قیمت پولکادات به دلار

6.48 2.66%

قیمت پولکادات به تومان

378,917 تومان
نماد DOT
رتبه بازار #14
معاملات روزانه 200,020,233
ارزش بازار پولکادات 9,313,940,596.66
تغییرات 1 روزه 2.66%
کوین در گردش 1,437,953,431.37
بالاترین قیمت دیروز 380,616 تومان
پایین‌ترین قیمت دیروز 359,757 تومان
سهم بازار
کارمزد ثابت بر خلاف سایر صرافی ها، کارمزد برای خرید و فروش هر میزان رمزارز، بسته به حجم معامله بین ۰.۲۹ تا ۰.۳۹ درصد است.

تغییرات قیمت پولکادات

یک ساعت یک روز یک هفته یک ماه دو ماه سه ماه
0.58% 2.66% 5.86% 4.75% -8.82% -4.36%

معرفی ارز دیجیتال پولکادات

قیمت لحظه‌ای پولکادات

قیمت لحظه‌ای پولکادات از همین صفحه به صورت دلاری در هر ساعت از شبانه روز قابل مشاهده است. با توجه به نوسانی بودن نرخ دلار در ایران، برای محاسبه قیمت پولکادات به تومان از ابزار تبدیل بالا استفاده کنید.

به منظور خرید پولکادات بدون کارمزد، فقط کافیست در وب سایت ایرانیکارت ثبت نام و احراز هویت کنید. مشخصات و مدارک شما در کمتر از 10 دقیقه تایید شده و می‌توانید به راحتی سفارش خرید پولکادات را در پنل کاربری خود قرار دهید. برای خرید پولکادات شما فقد کارمزد شبکه را می‌پردازید و هیچ هزینه‌ معاملاتی اضافی به صرافی ایرانیکارت پرداخت نمی‌کنید.

شرایط فروش ارز دیجیتال پولکادات نیز همانند خرید آن است. پس از اتمام فرآیند ثبت نام و احراز هویت می‌توانید ددرخواست فروش ارز دیجیتال پولکادات را در پنل کاربری خود قرار دهید. باید توجه داشته باشید که در روند خرید و فروش پولکادات، کارمزد معاملاتی شما صفر است.

ارزهای دیجیتال ترند

Altair
AIR
151.25%
0.0430
BitTorrent
BTTOLD
بیت تورنت
127.31%
0.00158
Starly
$STARLY
83.96%
0.00113
Gods Unchained
GODS
75.15%
0.3048
KOK
KOK
72.94%
0.00120
PERI Finance
PERI
49.20%
0.1348
Aryacoin
AYA
Aryacoin
39.83%
0.0140
Ben
BEN
38.75%
0.000000022903

خرید و فروش پولکادات در صرافی ایرانیکارت

به منظور خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایرانیکارت پس از ساخت حساب، به تایید هویت نیاز دارید. پس از آن می‌توانید برای خرید پولکادات، خرید بیت کوین، خرید اتریوم، خرید شیبا، خرید دوج کوین، خرید تتر و یا هر رمز ارز دیگر را اقدام کنید. ذکر این نکته ضروریست که ایرانیکارت هیچ مبلغی تحت عنوان کارمزد پلتفرم دریافت نمی‌کند و این تا حد زیادی به کاهش هزینه تراکنش شما کمک می‌کند.

ارز دیجیتال پولکادات چیست؟

ارز دیجیتال پولکادات چیست؟

تا به حال شده وارد اتاقی شوید و به زبان بقیه در آن فضا صحبت نکنید؟ زندگی برای اکثر بلاک چین‌ها اینگونه است. یک مانع زبانی وجود دارد که به بلاک چین‌ها اجازه نمی‌دهد با یکدیگر ارتباط داشته باشند. پولکادات یک ارز دیجیتال جدید است که می‌تواند این مشکل را حل کند و فرصتی برای سرمایه گذاران باهوش ایجاد کند. Polkadot پروتکلی است که با استفاده از فناوری اوراکل انتقال بین بلاک چینی هر نوع داده یا دارایی را امکان‌پذیر می‌کند که هدف آن از این متحد کردن، دستیابی به درجات بالایی از امنیت و مقیاس‌پذیری است.

توکن DOT توکن بومی پولکادات است. دارندگان می‌توانند در مورد تغییرات احتمالی پروژه رای دهند و همچنین هزینه تراکنش‌های شبکه را بپردازند. توکن بومی DOT سه هدف حاکمیت، سهامداری و پیوند را دنبال می‌کند. پولکادات امکان ایجاد قراردادهای هوشمند، بلاک چین‌ها و توکن‌های جدید را فراهم می‌کند. پروتکل آن نیز قابل ارتقا است بنابراین از هارد فورک جلوگیری می‌شود.

بنیانگذار پولکادات

این پروژه توسط Gavin Wood در سال ۲۰۰۶، توسط یکی از بنیانگذاران سابق شبکه اتریوم، تاسیس شد.

پولکادات چگونه کار می‌کند؟

شبکه پولکادات شامل یک بلاک چین اصلی به نام «زنجیره رله» و بسیاری از زنجیره‌های موازی یا «پاراچین» ایجاد شده است. همچنین دارای یک لایه اتصال یا «پل» است که اجازه می‌دهد ارزش و داده بین اکثر بلاکچین‌ها منتقل شود. حتی می‌توان از آن برای اتصال به پایگاه‌های داده غیربلاک‌چینی استفاده کرد.

دلیل اینکه پولکادات می‌تواند تمام این اطلاعات را پردازش کند این است که پاراچین‌های زیادی کارهای سنگین را برای زنجیره اصلی رله انجام می‌دهند. در نتیجه، شبکه Polkadot می‌تواند بیش از ۱۰۰۰ تراکنش در ثانیه را پردازش کند، در حالی که این رقم برای بیت کوین ۷ و برای اتریوم ۳۰ تراکنش است. هرچه که شبکه رشد می‌کند و پاراچین‌های بیشتری اضافه می‌شود، پولکادات سریع‌تر می‌شود. به صورتی که می‌تواند به یک میلیون تراکنش در ثانیه برسد.

پاراچین پولکادات

پاراچین‌ها بلاک چین‌های کاربردی خاص در شبکه پولکادات هستند. هر پاراچین به خودی خود یک بلاک چین کامل با منطق و ویژگی‌های خاص خود است.

حراجی پولکادات

حراج‌های پاراچین، حراج‌هایی هستند که در زنجیره رله پولکادات (یا کوساما) برگزار می‌شوند تا مشخص شود کدام بلاک چین به پاراچین متصل می‌شود.

چه چیزی ارز پولکادات را منحصربه‌فرد می‌کند؟

پولکادات توانسته سه‌گانه بلاکچین یعنی سرعت، امنیت و مقیاس‌پذیری را به خوبی اجرا کند. با استفاده از آن پاراچین‌ها و پاراتریدها می‌توانند با هم ارتباط برقرار کنند. حتی بلاک چین‌های موجود مانند بیت‌کوین و اتریوم نیز می‌توانند از طریق پل‌ها به خانواده DOT بپیوندند. با استفاده از این سیستم هزینه‌های اجرای شبکه‌ها به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. یکی دیگر از مزیت‌های مهم Polkadot سازگاری با توسعه دهندگان است. اکثر بلاکچین‌ها با استفاده از یک چهارچوب مدولار طبق مشخصات در عرض چند ساعت ساخته می‌شوند.

امنیت شبکه پولکادات چگونه است؟

Polkadot زیرساختی را برای بلاک چین‌ها فراهم می‌کند تا بتوانند امنیت را با یکدیگر متصل کرده و به اشتراک بگذارند. این امر از طریق یک زنجیره رله مشترک به دست می‌آید که سایر بلاک چین‌ها (پاراچین ها) به آن متصل می‌شوند و در نتیجه در مکانیسم اجماع کل شبکه شرکت می‌کنند.

ارز دیجیتال پولکادات چیست؟

آیا پولکادات برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

برخی از سرمایه گذاران پولکادات را به عنوان یک پیشرفت در صنعت ارز دیجیتال می‌دانند که گام بعدی در بهبود فناوری بلاک چین است. پولکادات یک مدل کسب و کار مقیاس‌پذیر است که فضای زیادی برای رشد دارد. برای سرمایه گذاران، رشد کسب و کار به معنای افزایش ارزش است.

استیک پولکادات

استیکینگ پولکادات فرآیند نگهداری وجوه در کیف پول برای پشتیبانی از عملیات شبکه بلاک چین است و در ازای آن، دارندگان DOT برای مشارکت خود پاداش دریافت می‌کنند. هدف پولکادات ایجاد یک وب غیرمتمرکز جدید با اجازه دادن به بلاکچین‌ها برای تعامل ایمن است.

استخراج پولکادات

شبکه از مکانیسم NPoS (اثبات نامزدی سهام) برای انتخاب اعتبار سنجی، نامزدها و به حداکثر رساندن امنیت زنجیره استفاده می‌کند.

این مکانیسم یک اقتباس از (Proof of Stake (PoS است که در آن تعداد نامحدودی از دارندگان DOT می‌توانند تعداد زیادی اعتبارسنجی را که مسئول اجرای زنجیره رله هستند انتخاب کنند. بنابراین ارز دیجیتال DOT را نمی‌توان استخراج کرد.

ارز دیجیتال پولکادات چیست؟

بهترین کیف پول‌های پولکادات

برای نگهداری پولکادات و یا کسب سود از طریق استیکینگ باید از کیف پول‌های دیجیتالی استفاده کنید. با توجه به اینکه پولکادات ارز شناخته شده‌ای می‌باشد، کیف پول‌های زیادی نیز از آن پشتیبانی می‌کنند. در کیف پول‌های نرم افزاری imToken ،Guarda و کیف پول‌های سخت افزاری مانند Ellipal و Cool Wallet و… می‌توان dot را ذخیره کرد. با این حال لازم است بدانید استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری امنیت بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد. انواع کیف پول‌های سخت افزاری در ایرانیکارت موجود است.

ویژگی‌‌های رمز ارز پولکادات

پولکادات به عنوان یک ارز دیجیتال معروف دارای ویژگی های زیر است

  • اکوسیستم بسیار پویا
  • پردازش چندین تراکنش در چند زنجیره به صورت موازی
  • مقیاس‌پذیری بسیار بالا
  • قابلیت رای‌گیری از کاربران و هولدرها برای ارتقاء شبکه
  • امنیت بسیار بالا

خرید و فروش پولکادات

اولین قدم رو برای سرمایه‌گذاری بردار!

چطوری از ایرانیکارت پولکادات بخریم؟

در کمترین زمان ممکن در ایرانیکارت ثبت نام و احراز هویت شو و اولین معامله ارز دیجیتال خودت رو انجام بده

ثبت نام در ایرانیکارت در کمتر از ۵ دقیقه

سوال خود را از ایرانیکارت بپرسید

سوالات متداول خرید و فروش پولکادات

با توجه به تحریم‌های به وجود آمده علیه ایران، بهتر است پولکادات را از صرافی‌های ایرانی خریداری کنید.

ایرانیکارت خرید و فروش ارز دیجیتال پولکادات را ارائه می‌دهد.

پاراچین‌ها نسل بعدی بلاک چین‌های لایه ۱ هستند که بلاکچین را در چند زنجیره قرار می‌دهند، ستون فقرات شبکه پولکادات را تشکیل می‌دهند و اتحاد آزاد زنجیره‌های مستقل را ایجاد می‌کنند.

حراج پاراچین راهی برای پاراچین‌ها (بلاک چین‌های مستقل مبتنی بر بستر) برای اتصال به زنجیره رله پولکادات یا کوساما از طریق یک حراج است. هدف از مزایده‌ها اختصاص اسلات پاراچین به پروژه‌هایی است که می‌خواهند در هر دو شبکه فعالیت کنند.

شما می‌توانید از طریق صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز در حراجی پولکادات شرکت کنید.

کمترین مبلغ برای خرید 15 دلار و بیشترین مبلغ، 2000 دلار به صورت روزانه می باشد (سقف هفتگی خرید رمزارز در ایرانیکارت 250 میلیون تومان است).

کمترین مبلغ برای فروش 15 دلار و بیشترین مبلغ، 15000 دلار به صورت روزانه می باشد.

آیا اطلاعات این صفحه مفید بود ؟