021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

آربیتراژ چیست ؟ کسب درآمد دلاری

14 مرداد 1398 متفرقه

تا کنون در رابطه با روش های مختلف کسب درآمد دلاری روش های مختلفی را به شما آموزش داده ایم که هر یک دارای مزایا و معایب منحصر به خود بوده اند. برخی از این روش ها رایگان هستند، مانند سایت نئو باکس ، در حالی که برخی دیگر نیاز به تلاش و زحمت دارند مانند فریلنسری در سایت های دورکاری خارجی ، مثل فریلنسر دات کام ، UpWork و … .در این میان روش هایی هم وجود دارد که برای کسب درآمد از طریق آنها، نیاز به سرمایه اولیه و قدرت ریسک بالایی است. به عبارت دیگر، شما باید برای استفاده از این روشها با قوانین خرید و فروش، بورس و تجارت آشنایی داشته باشید تا بتوانید سرمایه اندک خود را چندین برابر کنید. به عنوان مثال، خرید و فروش بیت کوین ، سرمایه گذاری در فارکس و … از جمله روش هایی هستند که از طریق آنها می توانید شانس خود را برای افزایش درآمد امتحان کنید. موضوعی که در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم، آربیتراژ و روش کسب درآمد از آن است. پس اگر در رابطه با این موضوع اطلاعاتی ندارید، در ادامه همراه ما باشید.

آربیتراژ چیست؟

همان طور که گفته شد، برای کسب درآمد دلاری روش های مختلفی وجود دارد، که یکی از آنها خرید و فروش هم زمان یک دارایی و یا یک کالا است. به عبارت دیگر، در این روش شما باید با استفاده از اختلاف قیمتی که یک دارایی در طول زمان دارد، سعی کنید سرمایه اندک خود را چندین برابر کنید. در واقع سودی که از این معامله نصیب شما می شود، ناشی از اختلاف قیمتی است که در طول زمان برای دارایی شما ایجاد شده است.

البته لازم به ذکر است که این اختلاف قیمت همیشه هم وابسته به زمان نیست و برخی مواقع وابسته به مکان است. به عبارت دیگر با توجه به اختلاف قیمتی که در بین ارزش های ارزهای کشورهای مختلف وجود دارد، می توان نوعی از ارز را به دیگری تبدیل کرد تا از این طریق سرمایه را افزایش داد.

آربیتراژ چیست ؟ کسب درآمد دلاری

 

پس می توان گفت آربیتراژ به شیوه هایی از سرمایه گذاری گفته می شود که احتمالا بازده منفی در آن وجود ندارد. به عنوان مثال، در صورتی که شما کالایی را خریداری کرده و با قیمت بیشتری به کشور دیگری صادر نمایید، از آربیتراژ استفاده نکرده اید. چرا که احتمال اینکه کالای شما با استقبال رو به رو نشود و یا رقیبی در همین عرصه برای شما وجود داشته باشد، هست. پس زمانی که احتمال بازده منفی در رابطه با یک شیوه معامله وجود داشته باشد، نمی توان اسم آن معامله را آربیتراژ در نظر گرفت.

بیشتر بخوانید: آیا فارکس در ایران قانونی است؟

آربیتراژ مثلثی یا سه گانه یعنی چی؟

در بخش قبل، گفتیم که شما برای کسب درآمد از طریق این روش، می توانید یک ارز را به ارز دیگر تبدیل کنید. اما در آربیتراژ مثلثی یا سه گانه شما باید از سه ارز برای این تبدیل استفاده کنید. به عبارت دیگر، در این روش، فرد معامله گر، باید یک ارز اول را به ارز دوم تبدیل کند. بعد از آن ارز دوم را به ارز سوم تبدیل نموده و در نهایت ارز سوم را به همان ارز اول تبدیل نماید. استفاده از این شیوه معامله، نیاز به قدرت تحلیل و سرعت بالایی دارد. چرا که بسیار به ندرت اتفاق افتاده و سود خوبی دارد.

در نهایت می توان گفت معامله هایی که به این شکل انجام می شوند، ناشی از عدم وجود توازن در بازار هستند. چرا که به دلیل شرایط ناکارآمدی که در بازار وجود دارد، قیمت ها در رابطه با یک کالا به صورت ناکارآمدی افزایش می یابند. به عنوان مثال، شما خودرویی را از کارخانه با قیمت 60 میلیون تومان خریداری می کنید. در حالی که قیمت خرید همین خودرو در بازار 65 میلیون است. زمانی که شما به محض تحویل خودرو آن را در بازار می فروشید، در حال استفاده از سود آربیتراژ هستید!

به خاطر داشته باشید که استفاده از آربیتراژ نیاز به یک سرعت عمل و قدرت تحلیل بالایی دارد. چرا که افراد زیادی برای استفاده از این فرصت کسب درآمد از این روش استفاده می کنند. بنابراین در صورتی که تصمیم دارید از این روش برای افزایش درآمدتان استفاده کنید، کار تند و سریع با ربات و نرم افزارهای این سیستم را یاد بگیرید.

برای نقد کردن درآمد ارزی، می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید و در خواست خود را از طریق لینک زیر ثبت کنید. نقد کردن درآمد ارزی

1999 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید