معرفی ارز دیجیتال

ارز دیجیتال تتر چیست؟

ارز دیجیتال تتر چیست؟

یکی از ارز هایی که در بدو ورود به بازار ارزهای دیجیتال برخورد می کنید ارز دیجیتال تتر است. در این مقاله قصد داریم به بررسی تتر چیست بپردازیم و ویژگی های مهم آن را بیان کنیم. اگر شما هم به دنبال خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تتر چیست؟ What is Tether

تتر یک “ارز ثابت” ترکیبی از ارز فیات و ارز دیجیتال است که ارزش آن با ارزش دلار آمریکا و سایر فیات ها مرتبط است. این یک دارایی دیجیتال است که توسط Tether Limited صادر شده است و براساس پروتکل Omni به عنوان یک توکن صادر شده در بلاکچین فعالیت می کند.

تتر محبوب ترین ارز دیجیتال با ثبات در جهان است و حتی به عنوان جایگزین دلار در صرافی های معروف عمل می کند. با پشتیبانی دلار به ازای هر Tether صادر شده ، مقدار معادل دلار به عنوان ذخیره نگهداری می شود و قیمت آن ثابت خواهد ماند. اما با این حال ، دلار آمریکا از تغییر در الگوی بازار جهانی در امان نیست و به همین ترتیب ،  قیمت آن تحت نوسان است.

برای مطالعه بیشتر مقاله بلاکچین چیست را مطالعه کنید.

هدف از استفاده ی تتر سهولت در انتقال وجه، توانایی ثبت سوابق و سایر مزایای ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین اما پیاده شده در ارزهای فیات سنتی است. این به تریدر ها کمک می کند که به راحتی ارزهای خود را به یک ارز بدون نوسان تبدیل کنند. البته به جز سرعت تراکنش ها، اجتناب از پرداخت هزینه ی تبدیل در صرافی ها یکی از دلایل اصلی استفاده از ارز تتر است.

چه کسی از Tether (USDT) استفاده می کند؟

این که با رمزهای تتر می توان به عنوان دلار یا یورو رفتار کرد ، منجر به پذیرش تتر به عنوان یک جفت اصلی تجارت در بیشتر مبادلات بزرگتر شده است. Bitfinex ،Bittrex ،Poloniex و Binance به هیچ وجه با ارزهای فیات معامله نمی کنند اما بازارها USDT را برای بیشتر معاملات اختصاص داده اند. معامله گران از تتر برای جلوگیری از، از دست دادن سرمایه ی خود در نوسانات استفاده می کنند.

هدف اصلی تتر تأمین نقدینگی و مقاومت در برابر نوسانات بازار است. توکن ها به یک فیات وصل می شوند، به این معنی که مانند سایر توکن ها ارزش تتر به نوسانات بازار بستگی ندارد. این امر همچنین باعث می شود که ارزهای پایدار نسبت به ارزهای دیجیتال معمولی خطر سرمایه گذاری کمتری داشته باشند. ارتباط آن به عنوان جایگزین فیات یک مزیت بزرگ است که نمی توان آن را هم رده با ارزهای دیگر قرار داد. برای بسیاری از سرمایه گذاران، Tether راهی برای نگهداری دارایی خود در زمان نزول بازار است ، به ویژه در کشورهایی که تبدیل ارزهای دیجیتال به فیات دردسر ساز است.

چگونه تتر 1 دلار باقی می ماند؟

تتر چیست

Tether Limited مستقر در هنگ کنگ با استفاده از نسبت یک به یک ، فیات ذخیره هایی را که معادل tether در گردش است ، نگه می دارد. به عبارت دیگر ، Tether Limited به عنوان یک شخص ثالث قابل اعتماد برای دارایی ها عمل می کند. پیچیدگی انجام معاملات در ارزی که هر دو وجه فیات و ارز دیجیتال را دارد کمی پیچیده به نظر می رسد اما با اجرای ساده Tether Limited امنیت و شفافیت لازم تامین می شود.

تاریخچه‌ی تتر

Tether (USDT) ، که در اصل با نام “Realcoin” شناخته می شود ، در ژوئیه 2014 توسط Brock Pierce ، Craig Sellars و Reeve Collins تاسیس شد. این ارز، یک ارز رمزنگاری شده است که معمولاً به عنوان “بیت کوین پایدار” شناخته می شود و هدف آن حفظ نسبت تبادل 1: 1 با دلار آمریکا  است. Tether یکی از اولین سکه های پایدار ایجاد شده ، ساخته شده بر روی Mastercoin (Omni) بود، که یک لایه پروتکل برای بیت کوین به شمار می آمد و مفهوم بیت کوین پایدار را در سال 2012 به جهانیان معرفی کرد. در حال حاضر پرکاربردترین  کوین پایدار امروز Bitcoin است.

تتر چییست

تتر به عنوان تلاشی برای حل مشکلات ارزهای رمزپایه ایجاد شده است. نوسانات بالا و قابلیت تبدیل بین ارزهای فیات و ارزهای رمزپایه از جمله مشکلات رمز ارزها هستند. برای برطرف کردن این مشکلات، Tether ارز رمزنگاری شده ای ایجاد کرد که سپرده های دلار آمریکا در بانک ها 1: 1 به طور کامل پشتیبانی شود. در Ethereum ، رمزهای USDT به عنوان توکن های ERC-20 نشان داده می شوند، در حالی که در Bitcoin ،Tether از لایه Omni برای توکن های USDT استفاده می کند. توکن ها خود در یک شبکه غیرمتمرکز فعالیت می کنند. Tether Ltd مستقر در هنگ کنگ تنها مسئولیت ایجاد و بازخرید توکن ها و همچنین حفظ پشتوانه سپرده 1: 1 را به عهده دارد.

صرافی ها از کاربران اصلی USDT به عنوان جایگزینی برای ارزهای فیات استفاده کرده اند و این امر باعث شده نیاز به حفظ روابط بانکی خارج از کشور کم رنگ تر شود. صرافی های قابل توجهی که از این رمز ارز استفاده می کنند شامل: Bitfinex ،Bittrex ،Binance Coinbase ،Kraken ،Huobi ،Poloniex ،Liquid.io ،Gate.io و OKEx هستند. Tether Ltd با Bitfinex مستقر در هنگ کنگ ارتباط قوی دارد و هر دو از یک سازمان مادر iFinex Inc هستند.

از زمان تاسیس در سال 2014 ، Tether به دلیل عدم موفقیت در ارائه صورت های مالی حسابرسی شده ثابت کرد که دارای ذخایر کافی پشتیبان USDT نیست و این موضوع از آن تاریخ مورد بحث و جدال است. از لحاظ تاریخی Tether نتوانسته است روابط بانکی خود را فاش کند، فقط در نوامبر 2018 شرکای بانکی خود را اعلام کرد تا شایعات مربوط به پرداخت بدهی خود را که توسط بورس رمزگذاری مرتبط Bitfinex مطرح شده است، فرو نشاند.

در ماه مارس 2019، تتر بیانیه افشای خود را به روز کرد و ادعا کرد که دیگر توکن ها 100٪ توسط سپرده های دلار آمریکا پشتیبانی نمی شوند. در عوض تتر در حال حاضر 100٪ با ذخایر پشتیبانی می شود، که شامل ارزهای سنتی و معادل پول نقد ، گاه به گاه ، سایر دارایی ها و مطالبات دریافتی از وام های Tether به اشخاص ثالث است که اینها ممکن است شامل نهادهای وابسته نیز باشند.

مزایا و معایب تتر

توکن تتر می تواند به عنوان جایگزینی برای ارزهای فیات فوق العاده مفید باشد. در ادامه برخی از مزیت های این ارز را توضیح می دهیم.

تتر چیست

مزایای تتر

هزینه های پایین: نرخ تراکنش های تتر در مقایسه با گزینه های جایگزین هزینه های فوق العاده کمی دارد. اگر توکن تتر را در کیف پول Tether.to نگهداری کنید، انتقالات شما هیچ هزینه ای نخواهد داشت. اگر از ولت های دیگر استفاده می کنید این هزینه ها ممکن است از هر ارز به ارز دیگر متفاوت باشد.

بلاکچین اتریوم: تتر به عنوان توکن ERC20 بر روی بستر بلاک چین اتریوم وجود دارد. بلاکچین اتریوم یک بلاکچین کاملاً پیشرفته و آزمایش شده که منبع باز و غیرمتمرکز است.

برای مطالعه بیشتر مقاله راهنمای کامل اتریوم را بخوانید.

با نوسانات قیمت قابل توجهی روبرو نیست: ذخایر ارزی تتر تضمین می کند که یک تتر همیشه برابر با یک دلار است.

برای کاربران غیر فنی آسان است: داشتن پشتوانه ی دلاری باعث می شود که قیمت تتر ثابت بماند و این خاصیت ثبات قیمتی کار با تتر را برای کاربران غیر فنی آسان می کند.

بدون محدودیت در قیمت گذاری یا نقدینگی: کاربران می توانند بدون نگرانی از نقدینگی ، توکن ها را با هر میزانی که در نظر دارند، انتخاب و خرید و فروش کنند.

ادغام آسان: رمز ارز تتر را می توان در صرافی ها و کیف پول ها با ارزهایی مانند بیت کوین یا هر ارز رمزنگاری شده دیگر ادغام کرد.

کار با شرکای قوی: پشتوانه ی تتر بسیار قوی است زیرا شرکای تجاری خوبی دارد. برخی از این شرکا عبارتند از: Poloniex ،ShapeShift ،Kraken ،Bittrex و HitBTC.

در کنار این مزیت ها، تتر معایبی نیز دارد. در ادامه به برخی از مهم ترین نکات اشاره می کنیم.

بیشتر بخوانید: تفاوت تتر ERC20 و TRC20 چیست ؟

معایب تتر

به روز رسانی نامشخص: آخرین به روزرسانی رسمی تتر در سپتامبر 2017 بود. در حالی که این شرکت بسیاری از به روزرسانی ها را در وب سایت خود منتشر کرده است،  تغییرات جدید یا زمان اجرای آن ها را مشخص نمی کند. همچنین هیچگونه حسابرسی عمومی حرفه ای و کاملی از میزان ذخیره ارز وجود ندارد.

عدم نیاز به احراز هویت: کاربران می توانند تتر را به صورت ناشناس واریز و برداشت کنند، اما هرگونه خرید و فروش با پول فیات در وب سایت تتر نیاز به تأیید حساب ها دارد.

سازمانی متمرکز و وابسته به اعتماد: در حالی که تتر ادعا می کند غیرمتمرکز است، Tether Limited و ذخایر ارزی آنها کاملاً متمرکز است. کل سیستم Tether به توانایی و تمایل Tether Limited برای حفظ ارزش ارز وابسته است.

وابسته به روابط مالی خوب و اختیارات قانونی: تتر به شدت به بانک هایی که با آنها کار می کنند و همچنین موسسات حقوقی متکی است.

آیا خرید و نگهداری تتر امن است؟

پاسخ به این سوال کمی مشکل است. تا به امروز خرید و نگهداری تتر چندان مشکلی ایجاد نکرده است. اما انتقاد های زیادی وجود دارد که کمپانی تتر دلار بدون پشتوانه ایجاد کرده است. تحقیقاتی که تا به حال انجام شده حاکی از آن است که این کمپانی به ازای هر تتر، دلار نگهداری کرده است و موجودی و پشتوانه ی دلاری صحیحی دارد. اما تا چه اندازه می تواند این روند ادامه دار باشد؟

تتر چیست

اینکه تا به حال مشکلی برای تتر به وجود نیامده است گواه بر آن نیست که هیچگاه این ارز دستخوش تحولات بنیادی نمی شود. مادامی که از این ارز استفاده می شود باید در نظر بگیریم که تتر یک شرکت خصوصی است و ارز به پشتوانه ی یک شرکت کار خود را ادامه می دهد. در اصل ما به پشتوانه ی یک شرکت خصوصی آن ارز را خریداری کرده ایم اگر مشکلی برای این شرکت به وجود بیاید سرمایه ی ما ارزش خود را از دست می دهد. تتر مانند سایر ارز های دیجیتال غیر متمرکز نیست و این یک ضعف در برابر دیگر ارزها به شمار می آید.

برای مطالعه بیشتر مقاله بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2023 را بخوانید.

کاربردهای تتر چیست؟

ارز تتر به دو منظور استفاده می شود:

حفظ سرمایه در برابر نوسانات

تریدر ها و افرادی که در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند ممکن است بخش زیادی از سرمایه ی خود را در نوسانات شدید ارزها از دست بدهند. تتر این امکان را به فرد می دهد که قبل از افت ارزش، ارز خود را به تتر تبدیل کند و پس از آن در زمان مناسب، به خرید و فروش ارزهای دیگر بپردازند.

سرعت در انتقال و قیمت مناسب

تتر در دنیای ارزهای دیجیتال به عنوان جایگزین دلار استفاده می شود. در اصل شما دلار دارید و از مزیت ثبات این ارز می توانید استفاده کنید. در بخش قبلی گفتیم که از این ارز برای جلوگیری از ضررهای احتمالی استفاده می شود و این بخاطر سرعت تراکنش بالا است. فروشنده ی ارزهای دیجیتال می تواند با کارمزد پایین در سریع ترین زمان، ارز خود را از خطر ریزش نجات دهند.

بیشتر بخوانید: نمودار لحظه‌ای دامینس تتر + آموزش تحلیل با شاخص تتر

ویژگی های ارز تتر چیست ؟

ارز تتر مانند دیگر ارزهای دیجیتال یکسری ویژگی های عمومی و یک سری ویژگی های منحصر به فرد دارد. در ادامه این ویژگی ها را برای شما نام می بریم.

ثبات قیمت: اصلی ترین نکته ای که باعث شهرت تتر شده است، ویژگی ثبات قیمت و داشتن دلار بر بستر بلاکچین است.

پشتوانه داشتن: هنگامی که ارزهای دیجیتال وارد بازار شدند همه ی افراد سوالشان این بود که چگونه به یک ارز بدون پشتوانه اعتماد کنیم؟ اما تتر به دلیل داشتن پشتوانه تضمین خوبی برای ثبات قیمت ارائه می دهد.

شفافیت: تمامی سیستم های مبتنی بر بلاکچین شفاف هستند یعنی تراکنش ها و وضعیت تتر قابل مشاهده و پیگیری است.

سرعت در نقد شدن: بیشتر صرافی ها از تتر پشتیبانی می کنند، سرعت نقد شدن تتر از هر کوین و توکن راحت تر انجام می شود.

خرید تتر

کیف پول تتر چیست؟

USDT مانند دلار است اما از نوع دیجیتال. تفاوت این است که به جای ذخیره اسکناس در کیف پول چرمی، واحدهای USDT را در یک حساب مجازی یا دستگاه فیزیکی نگهداری می کنید. به طور کلی، ویژگی های اساسی کیف پول USDT به شما امکان ذخیره، دریافت و ارسال USDT به آدرس های کیف پول دیگر را می دهد.

تتر چیست

آیا این تنها کاری است که می توانید با USDT انجام دهید؟ خیر. در لیست بهترین کیف پول های Tether در زیر، خواهید دید که برخی از کیف پول های USDT به شما امکانات بیشتری می دهند. به عنوان مثال، مبادله با ارزهای دیجیتال دیگر، واریز از طریق کارت بانکی و غیره… .

انواع کیف پول های تتر

سه نوع کیف پول بلاکچین وجود دارد: hot ،warm ،cold. و همانطور که انتظار می رود، هر یک از آنها موافقان و مخالفانی دارند.

کیف پول های Hot همیشه به اینترنت متصل هستند و این باعث می شود مورد هدف حملات سایبری قرار بگیرند. با این حال ، اتصال آسان و همچنین دسترسی سریع باعث می شود افراد زیادی از آن ها استفاده کنند.

کیف پول های Cold دستگاه های سخت افزاری هستند که ارزهای رمزپایه را از هرگونه اتصال به اینترنت دور می کنند تا در معرض تهدیدات سایبری قرار نگیرند.

کیف پول Warm از بهترین ویژگی های دو نوع بالا Hot و Cold برخوردار است . آنها به اینترنت متصل هستند اما برای جلوگیری از نقض امنیت، بیشتر بودجه را در حافظه ی Cold نگهداری می کنند.

نحوه ی انتخاب کیف پول Tether

قبل از اینکه به لیست بهترین کیف پول های USDT برسیم ، ارزش دارد که لحظه ای وقت بگذارید تا بفهمید کدام عوامل را باید هنگام انتخاب یکی از آنها در نظر بگیرید. به هر حال ، همه ی کیف پول ها خوب هستند و علی رغم بررسی ویژگی های کلی آنها ، شما باید نیازهای خاص خود را در نظر بگیرید.

امنیت: از نوع کیف پول گرفته تا شرکتی که پشت آن قرار دارد ، فاکتورهای زیادی وجود دارد که می تواند بر سطح امنیت کیف پول USDT تأثیر بگذارد. به عنوان یک قاعده کلی  برای انتخاب کیف پول تحقیق کنید و با ویژگی های امنیتی ارائه شده توسط هر کیف پول آشنا شوید. بیمه حساب ، احراز هویت 2 مرحله ای و پشتیبانی 24/7 نکاتی است که باید در نظر بگیرید.

تجربه کاربری: صرف نظر از اینکه چه کیف پولی انتخاب می کنید، استفاده از آن باید آسان باشد. یافتن ویژگی ها و دکمه های کاربردی باید روندی کم دردسر داشته باشد. در حالت ایده آل، شما می خواهید کیف پول در چندین سیستم عامل موجود باشد. به عنوان مثال، شما می خواهید کیف پولتان را در موبایل داشته باشید اما طوری باشد که در صورت نیاز از مرورگر نیز دسترسی داشته باشید.

خدمات اضافی: لازم نیست کیف پول شما فقط ارز رمزنگاری شده شما را ذخیره کند. جدا از ذخیره ، ارسال ، دریافت USDT، مطمئناً حساب کردن روی ویژگی های اضافی که به شما امکان می دهد کارهای متفاوتی را انجام دهید، از طریق کارت بانکی خود پول نقد کنید، با دارایی های دیگر مبادله کنید و حتی سود کسب کنید و این نکات بسیار ضروری است.

برترین کیف پول ها برای نگهداری تتر در سال 2020

Tether Wallet

اگر به دنبال یک روش ساده برای ذخیره USDT هستید، باید کیف پول Tether اصلی را بررسی کنید. از آنجا که این کیف پول رسمی این شرکت است، فقط از USDT پشتیبانی می کند. برای کسانی که دارایی های مختلفی دارند ، بهتر است به جای آن یک سرویس کیف پول چند ارزی را انتخاب کنند.

MyEtherWallet

MyEtherWallet (MEW) یکی از محبوب ترین کیف پول های بلاک چین Ethereum است. یکی از تمایزات اساسی این کیف پول پشتیبانی طیف گسترده ای از ارز ها است. کیف پول غیر حضوری کلیدهای خصوصی شما را برای شما ذخیره نمی کند. در عوض، فقط شما به آنها دسترسی دارید.

MyEtherWallet اخیراً برای تجربه کاربری پیشرفته به روز شده و دوباره طراحی شده است. برخلاف چند سال پیش، هم از وب و هم از طریق برنامه موبایل قابل دسترسی است  و یک طراحی بصری خوب و آسان مخصوص تازه کارها ارائه می دهند. از نظر عملکردی، MEW به شما امکان می دهد USDT ارسال و دریافت کنید. نکته جالب در مورد MEW ویژگی چند تعادل است، که برای کسانی که می خواهند پس انداز را از هزینه های روزانه جدا کنند بسیار مفید است.

Coinomi

Coinomi یکی از قدیمی ترین خدمات کیف پول ارز رمزنگاری شده در بازار است و بیش از 2 میلیون کاربر در سراسر جهان برای نگهداری وجوه خود به آن اعتماد دارند. امنیت مطمئناً یکی از جنبه های اصلی Coinomi است. طبق وب سایت آنها، هیچ یک از حساب های Coinomi تاکنون هک نشده است. تا آنجا که به حریم خصوصی مربوط می شود، Coinomi داده های کاربر را جمع آوری نمی کند و IP شما را ناشناس باقی می گذارد تا تراکنش ها به شما ردیابی نشوند.

Coinomi از بیش از 125 بلاکچین مختلف پشتیبانی می کند، که به غیر از تتر به شما اجازه ی انتقال میان 2000 توکن را فراهم می کند. همانطور که انتظار داشتید، این پلتفرم به شما امکان می دهد تا با استفاده از شرایط بی ثبات بازار، توکن ها را به یک دیگر تبدیل کنید.

برای مطالعه بیشتر مقاله آموزش کامل کیف پول کوینومی را مطالعه کنید.

Binance Wallet

آیا شما از USDT به عنوان یک ابزار برای خرید و فروش یا ترید استفاده می کنید؟ اگر بله، پس ذخیره آن با Binance ممکن است یک گزینه ی مناسب باشد. همانطور که قبلاً گفته شد، نگه داشتن ارزهای رمزپایه خود با کیف پول مبادله ای ایده خوبی نیست زیرا هک کردن آنها آسان تر است. اما  اگر می خواهید به طور فعال ترید کنید، انتخاب زیادی وجود ندارد.

نتیجه گیری

همانطور که دیدید در این مقاله تتر چیست را بررسی کردیم و مهم ترین ویژگی های آن ارائه شد. نظر شما در رابطه با ارز تتر چیست ؟ نظر خود را در قسمت نظرات بنویسید.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2023
سرمایه گذاری در ارز دیجیتال
بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2023
اگر به دنبال بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2023 هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. ارز‌های دیجیتال در چند سال گذشته بسیار مورد توجه بوده‌اند. از نظر...
بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری 2023
سرمایه گذاری در ارز دیجیتال
بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری 2023
زمانی که صحبت از کسب درآمد دلاری می‌شود، یکی از روش‌های ساده‌ای که این روزها به ذهن بسیاری از افراد می‌رسد، سرمایه گذاری در خرید و فروش ارز دیجیتال است....
بهترین ارز های دیجیتال هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری
سرمایه گذاری در ارز دیجیتال
بهترین ارز های دیجیتال هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری
هوش مصنوعی (AI) به عنوان یکی از فناوری‌های پیشرفت در دهه آینده دیده می‌شود که این پتانسیل را دارد تا شیوه معاملاتی جهانی را متحول کند و انواع جدیدی از...