قیمت یونی سواپ به دلار

7.53 3.04%

قیمت یونی سواپ به تومان

504,297 تومان
نماد UNI
رتبه بازار #23
معاملات روزانه 180,728,392
ارزش بازار یونی سواپ 4,506,579,000.34
تغییرات 1 روزه 3.04%
کوین در گردش 598,736,139.71 (60%)
بالاترین قیمت دیروز 491,701 تومان
پایین‌ترین قیمت دیروز 451,845 تومان
سهم بازار
کارمزد ثابت بر خلاف سایر صرافی ها، کارمزد برای خرید و فروش هر میزان رمزارز، بسته به حجم معامله بین ۰.۲۹ تا ۰.۳۹ درصد است.

تغییرات قیمت یونی سواپ

یک ساعت یک روز یک هفته یک ماه دو ماه سه ماه
-0.63% 3.04% -5.29% -36.76% -2.82% 15.78%

معرفی ارز دیجیتال یونی سواپ

توکنومیک یونی سواپ

یونی سواپ (UNI) دارای عرضه توکن ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰ واحد UNI است. همه این توکن‌های UNI در طی چهار سال در دسترس خواهند بود. پس از چهار سال، زمانی که همه این توکن‌ها توزیع شدند، یونی سواپ نرخ تورم ۲٪ در سال را برای حفظ مشارکت شبکه معرفی می‌کند. ۶۰ درصد از ۱ میلیارد عرضه توکن UNI به اعضای انجمن یونی سواپ (آدرس‌های اتریوم که به طور فعال با پروتکل یونی سواپ معامله می‌کردند) ارسال شد. ۴۰ درصد باقیمانده بر اساس یک برنامه ۴ساله بین اعضای تیم، سرمایه گذاران و مشاوران توزیع می‌شود.

استخر نقدینگی Uniswap V۲ به معامله گران اجازه می‌دهد تا مستقیماً یک توکن ERC-20 را با یک توکن ERC-20 دیگر تبادل کنند. معامله گران مستقیماً با یکدیگر معامله نمی‌کنند. بلکه، آن‌ها با یک استخر توکن معامله می‌کنند که هر دو توکن در آن رزرو شده است. این استخر توکن «استخر نقدینگی» نامیده می‌شود. توکن‌های موجود در استخر نقدینگی نیز توسط کاربران به نام «ارائه‌دهندگان نقدینگی» اضافه می‌شوند. زیرا وقتی معامله‌گران توکن‌های خود را به استخر نقدینگی می‌دهند، می‌توانند کارمزد دریافت کنند. هر استخر نقدینگی یونی سواپ محل معامله یک جفت توکن ERC-20 است. از آنجایی که جفت‌ ارزهای زیادی وجود دارد، یونی سواپ معامله گران و ارائه دهندگان نقدینگی را برای تراکنش‌های خود به استخر نقدینگی مربوطه هدایت می‌کند.

به جای یک سیستم دفتر سفارش که قیمت هر دارایی توسط بالاترین خریدار و کمترین فروشنده تعیین می‌شود، یونی سواپ از یک سیستم بازارساز خودکار استفاده می‌کند. این یک روش جایگزین برای تعدیل قیمت دارایی، بر اساس عرضه و تقاضای آن است که از یک معادله ریاضی استفاده می‌کند و با افزایش و کاهش قیمت یک توکن بسته به نسبت تعداد توکن‌ها در استخر مربوطه کار می‌کند. هرگاه شخصی یک توکن ERC-20 جدید را به یونی سواپ اضافه کند، آن شخص باید مقدار مشخصی از توکن ERC-20 انتخابی و مقدار مساوی توکن ERC-20 دیگر را برای شروع استخر نقدینگی اضافه کند.
فرمول تعیین قیمت هر توکن x*y=k است که مقدار توکن A=x و مقدار توکن B=y است. K یک مقدار ثابت است و تغییر نمی‌کند.

ارزهای دیجیتال ترند

Pundi X (Old)
NPXS
123.81%
0.6837
Ethereum Meta
ETHM
اتریوم متا
65.03%
0.000000000003
NextDAO
NAX
54.72%
0.00008121
BitTorrent
BTTOLD
بیت تورنت
53.94%
0.00100
Flurry Finance
FLURRY
53.10%
0.00004340
xNFT Protocol
XNFT
49.95%
0.00152
Decentralized Eternal Virtual Traveller
DEVT
44.38%
0.00376
MTG Token
MTG
44.18%
0.0004402

قیمت لحظه‌ای یونی سواپ به دلار و تومان

در این صفحه با استفاده از ابزار تبدیل و نمودار قرار داده شده، می‌توانید قیمت لحظه‌ای یونی سواپ به دلار و تومان را مشاهده کنید.

