021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تحلیل تکنیکال بایننس کوین bnb

تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1401تاریخ بروزرسانی : 27 اردیبهشت 1401

بایننس کوین، پنجمین ارز بازار رمزارز‌ها از نظر حجم بازار در هفته گذشته همزمان با ریزش کلی بازار، ریزش بیش از 40 درصد را در چند روز بحرانی تجربه کرده است. این ریزش باعث رسیدن قیمت به نقطه 220 دلار نیز شده است. از قیمت 260 دلار که یک ناحیه حمایتی معتبر برای این رمز ارز می‌باشد، برگشت قیمت را شاهد بوده‌ایم و در حال حاضر در محدوده 300 دلار در حال معامله در صرافی‌های رمز ارز می‌باشد.
پیش از بررسی تحلیل قیمتی به تحلیل اخبار فاندامنتال این رمز ارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتالی بایننس کوین (27 اردیبهشت)

یکی از مهم‌ترین اخبار هفته گذشته مربوط به مرورگر اپرا می‌باشد که دسترسی مستقیم به اکوسیستم DApp مبتنی بر بلاکچین BNB را امکان‌پذیر می‌کند.
ادغام جدید با بلاکچین بایننس به کاربران Opera اجازه می‌دهد تا به برنامه‌های غیرمتمرکز از جمله DEX مانند PancakeSwap ،1inch و BiSwap دسترسی داشته باشند.
مرورگر اپرا، شبکه بایننس را که یک اکوسیستم بلاک چین غیرمتمرکز می‌باشد، با مرورگر خود یکپارچه کرده تا برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر زنجیره BNB (DApps) را در نسخه‌های اندروید، iOS و دسکتاپ مرورگر کریپتو خود فعال کند. این ادغام 350 میلیون کاربر اپرا را قادر می‌سازد تا توکن BNB (Build N Build) را با فیات خریداری کنند و آن را از طریق کیف پول رمزنگاری داخلی Opera ارسال و دریافت کنند و همچنین به DApp های موجود در اکوسیستم زنجیره BNB دسترسی داشته باشند. این فهرست شامل صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) مانند PancakeSwap ،1inch و BiSwap و همچنین محصولات مالی غیرمتمرکز (DeFi) مانند DRIP Venus Tranchess ،Treehouse ،ApeSwap و AutoShark Finance است.
به گفته پاتریک دگنهارت از BNB Chain، هدف اصلی جامعه بایننس چین ایجاد زیرساخت برای «اکوسیستم مجازی موازی جهان» و جذب میلیاردها نفر بعدی به ارزهای دیجیتال است. او افزود که «تقویت پذیرش دارایی‌های دیجیتال و فناوری بلاک چین نیازمند تلاش‌های عمده در زمینه یکپارچه‌سازی Web2 و Web3 است».

خبر بعدی برای بلاکچین بایننس کوین اضافه شدن یک هاب غیر متمرکز برای گیمر‌ها توسط پلتفرم GameFi می‌باشد.
این هاب یک اکوسیستم صنفی غیرمتمرکز و سازنده سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) در زنجیره BNB است. این هاب خدمات تجمیع را برای بازیکنان GameFi، کاربران متاورس، پلتفرم‌های اجتماعی بلاک چین و مکانی برای ذخیره دارایی‌های درون بازی ارائه می‌دهد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (27 اردیبهشت)

بایننس کوین در 20 اردیبهشت سال گذشته بیشترین رشد قیمتی خود را بار رسیدن به عدد 691 دلار در بازار رمز ارز‌ها تجربه کرده است و در حال حاضر در اصلاح کلی 57 درصدی نسبت قیمت سال گذشته خود قرار دارد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین 27 اردیبهشت 1401

در حال حاضر دو محدوده حمایتی بسیار مهم پیش روی این رمز ارز قرار دارد.

محدوده شماره 1: در این ناحیه شاهد برخورد به حمایت و برگشت روند در قیمت 260 دلار هستیم. این محدوده پیش از این 3 بار درسال گذشته در ریزش بازار حمایت معتبر تشکیل داده است.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین 14 اردیبهشت 1401 - حمایت ها و مقاومت ها

محدوده شماره 2: در این محدوده شاهد برخورد سایه کندل‌های نزولی با سطح 220 دلار هستیم که در صورت ریزش مجدد بازار امکان اصلاح تا این محدوده یا در حالت بدبینانه از دست رفتن این محدوده وجود دارد.

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور rsi پس از برخورد با محدوده 220 دلار از ناحیه اشباع فروش خود خارج شده است و در حال تثبیت بالای این محدوده می‌باشد.

تحلیل تکنیکال روزانه بایننس کوین با RSI در 27 اردیبهشت

همچنین در اندیکاتور macd نیز خط مکدی (خط آبی رنگ) در حال نزدیک شدن به خط سیگنال (خط نارنجی رنگ) می‌باشد و در صورت قطع یکدیگر وارد روند صعودی در این اندیکاتور در تایم فریم روزانه خواهیم شد.

تحلیل تکنیکال روزانه بایننس کوین با MACD در 27 اردیبهشتدر تایم فریم 4 ساعته اندیکاتور rsi و macd در روند صعودی خود قرار دارند. اندیکاتور rsi پس از خروج از منطقه اشباغ فروش در ناحیه تعادلی 48 قرار گرفته است ولی در اندیکاتور macd شاهد نزدیک شدن تو خط سیگنال و مکدی به یکدیگر هستیم و احتمال تغییر روند در آن وجود دارد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین تایم فریم 4 ساعته 27 اردیبهشت

در حال حاضر مقاومت پیش رو برای بایننس کوین محدوده ۳۳۰ دلار می‌باشد و در صورت شکست این مقاومت احتمال رشد مجدد تا سطح ۳۵۰ دلار وجود دارد مشروط به اینکه روند بازار و بیت کوین از حالت ترس شدید خارج شود

تحلیل تکنیکال بایننس کوین سناریو صعود 27 اردیبهشت

در سناریو بدبینانه، اگر شاهد ترس مجدد و ریزش بیشتر قیمت بیت کوین باشیم، احتمال اصلاح مجدد قیمتی تا سطوح 260 و در صورت از دست دادن این محدوده تا قیمت 220 دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین سناریو ریزش 27 اردیبهشت

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین 27 اردیبهشت شاخص های فنی بایننس کوین 27 اردیبهشت

تحلیل‌گر: علی فرهانی

در دو هفته گذشته قیمت کوین صرافی بایننس با ریزش 10 درصدی نسبت به قیمت 420 دلاری خود بوده است و اکنون در محدوده قیمتی 385 دلار در حال معامله در صرافی بایننس می باشد.

پیش از تحلیل تکنیکال و قیمتی بایننس کوین به مرور اخبار فاندامنتال این رمزارز صرافی مشهور بایننس می پردازیم.

تحلیل فاندامنتالی بایننس کوین (14 اردیبهشت)

 یکی از مهم ترین اخبار هفته گذشته برای این ارز ، تمایل هلدینگ چند منظوره تایلندی  Gulf Energy برای همکاری و سرمایه گذاری مشترک با صرافی بایننس در پروژه BNB  بوده است.

این شرکت هلدینگ مستقر در بانکوک پروژه‌های زیر ساختی در بازار ارز های دیجیتال را یکی از حوزه های مناسب سرمایه گذاری در ایالات متحده شناسایی کرده است و همچنین چانگ پنگ ژائو، مدیر صرافی جهانی ارزهای دیجیتال بایننس، در جولای 2021 تأیید کرد که بایننس ایالات متحده در حال بررسی مسیرهایی برای عرضه عمومی سهام این صرافی مشهور است.

Gulf Energy  همچنین فاش کرده است  که در حال پیگیری برای راه اندازی یک صرافی ارزهای دیجیتال در تایلند با همکاری بایننس نیز هست.

صرافی بایننس همچنین اعلام کرده از طریق پروتکل Binance Bridge 2.0 امکان ادغام پروژه های دیفای با سایر بلاکچین ها و شبکه های مختلف به زودی فراهم خواهد شد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (14 اردیبهشت)

اما مروری میکنیم بر روند حرکتی بایننس کوین در هفته های گذشته، پس از اصلاح قیمتی این ارز در حال حاضر شاهد تثبیت قیمت آن زیر محدوده حمایتی 390 هستیم که این محدوده را در حال تبدیل کردن به مقاومتی پیش روی قیمت خود کرده است.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین 14 اردیبهشت 1401

اما با بررسی اندیکاتور RSI شاهد تشکیل یک خط روند حمایتی در محدوده عدد 38 هستیم در واقع می‌توان روی اسیلاتورRSI ، خط روند رسم کرد و  به تحلیلگر این امکان را می‌دهد که از ادامه روند ایجاد شده در قیمت، اطمینان حاصل کند. شکسته شدن این خط می‌تواند احتمال عدم ادامه روند را نشان دهد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (14 اردیبهشت)

همچنین با بررسی اندیکاتور MACD یک نکته مهم را مشاهده می کنیم ،این اندیکاتور همزمان با برخورد قیمت با روند نزولی و مقاومت استاتیک 460 دلار ،خط سیگنال ( خط نارنجی رنگ ) نیز خط مکدی ( خط آبی رنگ ) را به سمت پایین می شکند و اندیکاتور را تا به الان وارد فاز نزولی خود می کند و پس از گذشت یک ماه سیگنالی مبنی بر تغییر روند مشاهده نمی شود.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین با مکدی

در تصویر بعدی با استفاده از اندیکاتور فیبوناچی اکستنشن یا Auto Fib Extension مشاهده میکنیم که قیمت به سطوح مهم اعداد فیبونچای واکنش نشان داده است و در سطح 0.61 و 0.78 شاهد برگشت قیمتی بوده ایم.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین با فیبوناچی

اما در تایم فریم 4 ساعته تثبیت قیمت بر زیر حمایت 390 کاملا مشهود می باشد و طی 3 برخورد اخیر با این سطح که با پرچم های سبزرنگ مشخص شده است نتوانسته این مقاومت را رو به بالا بشکند.

تحلیل تکنیکال بی ان بی در تایم فریم 4 ساعته

در این تایم فریم  شاهد ثبات اندیکاتور rsi در محدود  47 می باشیم که در حال رسیدن به نقطه تعادلی50 می باشد.

و همچنین در اندیکاتور macD نیز شاهد شکستن خط سیگنال توسط خطمکدی و شروع روند صعودی در این اندیکاتور می باشیم.

تحلیل bnb

اما سناریو های قابل پیش بینی برای بایننس کوین مشروط به وضعیت قیمتی بیت کوین نیز می باشد.

سناریو اول احتمال شکست محدوده 390 را می دهد که پس از ای شکست احتمال رسیدن محدوده 410 و خط روند نزولی میان مدت بایننس کوین دور از انتظار نخواهد بود.

خط روند نزولی میان مدت بایننس کوین

سناریو بعدی که احتمال زیادی هم برای وقوع دارد پیشبینی می کند قیمت بین دو محدوده 390 و 350 دلار نوسان کوتاه مدتی نیز داشته باشد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین سناریو رنج

و در آخر در سناریو بدبینانه در صورت بازگشت قیمت از 390 دلارو از دست دادن حمایت 350 دلار شهد ریزش مجدد این ارز به محدوده حمایتی بعدی هستیم.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین سناریو ریزش

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین را بر اساس محبوب ترین شاخص های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می کنیم که تقریبا همه آن ها سیگنال فروش را به ما نشان می دهند.

خلاصه تحلیل فنی بایننس کوین 14 اردیبهشت

شاخص های فنی بایننس کوین 14 اردیبهشت

تحلیلگر: علی فرهانی

تقریباً غیرممکن است که از علاقه‌مندان به دنیای ارزهای دیجیتال باشید و نام بایننس (Binance) را تا به حال نشنیده باشید؛ عنوانی که برای اغلب کاربران تداعی‌کننده صرافی ارزهای دیجیتال است. اما این نام تنها به یک بستر مبادلاتی ختم نمی‌شود. بایننس علاوه بر فراهم‌کردن امکان تبادل ارزهای دیجیتال، یک ارز بومی با نام بایننس کوین (Binance Coin) دارد که توانسته در اندک زمانی به یکی از موفق‌ترین دارایی‌های دیجیتال تبدیل شود.

تحلیل هفتگی ارز بایننس کوین

۱.۸ میلیون BNB در توکن‌‌سوزی خودکار این فصل بایننس سوزانده می‌شود!

بایننس اعلام کرد که انتظار دارد در بیستمین دوره از توکن‌سوزی BNB در ۳ ماهه دوم ۲۰۲۲ تعداد ۱.۸ میلیون واحد رمز ارز BNB به ارزش تقریبی فعلی ۷۷۰ میلیون دلار از چرخه خارج شود.

به نقل از کوین دسک، مکانیزم توکن سوزی اتوماتیک بایننس کوین به صورت اتوماتیک و بر اساس قیمت BNB و تعداد بلاک‌های تولید شده در BSC در مدت زمان سه ماه مقدار ذخایر این کوین را تنظیم می‌کند. این مکانیزم در سال گذشته جایگزین سوزاندن دستی شده است.در این دوره که بیستمین دوره از توکن‌سوزی BNB و دومین دوره در سال ۲۰۲۲ محسوب می‌شود، قرار است تعداد ۱,۸۱۲,۱۸۶.۰۶ توکن BNB به ارزش فعلی ۷۶۹,۴۴۰,۹۳۸ دلار سوزانده شود. شایان ذکر است در دوره نوزدهم این فرآیند که در ۳ ماهه نخست سال جاری میلادی انجام گرفت، تعداد ۱,۸۳۹,۷۸۶.۲۶ توکن BNB به ارزش کنونی ۷۴۱,۸۴۰,۷۳۸ دلار سوزانده شد.بایننس برنامه دارد تا با انجام توکن سوزی، عرضه کل توکن BNB را از ۲۰۰ میلیون واحد به ۱۰۰ میلیون واحد کاهش دهد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین در تایم فریم روزانه

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید بایننس کوین هنوز نتوانسته روند نزولی خود را بشکند و خط روند نزولی قرمز رنگ بسیار پر قدرت در مقابل رشد قیمت bnb عمل کرده است، مهمترین حمایت تکنیکالی در تایم فریم روزانه محدوده قیمتی ۳۳۰ دلار می باشد.

در اندیکاتور RSI عدد نرمال ۵۱ مشاهده می‌شود که نشان ثبات قیمتی رمز ارز می‌باشد.

اما در اندیکاتور مکدی، خط مکدی در حال شکستن خط سیگنال به سمت بالا می‌باشد و نشان از روند صعودی می‌دهد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین در تایم فریم روزانه
چارت نمایش اندیکاتور مکدی و rsi ارز bnb

در صورت شکست این روند در بلند مدت، چندین مقاومت استاتیک در مسیر رشد قیمت بایننس کوین وجود دارد که در تصویر زیر به رنگ قرمز رنگ مشاهده می‌کنید.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین و مقاومت‌های استاتیک آن
مقاومت‌های استاتیک بایننس کوین

در سناریو بد بینانه در صورت از دست دادن حمایت ۳۳۰ دلار و ریزش شدید قیمت‌ها حمایت بعدی و معتبر آن محدوده ۲۳۰ می‌باشد .

تحلیل تکنیکال بی ان بی و حمایت‌های آن
حمایت‌های اصلی بایننس کوین

تحلیل تکنیکال ارز بی ان بی در تایم فریم ۴ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته به دلیل همپوشانی مقاومت استاتیک و خط روند  ،قیمت ۴۴۰ بسیار مهم می باشد. درصورت شکست این قیمت و خط روند نزولی مقاومت بعدی پیش رو عدد ۴۶۰ دلار می‌باشد که رسیدن به آن دور از ذهن نیست.

در سناریو بعدی امکان برخورد قیمت با مقاومت ۴۴۰ و برگشت قیمت آن وجود دارد و ادامه روند خنثی در این محدوده را شاهد هستیم.

اندیکاتور RSI  نیز درحال نزدیک شدن به محدوده اشباع فروش است که معامله‌گران باید هشیار در رابطه با این شرایط باشند.

در اندیکاتور مکدی هنوز سیگنال صعودی پا برجا می‌باشد اما باید در نظر گرفت که نزدیک به محدوده مقاومتی بسیار قوی قرار داریم.

تحلیل تکنیکال ارز بی ان بی در تایم فریم ۴ ساعته
تحلیل bnb با اندیکاتورهای مکدی و rsi در تایم فریم 4 ساعته

در صورت از دست دادن از دست دادن حمایت و ریزش مجدد قیمت‌ها دومین حمایت معتبر حمایت ۳۳۰ دلاری می باشد که در تحلیل زیر مشاهده می‌کنید.

حمایت های پیش روی ارز بی ان بی
حمایت‌های پیش روی ارز بی ان بی در تایم فریم 4 ساعته

 رتبه‌بندی فنی یک ابزار تحلیل تکنیکال است که رتبه‌بندی چندین شاخص فنی را ترکیب می‌کند تا معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بتوانند معاملات سودآور را آسان‌تر پیدا کنند.

در تصویر زیر ترکیب میانگین‌های متحرک و اسیلاتورها را مشاهده می‌کنید.

در تصویر زیر ترکیب میانگین‌های متحرک و اسیلاتورها را مشاهده می‌کنید

در نمودار آخر نیز تمامی سیگنال‌های اسیلاتور و میانگین را مشاهده می‌کنید.

در نمودار آخر نیز تمامی سیگنال‌های اسیلاتور و میانگین را مشاهده می‌کنید.

تحلیلگر: علی فرهانی

51 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید