نقشه بازار ارز دیجیتال (هیت مپ ارز دیجیتال)

نقشه بازار ارز دیجیتال یک نمودار تصویری از داده‌های قیمتی بازار است که از رنگ‌های سبز و قرمز برای نشان دادن متغیرها استفاده می‌کند. هیت مپ در بازارهای مالی به خصوص ارزهای دیجیتال بسیار پرکاربرد است. در نقشه ارزهای دیجیتال اطلاعات جمع آوری شده از تغییرات قیمت به صورت گرافیکی به تصویر کشیده می‌شوند تا یک نمای کلی از عملکرد ارزهای مختلف در بازار را برای معامله گران به نمایش بگذارند. بدین ترتیب تحلیلگران می‌توانند به سرعت به مهم‌ترین اطلاعات آماری و وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال دسترسی پیدا کنند.

نقشه بازار ارزهای دیجیتال

مشاهده آخرین تغییرات بازار ارز دیجیتال

با استفاده از قابلیت زیر و استفاده از فیلترها از آخرین تغییرات بازار ارز دیجیتال مطلع شوید!

نحوه استفاده از نقشه بازار ارزهای دیجیتال

آموزش تحلیل با استفاده از هیت مپ کریپتوکارنسی

ارزهای دیجیتال در این نقشه بر اساس ارزش و حجم بازار چیدمان شده‌اند و همچنین به دسته بندی‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که وقتی روی هر بخش زوم می‌کنید، می‌توانید قیمت و درصد صعود یا نزول هر دارایی را در طول روز مشاهده کنید. این نمایش دو بعدی از شرایط بازار تنها زمانی استفاده می‌شود که معاله گران به اطلاعات اولیه بازار نیاز داشته باشند. در صورتیکه علاقه مند به خرید ارز دیجیتال هستید این چارت به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

هیت مپ ارز دیجیتال چه چیزی را نشان می‌دهد؟

نقشه حرارتی یا هیت مپ اساساً نمایشی از دفترچه سفارشات بازار ارزهای دیجیتال است. همانطور که بیان شد، نقشه بازار ارزهای دیجیتال یک ابزار بصری است که در یک نگاه به رشد یا ریزش نسبی بیت کوین، اتر و سایر ارزهای دیجیتال در بازه‌های زمانی مختلف می‌پردازد. هیت مپ در ارزیابی نقدینگی نقش مهمی دارد. به عبارت ساده‌تر، به وسیله هیت مپ می‌توان رفتار ارائه دهندگان نقدینگی را مشاهده و بررسی کرد. از این طریق می‌توان فهمید که سفارشات واقعی در بازار کجا انجام می‌شوند. انواع مختلفی از نقشه‌ها را می‌توانید در سایت‌ها ببنید که هر یک مزایا و معایبی دارند. هیت مپ بینشی از بازدهی کل بازار به شما ارائه می‌دهد؛ اما در مورد اینکه چرا این وضعیت رخ داده و چه عواملی در آن دخیل بوده‌اند، در اختیار شما قرار نمی‌دهند.

رنگ در نقشه بازار ارز دیجیتال

به طور کلی هیت مپ نشان می‌دهد که قیمت در یک دوره معین چقدر مثبت یا منفی بوده‌است. هرچه این نقشه در بازه‌های زمانی بیشتری به رنگ سبز تیره نمایش داده شود، عملکرد کلی بازار صعودی‌تر است و هرچه بازه‌های زمانی بیشتری قرمز تیره باشد، قیمت کلی نزولی‌تر است.

  • سبز : اگر عملکرد ارز برای بازه زمانی تراز شده مثبت باشد.
  • قرمز : اگر عملکرد ارز برای بازه زمانی تراز شده منفی باشد.

مساحت در نقشه بازار ارز دیجیتال

مساحت هر بلوک نقشه بازار ارزهای دیجیتال بستگی به فیلترهایی دارد که شما اعمال می‌کنید. برای مثال می‌توانید چینش ارزها را هم بر اساس حجم مارکت و هم بر اساس ارزش مارکت ببینید. از طرفی می‌توانید انتخاب کنید که کوین‌ها، توکن‌ها و یا هردو به شما نمایش داده شوند.

بیشتر بدانید: بهترین زمان خرید ارز دیجیتال برای ایرانیان

بلوک‌ها در هیت مپ

اگر با دقت به نقشه‌های مرسوم بازار ارز دیجیتال نگاه کنید، شاهد بلوک‌های جداگانه هستید که هر یک از آن‌ها به طور معمول نشان دهده یک دسته‌بندی خاص از ارزهای موجود در آن بلوک است. به عنوان مثال در بلوک nft تمام ارزهای فعال در این حوزه نمایش داده می‌شود و یا در بلوک ethereum tokens تمام توکن‌های فعال در شبکه اتریوم قابل رویت هستند.

 

نقشه بازار ارزهای دیجیتال "هیت مپ" چیست؟

کاربرد نقشه بازار چیست؟

ارزش محصولات و دارایی های مختلف در طول زمان به سرعت یا به تدریج در نوسان هستند. نیاز به ثبت و نمایش تغییرات در بازارهای روزانه ضروری است. ترسیم نقشه بازار کاربر را قادر می‌سازند تا داده‌ها را در یک فریم مشاهده و دارایی‌ها را با یکدیگر مقایسه کند. به طور دقیق، از هیت مپ برای تجزیه و تحلیل آمار اصلی بازار ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود و شامل سطح بالایی از سفارشی سازی برای ارائه هرچه بیشتر اطلاعات به کاربر باشد.

آیا اطلاعات این صفحه مفید بود ؟
4 از 2 رای ثبت شده
درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید