خرید و فروش ارزهای بازی – لیست بهترین توکن‌های گیم

توکن‌های بازی یا گیم، ارزهای دیجیتال درون بازی‌های بلاکچینی هستند که توسط بازیکنان برای خرید اقلام خاص مانند مهمات، سلاح‌ها، منابع، شخصیت‌ها و… استفاده می‌شوند. برخی از این توکن‌ها به موفقیت‌های بزرگی در بازار ارز دیجیتال دست یافتند و قیمت آن‌ها به طور چشم گیری افزایش یافت.

شما می‌توانید این توکن‌ها را با انجام وظایف و ماموریت‌های درون بازی به دست آورید یا آن‌ها از صرافی‌های ارز دیجیتال خریداری کنید. معروف‌ترین توکن‌های بازی که در این صفحه لیست شده‌اند، قابل معامله هستند.

با توجه به افزایش حجم سرمایه‌ای که هر سال به این حوزه وارد می‌شود، این احتمال وجود دارد که توکن‌های بازی به رشد و پیشرفت خود ادامه دهند. اگر تصمیم دارید در توکن‌های بازی سرمایه‌گذاری کنید، صرافی ایرانیکارت می‌تواند تمام نیازهای معاملاتی و سرمایه‌گذاری شما را برطرف کند.

خرید و فروش ارزهای بازی - لیست بهترین توکن‌های گیم

لیست توکن‌های بازی‌

توکن بازی چیست؟

توکن بازی یا Game token در واقع یک نوع ارز دیجیتال است که به عنوان یک واحد پولی در بازی، برای انجام تراکنش‌هایی مانند خرید و فروش آیتم‌ها، ارتقای سطح کاراکتر، پرداخت حق عضویت و… به کار می‌رود. به این ترتیب، اقتصاد هر بازی یا متاورسی بر پایه توکن بازی است. در بسیاری از بازی‌های آنلاین، بازیکنان می‌توانند با استفاده از پول واقعی، توکن بازی خریداری کرده و با آن‌ها از محصولات و خدمات مختلفی در بازی بهرمند شوند.

گیم فای (GameFi) چیست؟

گیم فای یا Game-Fi مخفف عبارت Game Finance است. در واقع، گیم فای به برقراری ارتباط بین دنیای بازی‌های ویدیویی، فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال مرتبط است. در این رویکرد، بازیکنان ضمن صرف وقت و ایجاد سرگرمی می‌توانند از بازی‌های ویدیویی به عنوان یک منبع درآمد و فرصت سرمایه‌گذاری اسفاده کنند. به عنوان مثال، به ازای کسب امتیاز و رتبه در بازی، پاداش‌هایی در نظر گرفته شده‌است که همان توکن‌های بازی هستند و می‌توان آن‌ها را به درآمد نقدی تبدیل کرد. به عبارت دیگر، گیم فای یک رویکرد مالی نوطهور بر اساس صنعت گیمینگ است که بازی‌های ویدیویی و فناوری بلاک‌چین را با هم ترکیب می‌کند.

توکن بازی ایرانیکارت

کاربرد توکن های بازی

در بازی‌های مختلف، توکن‎‌ها کاربردهای کلیدی دارند که در ادامه به آن پرداخته‌ایم.

مالکیت دارایی‌های درون بازی

در صورت عدم وجود توکن یا NFT در بازی، دارایی هایی اعم از تجهیزات، لباس، زمین و … در اختیار شرکت بازی قرار می‌گرفت. به عبارت دیگر، با وجود توکن‌ها شما می‌توانید کنترل کامل دارایی‌های خود را بر عهده بگیرید و مالکیت خود را اثبات کنید. بدین ترتیب، مفهوم بازی برای کسب درآمد تحقق می‌یابد.

حاکمیت و حق رای

دارندگان توکن‌های بازی می‌توانند در رویداد‌ها و تصمیم گیری‌های مهم برای آینده پلتفرم شرکت داشته باشند. آن‌ها پیشنهادهای خود را برای بهبود عملکرد سیستم ارسال کرده و سپس رای خود را اعلام می‌کنند.ر

قابلیت معامله و پرداخت

توکن‌های بازی فروش ثانویه دارایی‌های دیجیتال را امکان پذیر می‌کنند. می‌توانید آیتم‌ها را در بازار داخلی یا هر مارکت پلیس (Market Place) دیگری خرید وفروش کنید. توکن‌های بازی به عنوان وسیله پرداخت عمل می‌کنند. بنابراین شما با یک شبکه توزیع امن و گسترده مواجه خواهید شد. همچنین توکن‌های بازی در صرافی‌های ارز دیجیتال نیز معامله می‌شوند. ارزش توکن‌ بازی باتوجه به عملکرد و پیشرفت‌های پروژه می‌تواند در نوسان باشد. از این رو، معامله گران از اخبار مربوط یا شرایط تکنیکال توکن‌ها استفاده می‌کنند تا از نوسانات آن‌ها کسب سود کنند.

سرمایه گذاری و هولد

در بسیاری از موارد سرمایه گذاران تخصص و علاقه برای ورود به دنیای گیمینگ ندارند، بنابراین راهکار چیست؟ از طریق توکن‌های بازی افراد می‌توانند در فضای متاورس سرمایه گذاری کرده و منتظر رشد قیمت باشند. برای سرمایه گذاری بلند مدت حتما تحقیقات لازم را به عمل آورده و آینده پیش رو آن ارز را بررسی کنید.

توکن بازی ایرانیکارت

نقش nft و متاورس در توسعه ارزهای بازی

هدف کلی بلاکچین همیشه این بوده‌است که قدرت را از دست افراد معدودی بگیرد و آن را بین کاربران توزیع کند. این دقیقاً همان چیزی است که سعی دارد در اقتصاد بازی نیز انجام دهد.

بازی برای کسب درآمد (P2E)

P2E مخفف Play to Earn، به معنای بازی برای کسب درآمد است که با بلاک چین به واقعیت تبدیل شده‌است. مدل‌های P2E، روش سنتی پرداخت مشتریان برای بازی کردن را تغییر داده است و در عوض روش درآمدزایی با بازی کردن را جایگزین کرده‌است. در نتیجه، رشد اقتصاد متاورس موجب رشد قیمت ارز آن بازی می‌شود.

بازیکنان و معامله گران جدید

تا به حال گیمرها فقط برای سرگرمی مشغول بازی‌های ویدئویی بوده‌اند، اما از این پس با هدف سودآوری و آشنایی با فضای بلاکچین و ارزهای دیجیتال به بازی کردن می‌پردازند. P2E یا توکن‌های بازی به طور کلی بازار جدیدی را به روی بازیکنان باز کرد. از طرف دیگر، افرادی که معتقد بودند بازی وقت تلف کردن است، اکنون جذب بازی‌های متاورسی و پلن‌های درآمدزایی شده‌اند.

ورود ارزش

در گذشته، شرکت‌های بازی بر وفاداری کاربران و بازاریابی در سوشال مدیا تکیه می‌کردند؛ اما اکنون تقویت ارزش توکن‌های بازی مهم‌ترین عامل پیشرفت پلتفرم است. بیشتر ورودی از طریق توکن ایردراپ انجام می‌شود که کاربر را تشویق می‌کند تا ارز آن پلتفرم را نگهداری یا معامله کند. از این می‌توان ادعا کرد که متاورس تاثیر بسزایی در ورود سرمایه به بازار ارزهای دیجیتال داشته است.

مزایا و معایب توکن‌های بازی

توکن‌های بازی می‌توانند برای بازیکنان و توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی مزایا و معایب مختلفی داشته باشند. در ادامه به بررسی مزایا و معایب توکن‌های بازی می‌پردازیم.

مزایا

  • افزایش سرمایه: با به وجود آمدن توکن‌های بازی، سرمایه گذاری‌ها بیشتر می‌شود، زیرا بازیکنان از طریق توکن بازی می‌توانند کسب سود کنند.
  • افزایش تعامل بازیکنان: ارزش توکن بازی به طور مستقیم با تعامل بازیکنان و تعداد بازی‌هایی که انجام می‌دهند، مرتبط است. در نتیجه، توکن‌های بازی می‌توانند به بازیکنان کمک کنند تا با پلتفرم و یکدیگر بیشتر تعامل داشته باشند.
  • افزایش شفافیت: توکن‌های بازی در افزایش شفافیت و تمرکز زدایی برای ارائه پاداش‌ بازیکنان نقش موثری دارند. زیرا هرگونه تغییر در توکن‌های بازی برای عموم قابل مشاهده است.
  • افزایش پایداری: توکن‌های بازی می‌توانند به پایداری بازی کمک کنند، زیرا برای ادامه توسعه بازی و نگهداری آن، منابع مالی مناسب فراهم می‌شود.

معایب

عدم پشتیبانی و امنیت: در برخی موارد، توکن‌های بازی ممکن است توسط توسعه دهندگان بازی پشتیبانی نشوند، بنابراین خطر از دست دادن وجوه برای کاربران وجود خواهد داشت.

توکن بازی ایرانیکارت

بهترین توکن‌های بازی

توکن‌های بازی در مقایسه با سایر همتایان خود در صنعت کریپتو نسبتا جدیدتر هستند. این بدان معناست که یک مدل پایدار برای پشتیبانی از بازی‌های P2E در حال توسعه است. همه بازیگران بزرگ در بازار در حال یافتن راهی برای حفظ قیمت توکن های بازی هستند. اگر قیمت توکن از حدی پایین‌تر رود، گیمرها ممکن است انگیزه کافی برای بازی کردن را نداشته و در نتیجه آن را رها کنند. در ادامه 3 مورد از معروف‌ترین ارزهای متاورسی را به شما معرفی می‌کنیم که از ابتدای راه اندازی عملکرد خوبی از خود نشان داده‌اند و کاربردهای بسیاری در اکوسیستم بازی دارند.

دسنترالند (Decentraland)

دسنترالند یک پلتفرم سه بعدی منبع باز است که هر کسی می‌تواند زمین را به عنوان NFT خریداری کند و روی آن ساخت و ساز کند. واحد اصلی پول آن مانا (MANA) است که برای خرید، فروش و اجاره زمین در بازی استفاده می‌شود.

اکسی اینفینتی (Axie Infinity)

اکسی اینفینتی یک بازی استراتژیک است. ایتدا بازی با خرید یک Axie به عنوان یک شخصیت و ایجاد یک تیم سه نفره آغاز می‌شود. هر یک از این اکسی‌ها دارای مجموعه‌ای متفاوت از مهارت‌ها و ویژگی‌ها هستند. سپس این تیم در مبارزه با حریف شرکت می‌کند و پاداش دریافت می‌کند. AXS توکن بومی این پلتفرم است که داشتن آن برای شروع بازی اجباری است.

 سندباکس (Sandbox)

سندباکس یکی دیگر از بازی‌های متاورسی است. اسنوپ داگ یک دنیای مجازی به نام Snoopverse را در سندباکس ایجاد کرده است و در رسانه‌ها فعالیت می‌کند. از آن زمان تاکنون، بسیاری از برندهای بزرگ برای جذب مخاطب، زمینی را در این پلتفرم خریداری کرده‌اند. خرید زمین تنها با توکن SAND امکان پذیر است.

اولین قدم رو برای سرمایه‌گذاری بردار!

چطوری از ایرانیکارت ارزهای بازی بخریم؟

در کمترین زمان ممکن در ایرانیکارت ثبت نام و احراز هویت شو و اولین معامله ارز دیجیتال خودت رو انجام بده
ثبت نام در ایرانیکارت در کمتر از ۵ دقیقه
سوال خود را از ایرانیکارت بپرسید

سوالات متداول ارزهای بازی

در حال حاضر همه بازی ها دارای توکن نیستند اما در تلاش برای توسعه توکن هستند.

همانطور که در مطلب اشاره شد، توکن بازی برای خرید اقلام، زمین، عضویت انحصاری و دریافت پاداش بازیکنان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قبل از سرمایه گذاری در هر ارز دیجیتالی بهتر آن را از نظر تکنیکال و فاندامنتال بررسی کنید.

اگر قصد سرمایه گذاری در توکن بازی را دارید می‌توانید از صرافی ایرانیکارت بدون کارمزد اقدام به خرید کنید.

آیا اطلاعات این صفحه مفید بود ؟
نام ارز قیمت به دلار تغییر روزانه خرید از ما فروش به ما نمودار هفتگی