021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

رندر توکن (Render token) چیست؟

تاریخ انتشار : 12 اسفند 1400تاریخ بروزرسانی : 7 خرداد 1401زمان مطالعه : 3 دقیقه ارز های دیجیتال

رندر توکن رمز ارز شبکه توکن است که برای فعالیت در این شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. شبکه رندر یک فضایی برای اشتراک همتا به همتای پردازنده‌های گرافیکی (GPU) است که به کاربران امکان می‌دهد قدرت پردازشی و محاسباتی سیستم‌های خود را به اشتراک گذاشته و توکن رندر جایزه بگیرند. در این مقاله قصد داریم بفهمیم رندر توکن (Render token) چیست و چگونه می‌توان رندر توکن بدست آورد. اگر شما هم به خرید و فروش ارزهای دیجیتال علاقه مندید و می‌خواهید در این شبکه فعالیت کنید تا انتهای مقاله همراه ما باشبد.

رندر توکن چیست

شبکه رندر (Render token) چیست؟ شبکه ای برای رندر گیری

رندر یک پلتفرمی است که به کاربران امکان می‌دهد قدرت پردازشی گرافیکی اضافی خود را که به آن نیازی ندارند، با یکدیگر به اشتراک بگذارند و به رندرگیری پروژه‌های گرافیکی و موشن کمک کنند. در مقابل کاربران به ازای کمک خود توکن رندر، رمز ارز اختصاصی شبکه است، به عنوان جایزه دریافت می‌کنند. به بیان دیگر کاربران می‌توانند از پردازش شبکه به شکل موثرتر و ارزان‌تر در رندرگیری‌های سه بعدی و گرافیکی خود استفاده کنند و افرادی هم که این پردازنده‌ها را در اختیار شبکه قرار می‌دهند، توکن رندر دریافت می‌کنند.

یکی از نقاط قوت پلتفرم رندر، قدرت رندرینگ شبکه است. به طوری که مقیاس پذیری آن قابلیت هر اندازه استفاده از قدرت پردازشی را برای همه کاربران فراهم می‌کند. شبکه غیر متمرکز رندر از یک سیستم اتوماتیک بهره می‌برد که می‌تواند پردازش گرافیکی در هر مقیاسی را که پروژه نیاز دارد، فراهم کند. شبکه باز رندر نسبت به سیستم‌های رندرینگ گذشته بسیار مقرون و به‌صرفه است و یک راه حل پیشرفته محسوب می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این شبکه این است که کاربران هم می‌توانند پردازش‌های گرافیکی خود را در شبکه انجام دهند و هم می‌توانند به عنوان پردازنده عمل کرده و توکن رندر دریافت کنند. وجود این شبکه بر بستر بلاکچین باعث می‌شود حقوق تولید کنندگان محتوا درست و به موقع انجام شده و سیستم‌ها هم توکن‌های خود را به موقع دریافت کنند.

برای مطالعه بیشتر در خصوص پروژه های متاورس و دنیای مجازی مقاله گیم فای چیست و بهترین بازی های آن کدام‌اند را بخوانید.

ارز دیجیتال رندر توکن چیست؟

رندر توکن یا RNDR رمز ارز شبکه رندر است که از طرف سازندگان هنرهای گرافیکی به فراهم کنندگان سرورها و سیستم‌های پردازشی داده می‌شود. تعداد عرضه RNDR 536,870,912 توکن بوده که در سال 2017 معرفی شد. اخیرا شبکه رندر کردیت‌های RNDR را معرفی کرده که به کاربران امکان می‌دهد هزینه پردازش شبکه را با استفاده از کردیت کارت‌هایی مثل پی پال یا استریپ پرداخت کنند. این نوع کردیت‌ها فقط در شبکه قابل استفاده هستند و نمی‌توان آن‌ها را معاوضه کرد. بنابراین، به دلیل وجود یک توکن مانند RNDR به عنوان یک ارز قابل تبادل در شبکه، شبکه می‌تواند به شکل بهتر و کارآمدتری برای تولید کنندگان محتوا و ارائه دهندگان سیستم‌های پردازشی فعالیت کند. با وجود ادعاهای بسیاری از پروژه‌ها مبنی بر مقیاس پذیری و پردازش بهینه شبکه، شبکه رندر به یک ویژگی خاص تمرکز کرده و و آن ارائه یک راه حل کارآمد و غیرمتمرکز برای بر طرف کردن مشکل سیستم‌های پردازشی تولید کننده‌های محتوا است.

برای مطالعه بیشتر در خصوص بازی های متاورس مقاله جامع دریافت ارز دیجیتال با بازی را بخوانید.

رندر توکن چیست

چگونه از شبکه رندر استفاده کنیم؟

همانطور که گفته شد شبکه رندر مانند یک سیستم اتوماتیک عمل کرده و به تولید کنندگان محتوا امکان بهره برداری از سیستم‌های شبکه برای رندرگیری را فراهم می‌کند. این خدمت برای دنیای بلاکچین بسیار کارآمد است چرا که با وجود دنیای متاورس و پلتفرم‌های مجازی و سه بعدی نیاز به طراحی‌ها و ساخت فضاهای گرافیکی 3 بعدی است که نیاز به سیستم‌های پردازشی بزرگ است. شبکه رندر در ایجاد سیستم‌هایی برای رندرگیری و پردازش محتواهای گرافیکی بسیار مفید است.

روش استفاده از این شبکه به این شکل است که ابتدا پروژه‌ها به صورت فایل ORBX با استفاده از سیستم OctaneRender آپلود می‌شود. در این قسمت تولید کننده‌ی محتوا می‌تواند بر اساس نیاز خود و مشخصات رندر خود تنظیمات آن را مشخص کند. بعد از آپلود و مشخص شدن پارامتر‌های رندرگیری تولید کننده، فایل به چند بخش مجزا تقسیم شده و در شبکه قرار می‌گیرد. شبکه بر اساس نیاز پردازشی هر قسمت از فایل، آن‌ها را به سرورهای مجزا ارسال می‌کند تا پروسه رندرگیری شروع شود. در حین انجام رندرگیری هر بخش، تولید کننده‌ی محتوا می‌تواند روند انجام پردازش در هر قسمت را مشاهده کند. در این مدت تمام هزینه رندرینگ در شبکه ذخیره می‌ماند و در زمانی که تولید کننده‌ی محتوا تایید کرد که پردازش به صورت کامل انجام شده، توکن های رندر به پردازش کنندگان پرداخت می‌شود.

برای مطالعه بیشتر مقاله ارز دیجیتال کوانت چیست را بخوانید.

نتیجه گیری

در اینجا آموختیم که رندر توکن (Render token) چیست و چطور می‌توان رندر توکن به دست آورد. وجود این شبکه در حوزه گرافیک بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند بسیار موثر باشد. همانطور که می‌دانید رندرگیری ویدئوها و پروژه‌های 3 بعدی و با کیفیت بسیار وقت گیر و نیازمند پردازنده‌های قوی است. به همین دلیل شبکه رندر می‌تواند یک واصل بین سیستم‌ها و تولید کننده‌های محتوا باشد که هم تولید کنندگان پردازش‌های خود را انجام دهند و هم سیستم‌ها از این طریق درآمد داشته باشند. اگر شما هم از این سیستم استفاده کرده‌اید و یا رندر توکن را خرید و فروش کرده‌اید، نظرات خود را برای ما بنویسید.

82 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید