021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

سایت وب مانی چیست

تاریخ انتشار : 21 مهر 1398تاریخ بروزرسانی : 1 آبان 1398 کیف پول الکترونیک

بسیاری از ما روزانه بخش قابل توجهی از کار های خود را از طریق اینترنت انجام می دهیم. حتی بخش عمده ای از خرید های ما به صورت آنلاین انجام می شوند. همان طور که خرید از سایت های ایرانی با کارت های اعتباری انجام می پذیرند، برای خرید از سایت های خارجی نیز نیاز به کارت اعتباری خارجی دارید. علاوه بر انواع کردیت کارت راه های دیگری برای پرداخت در سایت های خارجی وجود دارد که معروف ترین آن ها استفاده از کیف پول الکترونیک است. حساب وبمانی یک نوع کیف پول الکترونیک است. برای دانستن پاسخ به سوال سایت وب مانی چیست در این مقاله همراه ما باشید.

سایت وب مانی

وبمانی یک سرویس پرداخت آنلاین مانند پی پال است. به این نوع سایت ها که فعالیت آن ها صرفاً در زمینه ارائه خدمات پرداخت آنلاین و ارسال حواله آنلاین می باشد، اصطلاحاً کیف پول الکترونیک می گویند. برای استفاده از خدمات وبمانی نیاز به ساخت اکانت در سایت وب مانی دارید. این امر که افتتاح حساب وبمانی نامیده می شود، با استفاده از هویت و آدرس و شماره تماس ایرانی نیز امکان پذیر است.

حساب وبمانی

برخلاف پی پال، استفاده از سایت وب مانی در ایران ممانعتی ندارد. به عبارت دیگر، برای وارد شدن به حساب وبمانی نیازی به وی پی ان ندارید. وب مانی یک کمپانی روسیه ای است که از سال 1998 فعالیت خود را آغاز کرده است. علی رغم اینکه وب مانی شهرت رقیب آمریکایی خود را ندارد، اما بین ایرانیان محبوبیت زیادی دارد که به دلیل آزاد بودن استفاده از آن در ایران است.

منظور از شهرت، پذیرنگی این کیف پول هاست که طبیعتاً پی پال رقیب سرسختی است. اغلب سایت ها درگاه پرداخت پی پال دارند، اما پرداخت با وب مانی را نمی پذیرند. قابل ذکر است برخی سایت ها که درگاه وب مانی نیز دارند، وب مانی های ایران را نمی پذیرند. از جمله این سایت ها فارکس و سایت الیمپ ترید را می توان نام برد. افرادی که از این سایت ها درآمد کسب می کنند برای نقد کردن درآمد ارزی خود نمی توانند از وب مانی استفاده نمایند. به علاوه اخیراً سایت بنگ گود نیز پرداخت از طریق وب مانی را از گزینه های پرداخت خود حذف کرده.

نکته:

با توجه به نکته ی اشاره شده، برای پرداخت در سایت های خارجی استقاده از پی پال بهتر از وب مانی خواهد بود. برای کاربرانی که نیاز به پرداخت دارند، استفاده از پی پال یا یکی از انواع کردیت کارت های فیزیکی مثل ویزا کارت یا مستر کارت توصیه می شود. همچنین می توانید از خدمات خرید از سایت های خارجی ایرانیکارت بهره ببرند.

حساب وبمانی

کیف پول وب مانی

سطح استفاده از حساب وبمانی براساس سطح اهراز هویت اعمال شده بر اکانت تعیین می شود. وب مانی به کاربران اکانت ها با سطح امنیتی مختلف، دسترسی ها و قابلیت های مختلف ارائه می دهد. به این اکانت ها اصطلاحاً پاسپورت وب مانی گفته می شود. انواع پاسپورت وب مانی یا انواع کیف پول وب مانی به صورت زیر هستند:

نوع کیف پول وبمانی سقف موجودی سقف تراکنش روزانه 
پاسپورت الیاس وبمانی 300 دلار 100 تا 150 دلار
پاسپورت فرمال وبمانی 10.000 دلار 3000
پاسپورت اینیشیال وبمانی 30.000 12.000
پاسپورت پرسونال وبمانی ندارد ندارد

سایت وب مانی یک سرویس پرداخت آنلاین و حواله آنلاین است. از حساب وبمانی برای دریافت درآمد ارزی، ارسال حواله یا پرداخت در سایت های خارجی استفاده می شود. تجربه شما از استفاده از سایت وب مانی چیست ؟ استفاده از وب مانی یا پی پال را توصیه می کنید؟

1372 بازدید
سایت وب مانی چیست
بسیاری از ما روزانه بخش قابل توجهی از کار های خود را از طریق اینترنت انجام می دهیم....
5 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید