع به ارتباط بیت قیمت تتر و قیمت بیت کوین مقاله دامیننس بیت کوین چیست را بخوانید.

اما اگر شرایط کاملا برعکس شود و قیمت بیت کوین کاهش پیدا کند، میزان تقاضا برای خرید تتر افزایش خواهد یافت. این بدین معنی است که سرمایه‌گذاران تمایل دارند که دارایی‌های خود را به تتر تبدیل کنند. پس با کاهش قیمت بیت کوین و افزایش تقاضا برای خرید تتر شاهد افزایش جزیی قیمت تتر خواهیم بود. با توجه به این قضیه شما می‌توانید در زمینه پیش بینی قیمت تتر بهتر عمل کرده و بهترین زمان را برای خرید و فروش تتر انتخاب نمایید.

 • نوسانات قیمت تتر بر اساس رشد نقدینگی در کشور

رشد نقدینگی در کشور از جمله عواملی است که می‌تواند به کنترل قیمت دلار و به تبع آن تتر کمک کند. در واقع زمانی که اقتصاد کشور در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشد؛ ارزش ریال ایران افزایش پیدا می‌کند (قیمت دلار کاهش می‌یابد).

پس با رشد نقدینگی در کشور مردم دارایی‌های خود را روی موارد دیگری سرمایه‌گذاری کرده و شما می‌توانید تتر را با قیمت پایین‌تر و منصفانه‌تر خریداری کنید. اما اگر شرایط خلاف گفته‌ها پیش برود و تحریم‌ها باعث کاهش نقدینگی در کشور شوند، افزایش قیمت تتر و دلار را در پی خواهد داشت.

 • پیش‌بینی قیمت تتر بر اساس ارزش ذاتی دلار در ایران

ریال ایران با توجه به افزایش نرخ تورم در سال‌های اخیر و همچنین افزایش تحریم‌ها، ارزش خود را از دست داده است. این موضوع سبب می‌شود که مردم دارایی‌های خود را به دلار یا تتر تبدیل کنند. علاوه بر این عدم کاربرد ریال در بازارهای جهانی زمینه لازم برای قدرت گرفتن دلار در ایران را فراهم کرده است. این موضوع در کنار تحت تاثیر تحولات سیاسی قرار گرفتن سبب می‌شود که دلار در ایران قیمت بالایی داشته باشد.

تتر همان نسخه دیجیتالی دلار آمریکا است و طرفداران بسیار زیادی در داخل ایران دارد. کاربران ایرانی برای این که معاملات خود را در پلتفرم خارجی انجام دهند موظف هستند که ریال خود را به تتر تبدیل کرده و سپس اقدام به خرید ارزهای مختلف کنند. با توجه به این قضایا طبیعی است که قیمت تتر افزایش پیدا کند. در حالت کلی با در نظر گرفتن ارزش ذاتی دلار در ایران و مسائل ذکر شده می‌توان گفت که پیش بینی قیمت تتر در سال 2023 و سال‌های آینده کاملا سخت است.

نگاهی به تاریخچه‌ی نوسانات تتر

تاریخچه نوسانات قیمتی تتر

قیمت تتر در طی سال‌های اخیر با فراز و نشیب‌های زیادی همراه بوده است. قیمت تتر در اسفند سال 1393 برابر با 1942 تومان بوده است. با ورود به سال 1394 و شروع تحریم‌ها علیه ایران شاهد افزایش قیمت دلار و به تبع آن قیمت تتر بودیم. تا جایی که قیمت تتر در تاریخ 8 اسفند 1400 به اوج خود یعنی 58005 تومان رسید.

با توجه به این تفاسیر و مشاهده تاریخچه نوسانات تتر انتظار می‌رود که قیمت تتر همچنان افزایش پیدا کند. به‌عبارتی پیش بینی قیمت تتر با توجه به تاریخچه قیمتی آن کاملاً صعودی است و ممکن است رقم‌های بالای 100 هزار تومان را در طی چند سال آینده ببیند. پس با در نظر گرفتن این موضوع و توجه به روند حرکتی تتر می‌توانید از فرصت‌های پیش رو برای خرید تتر و کسب سود از طریق آن استفاده کنید. 

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال تتر چیست؟

سخن آخر

در این مطلب پیش‌بینی قیمت آینده تتر در سال 1402 بر اساس تکنیکال گفته شد. با این حال همانطور که می‌دانید قیمت دلار و تتر بیشتر تحت تاثیر عوامل بنیادی است. پس لطفا تحقیقات خود را انجام دهید و بر اساس دانش و توانایی خود معامله کنید.

سوالات متداول
درخواست مشاوره

دعوی حقوقی تتر که در آوریل 2019 رخ داد باعث کاهش اعتبار usdt و خدشه دار شدن آینده آن شد. به‌طوری که امروزه پشتوانه تتر و شفافیت مالی آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

با توجه به افزایش قیمت دلار در ایران و لزوم تبدیل ریال به تتر برای انجام معاملات بین‌المللی طبیعی است که تتر گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد.

کد منبع تتر نشان می‌دهد که توسعه دهندگان می‌توانند سرمایه افراد را فریز کنند. در شرایطی هم که ایران در لیست تحریم قرار دارد ممکن است این قضیه منجر به فریز شدن سرمایه افراد شود.

قیمت تتر در ایران به قیمت دلار بستگی دارد و با توجه به وضعیت اقتصادی کشور ایران، نمی‌توان قیمت آن را به‌طور دقیق پیش بینی کرد.

حباب قیمتی تتر به معنی اختلاف ارزش واقعی تتر با قیمت معامله شده آن است.

درج نظر
با درج نظر امتیاز کسب کنید

 1. واقعا معلوم نیست چی به سر سرمایه گذارا میاد. من همین الان یه رپورتاژ تو اقتصاد ژورنال که مثلا یه سایت اختصاصی اقتصاده خوندم نوشته بود قیمت دلار اگه برجام احیا شه میاد زیر 50، اگه نه باید منتظر دلار 70 تومنی بود!

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • سلام و احترام
   بله متاسفانه شرایط سیاسی کشور به صورت مستقیم در شرایط اقتصادی ایران دخیل است.
   پایدار باشید

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آینده ارز دیجیتال اتریوم چگونه خواهد بود؟ پیش بینی قیمت اتریوم
آینده ارزهای دیجیتال
آینده ارز دیجیتال اتریوم چگونه خواهد بود؟ پیش بینی قیمت اتریوم
سود چشم گیر و بزرگ نیازمند صبر و زمان است. چرا که سرمایه‌گذاری همیشه یک ماراتن بوده تا دوی سرعت! در این مطلب با نگاهی به دومین رمز ارز بزرگ،...
آینده ارز کاردانو؛ پیش بینی قیمت کاردانو تا ۲۰۳۰
آینده ارزهای دیجیتال
آینده ارز کاردانو؛ پیش بینی قیمت کاردانو تا ۲۰۳۰
یقینا آینده ارز کاردانو بستگی به پتانسیل‌های این پروژه نسبت به رقبای آن دارد. کاردانو به عنوان یک پروژه با قابلیت‌های قابل توجه و فراتر از نقش آن در قالب...
آینده شیبا اینو -پیش بینی قیمت – بروزرسانی 2023
آینده ارزهای دیجیتال
آینده شیبا اینو -پیش بینی قیمت – بروزرسانی 2023
شیبا اینو دومین ارز دیجیتال بازار میم‌کوین‌ها از نظر ارزش بازار است که جامعه طرف‌دار مختص به خود را دارد. این رمزارز نیز به تقلید از برترین میم‌کوین بازار رمزارزها...