021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

ارز دیجیتال نیر Near چیست ؟ Near Protocol

تاریخ انتشار : 2 بهمن 1400تاریخ بروزرسانی : 11 خرداد 1401زمان مطالعه : 4 دقیقه ارز های دیجیتال

رمز ارز نیر NEAR یک بلاک چین با قابلیت قرارداد هوشمند است که با راه حل مقیاس‌پذیری منحصربه‌فرد خود، به‌عنوان پلتفرم نسل بعدی برای dapps طراحی شده است. اگر به خرید و فروش ارز دیجیتال می‌پردازید، حتما تاکنون نام نیر پروتکل را شنیده‌اید چرا که اخیرا عملکرد درخشانی داشته است. با ما همراه باشید تا بدانید ارز دیجیتال Near چیست و عملکرد آن چگونه است.

رمز ارز نیر Near چیست؟

NEAR یک بلاک چین با قابلیت قرارداد هوشمند است که شبکه اصلی خود را در سال 2020 راه اندازی کرد. دارای یک راه حل مقیاس‌پذیر منحصر به فرد به نام Nightshade و یک موتور اجماع قدرتمند به نام Doomslug است. بلاک چین‌هایی که می‌توانند قراردادهای هوشمند را اجرا کنند چیز جدیدی نیستند. آن‌ها از سال 2015 با راه‌اندازی شبکه اصلی اتریوم وجود داشته‌اند و اکنون بیش از ده‌ها پلتفرم مشابه در حال کار هستند اما علی رغم رشد سریع تقاضا برای برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) و گسترش روزافزون dapp‌ های پیچیده، چندین نقطه ضعف اصلی هنوز پذیرش آن‌ها را محدود می‌کند.

رمز ارز نیر Near برای خرید و فروش ارز دیجیتال Near می توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال Near

برنامه‌های غیرمتمرکز یا dapp ها، برنامه‌هایی مانند اتریوم یا پروتکل NEAR هستند که مبتنی بر یک بلاک چین غیرمتمرکز اجرا می‌شوند. NEAR یک تازه وارد است که به دنبال رفع محدودیت‌های سیستم‌های قدیمی‌تر از طریق یک پلتفرم بلاک چین خرد شده، با قابلیت همکاری و مقیاس‌پذیری در هسته آن می‌باشد.

بیشتر بخوانید: 3 ارز دیجیتال برتر قرارداد‌های هوشمند در سال 2022

Near Protocol چیست؟

Near Protocol چیست؟

NEAR یک پلتفرم توسعه غیرمتمرکز است که با غلبه بر برخی از محدودیت‌های سیستم‌های رقیب مانند توان عملیاتی کم، سرعت‌های پایین و سازگاری متقابل ضعیف، محیط ایده‌آلی را برای dapp ها فراهم می‌کند. این پروتکل مبتنی بر Near Protocol، به صورت یک بلاک چین اثبات سهام (POS) توسعه‌دهنده عمل می‌کند که تعدادی از نوآوری‌ها را برای افزایش مقیاس‌پذیری و کاهش هزینه‌ها برای توسعه‌دهندگان و کاربران نهایی، ترکیب می‌کند. نوآوری‌های آن شامل برداشتی منحصربه‌فرد از شاردینگ و مکانیزم جدید اجماع قدرتمندی است که به نام Doomslug شناخته می‌شود. کد NEAR منبع باز است. بنابراین هر کسی می‌تواند به جامعه آن بپیوندد و در توسعه آن مشارکت کند.

بیشتر بخوانید: بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022

چه کسی Near Protocol را ایجاد کرد؟

Near Protocol توسط الکس اسکیدانوف و ایلیا پولوسوکین تأسیس شد. اسکیدانوف قبلاً مدیر مهندسی در شرکت پایگاه داده MemSQL بود. پولوسوکین قبلاً در گوگل کار می‌کرد و به توسعه قابلیت‌های هوش مصنوعی و محصولات موتور جستجو کمک کرد. NEAR بیش از 20 میلیون دلار را در چندین دور از شرکت‌های سرمایه‌گذاری جمع آوری کرده است. تقریباً 35% از عرضه اولیه 1 میلیارد توکن NEAR به سرمایه گذاران مرحله اولیه فروخته شده است.

Near Protocol چگونه کار می‌کند؟

اکنون که آموختیم ارز دیجیتال نیر Near چیست در این قسمت به نحوه عملکرد آن می‌پردازیم. مشابه اتریوم، کاردانو و ترون، NEAR را می‌توان به عنوان یک بلاک چین «لایه پایه» توصیف کرد. به این معنی که پایه‌ای است که سایر برنامه‌ها بر اساس آن ساخته و مستقر می‌شوند. NEAR از فناوری معروف به Nightshade برای دستیابی به قابلیت‌های توان عملیاتی عظیم خود استفاده می‌کند. راه حل مقیاس‌بندی، مجموعه‌ای از اعتبارسنجی‌ها را می‌بیند که تراکنش‌ها را به صورت موازی در چندین زنجیره خرد شده پردازش می‌کنند تا ظرفیت حمل کل تراکنش بلاک چین را بهبود بخشد. این راه حل تا حدودی با سیستم به اشتراک‌گذاری استفاده شده توسط سایر بلاک چین‌ها متفاوت است، زیرا هر خرده، کسری از بلوک بعدی را تولید می‌کند که به عنوان «تکه» شناخته می‌شود. تکه ها پردازش شده و بدون تغییر در بلاک چین NEAR ذخیره می‌شوند تا تراکنش‌های موجود در آن نهایی شود.

بیشتر بخوانید: آینده کاردانو | پیش بینی قیمت کاردانو تا سال 2030

NEAR یک مکانیسم اجماع جدید به نام Doomslug را برای افزایش کارایی معرفی می‌کند، در حالی که اطمینان می‌دهد بلوک‌ها در عرض چند ثانیه نهایی می‌شوند، زیرا اعتبارسنجی‌ها به‌طور نوبتی بلوک‌ها را تولید می‌کنند نه اینکه مستقیماً بر اساس سهام خود رقابت کنند. این برنامه برای ساده کردن کارها برای توسعه دهندگان ساخته شده است. از آن جایی که NEAR از یک مدل حساب مبتنی بر قرارداد استفاده می‌کند، توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های پیشرفته‌ای بسازند که می‌توانند تراکنش‌ها را از طرف کاربران امضا کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهند بدون نیاز به در دسترس بودن فیزیکی برای تأیید عملکرد، قراردادها را اجرا کنند.

ویژگی‌های خاص Near Protocol و ارز دیجیتال Near چیست؟

NEAR به عنوان یک پلتفرم نسل بعدی برای dapps طراحی شده است. برای دستیابی به این هدف، برخی از طولانی‌ترین مسائل موجود در فضای بلاک چین و همچنین برخی از مواردی که اخیراً آشکار شده‌اند را برطرف می‌کند. برای مثال، NEAR فوق العاده سریع است. یعنی می‌تواند چیزی در حدود 100000 تراکنش در ثانیه (tps) را پردازش کند و به لطف سرعت بلوک 1 ثانیه ای، فوراً به پایان تراکنش می‌رسد. به گفته NEAR، فناوری آن به این معنی است که می‌تواند به هزینه‌های تراکنش‌هایی دست یابد که 10000 برابر کمتر از هزینه‌های موجود در اتریوم است.

امنیت شبکه Near Protocol چگونه است؟

بیشتر بخوانید: مقیاس پذیری در بلاک چین چیست؟

امنیت شبکه Near Protocol چگونه است؟

NEAR از گونه‌ای از مکانیسم اجماع اثبات سهام به نام Doomslug استفاده می‌کند. Doomslug بر اساس دو دور اجماع است، جایی که یک بلوک به محض دریافت اولین دور ارتباطی نهایی شده در نظر گرفته می‌شود. این موضوع امکان نهایی شدن فوری را فراهم می‌کند، زیرا اعتبارسنجی‌ها به نوبت بلوک‌ها را تولید می‌کنند نه اینکه مستقیماً بر اساس سهام خود رقابت کنند.

بنیاد NEAR یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سوئیس است که به نگهداری پروتکل، تامین مالی اکوسیستم و هدایت حاکمیت پروتکل اختصاص دارد. این پروتکل همچنین پلی به اتریوم ساخته است که به کاربران امکان می‌دهد توکن‌های ERC-20 را از بلاک چین اتریوم به NEAR منتقل کنند.

چگونه رمز ارز Near بخریم؟

خرید ارز دیجیتال نیر Near از پلتفرم‌های خارجی و داخلی امکان‌پذیر است. در پلتفرم‌های داخلی پس از احراز هویت شما می‌توانید با استفاده از ریال ارز دیجیتال نیر Near را خریداری کنند. فقط به این نکته توجه کنید برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی مانند بایننس، دسترسی ایرانیان را محدود کرده‌اند و در صورت شناسایی حساب کاربر را مسدود می‌کنند. بنابراین در انتخاب پلتفرم مناسب برای خرید رمز ارز نیر Near امن‌ترین گزینه را انتخاب کنید. در زیر لیست صرافی‌های ارز دیجیتالی که از خرید و فروش ارز دیجیتال Near پشتیبانی می‌کنند، قابل مشاهده است.

 1. Binance
 2. Huobi Global
 3. kucoin
 4. Gate.io
 5. Bitfinex

بیشتر بخوانید: بهترین صرافی های جایگزین بایننس

چگونه رمز ارز Near را نگهداری کنیم؟ کیف پول های رمز ارز Near

چگونه رمز ارز Near را نگهداری کنیم؟

برای ذخیره و نگهداری رمز ارز نیر Near باید از کیف پول‌های دیجیتالی استفاده کرد. کیف پول‌های دیجیتالی در انواع مدل سخت افزاری و نرم افزاری و آنلاین ارائه می‌شوند که مدل سخت افزاری از امنیت بسیار بالاتری نسبت به سایرین برخوردار است. ایرانیکارت انواع کیف پول سخت افزاری را ارائه می‌دهد که برای خرید هر یک از آن‌ها می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید. با این حال، برای افراد تریدر و کسانی که به صورت مداوم تراکنش دارند، کیف پول‌های نرم افزاری و آنلاین مناسب هستند. در زیر لیست انواع کیف پول‌های رمز ارز نیر Near را مشاهده می‌کنید.

 1. Ledger
 2. Trezor
 3. Mathwallet
 4. Trust
 5. Metamask
 6. Binance chain wallet

بیشتر بخوانید: آموزش کار با تراست ولت

سخن آخر

با توجه به مقاله ارز دیجیتال Near چیست، آموختیم NEAR Protocol نرم افزاری است که هدف آن ایجاد انگیزه در شبکه‌ای از رایانه‌ها برای راه اندازی پلتفرمی برای توسعه دهندگان به منظور ایجاد و راه اندازی برنامه‌های غیرمتمرکز است. محور طراحی پروتکل NEAR، مفهوم اشتراک‌گذاری است، فرآیندی که هدف آن تقسیم زیرساخت شبکه به چند بخش است تا رایانه ها که به عنوان گره‌ها نیز شناخته می‌شوند، تنها مجبور باشند کسری از تراکنش‌های شبکه را مدیریت کنند. NEAR به روشی مشابه سایر سیستم‌های ذخیره‌سازی متمرکز داده مانند سرویس‌های وب آمازون (AWS) عمل می‌کند که به عنوان لایه پایه‌ای که برنامه‌ها بر روی آن ساخته می‌شوند، عمل می‌کند اما به جای اینکه توسط یک موجودیت واحد اجرا شود، NEAR توسط یک شبکه توزیع شده از کامپیوترها اداره و نگهداری می‌شود.

انتظار می‌رود با توزیع بخش‌هایی از بلاک چین، به جای بلاک چین کامل در میان شرکت‌کنندگان شبکه، اشتراک‌گذاری روش کارآمدتری برای بازیابی داده‌های شبکه و مقیاس‌بندی پلتفرم ایجاد کند. پروتکل NEAR معماری نرم افزاری را که حول شبکه‌ای از رایانه‌ها و رمزارز بومی آن، توکن NEAR ساخته شده است، تسهیل می‌کند.

116 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید