021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تحلیل تکنیکال بیت کوین و آلت کوین ها

13 شهریور 1400
فصل 01

از آنجایی که بیت کوین و آلت کوین‌ها، طی هفته‌های اخیر با رشد قابل توجهی همراه هستند، تیم ایرانیکارت در نظر دارند با ارائه‌ی تحلیل تکنیکال بیت کوین و آلت کوین ها ، شما را در امر خرید و فروش ارز دیجیتال راهنمایی کند. در نظر بگیرید استفاده از تحلیل‌ها منوط به داشتن اطلاعات کافی از بازار ارزهای دیجیتال می‌باشد.

تحلیل تکنیکال بیت‌کوین

در تحلیل قبلی انتظار داشتیم بیتکوین پس از دستیابی به سقف تاریخی جدید، به رشد خود ادامه دهد که در پی کاهش مومنتوم و همچنین خبر تصویب قانون مالیات بر رمز ارزها در آمریکا توسط رئیس جمهور آمریکا که از 2024 اجرا می‌شود، محقق نشد و هم اکنون شاهد یک اصلاح قیمت کوچک چند درصدی هستیم. همان طور که در نمودار قابل مشاهده است، بیتکوین پس از تکمیل الگوی دو قله و همچنین شکست خط روند و همچنین حمایت استاتیک 63500 دلاری، ریزش خود را تا سطح کلیدی 56000 دلار ادامه داده است. البته سطوح 56000 و 53000 دلار در تحلیل های قبلی هم به عنوان نواحی ای که امکان اصلاح تا آن ها وجود دارد معرفی شده بود.

می توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله بیت کوین چیست را مطالعه کنید.

مادامی که قیمت نتواند از ناحیه قرمز رنگ (حوالی 60000 الی 60700) خارج شود و خود را بالای آن تثبیت کند، اصلاح می تواند تا سطوح سبز رنگ ادامه دار باشد. در صورتی که این سطح شکسته شود روند صعودی مجددا از سر گرفته خواهد شد.

تصویر 1 تکمیل الگوهای نزولی و آغاز اصلاح

تحلیل تکنیکال بیت کوین و آلت کوین ها

تصویر 2 در تایم فریم روزانه تطابق نواحی سبز مشخص شده با میانگین های مهم و همچنین کف ابر کومو قابل رویت است.

برای خرید بیتکوین، می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید و از طریق لینک زیر بیت کوین خرید و فروش کنید. خرید و فروش بیت کوین

تحلیل تکنیکال دامیننس و وضعیت کلی آلتکوین ها (شاخص نسبت بیتکوین به آلتکوین ها)

با رسیدن دامیننس به محدوده ی بسیار مهم 47 الی 48.5 خریداران و سرمایه گذاران آلتکوین ها از فرصت بهترین استفاده را نموده و خرید های عمده و سنگینی را رقم زدند به طوری که دامیننس بر شکست حمایت بسیار مهم 43.5 الی 44.5 که در تحلیل قبلی هم به اهمیت آن اشاره شد و به عنوان حد ضرر در نظر گرفته شد، فائق آمد. هم اکنون پولبک به ناحیه قرمز رنگ شکسته شده نیز انجام شده است و کماکان روند دامیننس اصلاحی و صعودی است و در نتیجه آلتکوین های دارای فاندامنتال و وضعیت تکنیکالی مناسب همچنان می‌توانند به رشد خود ادامه دهند.

از وضعیت دامیننس می توان چنین استنباط کرد که قبل از آغاز حرکت اصلی بیتکوین، آلتکوین ها روزهای خوشی را سپری خواهند کرد اما آغاز حرکت بیتکوین که احتمالا همزمان با رسیدن دامیننس به سطح 40 است، میتواند مجددا دامیننس را صعودی و اصلاح قیمت عمده ی آلتکوین ها را نسبت به بیتکوین رقم بزند. بنابراین سرمایه گذاران و تریدرهای آلتکوین ها میتوانند نسبت به کسب سود در این بازه اقدام نمایند اما توجه به اهمیت سیو سود در دامیننس 40 نیز ضروری خواهد بود.

تصویر 3 روند احتمالی حرکت دامیننس

تحلیل تکنیکال اتریوم

همان طور که در چارت قابل مشاهده است، شکست کانال صعودی پرشیب اتریوم نسبت به دلار منجر به یک اصلاح نسبتا شدید در قیمت آن شده است که هم اکنون نیز تارگت کلاسیک خود را دیده است. واکنش نسبت به قله قبلی که سطح 4000 دلار باشد قابل قبول بوده و مادامی که این سطح از دست نرود اتریوم همچنان صعودی است و سرمایه گذاران میتوانند نسبت به نگه داری آن مبادرت ورزند.

می توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله راهنمای کامل اتریوم را مطالعه کنید.

در تایم فریم هفتگی نیز اتریوم نسبت به دلار همچنان بالای خط روند 2 ساله ی خود است که نشان از صعودی بودن آن دارد. حد ضرر کوتاه مدت این تحلیل از دست رفتن سطح 4000 دلار و حد ضرر بلند مدت شکسته شدن خط روند بلند مدت (حوالی 3600 الی 3700 ) دلار است.

اتریوم نسبت به بیتکوین نیز از دیدگاه نگارنده همچنان صعودی بوده و ترکیبی از انواع و اقسام حمایت های مختلف نگه دار قیمت آن هستند. حد ضرر این تحلیل از دست رفتن ناحیه قرمز رنگ و تثبیت زیر آن است.

برای خرید اتریوم، می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید و از طریق لینک زیر بیت اتریوم خرید و فروش کنید. خرید و فروش اتریوم

تحلیل تکنیکال کاردانو

کاردانو نسبت به بیتکوین همان طور که در تحلیل های قبلی گفته شد کماکان نزولی به نظر می‌رسد هرچند که از مومنتوم ریزش کم شده و قیمت به سکون نسبی رسیده است. اولین ناحیه ی حمایتی کلیدی دیده شده است اما آن طور که از رفتار قیمت بر می آید کماکان تمایلی در نهنگ ها برای خرید کاردانو وجود ندارد. از دیدگاه نگارنده خرید کاردانو زمانی مناسب است که قیمت بتواند خود را بالای 0.000036 تثبیت نماید. البته بسته به استراتژی خرید در قیمت فعلی هم ریسک کمی داشته و با رعایت حد ضرر مناسب میتواند خرید خوبی باشد.

برای مطالعه بیشتر مقاله آینده ارز دیجیتال کاردانو را مطالعه کنید.

در صورتی که ناحیه سبز رنگ فعلی از دست برود ناحیه سبز رنگ دوم یعنی 0.000021 الی 0.000023 میتواند برای خرید مناسب باشد.

کاردانو نسبت به دلار نیز به ناحیه حمایتی مناسبی رسیده است. برای سرمایه گذاران دلاری، خرید کاردانو با رعایت حد ضرر بسیار نزدیک میتواند مناسب باشد. رعایت حد ضرر در صورت خرید الزامی است چرا که در صورت از دست رفتن این سطح ریزش بسیار بیشتری در انتظار کاردانو خواهد بود.

برای خرید کاردانو، می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید و از طریق لینک زیر کاردانو خرید و فروش کنید. خرید و فروش کاردانو

تحلیل تکنیکال سولانا

سولانا نسبت به بیتکوین همچنان با قدرت روند صعودی خود را حفظ نموده است و در حال حاضر هیچ نشانی از تغییر روند در آن مشاهده نمیشود. خط روند شکسته شده و پولبک آن انجام شده است و آماده برای ادامه ی رشد خود می باشد.

سولانا نسبت به دلار نیز به شدت بولیش به نظر میرسد و همچنان هیچ آثاری از تغییر روند در آن دیده نمیشود. سرمایه گذاران بلند مدت فارغ از نوسانات کوتاه مدت میتوانند نسبت به هولد اقدام کنند. خط روند سبز رنگ میتواند تارگت بلند مدت سولانا باشد.

این بلاگ صرفا با هدف آموزش و اطلاع‌رسانی در حوزه ارزهای دیجیتال نگارش شده و ایرانیکارت به هیچ‌وجه توصیه‌ای به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال ندارد. بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرریسک و پرنوسان است و ورود به آن نیازمند دانش و تجربه کافی در حوزه کریپتوکارنسی و معاملات بازارهای مالی است.

فصل 02

تحلیل تکنیکال بیت‌کوین

در تحلیل قبلی 3 ناحیه برای اصلاح بیتکوین معرفی شد و توصیه کردیم خریدارانی که از قیمت های پایین تر جا مانده‌اند در این سطوح به صورت پله ای می توانند اقدام به خرید کنند. البته برای تارگت آخر احتمال بسیار پایینی قائل شدیم. همان طور که در چارت قابل مشاهده است، بیتکوین به اصلاح تا سطح اول رضایت داده و به سطوح پایین تر دست نیافته است.

تصویر 1سطوح اصلاحی رسم شده در تحلیل قبلی

همچنین اشاره شد که کندل ماهانه به راحتی پتانسیل بسته شدن در بالاترین قیمت تاریخ خود را دارد که اتفاق افتاد و نشانه ی مثبت دیگری را برای بیتکوین رقم زد.

تصویر 2 بسته شدن بالاترین کندل ماهانه ی تاریخ بیتکوین

در حال حاضر یک الگوی پرچم (Flag) در نمودار بیتکوین قابل مشاهده است که در صورت تکمیل به نحو مورد انتظار می تواند اهداف 80 الی 85 هزار دلاری را برای بیتکوین رقم بزند.

احتمال تایید سایر ETF های بیتکوین توسط وزارت خزانه داری آمریکا نیز خبر فاندامنتال مهمی است که میتواند در مراحل بعدی رشد قیمت به بیتکوین کمک کند. به خصوص آن که اولین ETF ای که تایید شد، صرفا یک ETF بیتکوین فیوچرز بوده و نه خود بیتکوین.

تصویر 3 الگوی پرچم در نمودار بیتکوین

تحلیل تکنیکال دامیننس و وضعیت کلی آلتکوین ها (شاخص نسبت بیتکوین به آلتکوین ها)

با رسیدن دامیننس به محدوده ی بسیار مهم 47 الی 48.5 خریداران و سرمایه گذاران آلتکوین ها از فرصت بهترین استفاده را نموده و خرید های عمده و سنگینی را رقم زدند به طوری که دامیننس بر شکست حمایت بسیار مهم 43.5  الی 44.5 که در تحلیل قبلی هم به اهمیت آن اشاره شد و به عنوان حد ضرر در نظر گرفته شد، فائق آمد. هم اکنون وضعیت آلتکوین ها رو به رشد و مناسب است و به نظر می رسد به زودی دامیننس به سطوح 41.5 و در نهایت 40 خواهد رسید.

از وضعیت دامیننس می توان چنین استنباط کرد که قبل از آغاز حرکت اصلی بیتکوین، آلتکوین ها روزهای خوشی را سپری خواهند کرد اما آغاز حرکت بیتکوین که احتمالا همزمان با رسیدن دامیننس به سطح 40 است، میتواند مجددا دامیننس را صعودی و اصلاح قیمت عمده ی آلتکوین ها را نسبت به بیتکوین رقم بزند. بنابراین سرمایه گذاران و تریدرهای آلتکوین ها میتوانند نسبت به کسب سود در این بازه اقدام نمایند اما توجه به اهمیت سیو سود در دامیننس 40 نیز ضروری خواهد بود.

تصویر 4 روند احتمالی حرکت دامیننس

تحلیل تکنیکال اتریوم

در تحلیل های قبلی به صعودی بودن اتریوم نسبت به دلار تاکید شد و گفته شد در صورتی که اتریوم بالای 3600 دلار تثبیت شود قله قیمتی جدید (ATH) در پیش خواهد بود. همان طور که در نمودار قابل رویت است، اتریوم قله ی قبلی خود را شکسته و هم اکنون حدود 4500 دلار معامله می شود. از دید نگارنده، همچنان خطری برای اتریوم وجود ندارد و برای آن تارگت های حتی بالای 10000 دلار نیز قابل تصور است لذا سرمایه گذاران با خیال نسبتا آسوده میتوانند نسبت به هولد کردن آن اقدام کنند.

تصویر 5 اتریوم نسبت به دلار همچنان صعودی

اتریوم نسبت به بیتکوین اما بر خلاف تحلیل قبلی، صعودی شده است. حد ضرر تحلیل قبلی ما عبور از سطح 0.071 بود که در حال حاضر محقق شده است. لذا در حال حاضر اتریوم نسبت به بیتکوین نیز روند صعودی خود را باز پس گرفته است و اولین HH خود را به ثبت رسانده است لذا رسیدن به تارگت 0.077 الی 0.078 در کوتاه مدت برای اتریوم دور از ذهن نیست.

تصویر 6 تغییر روند اتریوم نسبت به بیتکوین

تحلیل تکنیکال کاردانو

کاردانو نسبت به بیتکوین بالاخره به اولین تارگت نزولی که بارها و بارها در تحلیل های قبلی اشاره شده بود رسید و دیروز شاهد واکنش مثبتی از طرف خریداران بود. اما آیا این واکنش برای اثبات قدرت خریداران و تغییر روند کافی است؟ پاسخ این سوال قطعا خیر است. کاردانو برای تغییر روند خود نیاز دارد تا حداقل سطح کلیدی 0.0000357 را باز پس گیرد. رشد قیمت فعلی در صورتی که کاردانو نتواند خود را به بالای این سطح برساند، می تواند تنها یک ریتریس ساده در مسیر نزولی آن باشد. در صورتی که سطح 0.0000300 از دست برود تارگت بعدی کاردانو 0.000024 الی 0.000025 خواهد بود.

تصویر 7 دقت تارگت های ارائه شده در نمودار قابل مشاهده است

کاردانو نسبت به دلار نیز وضعیت مشابهی مانند چارت بالا دارد. اقدام مثبت خریداران در حال حاضر به هیچ وجه برای اثبات تغییر روند کافی نیست و کاردانو باید بتواند خود را بالای 2.1 الی 2.2 دلار تثبیت نماید تا از روند نزولی خارج شود. همچنین از دست رفتن سطح 1.9 الی 1.8 دلاری برای کاردانو رسیدن به 1.4 دلار را در پی خواهد داشت.

تصویر8 برای آغاز روند صعودی شکست مقاومت 2.1 الی 2.2 دلاری ضروریست

تحلیل تکنیکال سولانا

سولانا نسبت به بیتکوین روند نزولی خود را با قدرت شکسته است و در حال حاضر تارگت های 0.00425 و 0.00467 برای آن در دسترس است.

سولانا نسبت به دلار نیز سقف تاریخی خود را شکسته و در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد. سرمایه گذاران می توانند خود را برای تارگت های 330 الی 360 دلار آماده نمایند.

فصل 03

تحلیل تکنیکال بیت‌کوین

در تحلیل قبلی 3 ناحیه برای اصلاح بیتکوین معرفی شد و توصیه کردیم خریدارانی که از قیمت های پایین تر جا مانده‌اند در این سطوح به صورت پله ای میتوانند اقدام به خرید کنند. البته برای تارگت آخر احتمال بسیار پایینی قائل شدیم. همان طور که در چارت قابل مشاهده است، بیتکوین به اصلاح تا سطح اول رضایت داده و به سطوح پایین تر دست نیافته است.

تصویر 1 سطوح اصلاحی رسم شده در تحلیل قبلی

همچنین اشاره شد که کندل ماهانه به راحتی پتانسیل بسته شدن در بالاترین قیمت تاریخ خود را دارد که اتفاق افتاد و نشانه ی مثبت دیگری را برای بیتکوین رقم زد.

تصویر 2 بسته شدن بالاترین کندل ماهانه ی تاریخ بیتکوین

در حال حاضر یک الگوی پرچم (Flag) در نمودار بیتکوین قابل مشاهده است که در صورت تکمیل به نحو مورد انتظار می تواند اهداف 80 الی 85 هزار دلاری را برای بیتکوین رقم بزند.

احتمال تایید سایر ETF های بیتکوین توسط وزارت خزانه داری آمریکا نیز خبر فاندامنتال مهمی است که میتواند در مراحل بعدی رشد قیمت به بیتکوین کمک کند. به خصوص آن که اولین ETF ای که تایید شد، صرفا یک ETF بیتکوین فیوچرز بوده و نه خود بیتکوین.

تصویر 3 الگوی پرچم در نمودار بیتکوین

تحلیل تکنیکال دامیننس و وضعیت کلی آلتکوین ها (شاخص نسبت بیتکوین به آلتکوین ها)

با رسیدن دامیننس به محدوده ی بسیار مهم 47 الی 48.5 خریداران و سرمایه گذاران آلتکوین ها از فرصت بهترین استفاده را نموده و خرید های عمده و سنگینی را رقم زدند به طوری که دامیننس بر شکست حمایت بسیار مهم 43.5  الی 44.5 که در تحلیل قبلی هم به اهمیت آن اشاره شد و به عنوان حد ضرر در نظر گرفته شد، فائق آمد. هم اکنون وضعیت آلتکوین ها رو به رشد و مناسب است و به نظر می رسد به زودی دامیننس به سطوح 41.5 و در نهایت 40 خواهد رسید.

از وضعیت دامیننس می توان چنین استنباط کرد که قبل از آغاز حرکت اصلی بیتکوین، آلتکوین ها روزهای خوشی را سپری خواهند کرد اما آغاز حرکت بیتکوین که احتمالا همزمان با رسیدن دامیننس به سطح 40 است، میتواند مجددا دامیننس را صعودی و اصلاح قیمت عمده ی آلتکوین ها را نسبت به بیتکوین رقم بزند. بنابراین سرمایه گذاران و تریدرهای آلتکوین ها میتوانند نسبت به کسب سود در این بازه اقدام نمایند اما توجه به اهمیت سیو سود در دامیننس 40 نیز ضروری خواهد بود.

تصویر 4 روند احتمالی حرکت دامیننس

تحلیل تکنیکال اتریوم

در تحلیل های قبلی به صعودی بودن اتریوم نسبت به دلار تاکید شد و گفته شد در صورتی که اتریوم بالای 3600 دلار تثبیت شود قله قیمتی جدید (ATH) در پیش خواهد بود. همان طور که در نمودار قابل رویت است، اتریوم قله ی قبلی خود را شکسته و هم اکنون حدود 4500 دلار معامله میشود. از دید نگارنده، همچنان خطری برای اتریوم وجود ندارد و برای آن تارگت های حتی بالای 10000 دلار نیز قابل تصور است لذا سرمایه گذاران با خیال نسبتا آسوده میتوانند نسبت به هولد کردن آن اقدام کنند.

تصویر 5 اتریوم نسبت به دلار همچنان صعودی

اتریوم نسبت به بیتکوین اما بر خلاف تحلیل قبلی، صعودی شده است. حد ضرر تحلیل قبلی ما عبور از سطح 0.071 بود که در حال حاضر محقق شده است. لذا در حال حاضر اتریوم نسبت به بیتکوین نیز روند صعودی خود را باز پس گرفته است و اولین HH خود را به ثبت رسانده است لذا رسیدن به تارگت 0.077 الی 0.078 در کوتاه مدت برای اتریوم دور از ذهن نیست.

تصویر 6 تغییر روند اتریوم نسبت به بیتکوین

تحلیل تکنیکال کاردانو

کاردانو نسبت به بیتکوین بالاخره به اولین تارگت نزولی که بارها و بارها در تحلیل های قبلی اشاره شده بود رسید و دیروز شاهد واکنش مثبتی از طرف خریداران بود. اما آیا این واکنش برای اثبات قدرت خریداران و تغییر روند کافی است؟ پاسخ این سوال قطعا خیر است. کاردانو برای تغییر روند خود نیاز دارد تا حداقل سطح کلیدی 0.0000357 را باز پس گیرد. رشد قیمت فعلی در صورتی که کاردانو نتواند خود را به بالای این سطح برساند، میتواند تنها یک ریتریس ساده در مسیر نزولی آن باشد. در صورتی که سطح 0.0000300 از دست برود تارگت بعدی کاردانو 0.000024 الی 0.000025 خواهد بود.

تصویر 7 دقت تارگت های ارائه شده در نمودار قابل مشاهده است

کاردانو نسبت به دلار نیز وضعیت مشابهی مانند چارت بالا دارد. اقدام مثبت خریداران در حال حاضر به هیچ وجه برای اثبات تغییر روند کافی نیست و کاردانو باید بتواند خود را بالای 2.1 الی 2.2 دلار تثبیت نماید تا از روند نزولی خارج شود. همچنین از دست رفتن سطح 1.9 الی 1.8 دلاری برای کاردانو رسیدن به 1.4 دلار را در پی خواهد داشت.

تصویر 8 برای آغاز روند صعودی شکست مقاومت 2.1 الی 2.2 دلاری ضروریست

تحلیل تکنیکال سولانا

سولانا نسبت به بیتکوین روند نزولی خود را با قدرت شکسته است و در حال حاضر تارگت های 0.00425 و 0.00467 برای آن در دسترس است.

سولانا نسبت به دلار نیز سقف تاریخی خود را شکسته و در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد. سرمایه گذاران می توانند خود را برای تارگت های 330 الی 360 دلار آماده نمایند.

فصل 04

تحلیل تکنیکال بیت‌کوین

در تحلیل قبلی به قدرت بسیار بالای خریداران اشاره کردیم و شکست سقف 64000 دلاری بیتکوین را قریب الوقوع دانستیم. همچنین به احتمال بسیار بالای تایید شدن مجوز یکی از صندوق های قابل معامله در بورس آمریکا توسط سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اشاره کردیم و لیستی از ETF های در حال بررسی ارائه کردیم. چند روز پس از آن شاهد تایید اولین ETF بیتکوین در آمریکا بودیم که منجر به رشد قیمت بیتکوین و تشکیل یک سقف تاریخی جدید شد.

قیمت پس از عبور از سقف تاریخی خود در حوالی 67000 دلار به خط روند بلند مدت خود که در تمامی تحلیل های ماه های اخیر ما رسم شده بود واکنش نشان داده و منجر به اصلاح قیمت برای چندمین بار شده است. شدت و قدرت این خط روند در بازه ی بسیار بلندی اثبات شده است. در صورتی که این خط روند با قدرت شکسته شود رشد قیمت بیتکوین به شدت شارپ و قدرتمند خواهد شد. از دیدگاهی دیگر اصلاح فعلی را می توان یک پولبک به خط روند بلند مدت شکسته شده روی RSI دانست.

خریداران و سرمایه گذارانی که قیمت های پایین تر مانند 41000 دلار که توصیه به خرید شد را از دست داده اند از اصلاح قیمت فعلی می‌توانند برای خرید خود استفاده کنند. سطوح سبز رنگ ناحیه های حمایتی بسیار قدرتمندی هستند. بنابراین 58500 الی 60500، 55500 الی 56500 و در بدترین حالت و با احتمال کمتر 52000 الی 53000 دلار میتوانند نقاط جذاب برای خریداران باشد.

تصویر 1 واکنش دقیق و مثال زدنی به خط روند بلند مدت

در بازه های بلند مدت، فارغ از نوسانات جزئی و اصلاح های احتمالی قدرت کماکان در دست خریداران است و در صورتی که 5 روز دیگر کندل ماهانه بالای 58850 دلار بسته شود شاهد بالاترین کندل ماهانه تاریخ بیتکوین خواهیم بود. بنابراین در بازه ی بلند مدت کماکان تارگت ما برای بیتکوین 100 و 140 هزار دلار خواهد بود. با توجه به این شرایط به سرمایه گذاران و تریدرهای غیر حرفه ای توصیه می شود از نوسان گیری در بازه های کوتاه مدت خودداری کنند چرا که احتمال جا ماندن از بازار بسیار زیاد است.

تصویر 2 کندل ماهانه بیتکوین

تحلیل تکنیکال دامیننس و وضعیت کلی آلتکوین ها (شاخص نسبت بیتکوین به آلتکوین ها)

در روزهای اخیر بالاخره دامیننس به مهمترین ناحیه مقاومتی خود که 47 الی 48.5 بود رسید و پس از آن شاهد واکنش قابل توجهی نسبت به این سطح توسط خریداران آلتکوین ها بودیم. در نتیجه ی این واکنش قیمت اکثر آلتکوین ها نسبت به بیتکوین بخشی از ریزش یک ماه اخیر خود را ریکاوری کردند و نسبت به دلار نیز شاهد رشد قیمت قابل توجهی توسط بسیاری از آن ها بودیم.

از دید نگارنده این رشد قیمت ها تنها یک اصلاح در چارت دامیننس بوده و انتظار میرود در روزهای آینده رشد مجدد دامیننس و ریزش آلتکوین ها نسبت به بیتکوین (ثبات نسبی نسبت به دلار) ادامه داشته باشد. باید دید آیا دامیننس بالاخره موفق به عبور از سطح فوق العاده حساس 47 الی 48.5 می شود یا خیر. در صورت عبور موفق از این سطح رشد بیتکوین و ریزش آلتکوین ها شتاب بیشتری به خود خواهد گرفت. حد ضرر این تحلیل تثبیت و بسته شدن حداقل 2 کندل روزانه زیر سطح 44 الی 44.5 میباشد که در آن صورت رشد آلتکوین ها میتواند ادامه دار باشد.

تصویر 3 رسیدن به سطح 47 الی 48.5 وعده داده شده و واکنش به آن

تحلیل تکنیکال اتریوم

در تحلیل قبلی اشاره شد در صورتی که اتریوم بتواند بالای 3600 دلار خود را تثبیت کند، قیمت میتواند تا سقف تاریخی حرکت کند که عینا اتفاق افتاده است. از دید نگارنده اتریوم نسبت به دلار کماکان صعودی بوده و پس از اندکی استراحت، سقف تاریخی جدیدی ثبت خواهد کرد. سرمایه گذاران اتریوم به شرط آن که سود بیتکوینی را مدنظر قرار ندهند می توانند نسبت به نگه داری اتریوم خود اقدام نمایند.

تصویر 4 اتریوم نسبت به دلار همچنان صعودی

اتریوم نسبت به بیتکوین اما کماکان نزولی به نظر میرسد و رشد چند روز اخیر را صرفا می توان یک پولبک به سطوح بسیار مهم شکسته شده تلقی نمود. انتظار داریم در روزهای آینده ریزش اتریوم نسبت به بیتکوین مجددا از سر گرفته شود. حد ضرر این تحلیل عبور و تثبیت بالای سطح 0.071 است.

تصویر5 اتریوم نسبت به بیتکوین نزولی است!

تحلیل تکنیکال کاردانو

کاردانو نسبت به بیتکوین بالاخره بعد از 50% ریزش به اولین حمایت کلیدی خود رسیده و شاهد واکنش نه چندان قدرتمندی از سوی خریداران بوده است. باید دید در روزهای آتی آیا کندل های پرقدرت تری که نشانه ی تغییر روند باشد در چارت ظاهر می شود یا خیر. در صورتی که کاردانو سطح بسیار کلیدی 0.000032 الی 0.000030 را از دست بدهد، ریزش میتواند تا 0.000018 ادامه داشته باشد. برای ابطال سناریوی نزولی، کاردانو نیازمند عبور موفق و بازگشت به بالای خط روند سبز رنگ و میانگین های متحرک خود است.

تصویر 6 واکنش نه چندان قدرتمند به حمایت بسیار مهم

کاردانو نسبت به دلار نیز همچنان در حال رنج و فشرده شدن در حوالی قیمت 2.1 الی 2.2 دلار است. انتظار میرود با شکست یکی از میانگین ها، قیمت کاردانو نسبت به دلار نیز جهتگیری خود را مشخص نماید. شکست میانگین سبز رنگ، کاردانوی 1.9 دلاری و شکست میانگین قرمز کاردانوی 2.5 دلاری را نوید میدهد.

برای مطالعه بیشتر مقاله آینده ارز دیجیتال کاردانو را مطالعه کنید.

فصل 05

تحلیل تکنیکال بیت‌کوین

در تحلیل های قبلی به اهمیت فوق العاده بالای سطح 41000 دلار برای گاوهای بیتکوین پرداختیم و پایان اصلاح بیتکوین را در آن نقطه متصور شدیم که عینا اتفاق افتاد. در تحلیل قبلی نیز گفته شد که بیتکوین در حال سر و کله زدن با ترند 9 ماهه در RSI هفتگی و همچنین ترند نزولی روی چارت است و در صورت شکست، سناریوی صعودی بیش از پیش تقویت خواهد شد.

همانگونه که در نمودار مشاهده می شود بیتکوین در تایم فریم هفتگی به طور کامل موفق به شکست ترندهای ذکر شده در تحلیل هفته ی قبل شده است. همچنین کندل هفته ی گذشته با قدرت از سطح 53000 دلار خارج شده و تشکیل یک HH داده است که نشانه ای دیگر بر قدرت بالای خریداران در تایم فریم های بالا است.

نمودار 1 شکسته شدن پر قدرت ترندهای گفته شده در تحلیل قبلی.

در تایم فریم روزانه درگیری بیتکوین با مقاومت مهم 58600 مشهود است. در صورت شکست این ناحیه و عبور از 6000 دلار آخرین مقاومت پیش روی بیتکوین سقف تاریخی آن یعنی 64000 دلار خواهد بود. به طور کلی انتظار میرود عبور از این منطقه (58000 الی 64000) مقداری زمان بر شود و بین یک الی سه هفته زمان ببرد. پس از عبور از 64000 دلار شتاب افزایش قیمت بیشتر شده و بیتکوین با سرعت بسیار بیشتری حرکت خواهد کرد.

نمودار 2 درگیری با مقاومت 58600

در تایم فریم 4 ساعته یک واگرایی روی اندیکاتور مشهود است که می تواند منجر به یک اصلاح کوچک شود. در صورت آغاز اصلاح، سطوح 54000 ، 53000 و در نهایت 51000 دلار میتواند اهداف اصلاح کوتاه مدت باشد. البته به طور کلی به جز برای تریدرهای حرفه ای توصیه ای برای نوسان گیری روی بیتکوین نداریم و گزینه ی بهتر آن است که از نوسان گرفتن خودداری شود.

نمودار 3 امکان اصلاح در کوتاه مدت وجود دارد

از دیدگاه فاندامنتال نیز، مجددا زمزمه هایی برای تایید مجوز صندوق های قابل معامله در بورس آمریکا (ETF) به گوش می رسد. با تایید این صندوق ها سیلی از سرمایه گذاران سنتی می توانند در بیتکوین سرمایه گذاری کنند که این امر موجب انفجار قیمت بیتکوین خواهد شد. چندین پروپزال مختلف به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارائه شده که تاریخ بررسی آن ها به شرح زیر می باشد:

تاریخ بررسی پروپزال
18 اکتبر Proshare
19 اکتبر Invesco
25 اکتبر VanEck
25 اکتبر Valkyrie
1 نوامبر Galaxy

با شرایط فوق کماکان تارگت های 100 و 140 هزار دلاری گفته شده در تحلیل های قبلی برای بیتکوین در دسترس خواهد بود.

تحلیل تکنیکال دامیننس و وضعیت کلی آلتکوین ها (شاخص نسبت بیتکوین به آلتکوین ها)

هشدار خروج از آلتکوین ها مکرر در تحلیل های قبلی داده شد و همان طور که مشاهده شد، صعود دامیننس و به دنبال آن ریزش آلتکوین ها نسبت به بیتکوین در حال وقوع است. مقاومت 44 در هم شکسته شد و هم اکنون دامیننس در حال تکمیل پولبک خود به این مقاومت است. از این فرصت و تا زمانی که بیتکوین از 64000 دلار گذر نکند فرصت خروج از آلتکوین ها وجود دارد. انتظار می رود پس از عبور بیتکوین از 64000 دلار رشد دامیننس شتاب بیشتری به خود بگیرد که منجر به ریزش هرچه بیشتر آلتکوین ها می شود. جهت یادآوری، منظور از ریزش آلتکوین ها در این تحلیل، ریزش نسبت به بیتکوین است و نسبت به دلار، آلتکوین ها میتوانند رفتار متفاوتی داشته باشند. دسته ای از آن ها مانند اتریوم نسبت به دلار سود ده خواهند بود و دسته ای بدون تغییر و دسته ای ریزشی. اما نکته ی مهم آن است که به جز استثناعات بازار، همه ی آلتکوین ها سود کمتری نسبت به بیتکوین در دو ماه آینده خواهند داشت.

بنابراین و با توجه به دلایل ذکر شده بدیهی است که وزن تحلیل ها در هفته های پیش رو بر روی بیتکوین خواهد بود و تحلیل آلتکوین ها وزن کمتری خواهد داشت چرا که امن ترین سرمایه گذاری بیتکوین خواهد بود.

نمودار 4 دامیننس کماکان صعودی

تحلیل تکنیکال اتریوم

از وضعیت اتریوم نسبت به بیتکوین در تحلیل قبلی به عنوان پرتگاه یاد شد. همان طور که گفته شد شکست خط روند و ناحیه حمایتی بسیار مستحکم 0.067 منجر به ریزش اتریوم و آغاز روند نزولی آن شده است. در حال حاضر اتریوم واکنش کوچکی به میانگین زرد رنگ داده است. باید دید آیا سطح 0.057 میتواند جلوی ریزش اتریوم را بگیرد یا ریزش به مراتب بیشتری در پیش است!

نمودار 5 وضعیت نه چندان مساعد اتریوم نسبت به بیتکوین

اتریوم نسبت به دلار، همان طور که در تحلیل قبلی هم گفته شد، وضعیت متفاوتی داشته و بولیش به نظر می رسد. از دیدگاه نگارنده با توجه به جمیع شرایط چارت اتریوم به زودی 4000 دلار را خواهد دید.

نمودار 6 اتریوم نسبت به دلار بولیش به نظر می رسد.

تحلیل تکنیکال کاردانو

بارها و بارها در تحلیل های قبلی بر فروش اتریوم در نوار قرمز رنگ تاکید شد. هم اکنون وضعیت کاردانو بسیار بحرانی است و در صورتی که به سرعت نتواند خود را بالای خط روند سبز رنگ و میانگین 200 روزه تثبیت کند، ریزش قابل توجهی در انتظار آن خواهد بود.

نمودار 7 تحقق عینی تحلیل کاردانو

فصل 06

تحلیل تکنیکال بیت‌کوین

همان طور که در تحلیل های قبلی گفته شده بود، اصلاح قیمت به طور کامل تا سطح حمایتی 41000 دلار انجام شد و باز هم مطابق پیش بینی خریداران در این ناحیه با قدرت به خرید و حمایت از بیتکوین پرداختند که موجب افزایش قیمت قابل توجه بیتکوین تا سطح 50000 دلار شده است.

نمودار 1 واکنش بسیار قدرتمند از سطح پیش بینی شده.

در تایم فریم هفتگی تحلیل تکنیکال بیتکوین مشغول سر و کله زدن با ترند بلند مدت 10 ماهه ی خود روی RSI است. همچنین یک ترند از اوج قیمت بیتکوین قابل رسم است که به همراه مقاومت روانی 50000 دلاری به مقاومت سرسختی تبدیل شده است. از دید نگارنده مهمترین مقاومت پیش روی بیتکوین همین ناحیه است و در صورت عبور موفق از این ناحیه با یک کندل هفتگی، عملا نگرانی از هرگونه ریزشی رفع خواهد شد. مقاومت های بعدی بیتکوین مانند 60000 – 64000 نسبت به مقاومت فعلی از اهمیت کمتری برخوردار هستند. واکنش مثبت به ابر کومو از دیگر نشانه های مثبت بیتکوین در تایم فریم هفتگی است. انتظار می‌رود در صورت عبور موفق بیتکوین از این ناحیه، سقف قیمتی جدید به سرعت( احتمالا در کمتر از 1 ماه) تشکیل شود. کماکان تارگت های 100 و 140 هزار دلاری وعده داده شده در تحلیل های قبلی برقرار هستند و انتظار می‌رود تا آخر دسامبر دیده شوند. کاتالیزور این حرکت می تواند پذیرش بیت کوین توسط شرکت ‌های بزرگ فناوری و یا راه اندازی صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) بیت کوین در آمریکا باشد. به طور کلی همان طور که در ادامه وضعیت آلتکوین ها بررسی میشود توصیه می کنیم دو سه ماه آینده سرمایه خود را روی بیتکوین متمرکز نموده و از خرید آلتکوین مگر برای نوسان گیری حتی الامکان خودداری کنید.


نمودار 2 ترند 10 ماهه RSI و ترند چارت در تایم فریم هفتگی

تحلیل تکنیکال دامیننس و وضعیت کلی آلتکوین ها (شاخص نسبت بیتکوین به آلتکوین ها)

دامیننس نیز دقیقا مطابق با تحلیل های قبلی پس از دیدن سطح 40 هم اکنون به سرعت به سمت عدد 44 در حال حرکت است. این حرکت صعودی منجر به ریزش اکثر آلتکوین ها مخصوصا روی جفت های بیتکوینی شده است. هشدارهای لازم در مورد سیو سود روی آلتکوین ها در تحلیل قبلی داده شد. انتظار میرود با دیده شدن سطح 44، دامیننس مقداری اصلاح زمانی و قیمتی را تجربه کند که در این بین آلتکوین ها فرصتی برای نفس کشیدن و ریتریس خواهند یافت که احتمالا آخرین فرصت برای خروج از آلتکوین ها خواهد بود. همان طور که قبلا گفته شده، همزمان با سرکشی بیتکوین و آغاز موج آخر از صعود بیتکوین، سرمایه روی بیتکوین متمرکز خواهد شد و آلتکوین ها مخصوصا نسب به بیتکوین ریزش قابل توجهی را تجربه خواهند کرد. هرچند که این ریزش نسبت به دلار بسیار کمتر خواهد بود. انتظار می رود پس از پایان موج آخر صعودی بیتکوین، آلتسیزن بزرگی در پیش باشد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین و آلت کوین

نمودار 3 حرکت دامیننس به سمت بالا مطابق تحلیل

تحلیل تکنیکال اتریوم

اتریوم نسبت به بیتکوین موفق به عبور از میانگین 50 روزه نشده و هم اکنون بین دو میانگین 100 و 50 روزه در نوسان است. در صورت از دست رفتن 0.067 که محل تلاقی چندین حمایت مهم مانند میانگین 100 روزه و دو خط روند است(سناریوی با احتمال بیشتر) ، انتظار می رود اتریوم نسبت به بیتکوین با ریزش همراه شود. 0.065 اولین حمایت اتریوم و ناحیه 0.057 الی 0.055 حمایت بعدی خواهد بود. در حالت دیگر(سناریوی با احتمال کمتر) در صورت عبور از 0.071 اهداف بعدی 0.077 – 0.078 و 0.081 خواهد بود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین و آلت کوین

نمودار 4 اتریوم نسبت به بیتکوین در لبه ی پرتگاه

اتریوم نسبت به دلار بر خلاف اتریوم نسبت به بیت اما با توجه به وضعیت ابر کومو و همچنین شکست خط روند بولیش به نظر می رسد و در صورت عبور از 3600 دلار امکان حرکت تا 4000 دلار را نیز دارد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین و آلت کوین

نمودار 5 وضعیت مناسب اتریوم نسبت به دلار

تحلیل تکنیکال کاردانو

کاردانو نسبت به بیتکوین دقیقا از سطحی که یک ماه پیش به عنوان مقاومت بسیار مستحکم مطرح شد و توصیه به فروش آن شد، ریزش خود را آغاز کرده است و یکی پس از دیگری مشغول شکستن نواحی حمایتی خود است. ناحیه حمایتی بعدی سطح 0.000038 است که محل تقاطع چندین حمایت است. باید دید آیا کاردانوی محبوب با رسیدن به این سطح می تواند ریزش خود را متوقف کند یا خیر.

نمودار 6 ریزش کاردانو نسبت بیتکوین درست از سطح گفته شده

کاردانو نسبت به دلار نیز در حال فشرده شدن است و طی روزهای آینده روند حرکت آن مشخص خواهد شد.

نمودار 7 وضعیت نه چندان مشخص کاردانو نسبت به دلار

تحلیل تکنیکال ریپل

ریپل روی چارت بیتکوینی به وضوح در روند نزولی به سر می برد و حمایت ها یکی پس از دیگری در حال شکسته شدن هستند. در صورت از دست رفتن 0.000020 سطح حمایتی بعدی 0.000017 خواهد بود.

برای مطالعه بیشتر آینده ارز دیجیتال ریپل را مطالعه کنید.

نمودار 8 روند نزولی واضح ریپل نسبت به بیتکوین

ریپل نسبت به دلار اما وضعیت خنثی ای دارد و هنوز مشخصا روند خاصی را نشان نمی دهد. در صورت شکست 1.05 سناریوی ریزشی می تواند آغاز شود و عبور موفق از 1.13  می تواند نویدبخش  روند صعودی برای ریپل باشد.


نمودار 9 وضعیت خنثی ریپل نسبت به دلار

برای ریپل، می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید و از طریق لینک زیر ریپل کوین خرید و فروش کنید. خرید و فروش ریپل

فصل 07

تحلیل تکنیکال بیت‌کوین

پادشاه رمزارزها در روزهای اخیر شاهد اصلاح قابل توجه قیمت بوده است که این اصلاح تا سطح 40 هزار دلار نیز پیش رفته است. همان طور که در تحلیل قبلی اشاره شده بود اصلاح قیمت می‌تواند تا ناحیه 39 الی 40 هزار دلار ادامه داشته باشد و در آنجا با واکنش بسیار مثبت خریداران مواجه خواهد شد. در حال حاضر بیتکوین به دنبال اخبار ممنوعیت تراکنش های رمز ارزها در چین، سطح ذکر شده را دیده و با واکنش مناسبی مواجه شده است.

برای تحلیل تکنیکال بیت کوین در تایم فریم روزانه اصلاح اخیر را می توان یک پولبک کاملا تکنیکال و نرمال به سطح بسیار مهم 41000 دلار در نظر گرفت. همچنین میانگین متحرک 100 روزه و میانگین متحرک نمایی 200 روزه که با سطح گفته شده همپوشانی دارند، نیز به استحکام این سطح کمک کرده است. در صورت مشاهده واکنش قابل توجه در این سطح، سناریوی بولیش که در تحلیل های قبلی نیز به کرار گفته شده برقرار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال

تشکیل یک واگرایی قابل توجه را می توان به عنوان اولین نشانه مثبت تلقی کرد همچنین شکست خطوط روند تشکیل شده در تایم فریم های مختلف نیز میتواند به عنوان نشانه های صعودی بعدی در نظر گرفته شود. همچنین عبور و تثبیت بالای سقف لوکال قبلی یعنی 53000 دلار و ساخت یک HH می تواند بالاترین تاییدیه آغاز بولران باشد.

از طرف دیگر، سرمایه گذاران باید مراقب سطح حمایتی بسیار کلیدی 41000 دلار باشند. در صورت شکست این سطح و تثبیت زیر آن اولین حمایت 37500-38000 خواهد بود و در صورت از دست رفتن این سطح، از دید نگارنده، سناریوی بولران باطل خواهد بود.
تحلیل تکنیکال بیت کوین و آلت کوین

تحلیل تکنیکال دامیننس و وضعیت کلی آلتکوین ها (شاخص نسبت بیتکوین به آلتکوین ها)

اکنون بعد از بررسی تحلیل تکنیکال بیت کوین به تحلیل تکنیکال آلت کوین ها می پردازیم. دامیننس نیز پس از دیدن تارگت 40 که دقیقا در تحلیل های قبلی پیش بینی شده بود، روند اصلاحی خود را در پیش گرفته است. همان طور که ملاحظه کرده اید، اکثریت مطلق آلتکوین ها به استثنای چند آلتکوین، در روزهای اخیر اصلاح قیمت را تجربه نموده اند. با توجه به شکسته شدن خط روند نزولی دامیننس، انتظار می رود در روزهای پیش رو دامیننس به سطح 44 بازگردد که این موضوع منجر به اصلاح قیمت بیشتر آلتکوین ها خواهد شد.

به طور کلی توصیه نگارنده آن است که از خرید جدید آلتکوین ها حتی الامکان پرهیز کنید و همان طور که در تحلیل های قبلی هم مکرر گفته شده بود، حتما نسبت به خروج اصل سرمایه از آلتکوین ها اقدام نمایید. روند اصلاحی آلتکوین ها ممکن است فورا اتفاق نیافتد اما احتمال بالای وقوع آن ضرورت مدیریت سرمایه را گوشزد می کند. از سوی دیگر در صورت شکست سطح 40 تحلیل فوق باطل خواهد بود و دامیننس تا سطح 36 الی 36.5 می تواند ریزش داشته باشد که منجر به رشد آلتکوین ها خواهد شد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین و آلت کوین

تحلیل تکنیکال اتریوم

اتریوم به عنوان ملکه بازار رمزارزها نیز پس از دیدن تارگت 4000 دلاری گفته شده، اصلاح قیمت خود را آغاز کرده و هم اکنون در سطح 3000 دلار معامله می شود. همان طور که در نمودار مشخص شده است، در حال حاضر اتریوم به خط روند بلند مدت خود پولبک زده است. حفظ این خط روند برای اتریوم بسیار حیاتی بوده و در صورت از دست دادن آن، ریزش قابل توجهی در انتظار اتریوم خواهد بود. صد البته که تا زمانی که این خط شکسته نشده است، روند اتریوم کماکان صعودی خواهد بود. عبور اتریوم از ناحیه 3000 الی 3350 دلار می تواند اولین نشانه ی مثبت برای پایان اصلاح تلقی شود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین و آلت کوین

شکست خط روند گفته شده برای اتریوم بسیار دشوار خواهد بود چرا که انبوهی از میانگین های متحرک ساده و نمایی به عنوان حمایت برای اتریوم عمل خواهند کرد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

تحلیل تکنیکال کاردانو

کاردانو روی چارت کاردانو به بیتکوین همچنان موفق به عبور از ناحیه قرمز رنگ، نشده است. این ناحیه در تحلیل های قبلی به عنوان مقاومت آهنین معرفی شد و توصیه به خروج حداقل اصل سرمایه و بخشی از سود روی آن شد. خرید کاردانو تا زمانی که نشانه های صعودی قوی و قابل استنادی از خود بروز ندهد، دارای ریسک بالایی خواهد بود.

 

تحلیل تکنیکال بایننس کوین

رمز ارز صرافی بایننس نیز درست با شکست خط روند خود که در تحلیل های قبلی گفته شده بود از 500 دلار اصلاح خود را آغاز کرده است و تا لحظه نگارش این مطلب به 320 دلار نیز رسیده است. با توجه به نزدیک بودن اکتبر و الزامی شدن احراز هویت برای همه ی کاربران این صرافی انتظار می رود حجم معاملات این صرافی کاهش یافته و به دنبال آن کوین بایننس نیز ارج و قرب خود را نزد سرمایه گذاراناز دست بدهد. بنابراین همان طور که قبلا هم گفته شده بایننس کوین برای نگه داری بلند مدت توصیه نمی شود.

برای خرید بایننس کوین، می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید و از طریق لینک زیر بایننس کوین خرید و فروش کنید. خرید و فروش بایننس کوین

تحلیل تکنیکال ریپل

ریپل پرحاشیه نیز مانند اکثر آلتکوین ها مشغول اصلاح قیمت است. روی چارت ریپل نسبت به بیتکوین، قیمت به سطح بسیار کلید 0.000020 رسیده است که تقاطع حمایت های زیادی است. در صورتی که ریپل بتواند این سطح را حفظ نماید انتظار می رود پس از مدتی روند صعودی خود را مجددا از سر گیرد. از سوی دیگر در صورت از دست دادن این سطح ریپل با ریزش قابل توجهی مواجه خواهد شد.

فصل 08

تحلیل تکنیکال بیت کوین

بیتکوین و به دنبال آن کل بازار رمز ارزها در روزهای اخیر شاهد اصلاح قابل توجهی بود که در ادامه به بررسی دلیل آن از دیدگاه تکنیکال و همچنین معرفی نقاط مناسب برای خرید خواهیم پرداخت.
همان طور که در تحلیل 10 شهریور گفته شده بود، بیتکوین با تکمیل الگوی 2 کف به دقت موفق به دستیابی به تارگت 52500 – 53000 دلار شد و بار دیگر در درگیری با خط روندی که در دو تحلیل اخیر رسم شده بود، ناکام مانده و بازار را با اصلاح قابل توجه و ناگهانی ای مواجه کرد.

تحلیل تکنیکال

تصویر 1 تارگت الگوی تحلیل قبلی به دقت دیده شده است.

با بررسی داده‌های آنچین چنین به نظر می‌رسد که فشار فروش این بار بیشتر ناشی از بازار فیوچرز و همچنین سرمایه گذاران کوتاه مدت بوده است. دستیابی فاندینگ ریت بازارهای فیوچرز به اعدادی که در 4 ماه اخیر بی سابقه بودند، بازکنندگان معاملات لانگ را با مشکل مواجه نموده و آن ها را در صدد تسویه معاملات خود برآورده است. همچنین مطابق بررسی های Cryptoquant، شاخص ها نشان می‌دهد هولدرهای بلند مدت بیتکوین فروش بسیار اندکی داشته و عمده ی فروش از جانب سرمایه گذاران کوتاه مدت بوده است. لذا در حال حاضر از دید تحلیل آنچین، خطر خاصی بازار را تهدید نمی‌کند.

تحلیل تکنیکال

تصویر 2فاندینگ ریت در بالاترین سطح 4ماه اخیر بوده است.

تحلیل تکنیکال

تصویر 3 فشار فروش ناشی از سرمایه گذاران بلند مدت.

تحلیل تکنیکال

تصویر 4 فشار فروش ناشی از سرمایه گذاران کوتاه مدت.

از دیدگاه تکنیکال در تایم فریم هفتگی، پس از چندین هفته حرکت مثبت، لزوم یک اصلاح قیمت به شدت احساس می‌شد. در این تایم فریم اصلاح قیمت تا قیمت 39000 دلار هم میتواند کاملا طبیعی به نظر برسد.  در تایم فریم روزانه اما این سطح کلیدی محدوده ی 41000 دلار است. انتظار می‌رود در صورتی که قیمت بیتکوین بتواند به 41 هزار دلار نزدیک شود، حوالی ناحیه 39000 الی 41000 دلار با واکنش بسیار مثبت خریداران مواجه شود.

تحلیل تکنیکال

تصویر 5 بیتکوین – تایم فریم هفتگی

نواحی حمایتی تایم فریم روزانه که در تحلیل های قبلی هم قابل مشاهده بودند مجددا ترسیم شده اند و به وضوح واکنش قیمت به آنها قابل رویت است. از این نواحی میتوانید به عنوان نقاط خرید جدید یا تنظیم حد ضرر خود استفاده کنید. در تایم فریم 4ساعته نیز واگرایی تشکیل شده را می‌توان به عنوان اولین نشانه‌ی مثبت پدیدار شده روی چارت در نظر گرفت. به عنوان نتیجه می‌توان گفت در صورتی که سطح 46500 در تایم فریم روزانه با یک کندل با بدنه مناسب شکسته شود اصلاح قیمت بیتکوین به پایان رسیده و فاز جدید افزایش قیمت آغاز خواهد شد. همچنین در حالت دیگر، اگر سطح 44500 در تایم روزانه شکسته شود، اصلاح قیمت به راحتی تا ناحیه 41000 دلار میتواند ادامه یابد.

تصویر 6 بیتکوین – تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال
تصویر 7 بیتکوین – تایم فریم 4 ساعته

تحلیل دامیننس و وضعیت کلی آلتکوین ها

دامیننس نیز به دقت مطابق تحلیل های قبلی پیش رفته است. مطابق تحلیل های ارائه شده، با شکست سطح 44 ریزش دامیننس و رشد آلتکوین ها شدت بیشتری گرفت و تا سطح 41.5 پیش رفت. در تحلیل هفته ی گذشته شدیدا بر روی حفظ سود آلتکوین ها و خروج حداقل اصل سرمایه از آن‌ها تاکید شد و پس از آن با آغاز اصلاح بیتکوین آلتکوین ها نیز با شوک قیمتی مواجه شده و ریزشی به مراتب بیشتر از بیتکوین را تجربه نمودند.

البته پس از آرام گرفتن بیتکوین، آلتکوین های با پتنانسیل مجددا رشد خود را از سر گرفته و باعث شدند دامیننس به ریزش خود به صورت آرام ادامه دهد. اکنون باید منتظر واکنش دامیننس در مقابل سطح کلیدی 40 بود. در صورت شکست سطح 40 رشد آلتکوین ها مجددا شتاب گرفته و دامیننس تا سطح 36-36.5 قابل ریزش خواهد بود که به عنوان آخرین تارگت دامیننس و نقطه ای که باید بخش بزرگی از آلتکوین ها را سیو سود کرد تلقی خواهد شد. صد البته که سطح 40 نیز بسیار کلیدی بوده و تغییر روند چارت دامیننس از همین ناحیه نیز می تواند آغاز شود. در این صورت می توانید از خط روند سبز رنگ به عنوان حد ضرر آلتکوین های خود استفاده کنید.

تصویر 8 روند حرکت دامیننس مطابق با تحلیل های ارائه شده

تحلیل تکنیکال اتریوم

اتریوم نیز به عنوان مطرح ترین آلتکوین بازار پس از دیدن تارگت 4000 دلاری که در تحلیل قبلی ذکر شده بود با ریزش قیمت مواجه شد. انتظار می رود در صورتی که سطح کلیدی 3000 دلاری از دست نرود، اتریوم نیز به رشد خود ادامه دهد. در صورت از دست رفتن 3000 دلار، ریزش عمیق تری در انتظار اتریوم خواهد بود.

تحلیل تکنیکال کاردانو

کاردانو در تحلیل هفته ی گذشته با تاکید بیشتری نسبت به دیگر آلتکوین ها توصیه به فروش و حفظ سود شد. دقیقا از ناحیه ی گفته شده آغاز به اصلاح کرد و بیش از 25% اصلاح روی چارت بیتکوینی و 35% روی چارت دلاری را تجربه کرد. هم اکنون یکبار دیگر کاردانو به سمت ناحیه ی مقاومتی مستحکم 0.000060 الی 0.000065 هجوم برده است. باید دید آیا این بار از پس شکستن این مقاومت برخواهد آمد یا خیر.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین

در تحلیل هفته ی گذشته ذکر شد که BNB در صورتی که خط روند خود را از دست دهد با اصلاح قیمت شدید تا حداقل 430 دلار مواجه خواهد شد. اصلاح قیمت حتی از تحلیل گفته شده نیز شدت بیشتری یافت و تا 380 دلار نیز ادامه یافت! به دلایلی که در تحلیل قبلی نیز گفته شد، همچنان توصیه ای برای سرمایه گذاری بلند مدت روی BNB ندارم.

فصل 09

وضعیت قیمت بیتکوین تا لحظه ی نگارش این مطلب دقیقا منطبق با تحلیل هفته ی گذشته پیش رفته است. همان طور که در تحلیل هفته ی گذشته گفته شد، 5 هفته ی مکرر کندل مثبت، واگرایی مشهود و قابل توجه در تایم فریم روزانه و همچنین خط روند بسیار کلیدی که در چارت رسم شده است میتواند آغازگر روند اصلاحی باشد. پیش بینی شده بود اصلاح از 50000 دلار آغاز شود که دقیقا انجام شد و تا تارگت اول اصلاح، یعنی 46500 ادامه یافت. در ادامه یا تحلیل تکنیکال بیت کوین و آلت کوین با ما همراه باشید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

تصویر 1واکنش بیتکوین نسبت به خط روند و ناحیه مقاومتی رسم شده در هفته ی گذشته

 

پس از رسیدن بیتکوین به ناحیه حمایتی 46000 – 46500، با واکنش بسیار مثبت خریداران مواجه شد به طوری که در حال تکمیل کردن الگوی دو کف است. در حال حاضر بیتکوین درگیر مقاومت 49500 دلاری است. در صورت شکست این ناحیه الگوی دو کف تکمیل شده و در کوتاه مدت بیتکوین به 52500 دلار خواهد رسید. با رسیدن بیتکوین به 52500، قیمت مجددا با خط روندی که در هفته ی گذشته و در بالا گفته شد درگیر خواهد شد. باید دید این بار بیتکوین توان شکستن آن را دارد یا خیر.

به عنوان نتیجه، میتوان گفت روند کلی بیتکوین به شدت صعودی بوده و فروش بیتکوین به هیچ وجه توصیه نمی‌شود(مگر برای خرید آلتکوین مناسب). چه در حال حاضر بیتکوین از سد مقاومت 49500 دلاری گذر کند و چه اصلاح زمانی یا قیمتی مدت بیشتری به طول بیانجامد، بالاخره از سد این مقاومت خواهد گذشت و تارگت 100 هزار دلاری به راحتی در دسترس خواهد بود.

تحلیل دامیننس و وضعیت کلی آلتکوین ها

دامیننس نیز دقیقا مطابق پیش بینی و تحلیل ارائه شده در هفته ی گذشته، به ریزش خود ادامه داد و در پی شکست سطح کلیدی 44، روند رشد قیمت آلتکوین ها شدت بیشتری به خود گرفت به طوری که شاهد انفجار قیمت بعضی از رمز ارزها از جمله سولانا، فانتوم، اتم و… بودیم. انتظار می رود دامیننس در اولین تارگت خود را به سطح 41.5 که در تحلیل های قبلی گفته شده بود رسانده و هم اکنون در حال ریکاوری کوچک خود است که به معنای آن است که آلتکوین ها اصلاح کوچکی را تجربه خواهند کرد. بدیهی است که در این نواحی با احتیاط بیشتری باید اقدام به خرید آلتکوین نمایید و همچنین حتما نسبت به حفظ سود و رعایت اصول مدیریت سرمایه اهتمام بیشتری بورزید چرا که در این سطوح هر لحظه ممکن است روند نزولی دامیننس (رشد آلتکوین ها) به پایان رسیده و وارد روند صعودی(ریزش آلتکوین ها) شویم.

تحلیل تکنیکال اتریوم

در تحلیل هفته ی گذشته به پتانسیل بالای اتریوم برای رشد اشاره شد و توصیه به خرید بر روی پولبک انجام گرفته به مثلث شکسته شده شد. همان طور که در چارت قابل مشاهده است، اتریوم دقیقا از همان سطح توصیه شده رشد خود را آغاز کرده و همچنان نیز در حال ادامه ی حرکت خود می باشد. تارگت های احتمالی روی چارت بیتکوینی با خطوط قرمز مشخص شده اند که توصیه میشود در این نقاط نسبت به سیو سود اقدام کنید. روی چارت دلاری نیز تارگت این حرکت قیمت اتریوم میتواند سطح 4000-4200 دلار که سقف تاریخی قیمت اتریوم است باشد.

 

تحلیل تکنیکال کاردانو

کاردانوی محبوب نیز رشد خود را تا سطح مقاومتی گفته شده یعنی 0.000060 الی 0.000065 نسبت به بیتکوین انجام داده است. همچنین لازم به ذکر است رسیدن به این سطح مقاومتی روی چارت بیتکوینی مصادف شده با رسیدن قیمت کاردانو روی چارت دلاری به 3 دلار که میتواند مقاومت روانی قابل توجهی باشد. به عقیده ی نگارنده خرید کاردانو روی قیمت فعلی به هیچ وجه گزینه ی مناسبی نیست و کاردانو هر لحظه روی قیمت های فعلی میتواند وارد فاز اصلاحی شود. هولدرها و تریدرهای کاردانو نیز بهتر است روی ناحیه ی مقاومتی رسم شده به صورت پله ای اقدام به فروش و یا حداقل سیو سود و اجرای اصول مدیریت سرمایه نمایند.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین

کوین صرافی محبوب بایننس در هفته ی گذشته عملکرد قابل توجهی نداشته و کماکان به رشد آهسته ی خود بالای خط روند خود ادامه میدهد. همانطور که در هفته ی گذشته توصیه شد، خرید BNB برای بلند مدت با توجه به محدودیت های اخیر صرافی بایننس نمیتواند گزینه ی مناسبی باشد و بهتر است به جای آن سرمایه گذاری روی کوین صرافی های جایگزین مثل FTT صرافی FTX و KCS صرافی Kucoin انجام شود. به هر جهت از نظر تکنیکال در صورت شکست 500 دلار، BNB میتواند به راحتی تا سطح 680 دلار حرکت کند و در صورت از دست رفتن خط روند، روند اصلاحی تا حداقل 430 دلار آغاز شود.

تحلیل تکنیکال ریپل

ریپل پر حاشیه نیز این روزها مشغول سر و کله زدن با مقاومت مستحکم بالای سر خود است. انتطار میرود اخبار و حواشی دادگاه های ریپل زمینه ساز حرکت شارپ بعدی ریپل باشد. شکست 1 دلار از پایین و یا شکست خط سبز رنگ از بالا منجر به حرکتی شارپ و شدید خواهد شد. در صورت شکست از بالا ریپل میتواند تا 1.6 و 1.8 دلار رشد و در صورت شکست 1 دلار به پایین، ریزش تا 0.8 و 0.6 دلار محتمل خواهد بود.

فصل 10

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین در حالی که این مطلب نوشته می‌شود با موفقیت از سد 50000 دلار عبور کرده است. همان‌طور که در چارت هفتگی قابل مشاهده است، بیتکوین 5 هفته ی بدون وقفه موفق به ثبت کندل، صعودی شده است و هم اکنون در حال شکل گیری کندل هفتگی ششم می‌باشد.

تحلیل تکنیکال

مهم‌ترین سد مقاومتی پیش روی بیتکوین خط روندی است که از ریزش بیتکوین در ابتدای شیوع کرونا تا 3700 دلار قابل رسم است.

تحلیل تکنیکال

در تایم فریم روزانه و در تحلیل های قبلی بر روی سطوح 29000 دلار و 41000 دلار به عنوان مهمترین و کلیدی ترین سطوح حمایتی و مقاومتی بیتکوین تاکید شده بود. همان طور که در چارت مشاهده می‌شود، قیمت بیتکوین پس از کش و قوس های فراوان و چندین بار دیده شدن ناحیه 29-30 هزار دلار بالاخره با واکنش مثبت خریداران مواجه شده است و با موفقیت از سطح کلیدی 41000 دلار عبور کرده است که نشانه ای بسیار مثبت تلقی میشود. در بلند مدت کماکان تحلیل قبلی برقرار است و قیمت بیتکوین می‌تواند تا انتهای سال به حداقل تارگت 100000 دلاری دست پیدا کند. اما در کوتاه مدت با رسیدن به خط روندی که در بالا ذکر شد و همچنین رسیدن به مقاومت روانی 50000 دلار احتمال اصلاح وجود دارد. این اصلاح احتمالا آخرین فرصت برای خرید بیتکوین زیر 50000 دلار خواهد بود.

تحلیل هفتگی بیتکوین و آلت کوین های

در تایم فریم 4 ساعته به وضوح یک کانال صعودی برای بیتکوین قابل رسم است که کف آن می‌تواند نقطه‌ی مناسبی برای خرید و یا باز کردن پوزیشن لانگ باشد.

حد ضرر برای تحلیل بلند مدت فوق می‌تواند از دست رفتن سطح کلیدی 41000 دلار و برای تحلیل کوتاه مدت از دست رفتن کف کانال در تایم فریم 4 ساعته و تثبیت زیر آن باشد.

دامیننس

دامیننس به عنوان مهمترین شاخص سنجش وضعیت آلتکوین ها در بازار رمز ارزها نیز کماکان گارد نزولی دارد. همان طور که در نمودار مشخص است، دامیننس پس از شکست خط روند صعودی، ریزش خود را تا سطح 44 ادامه داده است. انتظار می رود با شکست موفق سطح 44، روند ریزش دامیننس و به دنبال آن روند رشد آلتکوین ها شدت بگیرد و تا سطوح 41.5 و در نهایت 40 ادامه یابد که این امر منجر به بازگشت قیمت بسیاری از آلتکوین ها به سقف تاریخی خود خواهد شد. انتظار می رود این ریزش دامیننس تا زمانی که قیمت بیتکوین به حوالی 63-64 هزار دلار برسد ادامه داشته باشد و پس از آن با شدت گرفتن روند رشد بیتکوین، دامیننس نیز گارد صعودی به خود گرفته و آلتکوین ها نسبت به بیتکوین (نه نسبت به دلار) ریزش را تجربه کنند. نقطه ابطال این تحلیل شکست و تثبیت دامیننس بالای خط روند نزولی خود است.

 

تحلیل تکنیکال اتریوم

ملکه‌ی رمز ارزها نیز پس از لمس خط روند بلند مدت خود بر روی قیمت 1700 دلار که علاوه بر خط روند، سطح حمایتی بسیار مهمی هم بوده است، روند صعودی خود را مجددا از سر گرفته است. ابتدایی ترین تارگت برای اتریوم سقف تاریخی آن یعنی 4000 دلار است که به راحتی توان دسترسی به آن را دارد.

اتریوم نسبت بیتکوین اما هنوز فاصله ی بسیار زیادی تا سقف تاریخی خود در سال 2017 دارد و در صورتی که موفق به رسیدن به اوج قیمتی خود شود، پتانسیل یک رشد چند برابری در آن وجود دارد.

روی چارت بیتکوینی شکست مثلث انجام شده است و هم اکنون در حال پولبک به سطح شکسته شده است. انتظار می رود روند صعودی اتریوم نسبت به بیتکوین مجددا آغاز شده و تا سطوح 0.07 و 0.077 و 0.82 در میان مدت ادامه یابد.

تحلیل تکنیکال کاردانو

در تحلیل های قبلی از سطح 1 دلار به عنوان مرگ و زندگی برای کاردانو یاد شد. سطحی که در صورت از دست رفتن آن، کاردانو با ریزش شدید قیمت مواجه میشد و در صورت حفظ آن با رشد شدید. همان طور که در چارت به وضوح مشخص است، کاردانوی جنجالی با واکنش بسیار مثبت خریداران در سطح 1 دلار مواجه شد و پس از شکست روند نزولی خود با قدرت مشغول پیشتازی است.

تحلیل هفتگی بیتکوین و آلت کوین های

روی چارت بیتکوینی اما کاردانو به سرعت مشغول نزدیک شدن به یک ناحیه مقاومتی بسیار مهم است که می‌تواند نقطه‌ی مناسبی برای فروشندگان آن باشد. توصیه می‌شود در صورتی که در سبد خود کاردانو دارید در ناحیه ی قرمز رنگ حداقل بخشی از پوزیشن خود را ببندید و اقدام به سیو سود نمایید.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین

علی رغم وضعیت مناسب تکنیکالی کوین بایننس، با توجه به اجباری شدن KYC توسط بایننس برای همه ی کاربران، BNB به هیچ وجه نمی‌تواند در بلند مدت جایگاه مناسبی برای حفظ سرمایه باشد. به عقیده ی نگارنده آغاز محدودیت‌های بایننس میتواند آغازی برای افول جایگاه صرافی بایننس در دنیای رمز ارزها و به دنبال آن کوین انحصاری آن باشد.

علی ایحال روی چارت و از دیدگاه تکنیکال، بایننس کوین نیز میتواند به راحتی به سقف قیمتی خود که 680 دلار باشد دست یابد.

20083 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید