021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

بهترین صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال

تاریخ انتشار : 13 دی 1400تاریخ بروزرسانی : 2 بهمن 1400

برای هر کسی که به خرید و فروش ارز دیجیتال علاقه‌مند است، همیشه یک موضوع در خط مقدم همه بحث‌های مربوط به کریپتو وجود دارد که بهترین صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال کدام است؟ حقیقت این است که هیچ انتخاب یکسانی وجود ندارد؛ زیرا این تا حد زیادی به اولویت‌های معامله گر، دارایی‌های هدف و سرمایه اولیه بستگی دارد. با این حال، چیزی که می‌تواند انتخاب‌های شما را محدود کند این است که از قبل تصمیم بگیرید که به کدام یک از صرافی‌های ارز دیجیتال متمرکز یا غیرمتمرکز علاقه دارید؟ اولی پلتفرم‌هایی با یک مدیریت مرکزی است که بر وجوه و نقل و انتقالات پول شما نظارت، مدیریت و محافظت می‌کند. در حالی که دومی عملکرد مستقل‌تر و اساس همتا به همتا دارد. این راهنما به طور انحصاری بر بهترین صرافی غیرمتمرکز یا DEX، متمرکز است. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین صرافی غیرمتمرکز برای فیوچرز را نیز به شما معرفی کنیم.

آشنایی با صرافی غیرمتمرکز و نحوه عملکرد آن‌ها

صرافی‌های غیرمتمرکز بر قراردادهای هوشمند تکیه می‌کنند تا به معامله‌گران اجازه دهند بدون واسطه، سفارش‌ها را اجرا کنند. صرافی‌های غیرمتمرکز به کاربران اجازه می‌دهند تا از طریق تعامل با قراردادهای هوشمند پلتفرم معاملاتی، مستقیماً از کیف پول دیجیتالی خود معامله کنند. معامله گران از وجوه خود محافظت می‌کنند و در صورت مرتکب اشتباهاتی مانند گم کردن کلید خصوصی یا ارسال وجوه به آدرس‌های اشتباه، مسئول از دست دادن آن‌ها هستند. صرافی‌های غیرمتمرکز محبوب بر روی پروتکل‌های لایه یک بلاک چین‌های پیشرو ساخته شده‌اند که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کنند. محبوب‌ترین DEX ها بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده اند.

 برای خرید و فروش ارز دیجیتال می توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال

از آن جایی که صرافی‌های غیرمتمرکز از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کنند و کاربران در آن وجوه خود را نگه می‌دارند؛ هر معامله با کارمزد همراه است. در اصل، معامله گران برای استفاده از DEX با قراردادهای هوشمند در بلاک چین تعامل دارند. سه نوع اصلی از صرافی‌های غیرمتمرکز وجود دارد که همه آن‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا از طریق قراردادهای هوشمند، مستقیماً با یکدیگر تجارت کنند. انواع صرافی‌های غیرمتمرکز عبارتند از:

 • بازارسازان خودکار (Automated market makers)
 • دفتر سفارش (Order books DEXs)
 • تجمیع‌کننده‌ها (aggregators DEX)

 برای اطلاعات بیشتر 3 ارز دیجیتال برتر قرارداد‌های هوشمند در سال 2022 را مطالعه کنید.

در ادامه به معرفی بهترین صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال و سپس بهترین صرافی غیرمتمرکز برای فیوچرز خواهیم پرداخت و ضمن معرفی هر کدام، ویژگی‌های پلتفرم‌های مربوطه را نیز بازگو خواهیم کرد.

می‌دانید که از نظر تراکنش، صرافی‌های غیرمتمرکز از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که هیچ طرفی بدون پرداخت پول به طرف مقابل فرار نمی‌کند! همچنین پلتفرم‌های غیرمتمرکز فرآیند احراز هویت را به کلی حذف می‌کنند و برای ثبت نام فقط آدرس ایمیل شما را می‌خواهند. DEX‌ ها فاقد محدودیت‌های جغرافیایی هستند. بنابراین کاربران هیچ کشوری را در لیست تحریم قرار نداده اند. تمام این ویژگی‌ها باعث محبوب شدن پلتفرم‌های غیرمتمرکز در بین کاربران شده است. همراه ما باشید تا برترین صرافی‌های غیرمتمرکز را به شما معرفی کنیم.

معرفی 8 مورد از بهترین صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال - صرافی DYDX

 • صرافی DYDX

dYdX یک صرافی غیرمتمرکز رمزنگاری است که برای معامله گران پیشرفته مناسب است و خدماتی مانند استقراض، وام، مارجین و معاملات اهرمی را ارائه می‌دهد. این پلتفرم از طریق قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم و یک پروتکل مقیاس‌بندی لایه دوم Starkware عمل می‌کند که در آن کاربران می‌توانند مستقیماً بدون واسطه در صرافی معامله کنند. dYdX بر روی یک زیرساخت ترکیبی و نیمه غیرمتمرکز عمل می‌کند. این بدان معناست که هر کاربر تا زمانی که به اینترنت دسترسی داشته باشد، می‌تواند به راحتی به صرافی دسترسی داشته باشد و معاملات را انجام دهد.این صرافی همچنین می‌تواند گزینه مناسبی به عنوان بهترین صرافی غیرمتمرکز برای فیوچرز باشد. توکن اختصاصی این صرافی که با نام DYDX شناخته می‌شود توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. در مقاله آینده ارز دیجیتال دیدکس DYDX چشم‌انداز این توکن را بررسی کرده ایم.

برای آموزش کار با صرافی DYDX از مقاله آموزش کار با صرافی DYDX دیدن کنید.

صرافی پنکیک سواپ Pancakeswap

 • صرافی PancakeSwap

PancakeSwap یک صرافی غیرمتمرکز است که به جای اتریوم بر روی زنجیره هوشمند بایننس (BSC) ساخته شده است. این صرافی به کاربران خود امکان می‌دهد تا توکن‌های استاندارد BEP-20 را به راحتی تعویض کنند. ایده اولیه این صرافی، DeFi ،DEX و تمرکززدایی از امور مالی جهان بود. کارشناسان کریپتو سیستمی را تصور کردند که در آن نیازی به مبادلات متمرکز نیز وجود نخواهد داشت. UniSwap و SushiSwap به عنوان رهبران بازار ظاهر شدند. اکثر DApp‌ ها در بلاک چین اتریوم توسعه می‌یافتند. این وابستگی بیش از حد به شبکه اتریوم چالش‌هایی مانند سرعت پایین تراکنش و کارمزد بالای گاز را ایجاد کرد. بایننس با تمرکز شدید روی عملکرد، BSC را در سپتامبر 2020 معرفی کرد. PancakeSwap خیلی زود مورد توجه قرار گرفت و با ویژگی‌های عالی خود به مدعی کسب رتبه برتر تبدیل شد.

بیشتر بخوانید: آموزش صرافی پنکیک سواپ PancakeSwap

معرفی 8 مورد از بهترین صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال - صرافی IDEX 

 • صرافی IDEX 

IDEX یک صرافی ارز دیجیتال نسبتاً جدید است که محبوبیت آن در سرتاسر جهان در حال افزایش می‌باشد. این پلتفرم یک طراحی ترکیبی منحصر به فرد دارد که ویژگی‌های صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز را با هم ترکیب می‌کند. بنابراین برای بسیاری از معامله گران، بهترین‌های هر دو جهان را ارائه می‌دهد. صرافی IDEX، از بلاک چین‌های لایه 1 زنجیره هوشمند اتریوم و بایننس برای اجرای معاملات از طریق قراردادهای هوشمند و تضمین ایمنی آن‌ها استفاده می‌کند. از سوی دیگر، مانند یک صرافی متمرکز، IDEX از یک دفترچه سفارش استفاده می‌کند و آن را به عهده می‌گیرد تا خریداران را با فروشندگانی که پس از آن قراردادی را برای پایان دادن به معامله منعقد می‌کنند، مطابقت دهد. بیش از 300 ارز دیجیتال را پشتیبانی کرده و حدود 0.2% از هر معامله برای گیرندگان و 0.1% برای سازندگان هزینه دریافت می‌کند. علاوه بر این، برای پخش تراکنش روی بلاک چین، هزینه کارمزد کمی از گیرندگان دریافت می‌شود.

معرفی 8 مورد از بهترین صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال - صرافی Uniswap 

 • صرافی Uniswap 

اگر به دنبال راه حلی ناشناس، سریع و ایمن هستید که به شما امکان می‌دهد توکن‌های مبتنی بر اتریوم را خریداری یا مبادله کنید، Uniswap این سفارش‌ها را از طریق قراردادهای هوشمند مستقل در بلاک چین با هزینه‌های بسیار کم اجرا می‌کند. در این صرافی پیشنهادها و درخواست‌ها با یک پروتکل نقدینگی خودکار جایگزین می‌شوند که قیمت را بر اساس توکن ورودی و خروجی مشتری محاسبه می‌کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک کیف پول WEB3 (به عنوان مثال MetaMask) را برای دریافت توکن‌های خود متصل کنید. یونی سواپ از حدوده 185 ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. همچنین، هر کسی می‌تواند در استخرهای نقدینگی Uniswap مشارکت کند و در ازای آن، توکن‌های نقدینگی دریافت کند که می‌توانند در هر زمان برای دارایی پایه بازخرید شوند. در نهایت، با افزودن کارمزد 0.25%، این پلتفرم به ارائه‌دهندگان نقدینگی (معروف به بازارسازان) انگیزه می‌دهد.

معرفی 8 مورد از بهترین صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال - صرافی balancer

 • صرافی Balancer

Balancer یک DEX کاملاً جدید است که در سال 2019 در BlockScience توسعه یافت و در سال 2020 برای عموم باز شد. پروتکل معاملاتی این پلتفرم شباهت زیادی به پروتکل AMM Uniswap دارد که با کمی تغییر یا ارتقا به استخرهای نقدینگی آن‌ها انجام می‌شود. Balancer به معامله گران اجازه می‌دهد تا به تنهایی استخرهای نقدینگی ایجاد کرده و درصد دارایی‌های رمزنگاری را تعیین کنند. تمام این معاملات و مبادله دارایی‌های کریپتو هزینه‌های معاملاتی را به همراه دارد که به عنوان انگیزه‌ای برای ارائه دهندگان نقدینگی عمل می‌کند. Balancer همچنین دارای توکن بومی BAL است که به عنوان توکن حاکمیتی شبکه، به دارندگان آن حق مشارکت در فرآیندهای تصمیم گیری را می‌دهد. Balancer از توکن‌های ERC20 نیز پشتیبانی می‌کند و با استفاده از مسیریابی سفارش هوشمند که می‌تواند توسط سایر صرافی‌های غیرمتمرکز نیز اتخاذ شود، بهترین نرخ بازار را ارائه می‌دهد.

 بیشتر بخوانید: بهترین صرافی های جایگزین بایننس

صرافی bancor

 • صرافی Bancor 

Bancor یک شبکه نقدینگی غیرمتمرکز است که در سال 2016 راه اندازی شد. این پلتفرم با سایر صرافی‌ها متفاوت است زیرا معاملات در کیف پول Bancor که با بلاک چین‌های ERC20 و EOS یکپارچه شده است، انجام می‌شود. کیف پول، این معاملات را از طریق قراردادهای هوشمند امن، بدون دخالت واسطه برای تکمیل تراکنش انجام می‌دهد. همچنین، قراردادهای هوشمند BNT، نقدینگی دارایی‌ها را مجدداً متعادل می‌کند. این امر بانکور را به اولین پلتفرم غیرمتمرکز زنجیره‌ای متقابل تبدیل می‌کند.

گفته می‌شود در آینده، تیم Bancor پشتیبانی از برخی ارزهای دیجیتال محبوب مانند بیت‌کوین (BTC)، ریپل (XRP) و ترون (Tron) را نیز اضافه خواهد کرد که بدون شک این صرافی را به یکی از محبوب‌ترین صرافی‌های غیرمتمرکز تبدیل خواهد کرد زیرا اکثر DEX‌ ها بر روی اتریوم تمرکز می‌کنند.

معرفی 8 مورد از بهترین صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال - صرافی kyber

 • صرافی kyber

شبکه Kyber یک پروتکل مبتنی بر اتریوم است که امکان تبادل و تبدیل فوری دارایی‌های دیجیتال (مانند توکن‌های رمزنگاری) و ارزهای دیجیتال (مانند اتریوم، بیت‌کوین، ZCash) را با نقدینگی بالا فراهم می‌کند. این پلتفرم شبیه به پروژه 0x است اما در عوض تمام اقدامات خود را روی بلاک چین انجام می دهد. شبکه Kyber یک تبادل غیرمتمرکز روی زنجیره ارائه می‌کند اما دفترچه سفارش را حذف می‌کند. این موضوع به پلتفرم این امکان را می دهد که رمز ارز شما به صورت آنی و با حداقل هزینه، مبادله شود.

صرافی چنجلی Changely

 • صرافی غیرمتمرکز Changely

Changely یک پلتفرم اروپایی است که در سال 2013 توسط یک استخر بزرگ استخراج بیت کوین به نام MineGate تأسیس شد. یک سال بعد، Changelly به عنوان یک صرافی مستقل ارز دیجیتال که بر معاملات کریپتو به کریپتو متمرکز است، تغییر نام داد. Changelly که در اصل در پراگ، جمهوری چک مستقر بود، اکنون مقر آن در هنگ کنگ است. این صرافی با برخی دیگر از پلتفرم‌های رمزنگاری کاملاً غیرمتمرکز موجود در لیست ما متفاوت است، زیرا مانند واسطه عمل می‌کند. پلتفرم معاملاتی خودکار آن بهترین پیشنهادها را از سایر صرافی‌های ارز دیجیتال جمع‌آوری می‌کند و خریداران را با فروشندگان مطابقت می‌دهد.

یک ویژگی جالب توجه در مورد پلتفرم این است که میانگین کارمزد ثابت 0.5% برای تمام معاملات ارز دیجیتال وجود دارد. هیچ راهی وجود ندارد که ارز مورد نظر خود را پیدا نکنید! زیرا Changelly از هزاران جفت تجاری مختلف پشتیبانی می‌کند. به لطف همکاری Changelly با MoonPay و Simplex، می‌توانید خریدهای فیات را نیز انجام دهید. از حدود 90 ارز دیجیتال پشتیبانی کرده و امکاناتی مانند لایو چت 24 ساعته و یک برنامه تلفن همراه برای دستگاه‌های iOS و Android ارائه می‌دهد.

معرفی 8 مورد از بهترین صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال - صرافی shapeshift

 • صرافی Shapeshift

Erik Voorhees بنیان گذار و مدیر عامل فعلی این پلتفرم است. فعالیت خود را در سال 2014 از یک دفتر در سوئیس آغاز کرد. ShapeShift از نظر نحوه انجام معاملات بسیار شبیه Changelly است اما دارای ویژگی‌های دیگری است که آن را از رقبا متمایز می‌کند. ShapeShift حدود 70 ارز دیجیتال را پشتیبانی کرده و از افرادی که احراز هویت انجام داده اند، هیچ کارمزد معاملاتی دریافت نمی‌کند. پس از تکمیل بررسی KYC، صرافی 10 توکن FOX به حساب شما به ارزش 100 دلار کارمزد معامله تخصیص می‌دهد. این مبلغ در ابتدای هر ماه دوباره شارژ می‌شود. حتی اگر تصمیم دارید اطلاعات شخصی را در اختیار پلتفرم قرار ندهید، همچنان می‌توانید ارزهای دیجیتال را بدون پاداش معامله کنید. ShapeShift وجوه شما را ذخیره نمی‌کند اما می‌تواند با کیف پول‌های سخت افزاری مانند (Trezor (Trezor TTrezor one) ،Ledger (nano snano x و KeepKey ادغام شود.

برای خرید انواع کیف پول سخت افزاری می توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید.

خرید انواع کیف پول سخت افزاری

اکنون که با برترین صرافی‌های غیرمتمرکز آشنا شدید، در این قسمت می‌خواهیم که بهترین صرافی غیرمتمرکز برای فیوچرز را به شما معرفی کنیم. با توجه به مشکلاتی که ایرانی‌ها برای دسترسی به سایر صرافی‌های متمرکز دارند، صرافی‌های غیرمتمرکز انتخاب مطمئن‌تری هستند. به همین دلیل صرافی‌های غیرمتمرکز در حال ارتقای خود هستند تا تمام نیاز کاربران را برطرف سازند. امکاناتی مانند اضافه کردن معاملات اهرمی و کاهش کارمزدها از این قبیل است. در ادامه 3 مورد از بهترین صرافی غیرمتمرکز برای فیوچرز را به شما معرفی کرده ایم.

معرفی 3 مورد از بهترین صرافی غیرمتمرکز برای فیوچرز

 1. صرافی DYDX: این صرافی بر اساس قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم اجرا می‌شود که نیاز به اعتماد به یک صرافی مرکزی در حین معامله را از بین می‌برد. DYDX امنیت و شفافیت یک صرافی غیرمتمرکز را با سرعت و قابلیت استفاده یک صرافی متمرکز ترکیب می کند. dYdX و StarkWare برای مقیاس‌پذیری قابل‌توجه معاملات، یک پروتکل Layer 2 برای Perpetuals متقابل ایجاد کرده‌اند که بر اساس موتور مقیاس‌پذیری StarkEx StarkWare و قراردادهای هوشمند Perpetual dYdX است. معامله‌گران اکنون می‌توانند با هزینه‌های کارمزد صفر و شروع با حداقل ترین مقدار (10 دلار) معامله کنند. معامله گران می توانند با اهرم 25 برابری در BTC-USD، ETH-USD، LINK-USD، UNI-USD، AAVE-USD، اقدام به خرید کنند.
 2. صرافی KINE: یک بازار مشتق را فراهم می‌کند که در آن یک استخر نقدینگی با پشتیبانی دارایی‌های دیجیتالی زنجیره‌ای به عنوان طرف مقابل منفعل همه معامله گران در بورس عمل می‌کند. نقدینگی تضمین شده و تا 100 برابر اهرم در 21 ارز دیجیتال را به معامله گران ارائه می‌دهد. این صرافی در حال ایجاد راهی سریع، شفاف و بدون دردسر برای تجارت مشتقات در شبکه اتریوم و بایننس اسمارت چین است.
 3. صرافی Perpetual: این پروتکل به دنبال ایجاد یک پروتکل معاملاتی قراردادهای دائمی است که هر کسی بتواند از آن استفاده کند. در این صرافی به لطف مبادلات مبتکرانه مبتنی بر AMM، می‌توانید با نقدینگی مناسب، معامله کنید. این صرافی از یک فناوری مقیاس‌پذیری به نام xDai برای افزایش سرعت معاملات در مقایسه با سایر صرافی‌های مبتنی بر اتریوم و همچنین ارائه کارمزد تراکنش صفر در همه معاملات استفاده می‌کند. شایان ذکر است تمام وثیقه استفاده شده در صرافی به صورت USDC است.

سخن آخر

در مقاله بهترین صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال با صرافی‌های غیرمتمرکز بسیاری آشنا شدید که از نظر عملکرد جزو بهترین‌ها می‌باشند. به تازگی برخی از پلتفرم‌های غیر متمرکز بخش فیوچرز را نیز اضافه کرده‌اند که بهترین صرافی غیرمتمرکز برای فیوچرز را نیز در ادامه مقاله معرفی کردیم. اضافه کردن بخش فیوچرز به دلیل این بود که کاربران هر آنچه که از یک صرافی انتظار دارند، در این پلتفرم‌ها داشته باشند.

254 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید