ارزهای رمزنگاری شده

ارز رمزنگاری شده چیست؟

ارز رمزنگاری شده ( Cryptocurrency) یا ارزهای رمزپایه برپایه بیت کوین نوعی از ارز دیجیتال است که بر اساس الگوریتم های رمزنگاری و به صورت غیر متمرکز ایجاد شده و استفاده می شوند. به این معنا که هیچ واسط و یا سازمانی مانند بانک مرکزی از آن پشتیبانی نکرده و قادر به ردیابی معاملات انجام شده توسط آن نخواهد بود.

 

ارزهای رمزنگاری شده

معرفی انواع ارز رمزنگاری شده

روز به روز به تعداد ارزهای رمزنگاری شده اضافه می شود. اما از زمانی که این مفهوم در دنیای اقتصاد جهان شکل گرفته است، تنها برخی از آنها توانسته اند سر پا باقی بمانند. برخی از مهمترین ارزهای رمزنگاری شده عبارت هستند از:

کاربرد ارز رمزنگاری شده

انتقال پول با هزینه کمتر

سرمایه گذاری در استارت آپ ها

انجام معاملات مالی به صورت خصوصی

انتقال وجه به صورت غیر نقدی

انتقال وجه بدون نیاز به تبدیل ارز

انجام سریع معاملات مالی

تفاوت ارز رمزنگاری شده با ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال و رمز ارز

ارزهای دیجیتال مانند پی پال، به ارزهایی گفته می شوند که توسط گروهی از برنامه نویسان ایجاد شده و توسط بانک مرکزی مورد تایید قرار گرفته اند. اما ارز رمزنگاری شده به ارزی گفته می شود که توسط یک سری از افراد که معمولا ناشناس هستند به صورت متن باز ارائه می شوند. به عبارت دیگر کد نویسی هایی که برای این نوع ارز انجام شده است، برای عموم باز و قابل تغییر است.

از طرف دیگر شما برای استفاده از ارز دیجیتال، نیاز به طی کردن مراحل تایید هویت دارید. به عنوان مثال برای استفاده از خدمات کمپانی پی پال، حتما باید مدارک شناساییتان را ارسال کرده و حسابتان را وریفای کنید.

از ارز رمزنگاری شده معمولا به دلیل این که معاملات انجام شده توسط آن قابل ردیابی نیستند، برای پول شویی استفاده می شود. در حالی که در ارز دیجیتال، جلوی انجام هر معامله مشکوکی گرفته می شود.

لیست شرکت هایی که بیت کوین را میپذیرن

KFC Canada
Subway
Microsoft
Reddit
Virgin Galactic
Namecheap
Gyft
Wikipedia
Alza
The Internet Archive
Travel
Pembury Tavern
Old Fitzroy
The Pink Cow
Zynga
EZTV
نیاز به اطلاعات بیشتری دارید؟

با مشاوران ایرانیکارت در تماس باشید.

درخواست مشاوره

ارزهای دیجیتال ارزهایی مانند پی پال هستند که تحت نظارت دولت ها و با پشتوانه ی مالی مشخص میباشند اما ارز های رمز نگاری شده کد هایی هستند که نظارتی بر آن ها وجود ندارد مانند بیت کوین و اتریوم.

برای ذخیره ی ارز های رمز گذاری شده میتوانید از وبسایت هایی که خدمات کیف پول آنلاین ارائه میدهند استفاده کنید. همچنین ابزاری به اندازه ی یک فلش مموری تحت عنوان کیف پول سخت افزاری برای نگه داشتن این ارز ها وجود دارد.

میتوانید این کار را از طریق ایرانیکارت انجام دهید. کافی است وارد پنل کاربری خود در ایرانیکارت شده و سفارش خود را ثبت کنید. هر سوالی داشتید، از ما بپرسید.

برای انتخاب رمز ارز مناسب باید مطالعه ی فراوان داشته باشید، وضعیت بازار را بدانید و با روش های تحلیل آشنا باشید. در انتخاب عجله نکنید و با دقت انتخاب کنید.

ایرانیکارت انواع کیف پول های ارز های رمز نگاری شده را ارائه میدهد. کیف پول مورد مناسب خود را انتخاب کنید و تهیه آن را به ما بسپارید.

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
امتیازی ثبت نشده است