021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

5 نکته در رابطه با سفر به ترکیه

تاریخ انتشار : 22 آبان 1398تاریخ بروزرسانی : 25 آبان 1398 مهاجرت، دانشگاه و سفارت

ترکیه با هنر و معماری چشمگیر، طبیعت متناقض و پرتنوع، فرهنگ و تاریخ غنی که دارد، یک مقصد خارق العاده برای سفر می باشد. مخصوصاً که با توجه به نوسانات و اختلاف زیاد ارز های دیگر، سفر به ترکیه نسبت به اغلب کشور ها به صرفه تر نیز خواهد بود. اما قبل از اینکه برای دیدن مناظر طبیعی کاپادوکیا یا موزه ها و مسجد های استانبول اقدام به اخذ ویزای توریستی نمایید، 5 نکته ای که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد را مطالعه کنید.

راهنمای سفر به ترکیه

1- ویزای توریستی ترکیه 

ایرانیان برای سفر به ترکیه نیازی به دریافت ویزا ندارند. شهروندان ایرانی به مدت 90 روز بدون ویزا می توانند در کشور ترکیه بمانند. برای مدت های طولانی تر نیاز به اخذ ویزا خواهد بود. قابل ذکر است که بیشتر ملیت ها برای سفر به ترکیه نیاز به اخذ ویزای توریستی دارند. در هر صورت نکاتی هستند که باید در رابطه با اخذ ویزای ترکیه به آن ها توجه کرد. در گام اول، قبل از اخذ ویزا مطمئن شوید که ویزای شما تا 6 ماه پس از ورود شما به ترکیه اعتبار دارد. در غیر این صورت ممکن است از ورود شما به این کشور ممانعت شود. به علاوه به خاطر داشته باشید که این فرایند ممکن است زمان بر باشد. پس آن را به لحظه آخر موکول نکنید.

ویزای توریستی

2- کمی زبان ترکی، به داد شما می رسد!

مردم ترکیه هم مانند ایرانیان مهمان نواز هستند. در ترکیه هم توریست ها به خانه ها برای صرف چایی یا یک وعده غذایی مجانی دعوت می شوند. پس اگر از این پیشنهاد ها شنیدید تعجب نکنید و بدانید که چند کلمه ترکی در مکالمات، راه زیادی در برقراری ارتباط با مردم ترکیه خواهد رفت. البته به یاد داشته باشید که در بین این مردم مهربان، مثل همه ی ملیت ها افراد سودجویی زندگی می کنند. مراقب باشید که این افراد با Hello my friend شما را فریب ندهند.

3- وجه نقد با ارزهای مختلف به همراه داشته باشید

دلار آمریکا و یورو ساده ترین ارز هایی هستند که به لیر ترکیه تبدیل کرد. نرخی که صرافی ها دراند از نرخ ATM ها به صرفه تر است. پس در صورتی که یکی از انواع کردیت کارت بین المللی مثل ویزا کارت یا مسترکارت سفر می کنید، بهتر است تنها به آن اکتفا نکرده و وجه نقد نیز به همراه داشته باشید. زیرا ممکن است در شرایطی باشید که ATM پذیرنده کارت خود پیدا نکنید.

علاوه بر کارت اعتباری، ترکیب متناسبی از ارز های مختلف به همراه داشته باشید. البته به همراه داشتن تراول چک توصیه نمی شود. چرا که بیشتر فروشگاه ها آن ها را قبول نمی کنند و برای تبدیل آن ها در بانک ها و پست ها باید در صف های طولانی بمانید. در هر صورت باید تمام مدت مراقب پول نقدی که به همراه دارید باشید.

4- در انتخاب لباس های خود دقت کنید

ترکیه کشوری است که سرزمین های شرق اروپا را به غرب آسیا متصل کرده است. این شرایط جغرافیایی باعث ایجاد فرهنگی شده که ترکیبی از هر دو قاره باشد. در حالی که بیشتر شهر های بزرگ فرهنگ بین المللی ای پیدا کرده اند، معمولاً بخش های روستایی فرهنگ و طرز لباس پوشیدن قدیمی خود را حفظ کرده اند. به هر شهر یا محلی که در ترکیه سفر می کنید، نسبت به لباس های مناسب آن منطقه آگاه باشید.

ویزای توریستی

5- سرویس بهداشتی شرقی و غربی

بیشتر هتل ها، موزه ها و رستوران ها در ترکیه از توالت فرنگی استفاده می کنند. اما با این حال امکان دارد یکی دو بار با توالت های سنتی ترکیه نیز مواجه شوید! تازه کار ها به احتمال زیاد به چالش کشیده می شوند. اما هر کسی بعد از مدتی می تواند با فرایند استفاده از آن ها به اندازه کافی آشنایی پیدا کند. خبر خوب اینکه معمولاً سرویس های بهداشتی دارای شیر آب هستند. به یاد داشته باشید که پول خرد همراه خود داشته باشید چرا که بیشتر سرویس های بهداشتی عمومی در ترکیه رایگان نیستند.

جمع بندی

ترکیه یکی از کشور هایی که ایرانیان بدون نیاز به اخذ ویزای توریستی می توانند برای مدت مشخصی به آن سفر کنند. نکاتی در رابطه با فرهنگ این کشور وجود دارند که قبل از سفر به ترکیه باید آن ها را رعایت کرد. دیدگاه ها و تجربیات خود را از سفر به این کشور با ما به اشتراک گذارید.

856 بازدید
5 نکته در رابطه با سفر به ترکیه
ترکیه با هنر و معماری چشمگیر، طبیعت متناقض و پرتنوع، فرهنگ و تاریخ غنی که دارد، یک مقصد...
4 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید