لیست بهترین استیبل کوین‌ها برای خرید و فروش

در بازاری که با نوسانات عجین شده، گاهی اوقات ثبات یکی از مورد نیازترین گزینه‌ها است. استیبل کوین‌ها همان گزینه‌ای هستند که ثبات ارز فیات را با انعطاف‌پذیری ارز دیجیتال ترکیب می‌کنند. در واقع استیبل کوین‌ها با پیوند دادن ارزش ارزهای دیجیتال به دارایی‌های پایدارتر مانند ارزهای فیات، با نوسانات قیمت مقابله می‌کنند.

در ایرانیکارت، ما محبوب‌ترین استیبل کوین‌های بازار ارز دیجیتال را فهرست کرده‌ایم. تنها در عرض چند دقیقه در صرافی ایرانیکارت، با استفاده از کارت اعتباری خود، استیبل کوین مورد نظر را بدون پرداخت کارمزد پلتفرم، خریداری کرده و یا به فروش برسانید.

لیست بهترین استیبل کوین‌ها برای خرید و فروش

استیبل کوین چیست؟

استیبل کوین‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که ارزش آن‌ها به ارز، کالا یا ابزار مالی دیگر مرتبط است. هدف استیبل کوین‌ها حفظ سرمایه افراد هنگام نوسانات بالای بازار ارز دیجیتال است. پشتوانه استیبل کوین‌ها معمولاً یکی از انواع دارایی فیات، ارز و … است. البته ممکن است توسط یک الگوریتم نیز پشتیبانی شوند. در سال ۲۰۱۷ بعد از اینکه بیت کوین تقریباً به ۲۰۰۰۰ دلار رسید و بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت، سرمایه گذاران به دنبال یک راه برای حفظ ارزش سرمایه خود با نوسان کمتر بودند. در همین زمان بود که استیبل کوین‌ها محبوب شدند. انواع مختلفی از استیبل کوین‌ها وجود دارد که دارایی پشتوانه آن‌ها متفاوت است. انواع آن عبارتند از:

  • استیبل کوین‌های دارای پشتوانه کالا
  • استیبل کوین‌های دارای پشتوانه فیات
  • استیبل کوین‌های دارای پشتوانه ارز دیجیتال
  • استیبل کوین‌های الگوریتمی

استیبل کوین‌ها می‌توانند توسط افرادی که در کشورهایی که سیستم‌های پولی آن‌ها ناپایدار است و کنترل‌های سرمایه محدود آن افراد را از خرید کالا یا خدمات به ارزهای خارجی باز می‌دارد، استفاده شوند. همچنین جهت محافظت از سرمایه‌گذاری‌، معامله‌گرانی که فکر می‌کنند ارزش ارزهای دیجیتال آن‌ها کاهش می‌یابد، می‌توانند دارایی‌های رمزارزی خود را به استیبل کوین‌ها منتقل کنند.

ویژگی‌های یک استیبل کوین چیست

ویژگی‌های یک استیبل کوین چیست؟

مجموعه‌ای از ویژگی‌های استیبل کوین‌ها وجود دارد که باعث استفاده از آن‌ها به روش‌های مختلف در دنیای ارز دیجیتال می‌شود. ویژگی‌هایی مانند:

حریم خصوصی: استیبل کوین‌ها هیچ ارتباطی با داده‌های مربوط به شرکت یا داده‌های فردی ندارند. در نتیجه توانایی آن‌ها را برای ارائه حریم خصوصی افزایش می‌یابد.

امنیت: یکی از حیاتی‌ترین ویژگی‌های استیبل کوین امنیت ارائه شده است. می‌توانید استیبل کوین‌ها را در کیف پول‌های دیجیتالی خود ذخیره کنید و با استفاده از کلید خصوصی از امنیت آن‌ها اطمینان حاصل کنید. زیرا فقط مالک می‌تواند به وجوه دسترسی داشته باشد.

سهولت استفاده: دارندگان استیبل کوین می‌توانند با ابزارها و خدماتی که وجود دارند، تبدیل و مبادله سریع‌تر استیبل کوین‌ها به ارز فیات را تجربه کنند.

بدون واسطه: عدم وجود واسطه یکی از ویژگی‌های قابل توجه استیبل کوین‌ها است. درست مانند ارزهای دیجیتال، استیبل کوین‌ها کارمزدها و محدودیت‌هایی را که با کنترل دولتی، مقررات و سایر مقامات متمرکز همراه است، حذف می‌کنند.

عدم تمرکز: یکی دیگر از ویژگی‌های مهم استیبل کوین‌ها، عدم تمرکز است. این موضوع باعث می‌شود استیبل کوین توسط سازمان یا شخص خاصی اداره نشود.

بهترین استیبل کوین‌ها

همه استیبل کوین‌ها به صورت یکسان ایجاد نمی‌شوند. با افزایش تعداد استیبل‌کوین‌ها، لازم است که با بهترین استیبل کوین آشنا باشید.

  1. تتر USDT تتر یکی از قدیمی‌ترین استیبل کوین‌ها است که در سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد و تا به امروز محبوب‌ترین استیبل کوین بوده است. تتر با ارزش‌ترین ارز پایدار از نظر ارزش بازار بوده و همچنین به دلیل امنیت و سهولت استفاده در پلتفرم‌های ارز دیجیتال شناخته شده است.
  2. USD: ارز USD که در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد، یک استیبل کوین است که به طور مشترک توسط شرکت‌های ارزهای دیجیتال Circle و Coinbase از طریق کنسرسیوم مرکز مدیریت می‌شود.
  3. دای DAI: دای که مبتنی بر پروتکل MakerDAO اجرا می‌شود، یک استیبل کوین در بلاک چین اتریوم است. دای در سال ۲۰۱۵ ایجاد شد و توسط اتریوم پشتیبانی می‌شود.
  4. BUSD: صرافی ارز دیجیتال بایننس نیز یک دلار بایننس منتشر کرد که نسبت ۱:۱ با دلار آمریکا را حفظ می‌کند.
  5. TUSD: این استیبل کوین ۱۰۰٪ توسط دلار ایالات متحده پشتیبانی می‌شود و یکی از نقدشونده‌ترین استیبل کوین‌ها در بازار است.
  6. PAX: ارز Paxos Standard نیز یک استیبل کوین است که به عنوان پاسخی به بحث چاپ تتر ایجاد شد.

بهترین استیبل کوین‌ها چه ویژگی‌هایی دارند

بهترین استیبل کوین‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟

استیبل کوین‌ها در رفع نگرانی‌های مربوط به نوسان قیمت ارزهای دیجیتال کاملاً تاثیرگذار بوده اند. ویژگی‌های قابل توجه استیبل کوین‌ها شباهت‌هایی با ارزهای دیجیتال دارد، زیرا می‌توانیدعدم تمرکز، حریم خصوصی و قابلیت همکاری را با dApps در آن‌ها بیابید. با این حال، بعضی استیبل‌کوین‌ها نیز ممکن است نیمه متمرکز باشند. به این معنی که ممکن است توسط یک سازمان خاص مدیریت شوند. بنابراین بهترین استیبل کوین‌ها، آن‌هایی هستند که علاوه بر حفظ ثبات ۱ دلاری و ذخیره قابل قبول، مکانیسم امن داشته به صورت کاملا غیرمتمرکز عمل می‌کنند.

چه زمانی روی استیبل کوین‌ها سرمایه‌گذاری کنیم؟

استیبل کوین‌ها یک گزینه مناسب برای کسانی است که مایل به سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال هستند، بدون اینکه سرمایه و دارایی آن‌ها در معرض نوسانات بالای بازار قرار گیرد. زیرا بر خلاف بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، نوسانات قیمت استیبل کوین‌ها ثابت می‌ماند و این ثابت ماندن قیمت به حفظ ارزش سرمایه‌گذاری شما کمک می‌کند. هنگام نوسانات شدید در بازار ارز دیجیتال، می‌توانید همه یا قسمتی از سرمایه دیجیتالی خود را به یکی از انواع استیبل کوین‌ها تبدیل کنید. به این ترتیب، از این سرمایه برای خرید پلکانی و در نهایت افزایش بازدهی خود استفاده کنید. توجه کنید سرمایه گذاران باتجربه می‌گویند بهتر است ۲۰٪ سبد سرمایه‌گذاری خود را به صورت استیبل کوین نگهداری کنید تا در مواقع لزوم بتوانید سرمایه خود را نجات داده و یا در کاهش قیمت‌های شدید، رمزارز خریداری کنید.

ارزش استیبل کوین‌ها چطور مشخص می‌شود؟

استیبل کوین‌ها بر اساس پشتوانه خود عمل می‌کنند که پشتوانه مربوطه، ارزش آن‌ها در طول زمان، ثابت نگه می‌دارد. بنابراین، یک استیبل کوین می‌تواند ۱۰۰ میلیون دلار ذخیره داشته باشد و ۱۰۰ میلیون توکن با ارزش ثابت ۱ دلار برای هر توکن منتشر کند. اگر صاحب یک استیبل کوین بخواهد توکن را نقد کند، پول واقعی را از ذخیره برداشت می‌کنند.

بهترین استیبل کوین برای نگهداری

استیبل کوین‌ها توسط پول نقد واقعی یا دارایی‌های دیگر پشتیبانی می‌شوند. به عنوان مثال، تتر دارای ذخایر نقدی، خزانه و سایر اشیاء با ارزش دلار است. فارغ از نوع پشتوانه، بهترین استیبل کوین‌هایی که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد عبارتند از:

تتر (USDT): تتر یک استیبل کوین بسیار محبوب است که در سال ۲۰۱۴ ایجاد شد و یکی از پر استفاده‌ترین استیبل کوین‌ها در فضای ارز دیجیتال چندین سال اخیر محسوب می‌شود. یک تتر را می‌توان با یک دلار آمریکا مبادله کرد.

دای (DAI): دای یک استیبل کوین غیرمتمرکز است که توسط اتریوم پشتیبانی می‌شود. از آن جایی که ارزش این استیبل کوین از دلار آمریکا بیشتر است، MarketDAO پلتفرم سازنده، با اتصال آن به دلار آمریکا نسبت ۱:۱ را حفظ می‌کند.

بایننس یو اس دی (BUSD): بایننس USD یکی از محبوب‌ترین استیبل کوین‌ها در بازار ارز دیجیتال بوده که متعلق به شرکت بایننس است. این استیبل کوین نیز توسط دلار آمریکا پشتیبانی شده است.

قیمت استیبل کوین‌ها

همه استیبل کوین‌ها فارغ از نوع پشتوانه، قیمت خود را با نسبت ۱ به ۱ با دلار آمریکا حفظ می‌کنند. به این ترتیب قیمت آن‌ها همیشه برابر با ۱ دلار خواهد بود البته اگر در حفظ این ارزش موفق باشند. شایان ذکر است در مواردی که عرضه و تقاضا نوسان داشته باشد، قیمت استیبل کوین‌ها نیز می‌تواند تغییرات جزیی داشته باشد.

خرید و فروش انواع استیبل کوین در صرافی ایرانیکارت

برای همه تریدرهای بازار ارز دیجیتال لازم است که همیشه از استیبل کوین‌ها استفاده کنند تا در مواقع لزوم از کاهش ارزش سرمایه خود جلوگیری کنند. همچنین کسب‌وکارهایی که به دنبال راه‌های کم‌هزینه‌تر و کارآمدتر برای پرداخت به تامین‌کنندگان خارجی خود هستند، می‌توانند از استیبل کوین‌ها استفاده کنند، زیرا مجبور نیستند با تبدیل ارزهای فیات مختلف سروکار داشته باشند.

صرافی ایرانیکارت از خرید و فروش انواع استیبل کوین پشتیبانی کرده و امکان خرید و فروش با کارمزد صفر را برای همه کاربران فراهم کرده است. شما می‌توانید در صرافی ایرانیکارت بدون پرداخت کارمزد به پلتفرم استیبل کوین مورد نظر خود را خرید و فروش کنید. تنها با ثبت یک درخواست خرید یا فروش، کارشناسان رمز ارز ایرانیکارت در کوتاه‌ترین درخواست شما را پیگیری خواهند کرد.

برای خرید و فروش انواع استیبل کوین درخواست خود را ثبت کنید!

ثبت درخواست

سوالات متداول

ارزهایی که قیمت یا ارزش آن‌ها بر اساس نوع پشتوانه ثابت می‌ماند، استیبل کوین نامیده می‌شوند.

بیش از ۱۰۰ استیبل کوین وجود دارد اما بهترین و پر استفاده‌ترین آن‌ها usdt ،busd ،dai ،tusd ،usdc ،pax هستند.

منظور استیبل کوینی است که تحت پوشش هیچ نهاد یا سازمان و یا شخص خاصی نیست.

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع استیبل کوین از یک الگوریتم برای حفظ یک مقدار ثابت استفاده می‌کند. این الگوریتم‌ها معمولاً دو ارز را به هم متصل می‌کنند و سپس قیمت آن‌ها را بسته به عرضه و تقاضای سرمایه گذاران تنظیم می‌کنند.

استیبل کوینی که کاملا غیرمتمرکز باشد و از پروتکل ایمن نیز ایجاد شده باشد بهترین استیبل کوین محسوب می‌شود.

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
خرید و فروش استیبل کوین – لیست بهترین استیبل کوین‌ها
5 از 20 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید