021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

ایرانیان می‌توانند بدون ویزا به کدام کشورها سفر کنند؟

تاریخ انتشار : 21 آذر 1397تاریخ بروزرسانی : 12 فروردین 1398 مهاجرت، دانشگاه و سفارت

براساس رتبه بندی موسسه‌ی هنلی ( Henley & Partners Holdings ) در تاریخ 9 اکتبر 2018 (17 مهر 1397)، پاسپورت ایران در رتبه 98 قرار دارد و شهروندان ایرانی می‌توانند به 43 کشور بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی سفر کنند. با توجه به اینکه پس از انتشار این اطلاعات، برخی از کشورها دوباره ویزا را برقرار کرده‌اند، لازم به توضیح است که صربستان و تانزانیا سفر بدون ویزای شهروندان ایرانی را لغو کرده‌اند و ایرانیان برای سفر به این دو کشور باید ویزا دریافت کنند. همچنین در فهرست این 43 کشور، نام سوریه نیز دیده می‌شود که با توجه به شرایط این کشور، امکان سفر، فعلا فراهم نیست. بنابراین در این مقاله، به مرور 40 کشور باقی مانده خواهیم پرداخت.

شاید خالی از لطف نباشد که بدانید در فهرست موسسه‌ی هنلی، ژاپن دارای معتبرترین پاسپورت است و با امکان سفر بدون ویزا به 190 کشور، در رده‌ی اول قرار دارد. پاسپورت کشورهای افغانستان و عراق نیز کم‌ترین اعتبار را دارا هستند و شهروندان این دو کشور، تنها می‌توانند به 30 کشور بدون ویزا سفر کنند؛ این دو کشور در رتبه‌ی 106 جای گرفته‌اند.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان

شهروندان ایرانی می‌توانند بدون ویزا به 11 کشور سفر کنند. برخی از این کشورها مقاصد گردشگری و توریستی هستند و با استقبال ایرانیان مواجه شده‌اند؛ اما از سوی دیگر برخی از کشورها به دلایل مختلف، هیچ اقبالی از طرف مردم ایران به خود ندیده‌اند.

1.      ارمنستان

ایرانیان بدون ویزا می‌توانند به مدت 90 روز در ارمنستان اقامت داشته باشند. با توجه به محل جغرافیایی این کشور و جاذبه‌های توریستی آن، مردم ایران از امکان سفر بدون ویزا به ارمنستان بهره‌ی زیادی می‌برند و ارمنستان یکی از مقاصد محبوب گردشگری برای ایرانیان است. ایرانیکارت امکان دریافت مسترکارت و ویزاکارت را برای شهروندان ایرانی فراهم کرده است تا هنگام مسافرت بتوانند از کشورهای دیگر از جمله ارمنستان خرید کنند.

2.      دومینیکا

یکی دیگر از کشورهایی که ایرانیان می‌توانند بدون ویزا به آن سفر کنند، دومینیکا است که از آب و هوای خوبی برخوردار است. مدت اقامت بدون ویزا برای کشور دومینیکا 21 روز است.

3.      اکوادور

اکوادور به عنوان یکی از کشورهای آمریکای جنوبی، 90 روز اقامت بدون ویزا به شهروندان ایرانی اعطا می‌کند.

4.      گرجستان

گرجستان یکی از مقاصد محبوب برای سفر بدون ویزای ایرانیان بوده است. اما اخیرا با تغییر سیاست‌های این کشور مشکلاتی برای ایرانیان به وجود آمده است. ممکن است در آینده اقامت 45 روزه ایرانیان بدون ویزا در کشور گرجستان دستخوش تغییراتی نیز شود.

5.      ترکیه

یکی از کشورهایی که همچنان مورد استقبال ایرانیان قرار دارد کشور ترکیه است که می‌توانید بدون نیاز به ویزا برای 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید. اگر نیاز به مسترکارت یا ویزاکارت دارید می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید و به راحتی برای خرید در ترکیه اقدام کنید.

بیشتر بخوانید :

6.      هائیتی

هائیتی نیز از کشورهایی است که امکان مسافرت بدون ویزا به آن برای ایرانیان فراهم شده است. برای 90 روز اقامت در کشور هائیتی، نیازی به اخذ ویزا وجود ندارد.

7.      مالزی

مالزی به عنوان یکی از کشورهای آسیای شرقی است که تعداد مسلمانان در آن قابل ملاحظه است. مدت زمان سفر بدون ویزا به این کشور، 14 روز است.

8.      ونزوئلا

اگرچه امکان سفر بدون ویزا به کشور ونزوئلا برای شهروندان ایرانی وجود دارد، اما به دلیل مشکلات زیاد اقتصادی، این کشور نه تنها مقصدی برای گردشگران نیست، بلکه مردم این کشور نیز به دنبال مهاجرت به دیگر کشورها هستند. مدت اقامت بدون ویزای ایرانیان در این کشور 15 روز است.

سه مقصد دیگر برای مسافرت بدون ویزای ایرانیان، ایالات فدرال میکرونزی، نیووی و جزایر کوک از توابع نیوزلند هستند.

یرانیان می‌توانند بدون ویزا به کدام کشورها سفر کنند؟ 2019

ویزا در هنگام ورود به کشور

تعداد کشورهایی که در هنگام ورود ایرانیان به آن‌ها ویزا صادر می‌شود به 29 کشور می‌رسد. این نوع ویزا که به ویزای فرودگاهی نیز معروف است به محض ورود به کشورِ مقصد به مسافران ایرانی اعطا می‌شود.

1.      قطر

شهروندان ایرانی می‌توانند به محض ورود به قطر ویزای فرودگاهی دریافت کنند به شرطی که سفر آن‌ها با اهداف کاری باشد. اگر قصد سفر توریستی به قطر را داشته باشید، می‌توانید از ویزای الکترونیک استفاده کنید که برای ایرانیان صادر می‌شود.

2.      لبنان

لبنان به شهروندان ایرانی ویزای فرودگاهی برای مدت 30 روز اعطا می‌کند که این مدت قابل تمدید برای 2 ماه نیز هست. همچنین در گذرنامه‌ی مسافران ایرانی مهر ورود و خروج به لبنان درج نمی‌شود.

3.      عمان

عمان از کشورهایی محسوب می‌شود که رابطه‌ی خوبی با ایران دارد و شهروندان ایرانی می‌توانند در بدو ورود به این کشور ویزای 30 روزه دریافت کنند.

بیشتر بخوانید : 

25 کشور دیگر نیز برای شهروندان ایرانی امکان اخذ ویزای فرودگاهی را فراهم کرده‌اند؛ اما آنچنان مورد استقبال شهروندان ایرانی قرار نگرفته‌اند. این کشورها به شرح زیر هستند:

بنین، بولیوی کامبوج، کیپ ورد مجمع‌الجزایر قمر گینه بیسائو، کنیا لائوس، ماداگاسکار، مالدیو، موریتانی، موزامبیک، نپال پالائو، رواندا ساموآ، سیشل، سومالی، سریلانکا تیمور شرقی، توگو، تووالو اوگاندا، زیمباوه، ماکائو

برای سفر به هریک از کشورهایی که امکان مسافرت بدون ویزا را برای ایرانیان فراهم کرده‌اند می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید و با داشتن مسترکارت یا ویزاکارت فیزیکی، از حمل کردن پول نقد بی‌نیاز شوید.

13054 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
جدیدترین مفیدترین
  • دوست عزیز، بدون داشتن پاسپورت، امکان عبور از مرزهای کشور نمی باشد.

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 1. سلام برای سفر به کشور روسیه ویزا لازم است .؟
  چه راهی سریعتر میشه تمام کارارو انجام داد

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • حتما باید ویزا بگیری بلیط رفت برگشت و ویچر هتل و دو قطعه عکس و پاسپورت 6 ماه اعتبار دار

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 2. سلام برای قطر قیمت ویزا چقدره و اگر بخواهیم ویزای کاری داشته باشیم یا همون بلند مدت یک ساله یا بیشتر .یه راهنمایی کنید لطفاً

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • سلام .. ويزاي قطر براي ايرانيان ويزا فرودگاهي است و وقتي ميرسين با قيمت 45 دلار

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
   • سلام. برای آشنایی با انواع ویزای قطر می توانید از مقاله مربوط استفاده کنید.

    آیا این نظر برایتان مفید بود؟