قیمت یو‌ اس دی کوین به دلار

1.00 0.05%

قیمت یو‌ اس دی کوین به تومان

57,454 تومان
نماد USDC
رتبه بازار #6
معاملات روزانه 9,544,112,500
ارزش بازار یو‌ اس دی کوین 33,088,296,219.19
تغییرات 1 روزه 0.05%
کوین در گردش 33,085,970,253.39
بالاترین قیمت دیروز 57,491 تومان
پایین‌ترین قیمت دیروز 57,414 تومان
سهم بازار
کارمزد ثابت بر خلاف سایر صرافی ها، کارمزد برای خرید و فروش هر میزان رمزارز، بسته به حجم معامله بین ۰.۲۹ تا ۰.۳۹ درصد است.

تغییرات قیمت یو‌ اس دی کوین

یک ساعت یک روز یک هفته یک ماه دو ماه سه ماه
0.00% 0.05% 0.00% 0.01% -0.02% 0.01%

معرفی ارز دیجیتال یو‌ اس دی کوین

هدف اصلی یو اس دی کوین چیست؟

یو اس دی کوین با هدف تسهیل استفاده از ارز فیات یا دلار آمریکا برای حفظ ارزش دارایی‌ها در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد شده است. نوسانات بازار ارزهای دیجتال با استفاده استیبل‌ کوین‌هایی مانند یو اس دی کوین کنترل می‌شود.

سرمایه گذاری در یو اس دی کوین برای ایرانیان جایگزینی برای سرمایه گذاری در دلار امریکا است. شما با خرید یو اس دی کوین بدون کارمزد از ایرانیکارت می‌توانید با افزایش قیمت دلار سود کنید.

تتر، بایننس یو اس دی و دای از مهم‌ترین رقبای یو اس دی کوین هستند.

ارزهای دیجیتال ترند

Seele-N
SEELE
869.41%
0.0002172
Ben
BEN
660.04%
0.000001391
Colizeum
ZEUM
138.16%
0.00272
zkRace
ZERC
دیریس
127.71%
0.4656
Phantom Protocol
PHM
57.54%
0.0002569
Multichain
MULTI
39.86%
0.4755
ConstitutionDAO
PEOPLE
کانست تیشن داُ
32.35%
0.0587
BOB
BOB
29.89%
0.00003977

خرید و فروش یو اس دی کوین در صرافی ایرانیکارت

برای خرید و فروش ارز دیجیتال یو اس دی کوین در صرافی ایرانیکارت، فقط کافیست در وبسایت ایرانیکارت ثبت نام کرده و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید. اطلاعات کاربری شما از طرف واحد پشتیبانی در سریع‎‌‌ترین زمان تایید شده و می‌توانید معاملات ارز دیجیتال خود را آغاز کنید.

یو اس دی کوین چیست؟

یو اس دی کوین چیست؟

یو اس دی کوین (USD Coin)، دومین استیبل کوین بزرگ است که 80 درصد از سرمایه کل بازار جهانی استیبل کوین‌ها را تشکیل می‌دهند. استیبل کوین‌ها معمولاً برای دستیابی به ثبات قیمت توسط دارایی‌هایی مانند دلار یا یورو پشتیبانی می‌شوند. این استیبل کوین در سال 2018 توسط کنسرسیوم (Centre) که حاصل همکاری کوین بیس(coinbase) و سیرکل(circle) است، راه اندازی شده و ارزش آن با دلار آمریکا برابر است.

تنها هدف این ارز، فراهم کردن یک ذخیره پایدار از دارایی است که ارزش آن تحت تاثیر نوسانات بازار ارزهای دیجیتال قرار نمی‌گیرد. دارایی‌های ذخیره USDC در حساب‌های مجزا نزد موسسات مالی تحت نظارت ایالات متحده نگهداری می‌شود.

شرکت حسابداری Grant Thornton بر حساب‌های تفکیک شده نظارت می‌کند و گزارش‌های تأیید ماهانه را ارائه می‌دهد. یو اس دی کوین توسط دولت ایالات متحده صادر نمی شود و یک پروژه منبع باز است. این بدان معناست که هر کسی می‌تواند کد پروژه را مشاهده کرده و در آن مشارکت کند. USDC با چندین بلاک چین از جمله اتریوم، الگوراند، سولانا، ترون و استلار سازگار است.

زمانی که مردم USDC می‌خرند، توکن‌های جدید مینت می‌شوند و زمانی که مردم USDC را می‌فروشند، توکن‌ها از گردش خارج می‌شوند. در واقع شما برای خرید USD Coin، دلار آمریکا را به صرافی ارز دیجیتال ارسال می‌کنید. صرافی از یک قرارداد هوشمند USD Coin برای ضرب کردن مقدار معادل استفاده می‌کند و آن دلارهایی را که پرداخت کرده‌اید را در ذخایر USD Coin قرار می‌دهد.

در نهایت شما USDC تازه ضرب شده را دریافت می‌کنید. فرآیند توکن سازی تضمین می‌کند که ذخایری برای پشتیبانی از کل عرضه USD Coin وجود دارند. در فروش USDC نیز این روند به صورت معکوس انجام می‌شود. صرافی از یک قرارداد هوشمند برای حذف توکن‌های USDC استفاده می‌کند و مبلغی معادل دلار آمریکا را از ذخیره به شما پرداخت می‌کند.

یو اس دی کوین چیست؟

کاربرد یو اس دی کوین

USDC به‌عنوان یک دارایی دیجیتال با ثبات قیمت، می‌تواند به روش‌های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد.

حفظ سرمایه در برابر نوسانات

سرمایه گذارانی که به معامله سایر ارزهای دیجیتال می‌پردازند، میتوانند با تبدیل دارایی‌های خود به استیبل کوین‌هایی مانند USDC، ارزش سرمایه خود را حفظ کنند. داشتن USDC در دوره‌های پرنوسان بازار می‌تواند به تثبیت ارزش پرتفوی کاربران کمک کند.

قیمت گذاری بر حسب پول فیات

دارایی‌های دیجیتال لیست شده در صرافی‌های ارز دیجیتال را می‌توان با استفاده از یک استیبل کوین مانند USDC به پول فیات قیمت گذاری کرد.

انتقالات مالی

 USDC را می‌توان برای ارسال وجوه در سراسر دنیا استفاده کرد. افراد می‌توانند USDC را بدون استفاده از حساب بانکی یا نگرانی در مورد نوسانات قیمت، واریز یا برداشت کنند. 

مقابله با تورم

سرمایه گذارانی که نگران تورم پول فیات ملی خود هستند، می‌توانند استیبل کوین‌هایی مانند USDC داشته باشند تا از ارزش پول خود محافظت کنند.

تامین مالی

 شرکت‌های نوپا و سازمان‌های غیر دولتی می‌توانند از سرمایه‌گذاران و اهداکنندگان در سراسر جهان برای تامین مالی پروژه خود، درخواست جذب سرمایه کنند. جمع آوری وجوه در قالب یک استیبل کوین مانند USDC انجام می‌شود که تضمین می‌کند ارزش سرمایه جمع آوری شده در طول زمان تغییر نمی‌کند.

ارتباط متقابل بلاک چین

از آنجایی که USDC با چندین بلاکچین سازگار است، استفاده از USDC می‌تواند راهی برای یکپارچه سازی سیستم‌های پرداخت و برنامه‌های کاربردی در سراسر بلاکچین باشد.

وام دهی و استقراض

یکی از روش‌های کسب درآمد منفعل از طریق یو اس دی کوین، اهدای نقدینگی و وام است. 

یو اس دی کوین چیست؟

ویژگی‌های ارز دیجیتال یو اس دی کوین

مهمترین مزیت برای یک استیبل کوین، شفافیت و قابل اعتماد بودن است. این دو مورد، گزینه‌هایی هستند که یو اس دی کوین بهتر از سایر رقبای خود در آن‌ها عمل می‌کند. مزیت اصلی یو اس دی کوین این است که افراد را قادر می‌سازد تا ارزهای دیجیتال دیگر را بدون نیاز به انتقال ارز فیات به داخل و خارج از صرافی‌ها، خرید و فروش کنند. یو اس دی کوین را می‌توان 24 ساعته در 7 روز هفته انتقال داد و سریع‌تر از ارزهای سنتی یا فیات ارسال می‌شود. تسویه یو اس دی کوین در چند ثانیه انجام می‌شود و تراکنش‌ها نیز بسیار کم هزینه هستند. 

به گفته Jeremy Allaire (بنیانگذار و مدیر عامل Circle)، آنچه USDC را منحصربفرد می‌کند، ایجاد یکپارچگی بین سیستم بانکداری جهانی موجود و فناوری مالی غیر متمرکز است. در نتیجه، مشتریان می‌توانند از آن به عنوان یک وسیله بسیار کارآمد برای تبدیل دلارهای قدیمی و دلارهای ارز دیجیتال به یکدیگر استفاده کنند.

مرکز کنسرسیومی که USD Coin را مدیریت می‌کند، گواهینامه‌های ماهانه صادر شده را منتشر می‌کند. این گواهی‌ها تعداد کوین‌های در گردش و ارزش کل ذخایر پشتوانه  یو اس دی کوین را ارائه می‌کنند. این موضوع نشان می‌دهد که برای هر یو اس دی کوین، وجوه واقعی در یک حساب وجود دارد. مزیت دیگر یو اس دی کوین نوع وجوه پشتوانه آن است. ذخایر USD Coin قبلا ترکیبی از دارایی‌ها از جمله اوراق قرضه و اوراق تجاری بودند که سپس در سپتامبر 2021 به پول نقد تغییر کردند.

 

ویژگی‌‌های رمز ارز یو اس دی کوین

یو اس دی کوین به عنوان یکی از محبوب‌ترین استیبل کوین‌ها دارای ویژگی‌های زیر است:

  • امکان پرداخت در سایت های خارجی
  • انتقالات مالی آسان به سراسر دنیا
  • امنیت در شبکه
  • خاصیت غیر تورمی
  • دارای شبکه‌ی غیر متمرکز


اولین قدم رو برای سرمایه‌گذاری بردار!

چطوری از ایرانیکارت ارز دیجیتال بخریم؟

در کمترین زمان ممکن در ایرانیکارت ثبت نام و احراز هویت شو و اولین معامله ارز دیجیتال خودت رو انجام بده

ثبت نام در ایرانیکارت در کمتر از ۵ دقیقه

سوال خود را از ایرانیکارت بپرسید

سوالات متداول خرید و فروش یو اس دی کوین

یو اس دی کوین بر روی شبکه اتریوم فعالیت می‌کند.

امنیت ارز یو اس دی کوین توسط بلاکچین اتریوم تامین می‌شود. اگر قصد خرید یو اس دی کوین را دارید، بهتر از برای جلوگیری از خطراتی مانند فیشینگ یا تحریم‌ها علیه کاربران ایرانی، از یک صرافی ایرانی این ارز را خریداری کنید.

استیبل کوین‌ها کاربردهای یکسانی دارند. با این حال، هر یک نسبت به دیگری مزایایی دارد. یو اس دی کوین به دلیل شفافیت به عنوان گزینه ایمن‌تر در نظر گرفته می‌شود. از طرفی، تتر ارزش بازار بسیار بیشتری نسبت به یو اس دی کوین دارد.

 

شما می‌توانید رمز ارز usdc را در سریع‌ترین زمان و کمترین هزینه از طریق صرافی ایرانیکارت خریداری کنید.

آیا اطلاعات این صفحه مفید بود ؟
USDC
3 از 2 رای ثبت شده