آینده ارزهای دیجیتال

آینده بیت کوین BTC چگونه خواهد بود؟

آینده بیت کوین BTC چگونه خواهد بود؟

بیت کوین یا پادشاه ارزهای دیجیتال با نماد BTC نیاز به معرفی ندارد. زیرا تمامی فعالین ارزهای دیجیتال با این کوین آشنا هستند و روند آن را به عنوان محرک جهت مارکت ارز دیجیتال پیگیری می کنند. به صورت کلی می توان گفت جهت بازار ارز دیجیتال در راستای مثبت یا منفی توسط بیت کوین مشخص می شود. علت این امر هم پشتوانه ی بیت کوین در حوزه ی مالی و هم چنین سرمایه گذاری سنگین شرکت های مالی بزرگ روی این دارایی دیجیتال است.

آینده بیت کوین می تواند نقشه ی راه مناسبی برای بررسی آینده مارکت ارز دیجیتال و فعالین آن باشد. در این مقاله به بررسی سناریو های محتمل بر آینده بیت کوین در جهان و ایران می پردازیم و نظرات تئوریسین های مطرح در حوزه ارز دیجیتال را بررسی می کنیم.

تحلیل قیمت بیت کوین

آینده ارز دیجیتال بیت کوین چگونه خواهد بود؟

به صورت مداوم از کارشناسان ارز دیجیتال پرسیده می‌شود که «آیا بیت کوین همچنان پادشاه ارزهای دیجیتال خواهد بود؟ آینده آن چه خواهد شد؟» اینکه آیا بیت کوین به راه خود ادامه می‌دهد یا خیر، به نهنگ‌هایی بستگی دارد که بخش عظیمی از این ارز دیجیتال را در اختیار دارند.

برای خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را دارید می‌توانید از خدمات مجموعه ایرانیکارت استفاده کنید.

خرید و فروش بیت کوین

نه تنها بیت‌کوین، بلکه کل بازار ارزهای دیجیتال به دلیل سقوط Terra LUNA، تورم بالا، افزایش نرخ بهره در سراسر جهان و سخت‌تر شدن قوانین مالیاتی توسط بانک‌های مرکزی، از «زمستان ارز دیجیتال» رنج می‌برند. در حال حاضر قیمت بیت کوین شروع به ریکاوری کرده است و بالای ۲۰ هزار دلار معامله می‌شود. با این حال، قبل از اینکه بتوان چشم‌انداز مثبتی را مشاهده کرد، کارشناسان معتقدند که زمستان ارز دیجیتال حداقل یک سال ادامه خواهد داشت.

با این حال، انتظار می‌رود بیت کوین از این سقوط جان سالم به در ببرد. کارشناسان بهبود بلندمدتی را برای بازار رمزارزها پیش‌بینی می‌کنند و کاربران را تشویق می‌کنند تا بیت‌کوین را در سطوح قیمت فعلی خریداری کنند. در ادامه آینده قیمت بیت کوین را بر اساس تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال بررسی خواهیم کرد.

عوامل موثر در روند بازار بیت کوین

قیمت بیت کوین تحت تاثیر بسیاری از عوامل بازار از جمله عرضه و تقاضا قرار دارد. بسیاری از نوسانات قیمت در صنعت ارز دیجیتال نیز به دلیل نوسانات بالای قیمت بیت کوین است. در ادامه لیستی از عواملی که بر قیمت بیت کوین تأثیر گذارند، توضیح داده شده است.

  •  بیت کوین هنوز هم به اخبار ارزهای ارز دیجیتال بزرگ واکنش نشان می‌دهد. به خصوص مواردی که یا مربوط به کل بازار هستند و یا اخبار مربوط به سایر ارزهای بزرگ مانند اتریوم و….
  • مواردی مانند تایید بیت کوین به عنوان وسیله پرداخت رسمی در کشورهای مختلف باعث به پذیرش آن به صورت انبوه شده و بر قیمت آن تاثیر مثبت خواهد داشت.

پیشرفت‌های تکنولوژیکی شبکه مانند حل مسائلی مانند کارمزد بالا و سرعت پایین تراکنش که موجب افزایش کارایی آن می‌شود، قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
سایر مواردی که می‌توانند در قیمت بیت کوین تاثیر گذار باشند عبارتند از:

  • تشدید سیاست پولی فدرال رزرو آمریکا
  • قانونی شدن ارزهای دیجیتال در سطح قانونگذاری در کشورهای بیشتری
  • تایید BTC به عنوان یک دارایی مالی توسط شرکت‌ها

آینده ارز دیجیتال بیت کوین بر اساس تحلیل‌های تکنیکال

ارز دیجیتال بیت کوین در چند ماه گذشته با سقوط گسترده روبرو بوده است. معامله گران و سرمایه گذاران در بازار کریپتو با FUD روبرو هستند. بیت کوین در ۱۹ ژوئن ۲۰۲۲ برای اولین بار از دسامبر ۲۰۲۰ به ۱۵۸۸۳ دلار کاهش یافت. بازار کریپتو از نوامبر ۲۰۲۱ دو سوم ارزش بازار خود را از دست داده است. از آن زمان تاکنون، قیمت ارزهای دیجیتال BTC از ۲۴۸۹۰ دلار فراتر نرفته است.

در این بخش نتیجه تجزیه و تحلیل فنی بیت کوین توسط TradingView را مشاهده می‌کنید که در لحظه به روز می‌شود. تجزیه و تحلیل BTCUSDT توسط  TradingView از طیف گسترده‌ای از شاخص‌های فنی مختلف مانند میانگین متحرک، نوسانگرها و… برای ارائه  تحلیل خود استفاده می‌کند. تحلیل تکنیکال امروز بیت کوین در تصویر زیر مشهود است.

آینده ارز دیجیتال بیت کوین بر اساس مولفه‌های فاندامنتال تا سال ۲۰۲۷

قیمت فعلی بیت کوین 26,687.53 دلار با ارزش بازار ۴۳۸۱۹۷۷۶۵۲۳۳ دلار و حجم معاملات ۲۴ساعته ۲۵۲۷۱۸۴۰۲۹۹ دلار است. در حالی که عرضه در گردش ۱۹۲۷۰۲۹۳ بیت کوین است که مجموع عرضه محدود به ۲۱۰۰۰۰۰۰ توکن است.

پیش‌بینی‌های آینده ارز دیجیتال از نظر فاندامنتالیست‌ها نشان می‌دهد که این ارز به احتمال زیاد تا سال ۲۰۲۷ به ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید. در ظاهر، بازار ارز دیجیتال همیشه در حال توسعه است. چرا که کسب‌وکارهای بیشتری محصولات و خدمات مرتبط با رمزارز را معرفی می‌کنند. به عنوان مثال، برند مد Fendi در حال انتشار یک کیف پول دیجیتالی است.

برخلاف اتریوم یا سولانا، بیت‌کوین از مزیت این که یک اکوسیستم گسترده از محصولات و خدمات دیجیتالی بسیار متنوع است، ندارد. البته این همان چیزی است که ادعا می‌کند (بیت کوین یک ارز دیجیتال است، نه بیشتر، نه کمتر).

همراه با واکنش آهسته آن به تغییر و الگوریتم اجماع غیر سازگار با محیط زیست اثبات کار (PoW)، بیت کوین یک سرمایه‌گذاری پرسود به نظر می‌رسد. علاوه بر این، ما در حال حاضر در میانه یک بازار نزولی قرار داریم و فضای ارز دیجیتال برای تصمیمات سرمایه‌گذاری منطقی ساخته شده است!

بسیاری از سرمایه گذاران خرد که تمام دارایی خود را در اولین اصلاح قیمت به فروش می‌رسانند که باعث ایجاد تنش در بازار می‌شود. افراد مدام می‌پرسند آیا بیت کوین می‌تواند اوج قیمت‌های قبلی خود را دوباره به دست آورد؟ بیت کوین در گذشته این کار را انجام داده است و در حال حاضر نیز فقط به زمان نیاز دارد.

رشد چشمگیر روزهای اخیر قیمت بیت کوین، همراه با افزایش قابل توجه احساسات مثبت در کل بازار رمزارزها، هیجان زیادی را در میان معامله گران ارز دیجیتال ایجاد کرده است. با این حال، به نظر می‌رسد ممکن است در روزهای آینده نیاز به هوشیاری سرمایه گذاران وجود داشته باشد.

پیش بینی بهترین‌ها از آینده ارز دیجیتال بیت کوین

پیش بینی تحلیل گران برجسته از آینده ارز دیجیتال بیت کوین تا ۲۰۲۸

اکثر کارشناسان به طور کلی نسبت به بیت کوین خوش بین هستند. برخی مانند Wallet Investor فکر می‌کنند که قیمت بیت‌کوین در پنج سال آینده برابر با ۱۵۰ هزار دلار خواهد بود. سایرین مانند Digital Coin Price نیز چشم‌انداز مثبتی دارند اما تحلیل آن‌ها بسیار محتاطانه‌تر است.
نظرات سایر اینفلوئنسرها عبارتند از:

Michael Saylor

بیت کوین اولین سیستم پولی است که به درستی مهندسی شده است. پیش بینی ۲۵۰٪ رشد قیمت دارم.

Dennis Porter

بیت کوین به آرامی از طریق زیرساخت‌های مالی و انرژی در سراسر کره زمین نفوذ می‌کند. قیمت آن در سال ۲۰۲۵ حدود ۲۸۰ هزار دلار خواهد بود!

TheRealKiyosaki

من طلا، نقره و بیت کوین را توصیه می‌کنم.

پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۳۰

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳

در سال ۲۰۲۳، حداکثر ارزش مورد انتظار ۳۴۹۳۳ دلار با حداقل ارزش معاملاتی ۱۸۱۸۸ دلار است. در عین حال، معامله گران می‌توانند انتظار قیمت متوسط ۲۶۵۶۱ دلار را داشته باشند. انتظار می‌رود افزایش قیمت بیت کوین بیش از ۸۰ درصد باشد.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴

با توجه به پیش‌بینی‌های قیمت، بیت‌کوین در این سال به طور متوسط ۴۰۸۳۲ دلار قیمت خواهد داشت. بیت کوین می‌تواند با حداکثر سطح ۵۱۴۳۸ دلار با حداقل قیمت ۳۰۲۲۵ دلار در سال ۲۰۲۴ معامله شود.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۵

آینده بیت کوین روشن است. انتظار می‌رود قیمت بیت کوین در حدود ۳۹۵۱۲ و ۶۲۷۲۳ دلار باشد. همچنین قیمت متوسط بیت کوین در این سال ممکن است ۵۱۱۱۸ دلار باشد.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۶

با توجه به پیش بینی‌های قیمت کارشناسان، بیت کوین ممکن است به حداکثر قیمت ۵۹.۰۳۶ دلار و حداقل قیمت معاملاتی حدود ۴۸.۱۱۱ دلار برای سال ۲۰۲۶ برسد. همچنین، میانگین ارزش معاملات ممکن است حدود ۵۳.۵۷۴ دلار باشد. رشد قابل توجهی در قیمت بیت کوین برای این سال انتظار می‌رود.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۷

برای سال ۲۰۲۷، حداقل ارزش بیت کوین حدود ۵۷.۴۰۲ دلار و حداکثر قیمت بیت کوین ۶۷.۴۲۳ دلار با میانگین قیمت بالقوه ۶۲.۴۱۳ دلار پیش بینی می‌شود.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۸

کمترین قیمت بیت کوین ۶۱۶۱۳ دلار با حداکثر قیمت ۶۱۶۱۳ دلار برای سال ۲۰۲۸ پیش بینی می‌شود. در عین حال میانگین قیمت بیت کوین حدود ۷۰۷۹۴ دلار خواهد بود.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۹

طبق پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین و تحلیل‌های فنی، بین کوین در بلندمدت به روند صعودی خود ادامه می‌دهد و حداکثر قیمت آن ممکن است به ۸۳۵۷۶ دلار برسد. در حالی که حداقل قیمت ممکن است ۷۲۶۷۹ دلار باشد. طبق پیش‌بینی قیمت کارشناسان، ممکن است میانگین قیمت معاملاتی آن ۷۸۱۲۸ دلار باشد.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۳۰

با وجود ریسک بالا، بازار بیت کوین در بلندمدت به رشد خود ادامه خواهد داد. بر اساس پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۳۰، انتظار می‌رود که این توکن به حداکثر ارزش معاملاتی ۸۹۶۱۶ دلار با حداقل ارزش ۷۲۴۶۵ دلار برسد. میانگین قیمت می‌تواند چیزی در حدود ۸۱۰۴۱ دلار باشد.

چالش‌های پیش روی بیت کوین

چالش‌های پیش روی بیت کوین

بیت کوین نیز مانند سایر ارزهای دیجیتال در مسیر آینده خود چالش‌های فراوانی دارد. چالش‌هایی که ممکن است جایگاه آن را در بازار دستخوش تغییر کند. در ادامه مهم‌ترین چالش‌های بیت کوین که شامل رقبا، احتمال فیلیپینگ، قوانین کشورها، هاوینگ و محیط زیست است را بررسی می‌کنیم.

رقبای آینده بیت کوین

۳ مورد از مهم‌ترین رقبای بیت کوین عبارتند از:

اتریوم

اتریوم (ETH)، یک پلتفرم نرم افزاری غیرمتمرکز است که قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) را قادر می‌سازد بدون هیچ گونه خرابی، کلاهبرداری، کنترل یا دخالت شخص ثالث ساخته و اجرا شوند. هدف اتریوم ایجاد مجموعه‌ای غیرمتمرکز از محصولات مالی است که هر کسی در جهان بدون در نظر گرفتن ملیت، قومیت یا مذهب بتواند آزادانه به آن دسترسی داشته باشد.

در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۲، اتریوم انتقال مورد انتظار خود را به روش اعتبارسنجی اثبات سهام (PoS) تکمیل کرد. PoS انرژی کمتری دارد. همچنین بلاک چین را کارآمدتر می‌کند و به آن اجازه می‌دهد مقیاس بهتری داشته باشد. اتر که در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد، در حال حاضر دومین ارز دیجیتال بزرگ پس از بیت کوین از نظر ارزش بازار است، اگرچه با اختلاف قابل توجهی از ارز دیجیتال بیت کوین عقب است.

خرید و فروش اتریوم

ریپل

XRP توکن اصلی برای XRP Ledger است که به عنوان یک سیستم پرداخت توسط Ripple در سال ۲۰۱۲ ایجاد شد. XRP Ledger از مکانیزم اجماع به نام XRP Ledger Consensus Protocol استفاده می‌کند که از اثبات کار یا اثبات سهام استفاده نمی‌کند. در عوض، برنامه‌های مشتری، تراکنش‌ها را امضا کرده و به سرورهای دفتر کل ارسال می‌کنند. سپس سرورها تراکنش‌ها را مقایسه می‌کنند و نتیجه می‌گیرند که تراکنش‌ها کاندید ورود به دفتر هستند. پس از آن سرورها نامزدهای تراکنش را به اعتبارسنجی‌ها می‌فرستند تا توافق کنند که سرورها تراکنش‌ها را درست انجام داده و نسخه دفتر کل را ثبت کنند.
از آنجایی که ریپل نیز یک شبکه پرداخت بین المللی است، یکی از رقبای مهم بیت کوین محسوب می‌شود.

خرید و فروش ریپل

کاردانو

Cardano (ADA) ارز دیجیتالی است که با رویکردی مبتنی بر تحقیق توسط مهندسان، ریاضیدانان و کارشناسان ارز دیجیتال ایجاد شده است. این پروژه توسط چارلز هاسکینسون، یکی از پنج عضو اولیه موسس اتریوم، پایه‌گذاری شد. پس از مخالفت با مسیری که اتریوم در پیش گرفته بود، او را ترک کرد و بعداً به ایجاد کاردانو کمک کرد.

تیم پشت کاردانو زنجیره بلوکی خود را از طریق آزمایش‌های گسترده و تحقیقات بررسی شده ایجاد کرد. محققان پشت این پروژه بیش از ۱۲۰ مقاله در مورد فناوری بلاک چین در موضوعات مختلف نوشته‌اند.
کاردانو در بین همتایان اثبات سهام خود و سایر ارزهای دیجیتال برتر، بسیار چشمگیر است. کاردانو همچنین لقب «قاتل اتریوم» را به خود اختصاص داده است، زیرا گفته می‌شود بلاک چین آن توانایی بیشتری دارد. گفته می‌شود، کاردانو هنوز در مراحل اولیه خود است.

هدف کاردانو این است که با ایجاد محصولات DeFi و ارائه راه‌حل‌هایی برای قابلیت همکاری بلاکچینی و قراردادهای قانونی، سیستم عامل مالی جهانی باشد.

خرید و فروش کاردانو

احتمال وقوع فلیپنینگ؛ آیا اتریوم جایگاه بیت کوین را تصاحب می‌کند؟

بسیاری از تحلیلگران ارز دیجیتال فکر می‌کنند که کاهش مداوم قیمت بیت کوین ممکن است موقعیت آن را در بازار ارزهای دیجیتال با اتریوم عوض کند. ادغام ETH ۲.۰ قبلاً راه اندازی شده است و انتظار می‌رود مقیاس‌پذیری و سرعت شبکه اتریوم  را بهبود بخشد. همین ممکن است آینده بیت کوین را تحت تاثیر قرار دهد.

کارشناسان بر این باورند که BTC و ETH باید با هم وجود داشته باشند. بیش از نیمی از صنعت ارزهای دیجیتال مبتنی بر اتریوم ساخته شده است و پس از این ادغام، رشد بیشتری خواهد داشت. بنابراین بله ممکن است این احتمال وجود داشته باشد که اتریوم بتواند بیت کوین را تغییر دهد، اما بیت کوین در همچنان در صدر باقی خواهد ماند.

عده‌ی دیگری از کارشناسان معتقدند که هیچ راهی وجود ندارد که اتریوم بتواند جایگاه بیت کوین را تغییر دهد. بنیانگذار Coin Crunch، یک پلتفرم رسانه ارز دیجیتال، می‌گوید:

اتریوم یک شبکه عالی است و پتانسیل‌های زیادی دارد، اما از سوی دیگر بیت‌کوین همچنان یک ذخیره‌کننده ارزش بیشتر است و می‌توان از آن برای پرداخت‌های خرد با ابزارهایی مانند شبکه لایتنینگ استفاده کرد.

تاثیر قوانین کشورها بر روند آینده قیمت بیت کوین

پذیرش یاعدم پذیرش معامله بیت کوین در کشورها می‌تواند بر قیمت آن تاثیر گذار باشد. برای درک بهتر واکنش‌های چین و ژاپن به بیت کوین نمونه‌ای از این تاثیر است که هنگام رسانه‌ای شدن این اخبار شاهد واکنش قیمت بیت کوین بوده‌ایم. چین برای جلوگیری از خروج سرمایه و پولشویی استفاده از ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد. از سوی دیگر، ژاپن ارزهای دیجیتال را به عنوان ارز قانونی در نظر می‌گیرد و طبق گزارش‌ها در حال توسعه ارز خود است.

هاوینگ و نصف شدن پاداش ماینرها

هر هاوینگ نرخ تورم بیت کوین را کاهش می‌دهد و در نتیجه قیمت بیت کوین را افزایش می‌دهد. از سال ۲۰۲۲، استخراج کنندگان بیت کوین برای شرکت در شبکه بلاک چین آن به عنوان پردازشگر و اعتبارسنج تراکنش به ازای هر بلاکی که با موفقیت استخراج می‌کنند، ۶.۲۵ بیت کوین (BTC) تعلق می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره هاوینگ بیت کوین

هاوینگ بعدی بیت کوین در دسامبر ۲۰۲۳ انجام می‌گیرد که پیش بینی می‌شود این هاوینگ نیز کاتالیزوری برای افزایش قیمت بیت کوین باشد.

تاثیر استخراج، محیط زیست و انرژی بر آینده بیت کوین

همانطور که می‌دانید برای استخراج بیت کوین، انرژی زیادی (برق و…) نیاز است. به عبارت دیگر، استخراج بیت کوین، در برخی موارد، آسیب‌های آب و هوایی بیش از ارزش آن ایجاد می‌کند. این موضوع از منظر پایداری بسیار نگران‌کننده است. انتشار کربن برای استخراج یک بیت کوین از ۰.۹ تن در سال ۲۰۱۶ به ۱۱۳ تن در سال ۲۰۲۱ افزایش یافت که افزایشی ۱۲۶ برابری دارد.

به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان بیت کوین را مخالف محیط زیست می‌دانند. باید دید توسعه دهندگان آن برای این مشکل چه راه حلی پیدا خواهند کرد.

سخن آخر

سلب مسئولیت: این بلاگ صرفا با هدف آموزش و اطلاع‌رسانی در حوزه ارزهای دیجیتال نگارش شده و ایرانیکارت به هیچ‌وجه توصیه‌ای به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال ندارد. بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرریسک و پرنوسان است و ورود به آن نیازمند دانش و تجربه کافی در حوزه کریپتوکارنسی و معاملات بازارهای مالی است.

آینده بیت کوین BTC چگونه خواهد بود؟
بیت کوین یا پادشاه ارزهای دیجیتال با نماد BTC نیاز به معرفی ندارد. زیرا تمامی فعالین ارزهای دیجیتال با این کوین آشنا هستند و روند آن را به عنوان محرک...
4.75 از 8 رای ثبت شده
درج نظر
با درج نظر امتیاز کسب کنید

  1. سلام.لطفا راهنمايي كنيد .من پول ندارم يك دانه بيت كوي بخرم.به نظر شما با دو ميليون چه ارزي بخرم كه تا 10 سال ديگه سود ميكنه؟؟؟

    آیا این نظر برایتان مفید بود؟
پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آینده ارز دیجیتال اتریوم چگونه خواهد بود؟ پیش بینی قیمت اتریوم
آینده ارزهای دیجیتال
آینده ارز دیجیتال اتریوم چگونه خواهد بود؟ پیش بینی قیمت اتریوم
سود چشم گیر و بزرگ نیازمند صبر و زمان است. چرا که سرمایه‌گذاری همیشه یک ماراتن بوده تا دوی سرعت! در این مطلب با نگاهی به دومین رمز ارز بزرگ،...
آینده ارز کاردانو چگونه خواهد بود؟ پیش بینی قیمت کاردانو تا سال 2030
آینده ارزهای دیجیتال
آینده ارز کاردانو چگونه خواهد بود؟ پیش بینی قیمت کاردانو تا سال 2030
اگر به فکر سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هستید، شاید بد نباشد که به کاردانو به عنوان یک گزینه نگاه کنید. نوسانات و سرمایه‌گذاری‌های این ارز دیجیتال نشان می‌دهد که می‌تواند...
آینده شیبا اینو -پیش بینی قیمت – بروزرسانی 2023
آینده ارزهای دیجیتال
آینده شیبا اینو -پیش بینی قیمت – بروزرسانی 2023
شیبا یک ارز دیجیتال نوظهور است که با نام شیبا توکن Shiba Token نیز شناخته می‌شود. شیبا با تقلیدی از رمز ارز دوج کوین که صرفاً یک شوخی بود، ایجاد...