خرید یونی سواپ از صرافی ایرانیکارت

صرافی ایرانیکارت، پلتفرمی است که معاملات ارز دیجیتال یونی سواپ، خرید بیت کوین، خرید اتریوم، خرید تتر، خرید شیبا، خرید دوج کوین و بیش از 600 ارز دیگر را برای کاربران تسهیل می‌کند. ایرانیکارت، از نظر ویژگی‌هایی مانند پشتیبانی 24 ساعته، احراز هویت آنی و کارمزد صفر، یکی از بهترین صرافی‌های داخلی برای خرید یونی سواپ است. مراحل خرید یونی سواپ در ایرانیکارت عبارتند از:

ثبت نام در وبسایت با استفاده از شماره موبایل یا ایمیل
تکمیل پروفایل با انجام احراز هویت با استفاده از مدارک شناسایی و مالی
ثبت درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال یونی سواپ

ارز دیجیتال یونی سواپ چیست؟

یونی سواپ یک صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم است و توکن UNI، توکن حاکمیتی این پلتفرم بوده که به سهامداران اجازه می‌دهد در مورد تغییرات و توسعه بیشتر پلتفرم، رأی دهند. توکن یونی سواپ به صورت ایردراپ در سال 2020 عرضه شد.

توکن یونی یک توکن ERC-20 است. به این معنی که از بلاک چین اتریوم برای پردازش تراکنش‌ها به جای داشتن شبکه اختصاصی خود استفاده می‌کند. مزیت اصلی اتریوم، فناوری قرارداد هوشمند آن است. قراردادهای هوشمند، توسعه دهندگان را قادر می‌سازد تا پروتکل‌های ارزشمندی مانند یونی سواپ روی بلاک چین آن ایجاد شوند.

تاریخچه یونی سواپ

تاریخچه یونی سواپ

Uniswap در سال 2018 توسط Hayden Adams ایجاد شد. در سال 2020، Uniswap v2 راه اندازی شد که امکان تبادل مستقیم بین همه توکن‌های ERC-20 را فراهم کرد. راه اندازی توکن UNI در سپتامبر 2020 به صورت ایردراپ 400 توکنی به هر آدرس اتریومی بود که قبل از اول سپتامبر همان سال تراکنش در شبکه انجام داده بود.

پروتکل یونی سواپ

یونی سواپ معماری سنتی صرافی‌های ارز دیجیتال و متمرکز را کنار گذاشته است. این موضوع به دلیل طراحی Constant Product Market Maker آن‌ها امکان‌پذیر شده است که از بازارساز خودکار (AMM) استفاده می‌کند.

بازارسازان خودکار قراردادهای هوشمندی هستند که ذخایر نقدینگی را نگه می‌دارند که معامله‌گران می‌توانند از آن‌ها برای معامله استفاده کنند. کاربران می‌توانند با ارائه توکن‌ها به استخرهای نقدینگی، ضمن انجام معامله همتا به همتا، پاداش‌هایی نیز کسب کنند. هر کسی، در هر مکانی، می‌تواند یک تامین‌کننده نقدینگی باشد. معامله‌گران در ازای سهام خود در استخرهای نقدینگی، کارمزدی را به استخر پرداخت می‌کنند که سپس با توجه به سهم آن‌ها از استخر پاداش می‌گیرند. افراد می‌توانند در این صرافی معامله کنند و یا حتی توکن‌های خود را با استفاده از پروتکل ERC-20 اتریوم، ایجاد و فهرست کنند. در حال حاضر صدها توکن در یونی سواپ موجود است.

صرافی یونی سواپ چیست؟

صرافی یونی سواپ چیست؟

یونی سواپ نوع کاملاً متفاوتی از صرافی است که کاملاً غیرمتمرکز است. به این معنی که تحت مالکیت و اداره یک نهاد واحد نیست و از نوع نسبتاً جدیدی از مدل معاملاتی به نام پروتکل نقدینگی خودکار استفاده می‌کند. این پروتکل تراکنش‌های خودکار بین توکن‌های ارزهای دیجیتال در بلاک چین اتریوم را از طریق استفاده از قراردادهای هوشمند تسهیل می‌کند. این پلتفرم روزانه حدود یک میلیارد دلار ارز دیجیتال انجام می‌دهد و پر استفاده‌ترین صرافی غیرمتمرکز در جهان است.

یونی سواپ یکی از اولین برنامه‌های غیرمتمرکز مالی یا DeFi بود که محبوبیت قابل توجهی به دست آورد. پس از آن صرافی‌های غیرمتمرکز متعدد دیگری هم از جمله Curve، SushiSwap و Balancer راه اندازی شدند اما یونی سواپ در حال حاضر محبوب‌ترین پلتفرم غیرمتمرکز است. ضمن اینکه یونی سواپ کاملاً منبع باز است، به این معنی که هر کسی می‌تواند کد آن را برای ایجاد صرافی‌های غیرمتمرکز خود کپی کند. حتی به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن‌ها را به صورت رایگان در صرافی لیست کنند.

آینده رمزارز یونی سواپ چگونه است؟

یونی سواپ بدون شک یک صرافی غیرمتمرکز معتبر در بین سرمایه‌گذاران رمزارز است و به دلیل عملکرد بازار و بازدهی خوب آن در گذشته، معمولا در سبد سرمایه گذاران وجود دارد. اگر به صنعت مالی غیرمتمرکز اعتقاد دارید، یونی سواپ یک گزینه مناسب برای سرمایه گذاری شما است. در واقع، لازم است بدانید نقش دیفای در صنعت ارز دیجیتال قوی است و رمزارزهایی مانند یونی می‌توانند در آینده صرافی‌ها متحول کنند.

بهترین کیف پول برای یونی سواپ

بهترین کیف پول برای یونی سواپ

پلتفرم یونی سواپ بر روی بلاک چین اتریوم، دومین پروژه بزرگ ارزهای دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار، ساخته شد که آن را با تمام توکن‌ها و زیرساخت‌های ERC-20 مانند خدمات کیف پول مانند MetaMask و MyEtherWallet سازگار می‌کند.

با این حال، باید بدانید که بهترین. امن‌ترین راه برای ذخیره توکن‌های یونی شما، استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری مانند لجر، الیپال، ترزور و … است. امکان نفوذ به کیف پول‌های سخت افزاری به مراتب بسیار کم‌تر از انواع کیف پول نرم افزاری است. بنابراین اگر به امنیت سرمایه خود اهمیت می‌دهید، کیف پول‌های سخت افزاری برای شما گزینه مناسب‌تری است.

ویژگی‌‌های رمز ارز یونی سواپ

یونی سواپ راهی بسیار ایمن و ارزان برای مدیریت پرداخت ها است.

  • دریافت کمترین کارمزدها
  • حفاظت در برابر کلاهبرداری
  • پرداخت های سریع بین المللی
  • توافق با PCI الزامی نیست
  • چند امضایی بودن
  • شفافیت در حسابداری

ارز یونی سواپ

اولین قدم رو برای سرمایه‌گذاری بردار!

چطوری از ایرانیکارت یونی سواپ بخریم؟

در کمترین زمان ممکن در ایرانیکارت ثبت نام و احراز هویت شو و اولین معامله ارز دیجیتال خودت رو انجام بده

ثبت نام در ایرانیکارت در کمتر از ۵ دقیقه

سوال خود را از ایرانیکارت بپرسید

سوالات متداول خرید و فروش یونی سواپ

یونی سواپ یک ارز دیجیتال است و متعلق به کشور خاصی نیست.

صرافی یونی سواپ یک صرافی غیرمتمرکز است که از بازارساز خودکار استفاده می‌کند و کاربران می‌توانند در آن توکن‌های ERC20 را خریداری کنند.

بله به تازگی ایران در لیست تحریم این صرافی قرار گرفته است.

ایرانیکارت از خرید و فروش ارز یونی سواپ پشتیبانی می‌کند، با ثبت درخواست در صرافی ایرانیکارت می‌توانید به خرید و فروش یونی بپردازید.

یونی سواپ مبتنی بر شبکه اتریوم ساخته شده و یک توکن ERC20 است.

آیا اطلاعات این صفحه مفید بود ؟