021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

انواع پاسپورت وبمانی کدامند؟

تاریخ انتشار : 31 تیر 1398 کیف پول الکترونیک

همان طور که می دانید وبمانی یکی از انواع کیف پول های الکترونیک است که به دلیل اینکه برای کاربران ایرانی تحریم نیست، بسیاری از افراد ترجیح می دهند از این نوع حساب ارزی استفاده کنند. به جای اینکه همیشه نگران خطرات کار با پی پال در ایران و یا سایر کیف پول ها باشند. اما نکته ای که بسیاری از افراد بعد از افتتاح حساب وبمانی فراموش می کنند، این است که چگونه باید احراز هویت انجام داده و حساب خود را وریفای کنند. چرا که سطح امنیت شما بسته به این دارد که در حال استفاده از کدام یک از پاسپورت های وب مانی هستید. اگر در مورد انواع پاسپورت وبمانی اطلاعی ندارید، در این مقاله همراه ما باشید تا با ویژگی های هر یک آشنا شوید.

پاسپورت وبمانی چیست؟

قبل از اینکه به معرفی انواع پاسپورت وبمانی بپردازیم، بهتر است که شما را با این مفهوم و تاثیر آن در امنیت اکانت شما، اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

زمانی که شما افتتاح حساب وبمانی را انجام می دهید، یک کد 12 رقمی WMID در اختیار شما قرار داده می شود که نشانی از هویت شما جهت انجام تراکنش های مالی و انتقال ارز است. به عبارت دیگر، دیگران می توانند با استفاده از این شماره، وجه مورد نظر را به حساب شما انتقال دهند. اما آیا این انتقال وجه امن است؟ آیا فردی که دریافت کننده ارز است، قابل اطمینان هست؟

زمانی که با استفاده از ارزهای دیجیتال مانند پی پال ، پرفکت مانی و وب مانی ارزی را انتقال می دهید، امنیت تراکنش انجام شده به عهده شما خواهد بود. یعنی این که آیا فرد گیرنده فرد خلافکاری هست یا نه، مسئولتیش به عهده شما است نه فردی که ارز انتقال داده شده را دریافت می کند.

اما از کجا می توان متوجه شد که فرد گیرنده قابل اعتماد هست یا نه؟ خوشبختانه جواب این سوال در پاسپورت وبمانی که موقع افتتاح حساب به افراد تعلق میگیرد بستگی دارد. این پاسپورت به نوعی مدرک شناسایی شما است که اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی، اطلاعات تماس، شماره پاسپورت و … در آن قرار داده می شود. هر چه که نوع پاسپورت شما بالاتر باشد، یعنی اعتبار اکانت شما در این سیستم شبکه پرداخت بیشتر بوده و در نتیجه امنیت بیشتری دارد.

بیشتر بخوانید: 

افتتاح حساب وبمانی | وب مانی

معرفی انواع پاسپورت وبمانی

پاسپورت الیاس وب مانی

به محض این که افتتاح حساب وبمانی شما در این شبکه پرداخت انجام شود، نوع پاسپورتی که به شما تعلق میگیرد، از همین نوع الیاس خواهد بود. این نوع اعتبار برای زمانی مناسب است که شما انتقال ارز با مبالغ بالا و یا خریدهای متعدد انجام نمی دهید.

محدودیت های این نوه پاسپورت عبارت است از:

 • محدودیت میزان تراکنش های انجام شده : 100 دلار در روز و 600 دلار در ماه
 • حداکثر میزان موجودی : 300 دلار

پاسپورت فرمال وب مانی

در صورتی که قرار است یکی از کاربران فعال این شبکه باشید، بهتر است که نوع پاسپورت خود را به صورت رایگان به این حالت ارتقا دهید. برای انجام این کار می توانید از اسکن پاسپورت و یا کارت ملی خود استفاده نمایید.

 • محدودیت میزان تراکنش های انجام شده : 3000 دلار در روز و 15000 دلار در ماه
 • حداکثر میزان موجودی : 10000 دلار

پاسپورت اینیشیال وب مانی

استفاده از این نوع پاسپورت به کسانی توصیه می شود که قرار است از این شبکه برای کسب و کارهای کوچک استفاده کنند. برای انجام این کار باید اطلاعاتی را در اختیار این شبکه پرداخت قرار داده و سپس هزینه ای را پرداخت نمایید.

 • محدودیت میزان تراکنش های انجام شده : 12000 دلار در روز و 60000 دلار در ماه
 • حداکثر میزان موجودی : 30000 دلار

پاسپورت پرسونال وب مانی

پاسپورت پرسونال یکی از انواع پاسپورت وبمانی است که بیشترین درجه آزادی را در اختیار شما قرار می دهد. برای ارتقا نوع پاسپورت خود در این حالت باید علاوه بر پرداخت هزینه 50 دلاری به یکی از نمایندگی های وب مانی به همراه مدارک مورد نیاز مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنید. استفاده از این نوع پاسپورت به کسانی توصیه می شود که تراکنش های مالی متعدد با مبالغ زیادی را می خواهند با استفاده از این شبکه انجام دهند.

خبر خوب در مورد این نوع پاسپورت این است که هیچگونه محدودیتی برای کاربرانش در نظر نگرفته است.

همراهان گرامی، امیدواریم که اطلاعات لازم در رابطه با انواع پاسپورت وبمانی را کسب کرده باشید. اگر سوالی دارید، از طریق بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

3869 بازدید
انواع پاسپورت وبمانی کدامند؟
همان طور که می دانید وبمانی یکی از انواع کیف پول های الکترونیک است که به دلیل اینکه...
4.33 از 3 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
جدیدترین مفیدترین
 1. سلام ،وقت بخیر
  از کدوم قسمت سیستم سایت وب مانی میتونیم بفهمیم که پاسپورتمون الان چیه؟

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