میم کوین چیست؟ لیست بهترین میم کوین ها با سود انفجاری

میم کوین‌ها در بازار ارز دیجیتال بسیار جذاب هستند. این ارزهای دیجیتال به دلیل حمایت چهره‌های عمومی محبوبی که از آن‌ها پشتیبانی می‌کنند، توجه سرمایه گذاران بسیاری را جلب کرده‌اند. در حال حاضر بیش از ۲۰۰ میم کوین در بازار رمزارزها وجود دارد با این حال اگر مبتدی باشید، شناخت میم کوین معتبر و خرید آن ممکن است برای شما سخت باشد. در این صفحه، ایرانیکارت ضمن اینکه بهترین و معتبر‌ترین میم کوین‌ها را بر اساس ارزش بازار معرفی کرده، خرید و فروش آن‌ها را نیز ارائه می‌دهد. شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن، در معتبر‌ترین میم توکن‌ها سرمایه‌گذاری کنید.

میم کوین چیست؟ لیست بهترین میم کوین ها با سود انفجاری

میم کوین چیست؟

میم کوین‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که از میم‌ها و جوک‌های اینترنتی الهام گرفته شده اند. این نوع از ارزهای دیجیتال معمولا جدی گرفته نمی‌شوند اما در بعضی موارد مشاهده شده توانسته‌اند بازدهی خوبی برای سرمایه گذاران خود داشته باشند. میم کوین‌ها مانند هر ارز دیجیتال دیگر از بلاک چین بهره می‌برند. البته، اغلب آن‌ها روی بلاک‌چین‌هایی ایجاد شده‌اند که از قراردادهای هوشمند مانند اتریوم و سولانا استفاده می‌کنند.

شاید محبوب‌ترین نمونه از میم کوین، دوج کوین باشد. دوج کوین یک ارز دیجیتال است که تصویر سگ شیبا اینو را نشان می‌دهد که به عنوان یک میم اینترنتی در فضای مجازی منتشر شد. سگ موجود در میم که به عنوان «دوج» نامیده می‌شود، الهام بخش نام دوج کوین شد.

چهره‌های مطرح آنلاین و افراد مشهور نیز باعث افزایش محبوبیت برخی از میم کوین‌ها می‌شوند. ایلان ماسک مشهورترین فرد در این مورد است. جالب است بدانید یک فورک دوج کوین به نام Floki Inu بر اساس سگ خانگی واقعی ماسک وجود دارد!

میم کوین چیست

میم کوین‌ها چطور به وجود آمده اند؟

دوج کوین، یکی از بزرگترین میم کوین‌های موجود در بازار، در ابتدا به عنوان یک شوخی برای تمسخر بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال ایجاد شد. توسعه دهندگان آن، مهندسین نرم‌افزار بیلی مارکوس و جکسون پالمر، قصد نداشتند از آن استفاده واقعی داشته باشند. به این ترتیب قیمت دوج برای چندین سال، زیر یک سنت باقی ماند. با این حال، محبوبیت آن در چند سال گذشته باعث افزایش قیمت دوج شد.

به دنبال موفقیت دوج کوین و توجه کاربران ارز دیجیتال به این میم کوین؛ میم کوین‌های دیگری نیز ایجاد شده‌اند به صورتی که تا مارس ۲۰۲۲، بیش از ۲۰۰ مین توکن وجود دارد که (Dogecoin (DOGE و (Shiba Inu (SHIB پرطرفدارترین آن‌ها هستند.

ویژگی‌های مشترک میم کوین‌ها

میم کوین‌ها به شدت توکن‌های جامعه محور هستند. از آنجایی که آن‌ها هیچ هدف و برنامه اقتصادی یا تجاری ندارند، قیمت آن‌ها معمولاً تحت تأثیر رسانه‌های اجتماعی و احساسات جوامع آنلاین است. میم کوین‌ها معمولا تبلیغات زیادی ایجاد می‌کنند تا با استفاده از فومو افراد را ترغیب به سرمایه‌گذاری کنند.

نوسانات همه میم کوین‌ها بالاست و یک فرد مشهور می‌تواند به راحتی بازار آن را بالا و پایین کند.

برخلاف ارزهای فیات و اکثر ارزهای دیجیتال، میم کوین‌ها معمولا دارای عرضه بی‌نهایت هستند، به این معنی که محدودیتی برای تعداد آن‌ها وجود ندارد.

در حالی که برخی از میم کوین‌ها ممکن است با هدف یا پروژه خاصی ایجاد شده باشند، برخی دیگر، صرفاً برای جایگزینی سرگرم‌کننده برای ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت‌کوین و اتریوم ایجاد شده‌اند.

بهترین میم کوین‌ها

بهترین میم کوین‌ها

در حالی که بیت کوین سال‌ها مورد توجه سرمایه گذاران و عموم مردم بوده است، میم کوین‌ها تنها در یکی دو سال اخیر وارد جریان بازار شده اند. هیجان مربوط به میم کوین‌ها اوایل سال ۲۰۲۱ افزایش یافت، زمانی که افراد مشهوری مانند ایلان ماسک، مارک کوبان و اسنوپ داگ از دوج کوین حمایت کردند و آن را در عرض ۲۴ ساعت بیش از ۸۰۰٪ افزایش دادند.

از آن زمان به بعد، هر زمان که ایلان ماسک در مورد دوج توییت می‌کرد، دوج کوین دچار تغییر قیمت شد. به این ترتیب صدها میم کوین دیگر نیز ایجاد شدند. با این حال در حال حاضر، دوج کوین و شیبا اینو بر اساس ارزش بازار محبوب‌ترین میم کوین‌ها محسوب می‌شوند. بعد از آن‌ها میم توکن Dogelon Mars قرار دارد که فورکی از دوج کوین است. این میم توکن برای ادای احترام به ایلان ماسک و شرکت SpaceX او ایجاد شد.

ویژگی‌های یک میم کوین خوب

همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که اگرچه برخی از معامله گران ممکن است با میم کوین‌ها ثروتمند شوند، برخی دیگر ممکن است تمام سرمایه خود را به دلیل نوسانات بیش از حد آن‌ها، از دست بدهند!

  • توسعه دهندگان یک میم کوین معتبر، همگی شناخته شده و دارای فعالیت مشخص هستند.
  • یک پروژه میم کوین معتبر توسط شرکت‌های امنیتی، حسابرسی می‌شود.
  • هیچ شخص و سازمانی در یک پروژه میم کوین نباید بیش از ۵ درصد عرضه کل توکن را کنترل کنند.
  • یک پروژه میم کوین معتبر عرضه محدود دارد و یا از از توکن سوزی برای بالا بردن ارزش توکن استفاده می‌کند.
  • میم کوینی که ارزش سرمایه‌گذاری دارد، اهداف و برنامه‌هایی دارد و در جهت رسیدن به آن‌ها به روزرسانی انجام می‌دهد.
  • اگر میم کوینی به عنوان روش پرداخت استفاده شود، می‌توان آن را یک میم کوین معتبر دانست.

با توجه به ویژگی‌های گفته شده، باید بدانید که برای اینکه یک میم توکن ارزش اقتصادی داشته باشد، باید یک برنامه و هدفی برای استفاده از آن وجود داشته باشد. اگر میم توکن صرفاً توسط رسانه‌های اجتماعی و بدون استفاده اقتصادی واقعی معروف شود، در نهایت از بین می‌رود و بی‌ارزش می‌شود.

سرمایه‌گذاری روی میم کوین‌ها مناسب است؟ 

میم کوین‌ها می‌توانند بسیار پرنوسان باشند، بنابراین همیشه قبل از سرمایه‌گذاری در مورد تاریخچه قیمت یک میم کوین تحقیق کنید و هرگز بیش از حدی که می‌توانید از دست بدهید، سرمایه‌گذاری نکنید. زیرا برای کسانی که می‌خواهند روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند یا سرمایه خود را برای طولانی مدت نگهداری کنند، منطقی است که روی بیت‌کوین یا اتریوم سرمایه‌گذاری با ثبات‌تری داشته باشند. 

آینده میم کوین‌ها چگونه است؟ 

آینده هر میم کوین کاملا به اکوسیستم آن بستگی دارد. در واقع بر اساس بزرگی جامعه سرمایه‌گذاری شده روی آن و محبوبیت آن توکن مشخص می‌شود. یک میم کوین برای تبدیل شدن به یک ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه‌گذاری باید هدف‌هایی ارائه دهد و توسعه دهندگان آن به طور فعال پروژه را ارتقا دهند.

قیمت میم کوین‌ها به دلار و تومان

قیمت میم کوین‌ها به دلار و تومان

برخی میم توکن‌ها ممکن است در ابتدا برای سرگرمی ایجاد شوند اما در ادامه برای بقا در بازار ارز دیجیتال اهداف و برنامه‌هایی تعیین کرده و با سایر ارزهای دیجیتال رقابت می‌کنند. بنابراین ممکن است به صورت کلی استراتژی پروژه میم کوین تغییر کرده و توجه سرمایه گذاران را جلب کند. دوج کوین و شیبا دو نمونه خوب از این موضوع هستند. همانند کل دنیا، سرمایه گذاران ایرانی نیز علاقمند به خرید میم کوین‌ها شده اند. قیمت میم کوین‌های معتبر بر اساس ارزش بازار را می‌توانید در پلتفرم ایرانیکارت، بر اساس دلار و تومان مشاهده کنید. برای سهولت کاربران ابزاری نیز تعبیه شده که به راحتی می‌توانید برای تعیین قیمت نهایی مقدار مورد نظر، از آن استفاده کنید. همچنین با استفاده از یک نمودار که تمام تاریخچه قیمتی میم کوین مورد نظر را شامل می‌شود، می‌توانید قیمت آن را در هر تاریخی بررسی کنید.

خرید و فروش انواع میم کوین در صرافی ایرانیکارت

سرمایه‌گذاران خرد، مخصوصا افراد جوان‌تر، میم کوین‌ها را جذاب می‌دانند زیرا قیمت آن‌ها بسیار ناچیز است و کاربران می‌توانند با سرمایه کم تعداد واحد زیادی از آن‌ها را داشته باشند. در واقع همه می‌توانند با این امید که میم توکن موردنظر افزایش قابل توجهی داشته باشد، میم توکن خاصی را خریداری کنند.

در صرافی ایرانیکارت، انواع میم کوین‌ها مانند ارزهای دیجیتال دیگر خرید و فروش می‌شوند. برای خرید و فروش هر کدام از میم کوین‌ها کافیست وارد ایرانیکارت شده و با استفاده از شماره موبایل ثبت نام کنید. پس از آن می‌توانید با انجام احراز هویت خرید یا فروش میم کوین خود را انجام دهید.

نکته کلیدی برای کسب درآمد از میم توکن‌ها این است که با توجه به ویژگی‌های گفته شده، معتبرترین آن‌ها را پیدا کنید چرا که میم کوین‌ها می‌توانند یک سرمایه‌گذاری فوق العاده ارزشمند باشند. از آنجایی که قیمت اکثر آن‌ها بسیار پایین است، سرمایه گذاران می‌توانند تعداد قابل توجهی را با حداقل مقدار پول خریداری کنند.

برای خرید و فروش انواع میم کوین درخواست خود را ثبت کنید!

ثبت درخواست

سوالات متداول

میم کوین‌ها مانند بیت کوین یا اتریوم، ارزهای دیجیتال هستند. اما برخلاف آن‌ها، توکن‌های میم معمولاً به عنوان ادای احترام به یک الگوی رفتاری، یک ایده جالب یا خنده‌دار که در یک تصویر، ویدیو یا سایر اشکال رسانه ثبت می‌شود، طراحی می‌شوند. اصطلاح شت کوین به تمام ارزهای دیجیتال بی‌مصرفی که در بازار وجود دارند اشاره دارد. ارزهای دیجیتالی که بدون هدف مشخص ایجاد شده‌اند و هیچ استفاده‌ای ندارند زیرا کپی از پروژه‌های دیگر هستند.

بر اساس ارزش بازار دوج کوین بهترین میم کوین بازار در حال حاضر است.

همانطور که گفتیم میم توکن‌ها برای ادای احترام به یک الگو یا یک مورد سرگرمی ایجاد می‌شوند اما یک توکن اهداف بزرگتری می‌تواند داشته باشد.

ایرانیکارت از معتبرترین میم کوین‌ها پشتیبانی می‌کند. افراد می‌توانند بدون پرداخت کارمزد پلتفرم، خرید و فروش میم توکن مورد نظر خود را در صرافی ایرانیکارت انجام دهند.

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
میم کوین چیست؟ لیست بهترین میم کوین ها با سود انفجاری
5 از 20 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید