021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

مقایسه وسترن یونیون و پی پل : کدام روش انتقال ارز بهتر است؟

تاریخ انتشار : 25 خرداد 1398تاریخ بروزرسانی : 2 مهر 1399 حواله ها

این روزها با توجه به توسعه ارزهای دیجیتال در سراسر جهان، ارسال حواله ارزی به کشورهای دیگر با استفاده از ارزهای دیجیتال بسیار ساده تر از استفاده از سیستم های سنتی بانکی است. در میان روش های مختلفی که برای انتقال ارز به کشورهای دیگر وجود دارد، وسترن یونیون و پی پل از محبوب ترین گزینه ها محسوب می شوند. اما آیا از تفاوت این دو سرویس مطلع هستید؟ در این مقاله با موضوع مقایسه وسترن یونیون و پی پل همراه ما باشید.

مقایسه وسترن یونیون و پی پل

معرفی وسترن یونیون

وسترن یونیون یکی از بزرگترین شبکه های پرداخت آنلاین است که در سراسر جهان به جز ایران نمایندگی داشته و امکان انتقال ارز با مبالغ بالا را برای افراد در سراسر جهان فراهم کرده است.

مهمترین نکته ای که در رابطه با این سرویس وجود دارد این است که امکان افتتاح حساب وسترن یونیون به دلیل تحریم هایی که علیه ایران وجود ندارد. بنابراین شما برای ارسال حواله وسترن یونیون باید حتما از طریق شرکت های ارزی واسط مانند ایرانیکارت استفاده نمایید.

معرفی پی پل

پی پل نیز مشابه با وسترن یونیون یکی دیگر از شبکه های پرداخت آنلاین است که متاسفانه این کمپانی نیز ایران را مورد تحریم قرار داده است. اما مهمترین تفاوتی که با وسترن یونیون دارد این است که برخلاف وسترن یونیون، امکان افتتاح حساب پی پل وریفای شده در ایران وجود دارد. شما از این کیف پول الکترونیکی نه تنها برای انتقال و دریافت ارز بلکه برای خرید از سایت های خارجی استفاده نمایید.

مقایسه وسترن یونیون و پی پل : کدام روش انتقال ارز بهتر است؟

مقایسه وسترن یونیون و پی پل

  • کارمزد یکی از مهمترین مواردی است که در مقایسه وسترن یونیون و پی پل باید مورد توجه قرار بگیرید. چرا که بسیاری از افراد تصور می کنند استفاده از پی پال ارزان تر از وسترن یونیون است یا برعکس! در حالی که جواب دقیقی برای این نوع مقایسه وجود ندارد. چرا که کارمزد این دو سرویس بسته به مقدار ارز و مقصد مورد نظر متفاوت است. در حالت کلی کارمزد وسترن یونیون از 5 دلار شروع می شود اما کارمزد پی پال از 0.5 الی 2 درصد مبلغ کل متغیر است. بر اساس تجربه، معمولا انتقال مبالغ کم با استفاده از شبکه پرداخت پی پال ارزان تر است و توصیه می شود که برای مبالغ بالا از وسترن یونیون استفاده شود.
  • مسئله بعدی که در مقایسه وسترن یونیون و پی پل باید مورد توجه قرار گیرد این است که چه نرخی برای تبدیل ارز از کاربران دریافت می کند. در حالت کلی نرخ تبدیل وسترن یونیون 6 درصد کمتر از نرخ متوسط بازار است در حالی که نرخ تبدیل پی پل 2.5 درصد به اضافه نرخ متوسط بازار است.
  • سرعت انتقال ارز با وسترن یونیون به مقصد بستگی دارد. به طور کلی ارز انتقال دادن شده با وسترن بین چند دقیقه تا 1 روز طول می کشد در حالی که با پی پل بین 1 الی 3 روز کاری! به همین دلیل است که حواله وسترن یونیون در میان دانشجویان از محبوبیت بیشتری برخوردار است.
  • حداکثر مقدار وجهی که با استفاده از وسترن یونیون می توان انتقال داد باز هم به کشور مقصد بستگی دارد در حالی که در پی پال برای تمامی کشورها، حداکثر مقدار 10 هزار دلار است.

همراهان گرامی، شما برای ارسال حواله ارزی در هر دو حالت، یعنی حواله وسترن یونیون و یا انتقال ارز با پی پال می توانید از خدمات ارزی ایرانیکارت استفاده کنید. اما اگر هنوز هم نمی دانید کدام یک برای مبلغ مورد نظر شما بهتر است، می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته (03132112) و سوالات خود را از آنها بپرسید.

1726 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید