لایت کوین LTC

Rank #14
4,574,565 تومان
1.94%
101.10

گزارش بازار لایت کوین

نماد LTC
رتبه بازار #14
معاملات روزانه 670,405,016
حجم بازار 7,302,637,683.30
تغییرات ۲۴ ساعته 1.94%
تعداد ارز در دسترس LTC 84,000,000
ثابت بودن کارمزد : بر خلاف سایر رقبا، کارمزد ایرانیکارت برای خرید هر میزان رمزارز، ثابت است؛ بنابراین برای مقایسه قیمت، لطفا میزان دقیق رمزارز خود را وارد کنید.

لایت کوین با نماد اختصاری LTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 7,302,637,683.30، در رتبه 14 بازار قرار دارد. هر واحد از لایت کوین در این لحظه با قیمت 101.10 دلار، با احتساب نرخ دلار 45248 تومان معادل 4,574,565 تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن 670,405,016 دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر 1.94% افزایش یافته است. تعداد واحدهای در گردش لایت کوین 72,231,953 واحد است.

تغییرات قیمت لایت کوین

یک ساعت یک روز یک هفته یک ماه دو ماه سه ماه
-0.43% 1.94% 3.70% 23.46% 32.33% 86.01%

چه عواملی بر قیمت لایت کوین تاثیر می‌گذارد؟

مقررات: ارزهای دیجیتال در حال حاضر توسط دولت‌ها و بانک‌های مرکزی کنترل نشده اند. در صورتیکه قوانین موجود درمورد ارزهای دیجیتال تغییر کند، قطعا قیمت لایت کوین تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

عرضه: عرضه لایت کوین به تعداد محدودی معادل ۸۴ میلیون توکن است. محدود بودن عرضه آن می‌تواند بر قیمت لایت کوین تاثیر مثبت داشته باشد.

مطبوعات: قیمت لایت‌کوین می‌تواند تحت‌تاثیر احساسات عمومی، امنیت و قیمت‌های دیگر ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین قرار گیرد.

میزان پذیرش: لایت کوین در حال حاضر توسط مشاغل یا مصرف کنندگان به عنوان روش پرداخت پذیرفته نشده است. اما، برخی  کارشناسان پتانسیل را در فناوری آن می‌بینند و فکر می‌کنند که این می‌تواند در آینده به طور گسترده‌تر مورد استفاده قرار گیرد.

 

از نظر سرعت معامله
با اینکه لایت کوین برای استخراج به فناوری پیچیده‌تری نسبت به بیت کوین نیاز دارد اما بلاک‌های این شبکه تا چهار برابر سریع‌تر تولید می‌شوند. لایت کوین همچنین می‌تواند تعداد بیشتری از تراکنش‌ها را در همان بازه زمانی پردازش کند.

از نظر توکنومیک
بیت کوین و لایت کوین هر دو دارای تعداد محدودی ارز در گردش هستند. بیت کوین ۲۱ میلیون کوین و لایت کوین ۸۴ میلیون کوین در دسترس دارد که چهار برابر بیشتر از بیت کوین است.

از نظر ارزش بازار

لایت کوین ارزش بازار بسیار کمتری نسبت به بیت کوین دارد، اما همچنان یکی از پرمعامله‌ترین ارزهای دیجیتال است.

از نظر الگوریتم‌ها
لایت کوین و بیت کوین از الگوریتم‌های استخراج مختلفی استفاده می‌کنند. Scrypt تابع هشی است که برای لایت کوین و SHA-256 تابع هش مورد استفاده برای بیت کوین است. Scrypt در ابتدا توسط تیم توسعه لایت کوین انتخاب شد تا از تسلط ماینرهای مبتنی بر ASIC جلوگیری شود. این تابع به ماینرهای مبتنی بر CPU و GPU اجازه رقابت می‌دهد.

هیچ مرجع مرکزی نمی‌تواند پول شما را در لایت کوین مسدود کند زیرا این یک شبکه کاملاً غیر متمرکز است. فقط خود کاربران اختیار سرمایه خود را دارند. به همین دلیل، لایت کوین می‌تواند به عنوان یک سیستم پرداخت همتا به همتا (P۲P) برای پرداخت به مردم در سراسر جهان بدون نیاز به واسطه مورد استفاده قرار گیرد. همچنین می‌توان از آن به عنوان بخشی از یک سبد سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال نیز استفاده کرد.

تاریخ میلادی تاریخ شمسی قیمت باز شدن قیمت بسته شدن حجم معاملات
کیف پول اتمیک atomic اتمیک Atomic
کیف پول exodus اکسودوس Exodus
کیف پول الیپال Elllipal الیپال Ellipal
کیف پول اون بیت ولت Ownbit Wallet اون بیت ولت Ownbit Wallet
کیف پول اینفینیتو Infinito Wallet اینفینیتو Infinito Wallet
تراست ولت trust wallet تراست ولت Trust Wallet
کیف پول ترزور تی Trezor T ترزور تی Trezor T
کیف پول ترزور وان ترزور وان Trezor One
کیف پول سیف پال Safepal سیف پال Safepal
کیف پول کول ولت coolwallet کول ولت اس CoolWallet S
کیف پول کول ولت پرو coolwallet-pro کول ولت پرو CoolWallet Pro
کیف پول کوینومی coinomi کوینومی Coinomi
کیف پول کیپ کی keepkey کیپ کی KeepKey
کیف پول لجر نانو اس ledger-nano-s لجر نانو اس Ledger Nano S
لجر نانو ایکس لجر نانو ایکس Ledger Nano X
متامسک Metamask

ارزهای دیجیتال ترند

ویژگی‌‌های رمز ارز لایت کوین

  • کنترل حجم بالای تراکنش‌ها
  • سرعت بالاتر نسبت به بیت کوین
  • دارای الگوریتم خاص
  • عرضه بیشتر نسبت به بیت کوین

قیمت لحظه‌ای لایت کوین

شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز قیمت لحظه‌ای لایت کوین را در این صفحه بر اساس دلار و تومان مشاهده کنید.

قیمت لایت کوین به تومان

قیمت لایت کوین به تومان بر اساس نوسانات قیمت دلار در ایران تغییر می‌کند. بنابراین برای تعیین قیمت لایت کوین قیمت دلار روز در ایران را در نظر داشته باشید.

قیمت لایت کوین به دلار

در تمامی چارت‌ها و نمودار‌های تحلیلی و پلتفرم‌های خبری قیمت لایت کوین به دلار قابل مشاهده است.

خرید لایت کوین در صرافی ایرانیکارت

برای خرید لایت کوین پس از ساخت حساب و تایید هویت، منتظر تایید کارشناس مربوطه بمانید (در صورت نبود اشکال در مدارک ارسالی تایید سریع صورت می‌گیرد). پس از تایید می‌توانید به راحتی سفارش خرید یا فروش لایت کوین را در پنل کاربری خود ثبت کنید.

کارمزد خرید و فروش لایت کوین

خرید لایت کوین در صرافی ایرانیکارت با کارمزد صفر پشتیبانی می‌شود. خرید رمز ارز لایت کوین بدون پرداخت کارمزد، هزینه تراکنش شما را بسیار کاهش می‌دهد. توجه کنید کارمزد پلتفرم ایرانیکارت صفر است اما در سایر پلتفرم‌ها شما ممکن است ملزم به پرداخت هزینه باشید.

ارز دیجیتال لایت کوین چیست؟

ارز دیجیتال لایت کوین چیست؟

لایت کوین یک ارز دیجیتال همتا به همتای مبتنی بر فناوری بلاک چین است که هدف آن پایه و اساس یک سیستم پرداخت دیجیتال جهانی است. LTC که یک فورک بیت کوین است از برنامه تایید پرداخت سریع‌تر و الگوریتم رمزنگاری متفاوتی نسبت به بیت کوین استفاده می‌کند. سرعت بالا و کارمزدهای نسبتا پایین، لایت کوین را به عنوان یک گزینه پرداخت و ابزار انتقال ارزش جذاب می‌کند.

این شرکت در اکتبر ۲۰۱۱ توسط چارلی لی، فارغ التحصیل MIT و کارمند سابق گوگل، تاسیس شد که آن را «نسخه لایت بیت کوین» نامید. لایت کوین بسیاری از ویژگی‌های مشابه بیت کوین را با هدف اولویت دادن به سرعت تایید تراکنش برای امکان تراکنش‌های بیشتر در هر ثانیه استفاده می‌کند. الگوریتم‌های رمزنگاری آن، کارایی شبکه را بهبود می‌بخشد و زمان تولید بلوک کوتاه‌تر را تسهیل می‌کند و به همین دلیل به آن لقب «نقره» ارز دیجیتال را دادند.

لایت کوین از چه الگوریتمی استفاده می‌کند؟

توجه کنید با اینکه لایت کوین فورک بیت کوین است اما این دو ارز، از الگوریتم‌های رمزنگاری متفاوتی استفاده می‌کنند. بیت کوین از الگوریتم رمزنگاری SHA-256 و لایت کوین از Scrypt استفاده می‌کند. هر دو رمز ارز بیت کوین و لایت کوین ارزهای دیجیتالی هستند که از مکانیزم اجماع اثبات کار استفاده می‌کنند.

امنیت شبکه لایت کوین چگونه است؟

لایت کوین از الگوریتم اثبات کار (PoW) برای ایمن‌سازی شبکه‌های خود استفاده می‌کند. PoW مستلزم آن است که یکی از طرفین به همه طرف‌های دیگر شرکت کننده در شبکه، ثابت کند که به مقدار موردنیاز، تلاش محاسباتی صرف شده‌است. لایت کوین از الگوریتم Scrypt PoW کم مصرف استفاده می‌کند. Scrypt یک تابع مشتق مبتنی بر رمز عبور است و به گونه‌ای طراحی شده که در برابر حملات سخت افزاری، بسیار ایمن‌تر از توابع جایگزین باشد.

استخراج لایت کوین

ماینینگ لایت کوین فرآیند اعتبارسنجی تراکنش‌ها در بلاک چین، بستن بلاک و باز کردن یک بلوک جدید است. لایت کوین از مکانیزم اجماع اثبات کار استفاده می‌کند که از قدرت محاسباتی برای حل nonce استفاده می‌کند که بخشی از هش است که بلوک را ایمن می‌کند. استخراج لایت کوین با استفاده از ماینر هایی که از الگوریتم اسکریپت استفاده می‌کنند امکان پذیر است.

چه چیزی لایت کوین را منحصربه‌فرد می‌کند؟

لایت کوین نسبت به بیت کوین دارای چندین مزیت است. یکی از دلایل معروف بودن این ارز، سرعت تراکنش‌های آن بود. میانگین سرعت تراکنش‌های بیت کوین حدود 9 دقیقه است، در حالی که این عدد برای لایت کوین به 2.5 دقیقه می‌رسد. LTC به دلیل تولید بلاک‌های کوچکتر تعداد بیشتری از تراکنش‌ها را پردازش می‌کند. یکی دیگر از تفاوت‌های اساسی بیت کوین و لایت کوین حجم عرضه آن‌ها است به این شکل که تعداد عرضه بیت کوین 21 میلیون ارز است ولی این عدد برای لایت کوین به 84 میلیون می‌رسد.

آیا لایت کوین برای سرمایه‌گذاری خوب است؟

آیا لایت کوین برای سرمایه‌گذاری خوب است؟

هدف اصلی لایت کوین ایجاد نسخه‌ای از بیت کوین بود که مقیاس پذیرتر باشد و پرداخت‌های کوچک را هدف قرار دهد. لایت کوین از نظر ساختاری فناوری بیت کوین را بهبود می‌بخشد. با اینکه به این هدف دست می‌یابد، باید نوآوری‌های بیشتری داشته باشد. لایت کوین کماکان گزینه‌ای مناسب برای سبد سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

کیف پول‌های ارز دیجیتال لایت کوین

لایت کوین یک انتخاب محبوب در صنعت رو به رشد ارزهای دیجیتال است و ذخیره‌سازی ایمن یکی از موارد لازم برای آن است. از آن جایی که نوآوری و پیشرفت‌های زیادی در کیف پول‌های دیجیتالی وجود دارد، هیچ بهانه‌ای برای استفاده از کیف پول‌های غیر امن وجود ندارد. بهترین کیف پول‌های لایت کوین که ایمن، معتبر و موثر هستند و امکانات زیادی دارند ولت‌های سخت افزاری می‌باشند که انواع آن‌ها را در ایرانیکارت می‌توانید مشاهده کنید.

اولین قدم رو برای سرمایه‌گذاری بردار!

چطوری از ایرانیکارت ارز دیجیتال بخریم؟

در کمترین زمان ممکن در ایرانیکارت ثبت نام و احراز هویت شو و اولین معامله ارز دیجیتال خودت رو انجام بده
ثبت نام در ایرانیکارت در کمتر از ۵ دقیقه
سوال خود را از ایرانیکارت بپرسید

سوالات متداول خرید و فروش لایت کوین

به طور متوسط، بلاک‌های جدید در شبکه لایت کوین تقریباً هر ۲.۵ دقیقه تولید می‌شوند که چهار برابر سریع‌تر از بیت‌کوین است، جایی که بلاک‌ها تقریباً هر ۱۰ دقیقه استخراج می‌شوند. در نتیجه، سرعت تراکنش لایت کوین نیز تقریباً چهار برابر سریعتر از بیت کوین است. با این حال بیت کوین پادشاه رمز ارزها است و طرفداران و جامعه بیشتر و گسترده‌تری دارد.

لایت کوین متعلق به کشور خاصی نیست. لایت کوین (LTC) در اکتبر ۲۰۱۱ توسط چارلز لی، مهندس سابق گوگل ایجاد شد.

تراکنش‌های لایت کوین ۲.۵ ثانیه زمان می‌برد.

برای لایت کوین، ماینرهای ASIC جهت اجرای الگوریتم رمزگذاری طراحی شده اند. این الگوریتمی است که هم Dogecoin و هم Litecoin برای استخراج بلاک‌ها از آن استفاده می‌کنند. از آنجایی که این کوین‌های مختلف الگوریتم یکسانی دارند، ماینرهایی که لایت کوین را استخراج می‌کنند ممکن است به طور همزمان Dogecoin را استخراج کنند.

به صورت کلی کمتر از ۱۴ میلیون واحد لایت کوین برای استخراج باقی مانده است.

یک لایت کوین برابر با ۱۰۰ میلیون لیتوشی می‌باشد.

۱ لایت کوین ۲۳۷۸۶۹ ساتوشی است.

آیا اطلاعات این صفحه مفید بود ؟
درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید