021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تحلیل تکنیکال بایننس کوین bnb

تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1401تاریخ بروزرسانی : 31 شهریور 1401

بایننس کوین در دو هفته گذشته با وجود روند صعودی پر قدرت، به ناحیه ۳۰۰ دلار خود واکنش مستقیم نشان داده است و با کاهش بیش از ۱۵ درصد از سطح ۲۶۱ دلار برگشت قیمتی را تجربه کرده است. بایننس کوین که با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۴۳.۲۲ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۵ بازار قرار داشته و سهم ۴.۴۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از بایننس کوین در این لحظه با قیمت ۲۶۷.۸۷ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۸,۶۶۱,۵۷۴ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن به ۸۱۶.۸۳ میلیون دلار کاهش یافته است. اما پیش از بررسی روند پیش روی قیمت به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال رمزارز صرافی بایننس می‌پردازیم.

خرید و فروش بایننس کوین

تحلیل فاندامنتال بایننس کوین (31 شهریور)

BNB که در حال حاضر دارای ارزش کل بازار 45 میلیارد دلاری است، در سه ماه گذشته 15 درصد بهتر از بازار آلتکوین‌های گسترده تر عمل کرده است. آخرین پیشرفت در توسعه زنجیره BNB در 7 سپتامبر اعلام شد، پس از این که پروژه فناوری حریم خصوصی مقیاس‌پذیری مبتنی بر دانش صفر (ZK) را معرفی کرد. انتظار می رود شبکه آزمایشی برای ماه نوامبر با هدف نهایی شدن سریع‌تر و کاهش هزینه تراکنش‌ها انجام شود. ویتالیک بوترین، مغز متفکر اتریوم نیز می‌خواهد راه‌حل مشابهی را برای شبکه اتریوم پیاده‌سازی کند، و او اهمیت ZK را در اواخر سال 2021 برجسته کرد. شبکه سازگار با اتریوم زنجیره BNB کاملاً کاربردی است و میزبان برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps)، از جمله صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX)، بازی‌ها، خدمات وام وثیقه‌ای، شبکه‌های اجتماعی، تجمیع کننده‌های سود و بازارهای توکن غیرقابل تعویض (NFT) است. علیرغم اینکه BNB در حال حاضر 60 درصد کمتر از بالاترین حد خود است، اما BNB سومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر رتبه بندی ارزش بازار است، به استثنای استیبل کوین‌ها. علاوه بر این، این شبکه دارای 6.6 میلیارد دلار سپرده قفل شده در قراردادهای هوشمند است. از نظر دلاری، TVL فعلی BNB Chain با 6.6 میلیارد دلار در سه ماه منتهی به 16 سپتامبر، 12 درصد افزایش یافته است. طبق داده‌های DefiLlama، این رقم نسبت به سایر رقبای اتریوم مانند Avalanche’s 2.2 میلیارد دلار یا Solana 1.3 میلیارد دلار بسیار بالاتر است. افزایش اخیر فعالیت سوزاندن بایننس کوین [BNB] ممکن است ثابت کرده باشد که ارتقاء BEP-95 تصمیم خوبی بوده است. BEP-95 که به عنوان «به‌روزرسانی برونو» نیز توصیف می‌شود، برای سرعت بخشیدن به فرآیند سوزاندن توکن‌های BNB پیاده‌سازی شد. علاوه بر این، این ارتقا برای استفاده از بخشی از توکن های سوخته به عنوان کارمزد تراکنش در زنجیره هوشمند Binance بود.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (31 شهریور)

بایننس کوین در تایم فریم روزانه، مجددا به سطح ۲۶۰ دلار خود واکنش نشان داده است واین محدوده حمایتی معتبر مانع از ریزش مجدد قیمت برای این رمزارز است،در صورت ادامه روند فعلی نوسان بین محدوده ۲۶۰ دلار و ۲۷۷ دلار محتمل ترین سناریو پیش رو خواهد بود.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین 31 شهریور 1401

اما در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI همچنان در روند نزولی خود قرار گرفته است و درحال نزدیک شدن به ناحیه اشباع فروش خود می باشد، اندیکاتور MACD نیز پس از برخورد قیمت با سطح ۳۰۰ دلار روند خود را برای تلاقی خطوط سیگنال آغاز کرده است و در حال حاضر روند نزولی خود را تثبیت نموده است.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (31 شهریور)

در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI در تلاش مجدد برای ورود به ناحیه بالاتر از سطح ۵۰ خود است و با وجود روند ادامه دار صعودی در اندیکاتور MACD اولین سطح مورد نظر برای دستیابی ناحیه ۲۷۳ دلار خواهد بود.

تحلیل بی ان بی با اندیکاتور RSI و مکدی در 31 شهریور

میانگین‌های متحرک در تایم فریم ۴ ساعته نیز در تلاقی یکدیگر قرار دارند و در صورت تثبیت میانگین ۱۴ روزه بالای سطح ۷، شاهد آغاز مجدد روند نزولی خواهیم بود، اولین سطح برای دستیابی نیز مجددا منطقه حمایتی ۲۶۰ دلار است.

میانگین‌های متحرک در تایم فریم ۴ ساعته در 31 شهریور

در سیستم معاملاتی ایچیموکو نیزمشاهده می‌کنیم، میانگین‌های متحرک این اندیکاتور در تلاقی یکدیگر قرار گرفته‌اند و در صورت تثبیت خط  conversion line بالای خط baseline روند نزولی در این تایم فریم آغاز خواهد شد.

تحلیل بایننس کوین با سیستم معاملاتی ایچیموکو در 31 شهریور

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین در تاریخ 31 شهریور

شاخص‌های فنی بایننشس کوین در تاریخ 31 شهریور

تحلیلگر: علی فرهانی

مطابق پیش بینی دو هفته پیش بایننس کوین، این رمزارز صرافی بایننس روند نزولی خود را تا سطح حمایتی ۲۶۰ دلار ادامه داده است و پس از برخورد با این ناحیه توانسته رشد بیش از ۹ درصد را تجربه کند. بایننس کوین که باکاهش ارزش بازار خود به حدود ۴۶.۵۶ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۵ بازار قرار داشته و سهم ۴.۳۸ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از بایننس کوین در این لحظه با قیمت ۲۸۸.۶۱ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۸,۷۶۷,۰۵۶ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۹۶۱.۹۸ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی قیمت این رمز ارز، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال بایننس کوین ( 19 شهریور )

پلتفرم Binance.US، یکی از شرکت‌‌های تابعه غول رمزارزی Binance که مستقر در سانفرانسیسکو است، بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر کرده، اعلام کرد پشتیبانی از استیکینگ (قفل سرمایه به منظور ایجاد درآمد انفعالی) کاردانو (ADA) را اضافه کرده است. این پلتفرم معاملاتی، بازدهی سالانه 6.4 درصدی را برای رمزارز ADA را ارائه می‌دهد. لیست اولیه رمزارزهای اثبات سهام شامل آوالنچ(AVAX)، سولانا(SOL)، کازموز(ATOM) و برخی دیگر از رمزارزها هستند. طی اطلاعیه ای که روز دوشنبه منتشر شد: صرافی بایننس در نظر دارد تا دومین استیبل کوین دلاری جهان (USDC) را که یک توکن وابسته به دلار آمریکا و صادر شده توسط شرکت Centre است را حذف کند. بایننس توضیح داد که قصد دارد در صورت عدم برداشت وجوه توسط کاربران تا 29 سپتامبر ، وجوه مانده در قالب این استیبل کوین را به صورت خودکار به BUSD تبدیل کند.

بایننس در بیانیه‌‌ای در روز 5 سپتامبر اعلام کرد: «به منظور افزایش نقدینگی و کارایی سرمایه برای کاربران، بایننس تبدیل خودکار BUSD را برای موجودی‌‌های کاربران و سپرده‌‌های جدید استیبل کوین‌‌های USDC، USDP و TUSD با نسبت 1:1 معرفی می‌کند. سپس در این اطلاعیه آمده است که بایننس در حال حذف چند جفت معاملاتی دیگر در قسمت معاملات آنی نیز است. بایننس علاوه بر اینکه بزرگترین صرافی رمزارزی از نظر حجم معاملات است، صادرکننده سومین استیبل کوین بزرگ، BUSD نیز است. دارایی رمزارزی وابسته به دلار ارزش بازاری در حدود 19.44 میلیارد دلار دارد. ارزش بازار USDC امروز 51.89 میلیارد دلار است که کمی کمتر از ارزش بازار تتر (USDT) در حدود 67.59 میلیارد دلار است.

همچینین این صرافی مطرح بازار رمزارزها اعلام کرده است اقتصاددان ماهر و رئیس سابق بانک مرکزی برزیل، هنریک میرلس (Henrique Meirelles) را استخدام کرده است. میرلس به عنوان عضوی از هیئت مشاوران شرکت به بایننس خواهد پیوست. استخدام چنین شخصیت معتبری به وضوح بر اهمیت این شرکت در صحنه جهانی تأکید می‌کند. در نتیجه، عضویت در تیم بایننس به تدریج تبدیل به یک دستاورد غبطه‌ انگیز برای همه می‌شود. بایننس کوین اخیراً عملکرد امیدوار کننده‌ای را نشان داده است که امیدواری بیشتری را برای سرمایه گذاران این توکن ایجاد کرده است. در چند روز گذشته، بایننس کوین بیش از 5 درصد سود ثبت کرده است. این باعث شد که آلتکوین یکی از برندگان برتر در لیست 10 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار باشد.اگرچه نوسانات بازار کریپتو مشخص کردن دلیل خاصی برای افزایش قیمت را دشوار می کند، ارتقای شبکه جدید بایننس ممکن است نقش مهمی در عملکرد BNB داشته باشد.بایننس اخیراً از راه اندازی zkBNB جدید خود خبر داده است. هدف این نوآوری رسیدگی به مسئله مقیاس بندی بلاک چین در زنجیره BNB است. zkBNB از همان سطح امنیتی لایه 1 زیربنایی مانند زنجیره هوشمند BNB برای اطمینان از فرصت‌های ساختاری ایمن و مطمئن استفاده می‌کند.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین ( 19 شهریور )

بایننس کوین در دو هفته گذشته نوسان بیش از ۱۲ درصد را تجربه کرده است و در حال حاضر توانسته قیمت خود را بالای سطح ۲۷۸ دلار تثبیت کند و در تلاش برای دستیابی به سطح ۳۰۰ دلار خود است.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین 19 شهریور 1401

اما در تایم فریم روزانه، شاهد تلاش اندیکاتور RSI برای تثبیت بالای سطح ۵۰ خود می‌باشیم، در اندیکاتور MACD نیز خطوط سیگنال و مکدی در تلاقی یکدیگر قرار گرفته اند و در صورت تثبیت خط مکدی بالای سطح سیگنال و شاهد ادامه روند صعودی خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین ( 19 شهریور )

اما در تایم فریم ۴ ساعته، با وجود روند صعودی در اندیکاتور MACD و تثبیت خط مکدی بالای سطح سیگنال، شاهد ورود اندیکاتور RSI به ناحیه ۷۰ و منطقه اشباع خرید می باشیم، ریسک معاملات خرید رمزارز در این ناحیه بسیار بالا خواهد بود.

تحلیل بی ان بی با اندیکاتور RSI و مکدی در 19 شهریور

همچنین پس از تلاقی بلند مدت میانگین‌های متحرک با یکدیگر شاهد، تثبیت میانگین ۷ روزه بالای سطح میانگین ۱۴ روزه می باشیم و تا زمانی که کندل‌های نزولی سطح ۷ روزه را به سمت پایین قطع نکنند، تغییر روندی مشاهده نخواهد شد.

میانگین‌های متحرک بایننس کوین در 19 شهریور

در سیستم معاملاتی ایچیموکو نیزمشاهده می‌کنیم، با پیش بینی خروج از ناحیه و روند نزولی، کندل‌های قیمتی از ابر کومو خارج شده‌اند و میانگین‌های متحرک این اندیکاتور روند صعودی خود را در تایم فریم ۴ ساعته آغاز نموده‌اند.

تحلیل بایننس کوین با سیستم معاملاتی ایچیموکو 19 شهریور

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که سیگنال خرید را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین در تاریخ 19 شهریور

شاخص‌های فنی بایننس کوین در تاری 19 شهریور

تحلیلگر: علی فرهانی

مطابق پیش بینی هفته گذشته، بایننس کوین به ناحیه مقاومتی، ۳۳۰  دلار خود واکنش داده است و پس کاهش قیمت بیش از ۱۸ درصدی، در ناحیه ۲۷۷ دلار حمایت شده است، بایننس کوین که با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۴۶.۹۵ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۵ بازار قرار داشته و سهم ۴.۴۰ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از بایننس کوین در این لحظه با قیمت ۲۹۰.۹۷ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۸,۷۸۶,۳۲۰ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۰۶ میلیارد دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی قیمت این رمزارز محبوب صرافی بایننس به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال بایننس کوین ( 6 شهریور )

صرافی بایننس، تأییدیه اصولی نهادهای نظارتی در قزاقستان را برای ارائه خدمات رمزارزی دریافت کرده است. بر اساس بیانیه‌ای که در روز دوشنبه منتشر شد، اداره خدمات مالی آستانه (AFSA)اجازه مقدماتی برای راه‌اندازی تسهیلات تجارت و معامله دارایی‌های دیجیتال و ارائه حضانت در مرکز مالی بین‌المللی آستانه (AIFC) را داده است.

همچنین این صرافی اعلام کرده است که با نزدیک شدن مرج اتریوم و افزایش تمایل به معاملات ETH، کارمزد معامله جفت رمزارز ETH/‌BUSD را به مدت یک ماه صفر می‌کند. صفر شدن کارمزد معاملات اتریوم با ‌BUSD به مناسبت به‌روزرسانی مرج اتریوم انجام شده است و به مدت ۱ ماه ادامه خواهد داشت. شرکت پرداخت مسترکارت، در حال انجام برنامه‌ریزی‌ برای همکاری با بایننس است تا کاربران بتوانند با ارزهای دیجیتالی که در این صرافی دارند؛ از بیش از ۹۰ میلیون فروشگاه خرید کنند. این شرکت اعلام کرد با بایننس همکاری می‌کند تا به مردم اجازه دهد از دارایی‌های رمزارزی خود در بیش از ۹۰ میلیون فروشگاهی که پرداخت مسترکارت را می‌پذیرند استفاده کنند. احتمالا این کارت Binance Card نام خواهد داشت. این صرافی همچنین در نظر دارد تا به کاربرانی که در حساب خود اتر دارند، پس از به‌روزرسانی مرج، معادل با اترهای کاربران به آنها توکن‌های فورک جدید اتریوم را ارائه دهد. بایننس هم‌چنین بیان کرده است از واریز و برداشت تمام فورک‌های احتمالی اتریوم پشتیبانی خواهد کرد. هرچند، صرافی بایننس همانند سایر کوین‌ها یا توکن‌های دیگر، توکن‌های فورک جدید را پس از فرایند بررسی دقیق و سختگیرانه فهرست خواهد کرد.

بایننس لبز از سرمایه‌گذاری راهبردی خود در پلتفرم انکر، پروتکل ارائه‌دهنده زیرساخت وب ۳ خبر داد. سرمایه‌گذاری راهبردی به سرمایه‌گذاری در یک کسب و کار جدید که بازارهای جدیدی ارائه می‌دهد یا در حال توسعه محصولات جدید است گفته می‌شود. این نوع سرمایه‌گذاری معمولا به خرید سهام شرکت و دریافت قدرت مدیریتی اشاره دارد. زیرساخت‌های ایجاد شده توسط انکر به توسعه‌دهندگان، شرکت‌ها و افراد مختلف اجازه می‌دهد به ساده‌ترین شکل ممکن از خدمات شبکه‌های مختلف بلاکچینی استفاده کنند. توسعه‌دهندگان با استفاده از سرویس Public RPCs انکر، در برنامه‌های خود می‌توانند به‌طور خودکار با داده‌های بلاکچین‌های مختلف ارتباط برقرار کرده و از آن‌ها استفاده کنند.همچنین Cryft،  که یک پروژه زنجیره ای BNB که بخشی از اکوسیستم SafeMoon است، کارت های هدیه خود را راه اندازی کرده است. کارت‌های کریفت هر کسی را قادر می‌سازد تا رمزنگاری را در قالب یک کارت مجازی بدهد و فرصتی را برای “هدیه ماه” به دوستان، خانواده و عزیزان فراهم کند.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین ( 6 شهریور )

با توجه به پیش بینی دو هفته پیش برای بایننس کوین، این رمزارز پر نوسان با وجود شکست خط روند نزولی بلند مدت خود، نتوانست ناحیه مقاومتی ۳۳۰ دلار خود را به سمت بالا بشکند و شاهد واکنش مجدد قیمت به  ناحیه ۲۷۷ و روند نوسانی می‌باشیم.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین 6 شهریور 1401

اما در تایم فریم روزانه پس از برخورد قیمت با ناحیه مقاومتی شاهد، کاهش اندیکاتور RSI به سطح کمتر از ۵۰ می‌باشیم و با توجه به روند فعلی این سطح مانند گذشته نسبت به افزایش و روند صعودی مقاومت نشان خواهد داد، همچنین اندیکاتور MACD نیز در روند نزولی خود قرار دارد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین ( 6 شهریور )

در تایم فریم روزانه، با وجود ادامه روند نزولی در اندیکاتور MACD شاهد واکنش مجدد اندیکاتور RSI به سطح ۳۰ و ناحیه اشباع فروش می‌باشیم و قیمت بایننس کوین مانند هفته گذشته به سطوح مورد نظر واکنش نشان داده است.

تحلیل bnb با اندیکاتور RSI و مکدی در 6 شهریور

در تایم فریم ۴ ساعته، میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه همچنان در روند نزولی خود قرار دارند و با وجود برخورد به سطح حمایت فعلی، تغییر روندی در این اندیکاتور ها به وجود نیامده است.

چارت میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه بایننس کوین در 6 شهریور

در سیستم معاملاتی ایچیموکو نیزمشاهده می‌کنیم که کندل‌های قیمتی نتوانستند از ابر کومو نزولی خارج شوند و میانگین‌های متحرک این اندیکاتور در تلاقی یکدیگر برای آغاز روند نزولی قرار گرفته‌اند.

تحلیل بایننس کوین با سیستم معاملاتی ایچیموکو در 6 شهریور

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که همه آن‌ها با توجه به برخورد با خط حمایت فعلی سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین در تاریخ 6 شهریور

شاخص‌های فنی بایننس کوین در تاریخ 6 شهریور

تحلیلگر: علی فرهانی

بایننس کوین پس از برخورد با خط روند نزولی بلند مدت خود به سطح ۲۷۷ دلار خود پولبک زده است و با یک روند صعودی پر قدرت توانست پس از گذشت ۲۵۰ روز خط روند نزولی بلند مدت خود را بشکند و و تا محدوده مقاومتی ۳۳۰ دلار صعود کند، بایننس کوین که با  افزایش ارزش خود به  حدود ۵۳.۲۱ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۵ بازار قرار داشته و سهم ۴.۳۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از بایننس کوین در این لحظه با قیمت ۳۲۹.۸۳ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱۰,۱۱۵,۵۹۳ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۰۳ میلیارد دلار است. اما پیش از بررسی روند پیش روی قیمت بایننس کوین به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال بایننس کوین ( 24 مرداد )

صرافی بزرگ ارز دیجیتال بایننس(Binance) با مسترکارت(Mastercard) همکاری کرده است تا یک کارت پیش پرداخت برای ساکنان آرژانتین راه اندازی کند. بایننس در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است این کارت به مشتریان خود در آرژانتین اجازه می‌دهد تا از بیت‌کوین (BTC)، بایننس کوین و سایر ارزهای دیجیتال برای خرید و همچنین برداشت‌های خودپرداز از طریق فیات در هر کجا که مسترکارت پذیرفته می‌شود استفاده کنند. صرافی کریپتو بایننس بخش بزرگی از وجوه را از هک اخیر که پروتکل تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) کرو فایننس را هدف قرار داده بود، بازیابی کرده است. مدیر عامل بایننس، در توییتی اعلام کرد که این صرافی 450000 دلار از دارایی‌های سرقت شده را بازیابی کرده است که بیش از 80 درصد از وجوه دزدیده شده است.

همچنین صرافی بایننس اعلام کرد از انتقال اتریوم به گواه اثبات سهام (PoS) پشتیبانی می‌کند. این صرافی در اطلاعیه خود نوشت در صورت وجود توکن‌های فورک شده جدید، پشتیبانی از توزیع و برداشت توکن‌های فورک شده را ارزیابی می‌کند. به منظور محافظت از کاربران بایننس، همه توکن‌های فورک شده همان فرآیند بررسی لیست شدنی را طی می‌کنند که بایننس برای هر کوین/توکن دیگری انجام می‌دهد.

بایننس توکن سول‌ باند BAB را بر بستر شبکه BNB Chain عرضه کرد. این توکن یک راهکار غیرمتمرکز به منظور مدیریت الزامات KYC در صرافی بایننس محسوب می‌شود. توکن‌های سول‌باند (Soulbound) در واقع توکن‌های NFT هستند که نمی‌توان آنها را در بین کیف پول‌های مختلف انتقال داد. توکن BAB به تایید وضعیت کاربر احرازشده و دارنده کیف پول در بایننس می‌پردازد و برای استفاده توسط پروتکل‌های شخص ثالث در دسترس خواهد بود.

pSTAKE، یک پروتکل سهامداری لیکویید استیکینگ را برای دارایی‌های سهام باز می‌کند، اعلام کرد راه‌حل سهام‌گذاری مایع BNB stkBNB آن اکنون در شبکه اصلی فعال است. کاربران می‌توانند از توکن‌های stkBNB خود برای پیگیری فرصت‌های DeFi در سراسر اکوسیستم زنجیره BNB استفاده کنند. stkBNB که امروز راه‌اندازی شد، اکنون در PancakeSwap فعال است تا استخرهای نقدینگی، کشاورزی بازده و بهینه‌سازی بازده را ارائه دهد. انتظار می‌رود در آینده نزدیک با سایر پروتکل‌های زنجیره BNB ادغام بیشتری انجام شود.

تحلیل تکینکال بایننس کوین ( 24 مرداد )

پس از برخود قیمت با سطح ۲۷۷ دلار، بایننس کوین توانسته با رشد پر قدرت خود مجددا صعود ۲۵ درصدی را تا سطح مهم مقاومتی ۳۳۰ دلار تجربه کند و به دلیل همپوشانی این سطح با نقاط فیبوناچی احتمال بازگشت قیمت وجود خواهد داشت ولی در صورت رشد مجدد، احتمال بازیابی قیمت تا سطح ۳۶۰ دلار نیز وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین 24 مرداد 1401

اما در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI به طور کامل در بالای سطح ۷۰ و ناحیه اشباع خرید خود قرار گرفته است که احتمال ریزش در این ناحیه بسیار زیاد می باشد و در اندیکاتور MACD نیز شاهد تلاش خط مکدی برای شکست خط سیگنال به سمت پایین و آغاز یک روند نزولی می باشیم.

تحلیل تکینکال بایننس کوین ( 24 مرداد )

اما در تایم فریم ۴ ساعته، بایننس کوین همچنان در تلاش برای شکست ناحیه ۳۳۰ دلار می باشد، اندیکاتور RSI نیز مجددا به سطح ۵۰ خود واکنش مستقیم نشان داده است و این سطح مانع ریزش مجدد آن شده است. در اندیکاتور MACD نیز با توجه به فاز نزولی، احتمال تغییر روند و شکست خط سیگنال توسط خط مکدی روبه بالا و آغاز روند صعودی وجود خواهد داشت.

تحلیل بایننس کوین با اندیکاتور RSI و مکدی 24 مرداد

در تایم فریم ۴ ساعته، همچنان خطوط میانگین متحرک ۷ و ۱۴ روزه در تلاقی یکدیگر قرار دارندو سیگنالی مبنی بر روند نزولی و صعودی به ما نشان نخواهند داد و تا زمانی که یکی از خطوط زیر سطح دیگری تثبیت نشود، احتمال تغییر روند بسیار کم خواهد بود.

چارت میانگین متحرک ۷ و ۱۴ روزه بایننس کوین در 24 مرداد

در سیستم معاملاتی ایچیموکو نیزمشاهده می کنیم که کندل های قیمتی در بالای سطح ابر کومو صعودی قرار دارند و میانگین های این اندیکاتور نیز با وجود تلاقی با یکدیگر همچنان در روند صعودی خود می باشند.

تحلیل بایننس کوین با سیستم معاملاتی ایچیموکو 24 مرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که همه آن‌ها با توجه به برخورد با خط روند نزولی  سیگنال خرید را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین در تاریخ 24 مرداد

شاخص‌های فنی بایننس کوین در تاریخ 24 مرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

بایننس کوین در دو هفته گذشته، پس از پیش بینی صعود به ناحیه ۲۷۵ دلار واکنش مستقیم نشان داد و پس از شاهد افت ۱۰ درصدی قیمت تا سطح ۲۴۵ دلار برای این رمزارز پر نوسان بودیم و با حمایت معتبر در این سطح شاهد یک رالی صعودی تا سطح خط روند نزولی بلند مدت بایننس کوین بوده‌ایم.  بایننس کوین که با  افزایش ارزش بازار خود به حدود ۴۶.۴۵ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۵ بازار قرار داشته و سهم ۴.۰۸ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از بایننس کوین در این لحظه با قیمت ۲۸۷.۸۹ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۹,۲۴۰,۸۱۹ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۳ میلیارد دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی این رمزارز، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال بایننس کوین ( 11 مرداد )

بایننس اسمارت چین (BNB Chain) به تازگی اعلام کرده است که با هدف ترویج گسترده صنعت موسیقی NFT در جامعه، با دو پلتفرم ROCKI و Melos Studio وارد همکاری شده و در همین راستا، کمپین Unleashing Music Mania را در زنجیره BNB راه اندازی می‌کند. ارزش جایزه این برنامه حدود 50000 BUSD و 4000 قطعه NFT موسیقی اعلام شده است که به منظور ارتقای کیفیت تجربه کاربری و تشویق شرکت کنندگان برای خلق قطعات جدید درنظر گفته شده است.

این اقدام، بیش از هر زمان دیگری جاه‌طلبی صرافی بایننس در زمینه موسیقی NFTها را نشان می‌دهد. چند ماه پیش، بایننس اسپانسر اصلی تور The Weeknd شد؛ برای معرفی بازار NFT به K-pop با YG Entertainment همکاری کرد و با همکاری Corite مجموعه “Alan Walker Origins” را لیست نمود.

علاوه بر این، بایننس قرارداد همکاری جدیدی را با آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط که با نام آکادمی ضبط نیز شناخته می‌شود، امضا کرد و به این ترتیب به اولین شریک رسمی کریپتو در فستیوال گرمی (Grammys) تبدیل شد.

بایننس اعلام کرد کوین‌های اثبات کار دوج کوین (DOGE) و لایت کوین (LTC) که در برنامه استیکینگ قفل شده (Locked Staking) سپرده‌گذاری می‌شوند در صرافی باقی می‌مانند و امکان وام دهی آن‌ها برای ایجاد بازدهی بیشتر وجود ندارد.

چانگ پنگ ژائو (CZ) مدیرعامل صرافی بایننس در اظهارنظری اعلام کرد که فروش بیت کوین‌های تسلا از لحاظ فاندامنتالی تاثیری روی بازار نمی‌گذارد. CZ همچنین اعلام کرد تمام سرمایه او به شکل رمزارز است و قصد ندارد هیچ‌گاه آن را به پول نقد تبدیل کند.

CZ در بخشی دیگر از صحبت‌هایش به دوری کردن بایننس از پلتفرم‌های وام‌دهی مثل سلسیوس و ویجر دیجیتال اشاره کرد و افزود در جریان ورشکستگی آن‌ها مبلغ قابل توجهی از آن‌ها طلبکار یا بدهکار نیستیم و ارتباطات زیادی با ان‌ها نداشته‌ایم.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال بایننس کوین ( 11 مرداد )

بایننس کوین پس از شکست ناحیه مقاومتی ۲۷۸ دلار، به خط روند نزولی بلند مدت این ارز واکنش نشان داده است و همچنان نتوانسته قمیت خود را بالای این سطح تثبیت نماید و با وجود برخورد به این روند نزولی احتمال بازگشت قیمت تا سطح ۲۷۶ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین 11 مرداد 1401

در تایم فریم روزانه سطوح مهم فیبوناچی اصلاحی با سطوح حمایت و مقاومت فعلی بایننس کوین همپوشانی کامل دارد و در صورت ریزش مجدد احتمال بازگشت قیمت از سطوح ۰.۵ و ۰.۶۱۸ وجود خواهد داشت .

تحلیل تکنیکال بایننس کوین ( 11 مرداد )

در این تایم فریم، اندیکاتور MACD همچنان در روند صعودی خود قرار دارد و سیگنالی مبنی بر تغییر روند مشاهده نمی‌شود اما اندیکاتور RSI به سطح ۷۰ و ناحیه اشباع خرید واکنش نشان داده است و احتمال برخورد مجدد و ریزش در این اندیکاتور وجود خواهد داشت.

تحلیل بی ان بی با اندیکاتور RSI و مکدی 11 مرداد

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI پس از ورود با ناحیه اشباع خرید، روند نزولی را آغاز کرده است و تا سطح ۵۰ کاهش داشته است همچنین اندیکاتور MACD در روند نزولی خود قرار گرفته است و احتمال کاهش مجدد قیمت وجود خواهد داشت.

تحلیل bnb در تایم فریم ۴ ساعته 11 مرداد

 همچنین میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه پس از برخورد قیمت با خط روند نزولی بلند مدت، تغییر روند داده‌اند و در حال آغاز یک روند نزولی می‌باشند و در صورت ادامه این روند احتمال برخورد مجدد با سطح ۲۷۷ وجود خواهد داشت.

چارت نمایش میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه بایننس کوین

در سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز میانگین‌های متحرک این اندیکاتور در حال نزدیک شدن به یکدیگر هستند و با توجه به روند صعودی، احتمال تغییر روند دراین اندیکاتور نیز وجود خواهد داشت.

تحلیل بایننس کوین با سیستم معاملاتی ایچیموکو 11 مرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که همه آن‌ها با توجه به برخورد با خط روند نزولی  سیگنال خرید را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین در تاریخ 11 مرداد

شاخص‌های فنی بایننس کوین 11 مرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

پس از پیش بینی ریزش مجدد بایننس کوین در دو هفته گذشته، بایننس کوین پس از برخورد با سطح حمایتی ۲۱۷ دلار توانست یک روند صعودی پر قدرت را آغاز کند و پس از گذشت یک ماه روند نوسانی، سطح مقاومتی ۲۴۵ دلار را با قدرت به سمت بالا بشکند، بایننس کوین که با  افزایش ارزش بازارخود به  حدود ۴۲.۶۶ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۵ بازار قرار داشته و سهم ۴.۰۲ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از بایننس کوین در این لحظه با قیمت ۲۶۱.۲۶ دلار، با احتساب نرخ تتر ۳۲,۰۲۱معادل ۸,۳۶۵,۸۹۷ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۲۹ میلیارد دلار است. اما پیش از بررسی این کوین محبوب صرافی بایننس ، به مرور اخبار و تحلیل‌های فاندامنتال این رمزارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال بایننس کوین ( 29 تیر )

صرافی جهانی رمزارزی Binance، در روز سه شنبه واریز وجه با رئال برزیل را از طریق سیستم پرداخت دولتی Pix از سر گرفت. بایننس در بیانیه‌ای اعلام کرده است: برداشت‌‌های رئال برزیل از طریق Pix هنوز به حالت تعلیق درآمده و باید به زودی از سر گرفته شود. در 17 ژوئن، این شرکت پس از پایان همکاری با سیستم پرداخت محلی Capitual، که از سال 2020 (1399) سپرده‌ها و برداشت‌های بایننس را از طریق Pix انجام می‌داد، واریز و برداشت از طریق Pix را متوقف کرده بود. بایننس با قطع همکاری کاپیتوال، اکنون با پلتفرم پرداخت برزیلی Latam Gateway کار می‌کند که از حساب‌های بانکی میزبانی شده توسط BS2، بانکی که از بانک مرکزی برزیل (BC) مجوز دارد، برای دسترسی به شبکه Pix استفاده می‌کند.

حجم معاملات صرافی بایننس از صبح روز جمعه، پس از اجرای سیاست کارمزد صفر برای معاملات بیت کوین در کل دنیا، افزایش یافته است. کارمزد معاملات صفر در سراسر جهان برای 13 جفت ارز در بایننس، بزرگترین صرافی رمزارزی جهان، از ساعت 14:00 به وقت محلی آغاز شد. این حرکت باعث انفجاری در معاملات در صرافی شد و حجم بیت کوین به تتر (USDT) در عرض چند ساعت به 320000 سکه رسید. این صرافی حتی برای یک روز کامل از مارس 2020 به این اندازه حجم نداشته است.

صرافی روز چهارشنبه اعلامیه کارمزد صفر را برای بیت کوین اعلام کرد و این طرح از جمعه در پنجمین سالگرد بایننس اجرایی شد. کوین دسک در آن زمان گزارش داد: «با شروع بازار خرسی کریپتو، صرافی‌‌هایی مانند بایننس به دنبال راه‌‌هایی برای جذب و حفظ کاربران در پلتفرم‌‌های خود هستند تا اطمینان حاصل کنند که در این شرایط در امان باقی می‌‌ماند.»

شبکه بلاکچین بایننس روز چهارشنبه، در جریان بیستمین رویداد توکن‌سوزی خودکار خود که هر سه ماه انجام می‌شود، 1959595.29 میلیون واحد توکن بومی بایننس (BNB) به ارزش تقریبی 444 میلیون دلار را سوزاند و به این ترتیب حجم قابل توجهی از موجودی در گردش این ارز را کاهش داد. این رقم حدود 1.2 درصد از موجودی در گردش این ارز را تشکیل می‌داد. با این اقدام، بایننس تا به امروز بیش از 38,683,447 BNB را سوزانده و گام مهمی در جهت دستیابی به هدف بلندمدت خود یعنی کاهش 50 درصدی کل موجودی BNB برداشته است.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین ( 29 تیر )

قیمت بایننس کوین پس از برخورد با حمایت مورد نظر در ۷ روز گذشته یک روند کاملا صعودی را با رشد بیش از ۲۰ درصد تجربه کرده است که این رشد بی سابقه باعث مقاومت ۲۴۵ و ۲۶۰ دلار پیش روی این رمزارز شده است.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین 29 تیر 1401

همچنین با توجه به فیبوناچی اصلاحی در این تایم فریم، سطوح ۰.۳۸۲ و ۰.۵ و ۰.۶۱۸ دارای همپوشانی با سطوح حمایت و مقاومت فعلی است و احتمال واکنش و برگشت از این نقاط بسیار زیاد خواهد بود.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین ( 29 تیر )

اما در تایم فریم روزانه، اندیکاتور MACD همچنان در روند صعودی خود قرار دارد و نشانه‌ای از تغییر روند مشاهده نمی‌شود، اندیکاتور RSI نیز با ادامه روند صعودی خود در حال نزدیک شدن به سطح اشباع خرید می‌شود که احتمال برگشت قیمت از این ناحیه بسیار زیاد خواهد بود.

تحلیل بی ان بی با اندیکاتور RSI و مکدی 29 تیر

اما در تایم فریم ۴ ساعته، شاهد چندین بار برخورد اندیکاتور RSI با ناحیه اشباع خرید بوده‌ایم و این برخورد باعث ریزش مجدد از این سطح اشباع شده است، همچنین اندیکاتور MACD نیز در تلاش برای تغییر روند و شکست خط سیگنال به سمت پایین است.

تحلیل bnb در تایم فریم ۴ ساعته 29 تیر

همچنین میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه در تایم فریم ۴ ساعته، همچنان در روند صعودی خود قرار دارند و تا زمانی که میانگنی ۷ روزه ( خط آبی رنگ) نتواند میانگین ۱۴ روزه ( خط قرمز رنگ ) را به سمت پایین بشکند، هیچ گونه تغییر روندی را نخواهیم دید.

نمودار میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه بایننس کوین در تاریخ 29 تیر

با توجه به سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، طبق میانگین‌های این اندیکاتور، روند در تایم فریم ۴ ساعته همچنان صعودی است و قیمت در بالای سطح ابر صعودی ایچیموکو قرار دارد.

تحلیل بایننس کوین با سیستم معاملاتی ایچیموکو 29 تیر

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که همه آن‌ها سیگنال خنثی را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین 29 تیر

شاخص‌های فنی بایننس کوین 29 تیر

تحلیلگر: علی فرهانی

بایننس کوین در دو هفته گذشته با برخورد به سطوح فیبوناچی شاهد نوسان قیمت بیش از ۱۵ درصد بوده است و این نوسان باعث کاهش قیمت ۶ درصدی نسبت به دو هفته قبل شده است و مجددا به سطح ۲۱۵ دلار خود نیز واکنش مستقیم نشان داده است و در حال تثبیت بالای این سطح است. بایننس کوین با ارزش بازار حدود ۳۷.۵۱ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۵ بازار قرار داشته و سهم ۴.۰۲ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از بایننس کوین در این لحظه با قیمت ۲۲۹.۷۳ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۷,۳۲۸,۵۶۱ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۳۳ میلیارد دلار می‌باشد. اما پیش از بررسی روند های پیش رو، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال بایننس کوین (18 تیر)

بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، به تازگی از راه اندازی پلتفرم سازمانی خود خبر داده است که در واقع مجموعه جدیدی از خدمات معاملاتی با تمرکز بر موسسات، پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال، دفاتر خانوادگی، افراد دارای ارزش مالی خالص، استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال، مدیران دارایی و صندوق‌های تامینی می‌باشد.

این پلتفرم جدید، خدمات فراوانی را برای مشتریان پرطرفدار خود ارائه می‌کند که از آن جمله می توان به خدمات اجرایی و فرا بورس (OTC) مانند قیمت‌گذاری فوری ارزهای رمزنگاری و تجارت الگوریتمی، خدمات مدیریت دارایی و برنامه کارگزاری Binance برای مشتریان سازمانی اشاره کرد.

بایننس در صفحات رسمی خود با تاکید به مشتریان احتمالی این پلتفرم اطمینان داده است که فعالیت‌های آن در هر حوزه قضایی انطباق دقیق قانونی را رعایت خواهد کرد.

در حالی که در بحبوحه بازار نزولی گسترده، صرافی رقیب بایننس یعنی کوین‌بیس و همچنین پلتفرم وام‌دهی BlockFi، تا 20 درصد از نیروهای کار خود را تعدیل می‌کنند، به نظر می‌رسد در بایننس روند کار طبق معمول همیشه پیش می‌رود، تا جایی که حتی این صرافی در حال حاضر در حال استخدام نیروهای جدید است.

روز چهارشنبه، شعبه آمریکایی این صرافی نیز اعلام کرد که کارمزد معاملات بیت‌کوین را برای مشتریان خود حذف می‌کند. کریستیانو رونالدو، مهاجم پرتغالی فوتبال نیز از امضای قرارداد بازاریابی چند ساله مشترک با این صرافی خبر داد. ظاهراً قرار است به عنوان بخشی از این قرارداد، هر سال چندین مجموعه NFT با مضمون رونالدو منتشر شود.

همچنین حرکت به سمت BNB شامل کیف پول بومی BNB و همچنین دسترسی به پروتکل‌های برتر اکوسیستم از جمله PancakeSwap، Venus، Alpaca، Thetan Arena و Binance NFT خواهد بود. Slope فهرستی کاملاً قوی از BNB DApps را در مرورگر BNB DApp خود ارائه می‌دهد. بایننس اسمارت چین دارای یکی از پر جنب و جوش ترین اکوسیستم‌های پروتکلی در فضای وب 3 است. تیم Slope بر این باور خود تأکید کرده است که این یکپارچه سازی Slope را قادر می‌سازد تا کاربران فعلی بایننس کوین را جذب کند و همچنین کاربران فعلی Solana و Ethereum ما را با اکوسیستم BNB معرفی کند.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (18 تیر)

در دو هفته گذشته قیمت با توجه به تحلیل هفته قبل به سطح ۰.۳۸۲ فیبوناچی اصلاحی واکنش مستقیم نشان داده است و در برگشت قیمت به دلیل همپوشانی سطح ۰.۲۳۶ فیبوناچی و سطح ۲۱۵ دلار شاهد حمایت مجدد می‌باشیم، این نوسان بین دو محدوده فیبوناچی باعث تثبیت قیمت بالای سطح ۲۱۵ دلار برای بایننس کوین شده است.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین 18 تیر 1401

اما در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI در حال تثبیت خود بالای ناحیه ۵۰ است و در صورت تثبیت بالای این سطح، احتمال رشد مجدد را در این تایم فریم وجود خواهد داشت، همچنین اندیکاتور MACD در این تایم فریم در روند صعودی خود قرار دارد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (18 تیر)

همچنین میانگین‌های متحرک ۳۰ و ۵۰ روزه قیمت بایننس کوین در حالت نزولی خود قرار دارد و تا زمانی که قیمت رمزارز خود را بالای سطح ۳۰ روزه تثبیت نکند تغییر روندی را مشاهده نخواهیم کرد.

میانگین‌های متحرک ۳۰ و ۵۰ روزه

در تایم فریم ۴ ساعته نیز، همزمان با برخورد با سطح مقاومتی ۲۴۵ مشاهده می‌کنیم که اندیکاتور RSI نیز وارد محدوده اشباع خرید شده است و به آن واکنش نزولی داده است، اندیکاتور MACD نیز همزمان با اندیکاتور RSI و برخورد با مقاومت، روند نزولی خود را آغاز نموده است.

تحلیل bnb در تایم فریم ۴ ساعته 18 تیر

همچنین میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه در تایم فریم ۴ ساعته نیز در تلاش برای قطع یکدیگر به سمت پایین و آغاز روند نزولی است، این روند نیز همگام با دیگر اندیکاتورها در این تایم فریم در حال شروع است.

تحلیل بایننس کوین میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه 18 تیر

اما با توجه به سیستم معاملاتی ایچیموکو، روندهای این اندیکاتور همچنان صعودی است و بالای محدوده ابر کومو قرار دارند.

تحلیل بی ان بی با سیستم معاملاتی ایچیموکو 18 تیر

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که همه آن‌ها سیگنال خنثی  را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین 18 تیر

شاخص‌های فنی بایننس کوین 18 تیر

تحلیلگر: علی فرهانی

بایننس کوین پس از ریزش قیمت بیت کوین به ۱۷۰۰۰ دلار تنها نوسان ۳۵ درصدی را تجربه کرد و بازدهی بهتری نسبت به دیگر رمزارز های مطرح بازار داشته است و به سطح ۱۸۳ دلار که در سال ۲۰۲۱ نیز محدوده حمایتی بوده واکنش نشان داده است. بایننس کوین که با ارزش بازار خود به حدود ۳۷.۶۶ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۵ بازار قرار داشته و سهم ۳.۸۷ درصدی از کل بازار رمزارزها را در اختیار خود دارد. هر واحد از بایننس کوین در این لحظه با قیمت ۲۳۰.۶۵ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۷,۴۶۸,۷۱۲ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۱۶ میلیارد دلار است. همچنان فعال‌ترین صرافی که در آن بایننس کوین معامله می‌شود، صرافی Binance می‌باشد.

اما پیش از بررسی روند پیش روی این رمزارز، اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز را مرور می‌کنیم.

تحلیل فاندامنتال بایننس کوین (4 تیر)

مدیر عامل بایننس، چانگ پنگ ژائو (CZ)، در مصاحبه اخیر خود گفت که زمستان بالقوه رمزارزها برای پیشبرد اهداف تجارتی مناسب است. وقتی از او پرسیده شد که بایننس در زمستان جاری رمزارزها به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر توقف استخدام توسط صرافی های Gemini و Coinbase، چگونه کار خواهد کرد، او با اطمینان پاسخ داد:

این اولین بار نیست که ما زمستان رمزارزها را پشت سر می‌گذاریم. اگر در یک زمستان هستیم، سومین زمستان من و بایننس خواهد بود. بنابراین این اولین بار نیست که ما از این را پشت سر می‌گذاریم.

دنیای کریپتو طی چند هفته گذشته از یک دوره افول رنج می‌برد، اما رئیس بایننس همچنان توصیه می‌کند که اکنون زمان بسیار خوبی برای گسترش و استخدام شرکت‌ها است.

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) همچنین برنامه خود را برای ورود مجدد به بازار کره جنوبی اعلام کرده است.

مدیرعامل مصاحبه را با ابراز خوش بینی خود برای فناوری های وب3.0 مانند بلاکچین، NFT و متاورس به پایان رساند. او اظهار داشت که: حباب می‌ترکد، اما در نهایت فناوری باقی می‌ماند. درست مانند اینترنت، طی 10 تا 15 سال آینده، NFT ها و بلاکچین‌ها به طور کامل وارد زندگی ما خواهند شد و شاید ما اصلا از خود این اصطلاح استفاده نخواهیم کرد. چند وب سایت خبری اخیرا مدعی شدند که صرافی بایننس در حال خرید بیت کوین در ریزش بازار بوده است. انتشار این اخبار در زمانی بود که قیمت بیت کوین به زیر ۲۰ هزار دلار کاهش یافت. ظاهراً گزارش‌‌ها به خبری اشاره می‌کنند که بایننس حدود ۱۰۱،۲۶۶ بیت کوین را به یک کیف پول سرد منتقل کرده است. این صرافی انتقال این رمزارزها را رد نمی‌کند، اما هرگونه خبری مبنی بر خرید آنها را تکذیب می‌کند.

همچنین بر اساس اطلاعیه زنجیره هوشمند بایننس، این بلاکچین هاردفورکی به نام اویلر را انجام خواهد داد. قرار است این هارد فورک از بلاک شماره ۱۸٬۹۰۷٬۶۲۱ اجرا شود. فول‌نودها باید قبل از رسیدن ارتفاع بلاک‌ها به این بلاک، به نسخه ۱.۱.۱۱ آپدیت شوند. کیف پول تراست ولت نیز از ادغام با بایننس کانکت خبر داد. بایننس کانکت پلتفرم رسمی بایننس برای خرید رمزارزها با استفاده از ارزهای فیات است. از این پس کاربران با تنوع بالاتری از ارزهای فیات می‌توانند در کیف پول تراست رمزارز بخرند.

اما مهم‌ترین خبر هفته گذشته دنیای کریپتو همکاری کریستیانو رونالدو با صرافی بایننس می‌باشد، کریستیانو رونالدو گفته است که ایده ارائه تجربه‌های جدید به طرفداران خود از طریق توکن‌های NFT موضوعی است که می‌خواهد بخشی از آن باشد. این ستاره پرتغالی فوتبال قرارداد همکاری چندساله و انحصاری در زمینه توکن‌های NFT با صرافی رمزارز بایننس امضا کرده است. هدف از این همکاری، معرفی اکوسیستم وب ۳ از طریق کمپین‌های جهانی NFT به طرفداران فوتبال است.

بایننس در بیانیه خود خاطرنشان کرده است که این توافق شامل ایجاد مجموعه از آیتم‌های کلکسیونی NFT با حضور رونالدو است. این توکن‌های NFT منحصرا در پلتفرم NFT بایننس فروخته خواهند شد. اولین مجموعه اواخر سال جاری عرضه می‌شود.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (4 تیر)

قیمت بایننس کوین پس از برخورد به محدوده ۱۸۳ دلار که در سال گذشته نیز آن را به عنوان یک محدوده حمایتی تجربه کرده است، رشد بیش از ۲۰ درصد را تجربه کرده است و احتمال نوسان قیمت را بین محدوده‌های مورد نظر بالا برده است.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین 4 تیر 1401

با توجه به سطوح فیبوناچی، قیمت به سطح صفر این اندیکاتور واکنش نشان داده است و سطوح ۰.۵ و ۰.۶۱۸ این اندیکاتور دارای همپوشانی با سطح حمایت و مقاومت پیش رو می‌باشند.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (4 تیر)

اما در تایم فریم روزانه مشاهده می‌کنیم که پس از برخورد با سطح ۱۸۳ دلار، اندیکاتور RSI از محدوده اشباع فروش خود خارج شده است و درحال رسیدن به ناحیه ۵۰ خود می‌باشد. در اندیکاتور MACD نیز خط مکدی، خط سیگنال این اندیکاتور را به سمت بالا قطع کرده است و در حال آغاز یک روند صعودی می‌باشد.

تحلیل بی ان بی در تایم فریم روزانه 4 تیر

همچنین در تایم فریم ۴ ساعته اندیکاتور MACD در روند صعودی خود پس از برخورد با ناحیه مورد نظر قرار دارد و اندیکاتور RSI در حال نزدیک شدن به ناحیه اشباع خرید می‌باشد و ریسک معاملات را در این تایم فریم بالا خواهد برد.

تحلیل بایننس کوین با اندیکاتور MACD در تایخ 4 تیر

اما در این تایم فریم، با بررسی سیستم ایچیموکو متوجه می‌شویم که قیمت وارد ابر این اندیکاتور شده است و در صورت تثبیت بالای آن احتمال تغییر روند آن به حالت صعودی وجود خواهد داشت.

بررسی سیستم ایچیموکو در تحلیل رمز ارز بایننس کوین

با توجه به میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه مشاهده می‌کنیم که قیمت درحال تثبیت بالای دوره ۷ روزه می‌باشد و در صورت ادامه روند، می‌توانیم شاهد رشد قیمت باشیم.

چارت میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه بایننس کوین 4 تیر

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین در تاریخ 4 تیر

شاخص‌های فنی بایننس کوین در تاریخ 4 تیر

تحلیلگر: علی فرهانی

بایننس کوین در دو هفته گذشته نوسان بیش از ۱۵ درصد را نسبت به قیمت ۳۰۶ دلاری خود تجربه کرده است و اکنون ۶ درصد پایین تر از آن قیمت در محدوده ۲۹۰ دلار درحال معامله می‌باشد. بایننس کوین که با ارزش بازار حدود ۴۷.۵۹ میلیارد دلار، در رتبه ۵ بازار قرار دارد و سهم ۳.۶۷ درصدی از کل بازار رمزارز را در اختیار خود گرفته است. هر واحد از بایننس کوین در این لحظه با قیمت ۲۹۱.۴۴ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۹,۴۱۳,۴۳۹ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۸۷۳.۶۷ میلیون دلار است. تعداد واحدهای در گردش بایننس کوین ۱۶۳.۲۸ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۱۶۵.۱۲ میلیون خواهد بود. در حال حاضر فعال‌ترین صرافی که در آن بایننس کوین معامله می‌شود، صرافی Binance با سهم %۸.۱۴ از حجم معاملات روزانه است. بیش از بررسی روندهای قیمتی پیش روی بایننس کوین به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتالی بایننس کوین (22 خرداد)

یکی از مهمترین اخبار هفته گذشته برای بایننس، آغاز تحقیقات آژانس SEC تحقیقاتی درمورد صرافی بایننس بوده است. این ناظر دولتی می‌خواهد تعیین کند که آیا رمز ارز محبوب‌ترین صرافی دنیا، یک اوراق بهادار ثبت نشده است یا خیر؟

بایننس عرضه اولیه رمزارز (ICO) خود را در ژوئیه 2017 برگزار کرد. در آن زمان صرافی بایننس در مجموع 15 میلیون دلار از این فروش اولیه جذب کرده بود. بر اساس این گزارش، تحقیقات هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است. با این حال ممکن است آژانس در نهایت هیچ اقدام قانونی علیه صرافی انجام ندهد.

بایننس کوین که در سال 2021 رشد چشمگیری را تجربه کرد، همچنان پنجمین رمزارز بزرگ از نظر ارزش بازار است. در دسامبر 2020 نیز آژانس SEC ریپل را به دلیل فروش غیرقانونی XRP به دادگاه کشاند. انتظار می‌رود که حل و فصل این پرونده پر مخاطره پیامدهای قابل توجهی برای کل صنعت رمزارزها داشته باشد.

گروه کسب و کارهای ماجد الفطیم (Majid Al Futtaim)، که پیشرو در زمینه مراکز خرید، هتل‌ها، سینماها، هایپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های خرده فروشی در خاورمیانه، آفریقا و آسیا می‌باشد، هفته گذشته همکاری استراتژیک خود را با صرافی بزرگ بایننس اعلام کرد. این دو شرکت در تعدادی از پروژه‌های رمزارزی و بلاکچین همکاری خواهند کرد.

در این اطلاعیه آمده است: Binance Pay یکپارچه خواهد شد تا به میلیون‌ها مشتری امکان پرداخت با رمزارزها را «در مراکز مختلف ماجد الفطیم مطابق با قوانین و مقررات مناسب» فراهم کند. طبق وبسایت بایننس، بایننس پی در حال حاضر از بیش از 40 رمزارز پشتیبانی می‌کند.

چانگ پنگ ژئو (Changpeng Zhao)، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران بایننس، هفته گذشته توییت کرد:

(29 مرکز خرید، 13 هتل و چهار انجمن با کاربری مختلط اکنون رمزارز را از طریق بایننس پی می‌پذیرند. پذیرش همچنان ادامه دارد.)

ژائو ادامه داد: ماجد الفطیم یکی از معتبرترین مشاغل در خاورمیانه است و هر ساله میلیون‌ها مشتری دارد. یکپارچه‌سازی فناوری‌های وب3 به مشتریانش امکان دسترسی به روش‌های نوآورانه جدید برای تعامل با برندها و ارائه راه‌‌های جدید برای پرداخت را باز می‌کند.

پروژه‌های دیگری که این دو شرکت در آنها همکاری خواهند کرد شامل فهرست کردن توکن‌های NFT در بازار بایننس و ایجاد زیرساخت کیف پول دیجیتال برای نگهداری رمزارزها از چندین پلتفرم است.

تحلیل تکنیکالی بایننس کوین (22 خرداد)

در تایم فریم روزان مشاهده می‌کنیم که قیمت بایننس کوین مجدد با سطح مقاومتی محدوده ۳۳۰ دلار برخورد داشته است و پس از آن ریزش مجدد را تجربه کرده است همچنین میانگین متحرک ۲۰ روزه زیر سطوح دو میانگین ۵۰ و ۱۰۰ روزه قرار دارد و روند صعودی را در این اندیکاتورها مشاهده نمی‌کنیم و قیمت بایننس کوین نیز در حال حاضر زیر میانگین ۲۰ روزه خود قرار گرفته و نتوانسته خود را بالای آن تثبیت بکند.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین 22 خرداد 1401

همچنین در تایم فریم روزانه محدوده‌های حمایتی و مقاومتی دارای همپوشانی با اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی می‌باشند، محدوده ۳۳۰ دلار با سطح صفر، محدوده ۲۶۰ دلار با سطح ۰.۶۱۸ و محدوده ۲۱۶ دلار با سطح ۱ این اندیکاتور همپوشانی دارد و این نقاط را معتبر نشان می‌دهد.

تحلیل تکنیکالی بایننس کوین (22 خرداد)

اما اندیکاتور RSI پس از دوبار برخورد با سطح ۵۰ خود در حال حاضر در محدوده ۴۰ قرار گرفته است و نتوانسته این بالای این سطح خود را تثبیت نماید، اندیکاتور MACD نیز دو خط سیگنال و مکدی به یکدیگر متصل شده‌اند و هنوز روند صعودی یا نزولی خود را آغاز نکرده اند.

تحلیل bnb با اندیکاتور RSI 22 خرداد

اما در تایم فریم ۴ ساعته پس از وارد شدن خط روند اندیکاتور به سطح اشباع فروش شاهد برگشت قیمت از سطح ۲۷۶ دلار بوده‌ایم و در حال حاضر این اندیکاتور زیر محدوده ۵۰ خود قرار دارد و اندیکاتور MACD نیز در یک روند صعودی ضعیف قرار گرفته است.

تحلیل بایننس کوین در تایم فریم ۴ ساعته 22 خرداد

اما در حال حاضر محتمل‌ترین روند پیش رو، نوسان مجدد قیمت بین سطوح ۳۲۰ و ۲۶۰ دلار می‌باشد، همچنین با اعلام اخبار تحقیقات بایننس احتمال فشار فروش برای این رمزارز دور از ذهن نخواهد بود، در این تایم فریم شاهد یک خط روند نزولی نیز می‌باشیم و درصورت برخود احتمال ریزش مجدد تا سطح ۲۶۰ دلار وجود خواهد داشت.

نمودار تحلیل نوسان قیمت بایننس کوین در تاریخ 22 خرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین در تاریخ 22 خرداد

شاخص‌های فنی بایننس کوین 22 خرداد

تحلیل‌گر: علی فرهانی

بایننس کوین در هفته گذشته نوسان بیش از ۱۵ درصد را نسبت به قیمت ۳۰۰ دلاری خود تجربه کرده است و پس از برخورد مجدد با سقف حمایتی ۳۳۰ دلار که در هفته‌های گذشته پیشبینی شده بود مجددا به قیمت ۳۰۰ دلار برگشته است. بایننس کوین در حال حاضر با ارزش بازار حدود ۴۹.۳۲ میلیارد دلار، در رتبه ۵ بازار قرار گرفته است و سهم ۳.۹۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از بایننس کوین در این لحظه با قیمت ۳۰۲.۰۷ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۹,۳۳۲,۰۴۱ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۳۸ میلیارد دلار است. همچنین بالاترین قیمت بایننس کوین در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ معادل ۶۸۷.۵۹ دلار بوده که اکنون  %۵۰.۰۰ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش بایننس کوین ۱۶۳.۲۸ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۱۶۵.۱۲ میلیون خواهد بود. در حال حاضر فعال‌ترین صرافی که در آن بایننس کوین معامله می‌شود، صرافی توسعه دهنده آن یعنی Binance با سهم %۸.۱۴ از حجم معاملات روزانه می‌باشد.

پیش از بررسی روندهای پیش رو بایننس کوین به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتالی بایننس کوین ( 9 خرداد )

صرافی بایننس در چند ماه اخیر تلاش بسیار زیادی برای کسب الزامات فعالیت های قانونی، در کشورهای متفاوت می‌باشد. بایننس به عنوان یک صرافی کریپتو در حال  تسلط پیدا کردن بر بازار رمزارزهای جهانی است. در 26 مه 2022، بایننس، اعلام کرد که بایننس بحرین مجوز رده 4 را به عنوان ارائه دهنده خدمات دارایی‌های رمزنگاری شده (CASP) توسط بانک مرکزی بحرین (CBB) دریافت کرده است.

همچنین قزاقستان، که یکی بزرگترین استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال دردنیا می‌باشد به سمت یک چارچوب مالی جامع برای ماینرها حرکت می‌کند. از سوی دیگر، بایننس، صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در جهان، به قزاقستان در توسعه قوانین دارایی‌های دیجیتال کمک خواهد کرد زیرا هدف آن توسعه بخش کریپتو فراتر از استخراج بیت کوین (BTC) است. این شرکت به طور موقت در آستانه، پایتخت قزاقستان حضور خواهد داشت. طبق اعلام رسمی بایننس، این صرافی با وزارت دیجیتال این کشور برای تبدیل پارک فناوری اطلاعات آستانه به یک مرکز بلاک چین منطقه‌ای همکاری خواهد کرد.

حضور بایننس در کشورهای درحال توسعه و انجام الزامات قانون گذاری در صنعت رمزارزها، کمک شایانی به استفاده هرچه بیشتر از شبکه بایننس اسمارت چین خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین ( 9 خرداد )

در تایم فریم روزانه قیمت بایننس کوین به سطح حمایتی ۳۳۰ دلار واکنش نشان داده و نتوانسته این مقاومت مهم را به سمت بالا بشکند و بالای این سطح تثبیت شود و شاهد نوسان مجدد بین ۳۳۰ دلار و ۲۶۰ دلار می‌باشیم.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین 9 خرداد 1401

همچنین همزمان با برخورد با سطح حمایتی ۳۳۰ دلار، اندیکاتور RSI  نیز به محدوده ۵۰ خود برخورد کرده است و واکنش برگشتی نشان داده است، در صورت تثبیت روند این اندیکاتور بالای ۵۰، احتمال رشد مجدد برای بایننس کوین وجود خواهد داشت. همچنین اندیکاتور MACD نیز در روند صعودی خود قرار دارد اما خط این اندیکاتور در حال نزدیک شدن به یکدیگر می‌باشند و در صورت قطع کردن یکدیگر احتمال تغییر روند وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین ( 9 خرداد )

اما در تایم فریم ۴ ساعته مشاهده می‌کنید که همزمان با برخورد قیمت با مقاومت ۳۳۰ دلار‌، اندیکاتور RSI نیز وارد محدوده اشباع خرید شده و به آن واکنش نشان داده و از آن محدوده مجددا ریزش کرده است. در اندیکاتور MACD  نیز دو خط مکدی و سیگنال یکدیگر را به سمت روند صعودی قطع کرده‌اند اما همچنان در موازات یکدیگر قرار دارند و در صورت فاصله گرفتن از یکدیگر، شاهد روند صعودی در این اندیکاتور نیز خواهیم بود.

تحلیل bnb در تایم فریم ۴ ساعته 9 خرداد

اما چندین سناریو پیش رو قیمت بایننس کوین وجود خواهد داشت:

سناریو اول احتمال نوسان قیمت بین محدوده ۳۳۰ دلار تا ۲۶۰ دلار می باشد که در حال حاضر محتمل‌ترین سناریو خواهد بود و تا زمان معتبر بودن این دو سطح، امکان ادامه دار بودن این سناریو وجود خواهد داشت.

سناریو اول احتمال نوسان قیمت بین محدوده ۳۳۰ دلار تا ۲۶۰ دلار می باشد

اما سناریو دوم بدبینانه می‌باشد و در صورت ریزش مجدد قیمت احتمال رسیدن به قیمت ۲۶۰ و سطح حمایتی بعدی نیز وجود خواهد داشت.

سناریو دوم تحلیل بایننس کوین در تاریخ 9 خرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین 9 خرداد

شاخص‌های فنی بایننس کوین 9 خرداد

تحلیل‌گر: علی فرهانی

بایننس کوین، پنجمین ارز بازار رمزارز‌ها از نظر حجم بازار در هفته گذشته همزمان با ریزش کلی بازار، ریزش بیش از 40 درصد را در چند روز بحرانی تجربه کرده است. این ریزش باعث رسیدن قیمت به نقطه 220 دلار نیز شده است. از قیمت 260 دلار که یک ناحیه حمایتی معتبر برای این رمز ارز می‌باشد، برگشت قیمت را شاهد بوده‌ایم و در حال حاضر در محدوده 300 دلار در حال معامله در صرافی‌های رمز ارز می‌باشد.
پیش از بررسی تحلیل قیمتی به تحلیل اخبار فاندامنتال این رمز ارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتالی بایننس کوین (27 اردیبهشت)

یکی از مهم‌ترین اخبار هفته گذشته مربوط به مرورگر اپرا می‌باشد که دسترسی مستقیم به اکوسیستم DApp مبتنی بر بلاکچین BNB را امکان‌پذیر می‌کند.
ادغام جدید با بلاکچین بایننس به کاربران Opera اجازه می‌دهد تا به برنامه‌های غیرمتمرکز از جمله DEX مانند PancakeSwap ،1inch و BiSwap دسترسی داشته باشند.
مرورگر اپرا، شبکه بایننس را که یک اکوسیستم بلاک چین غیرمتمرکز می‌باشد، با مرورگر خود یکپارچه کرده تا برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر زنجیره BNB (DApps) را در نسخه‌های اندروید، iOS و دسکتاپ مرورگر کریپتو خود فعال کند. این ادغام 350 میلیون کاربر اپرا را قادر می‌سازد تا توکن BNB (Build N Build) را با فیات خریداری کنند و آن را از طریق کیف پول رمزنگاری داخلی Opera ارسال و دریافت کنند و همچنین به DApp های موجود در اکوسیستم زنجیره BNB دسترسی داشته باشند. این فهرست شامل صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) مانند PancakeSwap ،1inch و BiSwap و همچنین محصولات مالی غیرمتمرکز (DeFi) مانند DRIP Venus Tranchess ،Treehouse ،ApeSwap و AutoShark Finance است.
به گفته پاتریک دگنهارت از BNB Chain، هدف اصلی جامعه بایننس چین ایجاد زیرساخت برای «اکوسیستم مجازی موازی جهان» و جذب میلیاردها نفر بعدی به ارزهای دیجیتال است. او افزود که «تقویت پذیرش دارایی‌های دیجیتال و فناوری بلاک چین نیازمند تلاش‌های عمده در زمینه یکپارچه‌سازی Web2 و Web3 است».

خبر بعدی برای بلاکچین بایننس کوین اضافه شدن یک هاب غیر متمرکز برای گیمر‌ها توسط پلتفرم GameFi می‌باشد.
این هاب یک اکوسیستم صنفی غیرمتمرکز و سازنده سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) در زنجیره BNB است. این هاب خدمات تجمیع را برای بازیکنان GameFi، کاربران متاورس، پلتفرم‌های اجتماعی بلاک چین و مکانی برای ذخیره دارایی‌های درون بازی ارائه می‌دهد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (27 اردیبهشت)

بایننس کوین در 20 اردیبهشت سال گذشته بیشترین رشد قیمتی خود را بار رسیدن به عدد 691 دلار در بازار رمز ارز‌ها تجربه کرده است و در حال حاضر در اصلاح کلی 57 درصدی نسبت قیمت سال گذشته خود قرار دارد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین 27 اردیبهشت 1401

در حال حاضر دو محدوده حمایتی بسیار مهم پیش روی این رمز ارز قرار دارد.

محدوده شماره 1: در این ناحیه شاهد برخورد به حمایت و برگشت روند در قیمت 260 دلار هستیم. این محدوده پیش از این 3 بار درسال گذشته در ریزش بازار حمایت معتبر تشکیل داده است.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین 14 اردیبهشت 1401 - حمایت ها و مقاومت ها

محدوده شماره 2: در این محدوده شاهد برخورد سایه کندل‌های نزولی با سطح 220 دلار هستیم که در صورت ریزش مجدد بازار امکان اصلاح تا این محدوده یا در حالت بدبینانه از دست رفتن این محدوده وجود دارد.

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور rsi پس از برخورد با محدوده 220 دلار از ناحیه اشباع فروش خود خارج شده است و در حال تثبیت بالای این محدوده می‌باشد.

تحلیل تکنیکال روزانه بایننس کوین با RSI در 27 اردیبهشت

همچنین در اندیکاتور macd نیز خط مکدی (خط آبی رنگ) در حال نزدیک شدن به خط سیگنال (خط نارنجی رنگ) می‌باشد و در صورت قطع یکدیگر وارد روند صعودی در این اندیکاتور در تایم فریم روزانه خواهیم شد.

تحلیل تکنیکال روزانه بایننس کوین با MACD در 27 اردیبهشتدر تایم فریم 4 ساعته اندیکاتور rsi و macd در روند صعودی خود قرار دارند. اندیکاتور rsi پس از خروج از منطقه اشباغ فروش در ناحیه تعادلی 48 قرار گرفته است ولی در اندیکاتور macd شاهد نزدیک شدن تو خط سیگنال و مکدی به یکدیگر هستیم و احتمال تغییر روند در آن وجود دارد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین تایم فریم 4 ساعته 27 اردیبهشت

در حال حاضر مقاومت پیش رو برای بایننس کوین محدوده ۳۳۰ دلار می‌باشد و در صورت شکست این مقاومت احتمال رشد مجدد تا سطح ۳۵۰ دلار وجود دارد مشروط به اینکه روند بازار و بیت کوین از حالت ترس شدید خارج شود

تحلیل تکنیکال بایننس کوین سناریو صعود 27 اردیبهشت

در سناریو بدبینانه، اگر شاهد ترس مجدد و ریزش بیشتر قیمت بیت کوین باشیم، احتمال اصلاح مجدد قیمتی تا سطوح 260 و در صورت از دست دادن این محدوده تا قیمت 220 دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین سناریو ریزش 27 اردیبهشت

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین 27 اردیبهشت شاخص های فنی بایننس کوین 27 اردیبهشت

تحلیل‌گر: علی فرهانی

در دو هفته گذشته قیمت کوین صرافی بایننس با ریزش 10 درصدی نسبت به قیمت 420 دلاری خود بوده است و اکنون در محدوده قیمتی 385 دلار در حال معامله در صرافی بایننس می باشد.

پیش از تحلیل تکنیکال و قیمتی بایننس کوین به مرور اخبار فاندامنتال این رمزارز صرافی مشهور بایننس می پردازیم.

تحلیل فاندامنتالی بایننس کوین (14 اردیبهشت)

 یکی از مهم ترین اخبار هفته گذشته برای این ارز ، تمایل هلدینگ چند منظوره تایلندی  Gulf Energy برای همکاری و سرمایه گذاری مشترک با صرافی بایننس در پروژه BNB  بوده است.

این شرکت هلدینگ مستقر در بانکوک پروژه‌های زیر ساختی در بازار ارز های دیجیتال را یکی از حوزه های مناسب سرمایه گذاری در ایالات متحده شناسایی کرده است و همچنین چانگ پنگ ژائو، مدیر صرافی جهانی ارزهای دیجیتال بایننس، در جولای 2021 تأیید کرد که بایننس ایالات متحده در حال بررسی مسیرهایی برای عرضه عمومی سهام این صرافی مشهور است.

Gulf Energy  همچنین فاش کرده است  که در حال پیگیری برای راه اندازی یک صرافی ارزهای دیجیتال در تایلند با همکاری بایننس نیز هست.

صرافی بایننس همچنین اعلام کرده از طریق پروتکل Binance Bridge 2.0 امکان ادغام پروژه های دیفای با سایر بلاکچین ها و شبکه های مختلف به زودی فراهم خواهد شد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (14 اردیبهشت)

اما مروری میکنیم بر روند حرکتی بایننس کوین در هفته های گذشته، پس از اصلاح قیمتی این ارز در حال حاضر شاهد تثبیت قیمت آن زیر محدوده حمایتی 390 هستیم که این محدوده را در حال تبدیل کردن به مقاومتی پیش روی قیمت خود کرده است.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین 14 اردیبهشت 1401

اما با بررسی اندیکاتور RSI شاهد تشکیل یک خط روند حمایتی در محدوده عدد 38 هستیم در واقع می‌توان روی اسیلاتورRSI ، خط روند رسم کرد و  به تحلیلگر این امکان را می‌دهد که از ادامه روند ایجاد شده در قیمت، اطمینان حاصل کند. شکسته شدن این خط می‌تواند احتمال عدم ادامه روند را نشان دهد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (14 اردیبهشت)

همچنین با بررسی اندیکاتور MACD یک نکته مهم را مشاهده می کنیم ،این اندیکاتور همزمان با برخورد قیمت با روند نزولی و مقاومت استاتیک 460 دلار ،خط سیگنال ( خط نارنجی رنگ ) نیز خط مکدی ( خط آبی رنگ ) را به سمت پایین می شکند و اندیکاتور را تا به الان وارد فاز نزولی خود می کند و پس از گذشت یک ماه سیگنالی مبنی بر تغییر روند مشاهده نمی شود.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین با مکدی

در تصویر بعدی با استفاده از اندیکاتور فیبوناچی اکستنشن یا Auto Fib Extension مشاهده میکنیم که قیمت به سطوح مهم اعداد فیبونچای واکنش نشان داده است و در سطح 0.61 و 0.78 شاهد برگشت قیمتی بوده ایم.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین با فیبوناچی

اما در تایم فریم 4 ساعته تثبیت قیمت بر زیر حمایت 390 کاملا مشهود می باشد و طی 3 برخورد اخیر با این سطح که با پرچم های سبزرنگ مشخص شده است نتوانسته این مقاومت را رو به بالا بشکند.

تحلیل تکنیکال بی ان بی در تایم فریم 4 ساعته

در این تایم فریم  شاهد ثبات اندیکاتور rsi در محدود  47 می باشیم که در حال رسیدن به نقطه تعادلی50 می باشد.

و همچنین در اندیکاتور macD نیز شاهد شکستن خط سیگنال توسط خطمکدی و شروع روند صعودی در این اندیکاتور می باشیم.

تحلیل bnb

اما سناریو های قابل پیش بینی برای بایننس کوین مشروط به وضعیت قیمتی بیت کوین نیز می باشد.

سناریو اول احتمال شکست محدوده 390 را می دهد که پس از ای شکست احتمال رسیدن محدوده 410 و خط روند نزولی میان مدت بایننس کوین دور از انتظار نخواهد بود.

خط روند نزولی میان مدت بایننس کوین

سناریو بعدی که احتمال زیادی هم برای وقوع دارد پیشبینی می کند قیمت بین دو محدوده 390 و 350 دلار نوسان کوتاه مدتی نیز داشته باشد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین سناریو رنج

و در آخر در سناریو بدبینانه در صورت بازگشت قیمت از 390 دلارو از دست دادن حمایت 350 دلار شهد ریزش مجدد این ارز به محدوده حمایتی بعدی هستیم.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین سناریو ریزش

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین را بر اساس محبوب ترین شاخص های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می کنیم که تقریبا همه آن ها سیگنال فروش را به ما نشان می دهند.

خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین 14 اردیبهشت

شاخص های فنی بایننس کوین 14 اردیبهشت

تحلیلگر: علی فرهانی

تقریباً غیرممکن است که از علاقه‌مندان به دنیای ارزهای دیجیتال باشید و نام بایننس (Binance) را تا به حال نشنیده باشید؛ عنوانی که برای اغلب کاربران تداعی‌کننده صرافی ارزهای دیجیتال است. اما این نام تنها به یک بستر مبادلاتی ختم نمی‌شود. بایننس علاوه بر فراهم‌کردن امکان تبادل ارزهای دیجیتال، یک ارز بومی با نام بایننس کوین (Binance Coin) دارد که توانسته در اندک زمانی به یکی از موفق‌ترین دارایی‌های دیجیتال تبدیل شود.

تحلیل هفتگی ارز بایننس کوین

۱.۸ میلیون BNB در توکن‌‌سوزی خودکار این فصل بایننس سوزانده می‌شود!

بایننس اعلام کرد که انتظار دارد در بیستمین دوره از توکن‌سوزی BNB در ۳ ماهه دوم ۲۰۲۲ تعداد ۱.۸ میلیون واحد رمز ارز BNB به ارزش تقریبی فعلی ۷۷۰ میلیون دلار از چرخه خارج شود.

به نقل از کوین دسک، مکانیزم توکن سوزی اتوماتیک بایننس کوین به صورت اتوماتیک و بر اساس قیمت BNB و تعداد بلاک‌های تولید شده در BSC در مدت زمان سه ماه مقدار ذخایر این کوین را تنظیم می‌کند. این مکانیزم در سال گذشته جایگزین سوزاندن دستی شده است.در این دوره که بیستمین دوره از توکن‌سوزی BNB و دومین دوره در سال ۲۰۲۲ محسوب می‌شود، قرار است تعداد ۱,۸۱۲,۱۸۶.۰۶ توکن BNB به ارزش فعلی ۷۶۹,۴۴۰,۹۳۸ دلار سوزانده شود. شایان ذکر است در دوره نوزدهم این فرآیند که در ۳ ماهه نخست سال جاری میلادی انجام گرفت، تعداد ۱,۸۳۹,۷۸۶.۲۶ توکن BNB به ارزش کنونی ۷۴۱,۸۴۰,۷۳۸ دلار سوزانده شد.بایننس برنامه دارد تا با انجام توکن سوزی، عرضه کل توکن BNB را از ۲۰۰ میلیون واحد به ۱۰۰ میلیون واحد کاهش دهد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین در تایم فریم روزانه

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید بایننس کوین هنوز نتوانسته روند نزولی خود را بشکند و خط روند نزولی قرمز رنگ بسیار پر قدرت در مقابل رشد قیمت bnb عمل کرده است، مهمترین حمایت تکنیکالی در تایم فریم روزانه محدوده قیمتی ۳۳۰ دلار می باشد.

در اندیکاتور RSI عدد نرمال ۵۱ مشاهده می‌شود که نشان ثبات قیمتی رمز ارز می‌باشد.

اما در اندیکاتور مکدی، خط مکدی در حال شکستن خط سیگنال به سمت بالا می‌باشد و نشان از روند صعودی می‌دهد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین در تایم فریم روزانه
چارت نمایش اندیکاتور مکدی و rsi ارز bnb

در صورت شکست این روند در بلند مدت، چندین مقاومت استاتیک در مسیر رشد قیمت بایننس کوین وجود دارد که در تصویر زیر به رنگ قرمز رنگ مشاهده می‌کنید.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین و مقاومت‌های استاتیک آن
مقاومت‌های استاتیک بایننس کوین

در سناریو بد بینانه در صورت از دست دادن حمایت ۳۳۰ دلار و ریزش شدید قیمت‌ها حمایت بعدی و معتبر آن محدوده ۲۳۰ می‌باشد .

تحلیل تکنیکال بی ان بی و حمایت‌های آن
حمایت‌های اصلی بایننس کوین

تحلیل تکنیکال ارز بی ان بی در تایم فریم ۴ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته به دلیل همپوشانی مقاومت استاتیک و خط روند  ،قیمت ۴۴۰ بسیار مهم می باشد. درصورت شکست این قیمت و خط روند نزولی مقاومت بعدی پیش رو عدد ۴۶۰ دلار می‌باشد که رسیدن به آن دور از ذهن نیست.

در سناریو بعدی امکان برخورد قیمت با مقاومت ۴۴۰ و برگشت قیمت آن وجود دارد و ادامه روند خنثی در این محدوده را شاهد هستیم.

اندیکاتور RSI  نیز درحال نزدیک شدن به محدوده اشباع فروش است که معامله‌گران باید هشیار در رابطه با این شرایط باشند.

در اندیکاتور مکدی هنوز سیگنال صعودی پا برجا می‌باشد اما باید در نظر گرفت که نزدیک به محدوده مقاومتی بسیار قوی قرار داریم.

تحلیل تکنیکال ارز بی ان بی در تایم فریم ۴ ساعته
تحلیل bnb با اندیکاتورهای مکدی و rsi در تایم فریم 4 ساعته

در صورت از دست دادن از دست دادن حمایت و ریزش مجدد قیمت‌ها دومین حمایت معتبر حمایت ۳۳۰ دلاری می باشد که در تحلیل زیر مشاهده می‌کنید.

حمایت های پیش روی ارز بی ان بی
حمایت‌های پیش روی ارز بی ان بی در تایم فریم 4 ساعته

 رتبه‌بندی فنی یک ابزار تحلیل تکنیکال است که رتبه‌بندی چندین شاخص فنی را ترکیب می‌کند تا معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بتوانند معاملات سودآور را آسان‌تر پیدا کنند.

در تصویر زیر ترکیب میانگین‌های متحرک و اسیلاتورها را مشاهده می‌کنید.

در تصویر زیر ترکیب میانگین‌های متحرک و اسیلاتورها را مشاهده می‌کنید

در نمودار آخر نیز تمامی سیگنال‌های اسیلاتور و میانگین را مشاهده می‌کنید.

در نمودار آخر نیز تمامی سیگنال‌های اسیلاتور و میانگین را مشاهده می‌کنید.

تحلیلگر: علی فرهانی

170 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید